بی بی کد مدرسه چهارباغ اصفهان

mohammadyzr

Well-Known Member
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام مجدد به دوستان مجیدآنلاین. به عنوان اولین کار بعد از خدمت سربازی و در ادامه تولید نرم افزارهای بازدید مجازی از آثار تاریخی کشور، این کارو سال گذشته طراحی کردم. مدرسه چهارباغ آخرین شاهکار معماری عصر صفوی هست که به دستور آخرین شاه این سلسله یعنی شاه سلطان حسین ساخته شد. این کار هم به صورت Lowpoly مدلسازی شده و خروجی ریل تایم اون توسط انجین نوا تهیه شد که امیدوارم مورد پسند دوستان قرار بگیره.

افتخارات این پروژه:
- انتخاب به عنوان Vray Workshop Top 5:
http://www.evermotion.org/articles/show/8259/v-ray-workshop-top-5-29th-of-september-

- انتخاب به عنوان تصویر منتخب هفته در Vray Workshop و سایت CGRecord:
http://www.cgrecord.net/2013/10/vray-workshop-and-cg-record-image-of_30.html

- کسب مقام نخست مسابقه بین المللی CGTrader لیتوانی از بین حدود 200 طرح ارسالی از کشورهای مختلف با مجموع جوایزی به ارزش 23000 دلار:
http://www.cgtrader.com/blog/the-new-wonders-of-the-world-salute-the-best-architectural-3d-models

- کسب مقام نخست مسابقه بین المللی Middle East Talents Awards امارات با حضور بیش از 500 طرح در زمینه های مختلف از سراسر جهان:
http://metalentsawards.com/blog/middle-east-talents-awards-announcing-winners/

با آرزوی سلامتی و سعادت برای دوستان عزیز.
محمد یزدی راد
www.yazdirad.com

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

R43.jpg Chaharbagh.jpg Chaharbagh(2).jpg A (17).jpg
003A.jpg 001A.jpg Wireframe.jpg

آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
خیلی هم قشنگ
و چه افتخاری که کارهای ایرانی رو تو این همه سایت ببینیم مخصوصا اینکه اول شده
راستی جایزه رو بردی دیگه چه جوری قرار شد بهت بدن؟ یعنی اکانت پی پال چیزی گرفتن؟
من از اون کف رمین که سنگ فرشه خیلی خوشم اومد. واقعی شده.

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام محمد جان. خیلی کار زیبا و با ارزشی شده. خدا قوت بهت میگم.
امیدوارم هر جا که هستی موفق و پاینده باشی.
انشاله کار به زودی به تاپ گالری میفرسیم.

.:BehzAd:.

Active Member
سلام،

کار بسیار با ارزشی هست و مثل همیشه تکسچرینگ بی نظیرت قدرت کارهات رو صد چندان میکنه!!!

تبریکات ویژه با بت تمام افتخار آفرینی هات؛افتخار ایران :rose:

موفق باشی

راستی جایزه رو بردی دیگه چه جوری قرار شد بهت بدن؟
.

جایزه نقدی نبوده پلاگین مدل اج دی ار آی و ... بوده که همش به صورت لینک دانلود در اختیار برنده شده گان قرار میگیره فقط میمونه،کی سخت افزاری وی ری که اونم با پست راحت دستت میرسونند! البته محمد جان خودش بهتر توضیح میده ایشاالله،

سلام بر استاد
خداقوت
بنده یک خواهش از شما داشتم
با توجه به گسترش فرهنگ شیعه و همچنین ارائه آثار اسلامی به جامعه جهانی بنده تقاضا دارم :

همانطور که اطلاع دارید مدلینگ اینگونه آثار دارای سختی های خاص خود می باشد و بعضی از قسمت ها ( مثل کنده کاری های داخل گنبد "ببخشید اسمشو بلد نیستم " ) نیازمند تخصص در زمینه معماری می باشد . اگر توجه داشته باشید در بیشتر آثار انیمیشن های ایرانی ، معماری اسلامی اصلا به چشم نمی خورد . انیمیشن تهران 1500 از نمونه های بارز این قضیه می باشد . آثار انیمیشن های فاخر ایرانی باید دارای رنگ و بوی ایرانی اسلامی باشد
بنده تقاضا دارم آموزشی را از آثار معماری خود تهیه فرمائید تا انشاالله همه عزیزان در جهت پیشبرد اهداف اسلامی در حوزه جنگ نرم قدم بردارند
یا اگر مرحمت کنید منابع اموزشی را معرفی کنید
با تشکر

yas_d

Member
بله همونطور که بهزاد جان هم گفتن در این کار تکچر بسیار حائز اهمیت بوده
بنده به سایت جناب یزدی هم رفتم فایل تور مجازي سه بعدي رو دانلود کردم و متوجه شدم تمام جزئیات با تکچر در اومده
در این کار هم به نظرم همینطور هست چون مدل سازی LowPoly هستش
این مدل کار‌ها فکر می‌کنم برای رندر‌های نزدیک مناسب نیست
در هر حال از ارزش کار کم نمی‌شه و وقت زیادی رو مطمئن هستم صرف مدل سازی و گرفتن عکس از خود مسجد کردند:rose:
خسته نباشید:rose:

archman3d

Member
عالی بود
یعنی عالی که میگم یعنی در حد مرگ عالی بود

یک سوال مهم دارم ، سیستم نورپردازیت چی بود؟ با چه تکنیکی نور پردازی کردی؟

Mehran coyote

Well-Known Member
این کار لایق تمام مقام هایی که آوردین هستش
پرچم ایران رو شماها تو این زمینه بالا نگه داشتید............واقعا خسته نباشید
آروزی بهترین برای استاد عزیز :rose:

Bertali

Member
سلام

واقعاً زیباست الحق که نام استادی برازنده شماست .

من زیاد تلاش کردم cutout های انسان رو با فتوشاپ توی کارهام بزارم ولی خیلی خوب نشده اما تو کار شما cutout نیست و یک آبجکته که سایه هم داره میشه بگید به این روش چی میگن تا من هم برم دنبالش و یاد بگیرم .

مرسی

samantaheri

Active Member
اقا حرف نداره.میشه یه توضیحی در مورد تکسچراتون بدبید و اینکه چطوری اینقدر تمیز فیکسشون کردین.
و اگه ازتون بخواهیم تکسچراتونو در اختیارمون قرار میدید.

mohammadyzr

Well-Known Member
فوق العاده زیبا

ممنونم دوست عزیز.

خیلی هم قشنگ
و چه افتخاری که کارهای ایرانی رو تو این همه سایت ببینیم مخصوصا اینکه اول شده
راستی جایزه رو بردی دیگه چه جوری قرار شد بهت بدن؟ یعنی اکانت پی پال چیزی گرفتن؟
من از اون کف رمین که سنگ فرشه خیلی خوشم اومد. واقعی شده.

سلام،

کار بسیار با ارزشی هست و مثل همیشه تکسچرینگ بی نظیرت قدرت کارهات رو صد چندان میکنه!!!

تبریکات ویژه با بت تمام افتخار آفرینی هات؛افتخار ایران

موفق باشی

جایزه نقدی نبوده پلاگین مدل اج دی ار آی و ... بوده که همش به صورت لینک دانلود در اختیار برنده شده گان قرار میگیره فقط میمونه،کی سخت افزاری وی ری که اونم با پست راحت دستت میرسونند! البته محمد جان خودش بهتر توضیح میده ایشاالله،
ممنونم از نظرات محبت آمیزتون. بله همون طور که آقا بهزاد گفتن جوایز اینجور مسابقات معمولا بصورت نرم افزاری هست که بیشتر از طریق لینک دانلود فرستاده میشه.

سلام محمد جان. خیلی کار زیبا و با ارزشی شده. خدا قوت بهت میگم.
امیدوارم هر جا که هستی موفق و پاینده باشی.
انشاله کار به زودی به تاپ گالری میفرسیم.
ممنون از لطفت عارف جان. سلامت باشی.

سلام بر استاد
خداقوت
بنده یک خواهش از شما داشتم
با توجه به گسترش فرهنگ شیعه و همچنین ارائه آثار اسلامی به جامعه جهانی بنده تقاضا دارم :

همانطور که اطلاع دارید مدلینگ اینگونه آثار دارای سختی های خاص خود می باشد و بعضی از قسمت ها ( مثل کنده کاری های داخل گنبد "ببخشید اسمشو بلد نیستم " ) نیازمند تخصص در زمینه معماری می باشد . اگر توجه داشته باشید در بیشتر آثار انیمیشن های ایرانی ، معماری اسلامی اصلا به چشم نمی خورد . انیمیشن تهران 1500 از نمونه های بارز این قضیه می باشد . آثار انیمیشن های فاخر ایرانی باید دارای رنگ و بوی ایرانی اسلامی باشد
بنده تقاضا دارم آموزشی را از آثار معماری خود تهیه فرمائید تا انشاالله همه عزیزان در جهت پیشبرد اهداف اسلامی در حوزه جنگ نرم قدم بردارند
یا اگر مرحمت کنید منابع اموزشی را معرفی کنید
با تشکر
ممنونم دوست عزیز. در این زمینه یه آموزش اینجا دارم که میتونه مفید واقع بشه:
http://persianvray.com/3ds-max/آموزش-مدلسازی-مقرنس-در-تری-دی-مکس/

بله همونطور که بهزاد جان هم گفتن در این کار تکچر بسیار حائز اهمیت بوده
بنده به سایت جناب یزدی هم رفتم فایل تور مجازي سه بعدي رو دانلود کردم و متوجه شدم تمام جزئیات با تکچر در اومده
در این کار هم به نظرم همینطور هست چون مدل سازی LowPoly هستش
این مدل کار‌ها فکر می‌کنم برای رندر‌های نزدیک مناسب نیست
در هر حال از ارزش کار کم نمی‌شه و وقت زیادی رو مطمئن هستم صرف مدل سازی و گرفتن عکس از خود مسجد کردند
خسته نباشید
خیلی ممنونم از نظرتون دوست عزیز.

انرژی ما رو که دو چندان کرد خسته نباشی
سلامت باشی دوست من!

به به.چیزی نداریم که بگیم)))))
من فقط دارم نیگاه میکنم
خیلی ممنون دوست عزیز!

عالی بود
یعنی عالی که میگم یعنی در حد مرگ عالی بود
یک سوال مهم دارم ، سیستم نورپردازیت چی بود؟ با چه تکنیکی نور پردازی کردی؟
ممنونم. نورپردازی با استفاده از ویری سان بوده که توی تنظیمات رندر جی آی هم فعال هست. دیگه چیز خاصی نداره نورش.

این کار لایق تمام مقام هایی که آوردین هستش
پرچم ایران رو شماها تو این زمینه بالا نگه داشتید............واقعا خسته نباشید
آروزی بهترین برای استاد عزیز
ممنونم مهران جان. منم برات آرزوی موفقیت دارم.

سلام

واقعاً زیباست الحق که نام استادی برازنده شماست .

من زیاد تلاش کردم cutout های انسان رو با فتوشاپ توی کارهام بزارم ولی خیلی خوب نشده اما تو کار شما cutout نیست و یک آبجکته که سایه هم داره میشه بگید به این روش چی میگن تا من هم برم دنبالش و یاد بگیرم .

مرسی
ممنونم. توی اون رندر پرسوناژ و دوچرخه با استفاده از کات آوت کار شدن که در واقع توی مکس با استفاده از پلین قرار گرفتن. جهت نور هم طوری بوده که روی دیوار ایجاد سایه کنن.

محمد جان بهت تبریک می گم کارت بسیار زیبا و بی نقض شده
خیلی ممنونم سعید جان!

تشکر از شما.

اقا حرف نداره.میشه یه توضیحی در مورد تکسچراتون بدبید و اینکه چطوری اینقدر تمیز فیکسشون کردین.
و اگه ازتون بخواهیم تکسچراتونو در اختیارمون قرار میدید.
ممنونم. در مورد نحوه تکسچرینگ توی لینک آموزشی که گذاشتم توضیح داده شده، ضمنا یه تعداد از تکسچرای سنتی رو توی این لینک قرار دادم که میتونه به دردتون بخوره:
http://www.4shared.com/rar/p92vz6sEce/Textures1.html

Hes25

Active Member
فوق العاده هست من اصفهان نرفتم تازه اینا رو می بینم! چقدر شبیه قصر های بازی پرنس آف پرشیا هست !! ... کار تو رو یوبی سافت ببینه استخدامت میکنه ..راست میگم!

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا