محبوب ترین زبان های برنامه نویسی حال حاضر در دنیا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

3minar

Member
شاید واسه شما هم جالب باشه که بدونید الان در حال حاضر در دنیا و در سال 2013 محبوب ترین زبان های برنامه نویسی چه زبان هایی هستند. من یک مقاله در این زمینه واسه مقطع کارشناسی ارائه کردم که دلیل نوسان و چگونگی محاسبات محبوبیت زبان های برنامه نویسی رو توضیح می داد. تقریباً میشه گفت یکی از دلایل تعداد نوشتن پروژه برنامه نویسی به زبان های مختلف هست که در سال نوشته میشه و نظر افراد واجد شرایط که الان حدود 600000 برنامه نویس در دنیا هستند. حالا می خوام واسه شما هم نسبت محبوبیت زبان های برنامه نویسی یا پروژه برنامه نویسی های هر زبان رو در سال 2013 توضیح بدم البته تنها در شاخه System Software . شاید واسه شما هم جالب باشه :
Java : محبوب ترین زبان در سال های متوالی و در حال حاضر در دنیا که می شه گفت همیشه اول میشه و بیشتر پروژه برنامه نویسی در حال حاضر با این زبان نوشته می شود با میزان 25%
C++ : من خودم وقتی این رو برای اولین بار دیدم تعجب کردم اما کاملاً درسته و 16% از پروژه برنامه نویسی نوشته شده در دنیا در حال حاضر با این زبان هست.
VisualBasic : این زبان هم که من به ویژه ازش استفاده می کنم با 11% در رتبه سوم جهان تا به حال قرار گرفته.
C# : و اما این زبان هم که جالبه بدونید زبان برنامه نویسی محبوب ایرانیان هم بشمار می رود با 9% رتبه چهارم رو داره.
C : با 7 درصد در رتبه پنجم.
SQL : با 4 درصد در رتبه ششم.
JavaScript : با 4 درصد در رتبه هفتم.
PHP : با 3 درصد در دتبه هشتم.
Perl : با 3 درصد در رتبه نهم. این زبان جدیداً داره پیشرفت چشم گیری در دنیا می کنه.
Python : با 2 درصد در رتبه دهم. این زبان هم مثل Perl پیشرفت چشم گیری داشته.
سایر زبان های برنامه نویسی هم 15% از پروژه های برنامه نویسی حال حاضر را شامل می شوند.
واسه اطلاعات بیشتر راجع به زبان های برنامه نویسی می توانید به این لینک http://pix3l.ir/Programming.aspx مراجعه کنید.
موفق باشید.

3minar

Member
سخت ترین زبان های برنامه نویسی در دنیا هم زبان های سطح پایین مانند اسمبلی و غیره هستند..

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا