مدل یک روبات صنعتی

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام به همه بروبچه های خوب مجید آن لاین . اولا سال نورو به همتون تبریک می گم و امیدوارم این سال یکی از بهترین سالهای عمرتون باشه

غرض از مزاحمت:)
من برای ساخت یه انیمیشن از یه کارخونه صنعتی مدرن !! نیاز به چند تا Object و مدل با کیفیت بالا دارم . مهمترین اون هم چند تا بازوی روباتیک است . یعنی یه روبات صنعتی که تو کارخونه ها زیاد استفاده میشه (مثل عکسی که attach کردم). من تو سایت DochDesgin چند تا پک در مورد صنعت دیدم اما چون اینترنتم ذغالیه نتونستم ببینم چی توشون داره .
حالا کسی می تونه یکی یا چندتا از این رویات ها رو برای من آپلود کنه یا لینکشو بده تا من دانلود کنم .؟!:):)
بازم ممنونمم

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    11.1 کیلوبایت · بازدیدها: 25

gigamax

آخه عزیزیم من مدلینگم خوب نیست . یعنی خوب نیست که بماند افتضاجه !!!
برا همین هم هست که درخواست آبجکت اماده دادم . حالا میدونی من تقیبا تا یک ماهو نیم دیگه وقت دارم . تقریبا سه چهارتا مشکل اساسی تو این پروژه دارم که به وقتش مزاحم همتون میشم .

Sampro

Member
سلام گيگامکس عزيز
من هم مجدد عيد رو به همتون تبريک مي گم.

به نظرم مدلينگ يه ربات صنعتي اصلا مدلينگ سختي نيست . احتمالا وقت نداري وگرنه اصلا کار خاصي نداره .
چون باطنا پيچيدگي زيادي ندارن .
اگه خوب به همون رباطايي که گذاشتي نگاه کني مي بيني که اجزا ابتدايي دارند . که با هم ترکيب شدن و ساخت اون اجزاي ابتدايي هم زياد سخت نيست .
من توصيه مي کنم خودت شروع به مدلينگ کني .

gigamax

مرسی دوست عزیز از پیشنهادت . می دونی من دو سه تا تا حالا ساختم اما بیش از حد ساده شدن . چطوری بگم من یاد ندارم رو مدلام جزئیات بذارم . دو سه تایی که ساختم از لحاظ علمی کاملا درستن یعنی واقعا کار می کنن . شش زاویه چرخش و آزادی دارن اما به درد یه انیمیشن تخیلی نمی خورن . منظورمو متوجه میشی ؟
تو همین روباتها اگه نگاه کنی جزئیات زیاده اما در کل ساده به نظر میاد . من حدود یه هفته برای اون دو سته وقت گذاشتم اما به اون نتیجه دلخواه نرسیدم و بی خیالشون شدم . فعلا من دارم خود کارخونه رو می سازم یعنی جایی که روباتا توش کار می کنن

آخرین ویرایش:

Sampro

Member
چطوری بگم من یاد ندارم رو مدلام جزئیات بذارم . دو سه تایی که ساختم از لحاظ علمی کاملا درستن یعنی واقعا کار می کنن . شش زاویه چرخش و آزادی دارن اما به درد یه انیمیشن تخیلی نمی خورن . منظورمو متوجه میشی ؟

من متوجه نمی شم که چرا تو جزئیات دادن مشکل درای.
احتمالا باید نمونه های بیشتری رو ببینی . تو گوگل industrial robot سرچ کن و از اون ها الهام بگیر .

در ضمن من اینجا چند تا ویدئو دیدم . اگه سرعت کانکشنت پایینه فوقش یه ساعت بشین تا ویدئو ها بافر بشن .
خیلی جالبن حتی می تونی تو انیمیشن هم از اونا استفاده کنی .
اتفاقا تو یک کارخونه هم هستند یعنی می تونی از از خود کارخونه هم به عنوان الگو استفاده کنی .
http://video.google.com/videoplay?docid=-7062848719301834603

در ضمن اون جایی هم که ربات ها ویولن می زننده خیلی جالبه ها :
http://video.google.com/videoplay?docid=5624158022244314204

نشد نداره . بیشتر کار کنی می تونی. :D

آخرین ویرایش:

gigamax

حق با تویه . من در آخر مجبورم خودم روبوت رو بسازم . من تو گوگل هم زیاد سرچ کردم و عکس هم زیاد دارم . فیلم هم داداشم زیاد داره اما من می خواستم وقتمو رو چیزایه دیگه بذارم که خب شاید نمیشه . از لینکهایی که دادی ممنون . سعی می کنم ببینمشون .چ
من مدل CAD یکی از اون روباتهایی که عکشو گذاشتم پیدا کردم اما خب تمام قطعات به هم جوش خوردن و نمیشه باهاش کارکرد اما از روی همون مدل رو باید بسازم . حالا ببینیم کسایه دیگه ای هم می تونن کمک کنن . خیلی ازت ممنونم Sampro

آخرین ویرایش:

Sampro

Member
موفق باشی
حتما ما رو هم از پیشرفت کارت مطلع کن .
کار آخرت رو هم بزار ببینیم .

gigamax

خب بالاخره سر ما با حرفهای sampro به سنگ خورد و مدلو خودم ساختم!!
البته اصلش از روی یه فایل cad ه اما هر کاری کردم نتونستم با فایل مدلو کامل تو مکس بیارم برا همین بقیشو خودم ساختم . یکی از بزرگترین چالش ها نبود بلوپاینت مناسب بود که بعضی جاهاشو از خودم درآوردم:D
به هر حال مدل نهایی فکر کنم چیزی شبیه این میشه . دوستان هر نظری پیشنهادی حرفی کلا هر چی دارین بگین تا استفاده کنم

پیوست ها

• 6.jpg
    6.jpg
    16.2 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • 4.jpg
    4.jpg
    13.6 کیلوبایت · بازدیدها: 3
آخرین ویرایش:

Sampro

Member
هيييم خوبه شده . (حرفه اي بوديا )

خب بالاخره سر ما با حرفهای sampro به سنگ خورد و مدلو خودم ساختم!!
خواهش مي کنم . کاري که از اول بايد مي کردي
یکی از بزرگترین چالش ها نبود بلوپاینت مناسب بود که بعضی جاهاشو از خودم درآوردم:D
کنم

نيازي به اين نيست . بلوپرينت ماله وقتيه که بينندت طرحي از اون رو تو ذهن داشته باشه که اگر مطابق در نياري بفهمه و ....
کار اين رباط باي منطقي باشه همين . براي اين ربات چند تا عکس داشته باشي کافيه .

فکر کنم اين يه ربات رنگ پاش باشه . برا رنگرزي .... درسته ؟
در ضمن تعداد اون لوله ها رو زياد کن . و لوله ها رو هم از داخل خود فلز بدنه ي ربات انتقال نده . يه جايي به بدنه بچسبونش و بکششون پايين .
موفق باشي

gigamax

می دونی این یه روبات همه فن حریفه . آخه من خودم برای ساخت این پروژه مقاله زیاد خوندم . روبات ها باید چند تا درجه گردش یا اصطلاحان آزادی داشته باشن تا بتونن همه کاری بکنن . این بیچاره هر نقطه ای که بخواد رو می تونه پوشش میده . پس هم می تونه رنگپاش هم باشه می تونه جابه جا کن هم باشه . می تونه آب حوش هم بکشه !! فقط باید سلاح مربوطشو عوض کرد که تو عکسی که من گذاشتم هیچ سلاحی روش نیست پس فقط خشگله والا کاری نمی تونه بگنه .
در مورد لوله ها یا بهتر اون سیمها من چند تا طرح ریختم هنوز قراره از این شلوغ تر بشه !!
حالا کار نهایی تو گالری می ذارم با همه مخلفات

Sampro

Member
می دونی این یه روبات همه فن حریفه . آخه من خودم برای ساخت این پروژه مقاله زیاد خوندم . روبات ها باید چند تا درجه گردش یا اصطلاحان آزادی داشته باشن تا بتونن همه کاری بکنن . این بیچاره هر نقطه ای که بخواد رو می تونه پوشش میده . پس هم می تونه رنگپاش هم باشه می تونه جابه جا کن هم باشه . می تونه آب حوش هم بکشه !! فقط باید سلاح مربوطشو عوض کرد که تو عکسی که من گذاشتم هیچ سلاحی روش نیست پس فقط خشگله والا کاری نمی تونه بگنه .
در مورد لوله ها یا بهتر اون سیمها من چند تا طرح ریختم هنوز قراره از این شلوغ تر بشه !!
حالا کار نهایی تو گالری می ذارم با همه مخلفات

اين حرفت برام خيلي جالب بود . به خاطر نقطه هاي روي دستش فکر کردم که رنگ پاشه .
ولي تاحسنت جالبه
بعدا مي خواي دستاشو طراحي کني

چه شود .

جدیدترین ارسال ها

بالا