مخفي كردن درايو

shahed330

Member
دوست عزیز راه هایی زیادی وجود داره .

ولی یه راهی که نه به نرم افزار خاصی نیاز داشته باشه نه ورژن خاصی از ویندوز.

فایل پیوست رو دانلود کن و با برنامه Flash Player یا KM Player اجراش کن ، روش مخفی سازی رو در اون گفتم.

همون طور که گفتم برای تمام ورژن های ویندوز کار میکنه.

پیوست ها

• hide Drive.rar
    1,008.5 کیلوبایت · بازدیدها: 14

the_king

مدیرکل انجمن
چه طوري ميشه يه درايو رو مخفي كرد؟

گمان کنم ساده ترین راه حل اش حذف کردن Drive Letter در سیستم عامل است تا توی لیست درایو های داخل Explorer
نشون اش نده. ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار داده و در پنجره Run عبارت زیر را نوشته را تایید کنید :
کد:
diskmgmt.msc
در پنجره Disk Management که باز می شود، روی درایو مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Change Drive Letter and Paths
کلیک کرده و مسیر تخصیص داده شده را Remove کنید.

راه حل فنی تر تغییر دادن نوع پارتیشن (Type) در سیستم فایل است، اگر این نوع پارتیشن رو از کد اصلی اش به
یک کد ناشناخته و نامربوط تغییر دهید، سیستم عامل گمان می کند با یک سیستم فایل ناشناخته طرف است
و نمی تواند پارتیشن را به عنوان یک درایو استاندارد بکار ببرد، در حالی که شما صرفا یک بایت را تغییر داده اید.
برای اینکار به یک ویرایشگر مخصوص مانند WinHex و یا Symantec Partition Table Editor احتیاج دارید که
دومی را پیوست این پست کردم.

برای مخفی کردن پیشرفته تر به نرم افزار های ویژه رمز نگاری همانند TrueCrypt نیازمندید که کل محتویات درایو
را چنان کدگذاری می کنند که در حالت عادی هیچ چیزی از آن باقی نماند.

پیوست ها

• PTEDIT.zip
    241.1 کیلوبایت · بازدیدها: 13

iLove

Active Member
گمان کنم ساده ترین راه حل اش حذف کردن drive letter در سیستم عامل است تا توی لیست درایو های داخل explorer
نشون اش نده. ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید r را فشار داده و در پنجره run عبارت زیر را نوشته را تایید کنید :
کد:
diskmgmt.msc
در پنجره disk management که باز می شود، روی درایو مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه change drive letter and paths
کلیک کرده و مسیر تخصیص داده شده را remove کنید.

راه حل فنی تر تغییر دادن نوع پارتیشن (type) در سیستم فایل است، اگر این نوع پارتیشن رو از کد اصلی اش به
یک کد ناشناخته و نامربوط تغییر دهید، سیستم عامل گمان می کند با یک سیستم فایل ناشناخته طرف است
و نمی تواند پارتیشن را به عنوان یک درایو استاندارد بکار ببرد، در حالی که شما صرفا یک بایت را تغییر داده اید.
برای اینکار به یک ویرایشگر مخصوص مانند winhex و یا symantec partition table editor احتیاج دارید که

برای مخفی کردن پیشرفته تر به نرم افزار های ویژه رمز نگاری همانند truecrypt نیازمندید که کل محتویات درایو

«آيا از ريجستري هم مي شود درايو هارو مخفي كرد؟»

the_king

مدیرکل انجمن
«آيا از ريجستري هم مي شود درايو هارو مخفي كرد؟»

نه چندان مخفی، در مسیر HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
میشه یک مقدار عددی DWORD با اسم NoDrives ایجاد کرد که بصورتی باینری تفسیر میشه و برای هر درایو A الی Z
یک بیت در نظر می گیره، بیت اول برای :A ، بیت دوم برای :B ، بیت سوم برای :C و ...
هر درایوی که بیت اش 1 باشه در My Computer و کلا Explorer درایوش ظاهر نمیشه، البته مسیر فایل و پوشه هاش
همچنان کار می کنه.
فرضا اگه مقدار NoDrives رو 3 قرار دهید درایو های A و B مخفی می شوند.

iLove

Active Member
گمان کنم ساده ترین راه حل اش حذف کردن Drive Letter در سیستم عامل است تا توی لیست درایو های داخل Explorer
نشون اش نده. ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار داده و در پنجره Run عبارت زیر را نوشته را تایید کنید :
کد:
diskmgmt.msc
در پنجره Disk Management که باز می شود، روی درایو مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Change Drive Letter and Paths
کلیک کرده و مسیر تخصیص داده شده را Remove کنید.

راه حل فنی تر تغییر دادن نوع پارتیشن (Type) در سیستم فایل است، اگر این نوع پارتیشن رو از کد اصلی اش به
برای اینکار به یک ویرایشگر مخصوص مانند WinHex و یا Symantec Partition Table Editor احتیاج دارید که

برای مخفی کردن پیشرفته تر به نرم افزار های ویژه رمز نگاری همانند TrueCrypt نیازمندید که کل محتویات درایو

وقتی درایو رو remove می کنید آیا میشه دوباره برگردوندش؟
آیا اطلاعات درایو از بین میره؟

the_king

مدیرکل انجمن
وقتی درایو رو remove می کنید آیا میشه دوباره برگردوندش؟
آیا اطلاعات درایو از بین میره؟

بله، میشه دوباره به وضعیت قبلی برگردونید. هیچ چیزی پاک نمیشه. این فقط یک تنظیمه که
سیستم عامل درایو رو نشون بده یا نده یا اگه قراره نشون بده با چه حرفی نشون بده. حذف کردن
اسم درایو ارتباطی با حذف شدن اطلاعات داخل درایو نداره.

iLove

Active Member
بله، میشه دوباره به وضعیت قبلی برگردونید. هیچ چیزی پاک نمیشه. این فقط یک تنظیمه که
سیستم عامل درایو رو نشون بده یا نده یا اگه قراره نشون بده با چه حرفی نشون بده. حذف کردن
اسم درایو ارتباطی با حذف شدن اطلاعات داخل درایو نداره.
پس چه طور ميشه از حالت مخفى در آورد؟

جدیدترین ارسال ها

بالا