مخفی کردن کد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sport414

Active Member
با سلام خدمت دوستان گرامی
چگونه می توان کاری کرد که کاربر به کدهای جاوااسکریپت دسترسی نداشته باشه؟
ممنون:rose:

rahnema1

New Member
با سلام خدمت دوستان گرامیچگونه می توان کاری کرد که کاربر به کدهای جاوااسکریپت دسترسی نداشته باشه؟ ممنون:rose:
دوست عزیز چون برنامه شماclint side است یا به عبارت دیگر برای اجرا حتما باید به کامپیوتر طرف مقابل منتقل بشه کاریش نمیشه کرد مگر اینکه برنامه رو تبدیل به برنامه server side بکنید مثلا به زبان php یا امثال اینها بنویسید که فقط توی سرور شما اجرا بشه و نتیجه اش به کامپیوتر طرف مقابل انتقال پیدا کنه البته بعنوان یک طرفند میتونید کد را فشرده کنید مثلا پشت هر خط علامت ; بگذارید سپس توی notepad توسط replace اسپیس ها را بردارید و همه کدها را توی یک خط بگذارید تا با این کار خوانایی کد شما کمتر بشه

داوید

Member
rahnema1 تقریباً همه رو توضیح دادن
من فقط چند نکته اضافه کنم:
1- همنطور که ایشون گفتم چون JS یک زبان Client Side هست خود مرورگر باید اجراش بکنه. برنامه‌نویس‌های حرفه‌ای هم میتونن با استفاده از ابزار‌های خاصی کد رو به‌جای اجرا، نمایش بدن. ابزار Developer Tools که در بیشتر مرورگرها وجود داره، مناسب این کار هست.
2- ولی برنامه‌نویس‌های آماتور با این ابزار‌های آشنایی ندارند. همچنین روش‌های وجود داره که کد رو فشرده و یا رمزنگاری کنید.
روش کلی به این صورت هست که کد رو به اصطلاح «انکد» می‌کنید و زمانی که قراره اجرا بشه، کد خودشو «دیکد» می‌کنه.
با این روش خوندن کد برای کدنویس‌های تازه‌کار اصلاً کار راحتی نیست و تقریباً غیر ممکن است. اما برعکس، کدنویس‌های حرفه‌ای بسیار راحت می‌توانند کد اصلی شما را بخوانند.
یک ابزار فشرده‌ساز و انکدر معروف برای جاوا اسکریپت به‌نام packer وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید.
بازهم یاد آور میشوم که با این روش امکان جلوگیری از خواندن کد 100٪ نیست، ولی این کار خواندن کد را سخت‌تر می‌کند.
آدرس ابزار packer:
dean.edwards.name/packer

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا