مجید آنلاین هک شد - 1500 'gig فضا 15000 gig پهنای باند

ehsanch

Active Member
من بلوهاست را می دونم که به این صورت هست :

اگه مصرف cpu از حد مجاز بیشتر بشه سایت موقتا بین 5 تا 10 دقیقه بسته می شه تا مصرف پایین بیاد و بعد دوباره باز می شه
و البته اگه بازدید زیاد بشه همیشه از حد معین بالاترید و همیشه ساسپند!

m-sh

Member
و البته اگه بازدید زیاد بشه همیشه از حد معین بالاترید و همیشه ساسپند!

بله خوب مسلم هست !

مثلا نمیشه یه فروم با 1000 تا کاربر آنلاین را که روی همچین هاستی میزبانی کرد!!

محدودیت cpu بلوهاست کاملا مشخص هست :

شما در هر 60 ثانیه مجاز هستید تا 40 ثانیه از cpu استفاده کنید.

وقتی که 65 درصد cpu یه سرور جواب گو یه سایت نباشه راه حل اینه که سرور اختصاصی با هزینه ماهانه بین 100 تا 300 دلار در ماه گرفته بشه ....

آخرین ویرایش:

m-sh

Member
اینو نگفتی : در ضمن ما از فروش برای آنها سود میبریم
مگه قرار بود از فروش اینا ضرر کنیم ؟!

خوب مسلم هست که در قبال خدماتی که ارائه می دیم باید سود ببریم ....

شما برای رضای خدا و بدون سود هاست می فروشید ؟؟!

myhost

Member
m-sh
شما الان با این گالری تون که ماهیانه 20 گیگ پهنا داری مشکلی نداری
راستی میخواستم بپرسم
اگر من بیام وسایتم را به فرض روی پارس دیتا بذارم فقط مطالبش را و کد هاش
ولی بیام و برای تصاویر دیدنی که میخوام برای سایتم بذارم اونها را در بلو هاست اپلود کنم و در سایتم قرار بدم
آیا مدت زمان لود تصاویر خیلی بیشتر میشه تا وقتی که من بیام و اونها را در هاست اصلیم پارس دیتا اپلود کنم؟

webmaster

Member
بله خوب مسلم هست !

وقتی که 65 درصد cpu یه سرور جواب گو یه سایت نباشه راه حل اینه که سرور اختصاصی با هزینه ماهانه بین 100 تا 300 دلار در ماه گرفته بشه ....

این موضوع از نظر بلوهاست تعریف شده که باید پس از این محدودیت سرور اختصاصی گرفته بشه. سیاست هر ارائه دهنده خدمات هاستینگی با دیگری متفاوت است.
ما حداکثر میزان استفاده مجاز از cpu را 15% در طول روز تعریف کرده ایم. بنابراین حتی یک انجمن با 2000 کاربر آنلاین نیز نیازی به تهیه سرور اختصاصی ندارد!

m-sh

Member
m-sh
شما الان با این گالری تون که ماهیانه 20 گیگ پهنا داری مشکلی نداری
راستی میخواستم بپرسم
اگر من بیام وسایتم را به فرض روی پارس دیتا بذارم فقط مطالبش را و کد هاش
ولی بیام و برای تصاویر دیدنی که میخوام برای سایتم بذارم اونها را در بلو هاست اپلود کنم و در سایتم قرار بدم
آیا مدت زمان لود تصاویر خیلی بیشتر میشه تا وقتی که من بیام و اونها را در هاست اصلیم پارس دیتا اپلود کنم؟
خوب خودتون می تونید باش کار کنید :)

نه من مشکلی باش ندارم ... ( اگه مشکل داشت در این زمان کوتاه اینقدر استفاده نمی شد )

فکر نمی کنم لزومی باشه... شما می تونید هم مطالب و هم کد ها را روی بلوهاست قرار بدید.

اگه هم می خواهید به این صورت باشه که مطالب روی پارس دیتا و عکس ها روی بلوهاست باشه هم اونقدر تاثیری روی سرعت نمی ذاره

m-sh

Member
این موضوع از نظر بلوهاست تعریف شده که باید پس از این محدودیت سرور اختصاصی گرفته بشه. سیاست هر ارائه دهنده خدمات هاستینگی با دیگری متفاوت است.
ما حداکثر میزان استفاده مجاز از cpu را 15% در طول روز تعریف کرده ایم. بنابراین حتی یک انجمن با 2000 کاربر آنلاین نیز نیازی به تهیه سرور اختصاصی ندارد!
یعنی شما می فرمایید فروم هایی مثل همین مجید آنلاین یا p30world یا پرشین تولز یا satsat می تونستند به جای این که این قدر هزینه کنند و سرور اختصاصی بگیریند می تونستند بیاند و از شما هاست اشتراکی برای سایت هاشون بگیریند ؟!!!!!!

ehsanch

Active Member
مگه قرار بود از فروش اینا ضرر کنیم ؟!

خوب مسلم هست که در قبال خدماتی که ارائه می دیم باید سود ببریم ....

شما برای رضای خدا و بدون سود هاست می فروشید ؟؟!
درسته و مسلما تا وقتی که کسی از چیزی سود ببرد ازش تعریف میکنه . چه خوب باشه چه بد

ehsanch

Active Member
بله خوب مسلم هست !

پس این پهنای باند دهن پر کن را واسه سر قبرش میخواد ؟

myhost

Member

نه عزیزم من فکر کنم این پهنای باند به این معنی هست که حالا حالا ها خیال راحت باشه
بعد اگر بازدید هات زیاد شد یه سرور اختصاصی ازمون بگیر
بعضی سایتها هستند با وجود بازدید کم پهنای زیادی دارند و مجبورند هزینه ی زیادی بدهند ولی این بلو هاست تا یه جاهایی خوبه
حداقل خیال راحت از تمام نشدن پهنای باند تا مدتی بعد بازدید و در آمد و اجاره ی سرور اختصاصی

m-sh

Member
درسته و مسلما تا وقتی که کسی از چیزی سود ببرد ازش تعریف میکنه . چه خوب باشه چه بد
من فقط چند نمونه سایت معرفی کردم! تا خود دوستان بتونند تصمیم بگیرند

همون طور که اگه کسی هم ایمیل بزنه تعداد خیلی زیادی از سایت های مشتریان قبلی را بشون معرفی می کنم

فقط گفتم ما از www.bluehost.com یا www.hostmonster.com یا www.ixwebhosting.com می تونیم برای دوستان خرید کنیم

حالا خودشون باید تحقیق کنند کنند و اگه یکی از این 3 هاست به نظرشون خوب اومد ما براشون خرید را توسط همکارمون در آمریکا انجام می دیم!

اگه نه هم که هیچی ....

m-sh

Member
دقیقا همون طور که جناب myhost هم گفتند ...

یه فروم با 2000 تا کاربر آنلاین حتی یه سرور اختصاصی هم براش کم هست چون منابع سرور بسیار زیادی مصرف می کنه

همون طور که در صفحات قبل هم معرفی کردم مثلا سایت www.tinypic.info در روز بیش از 20 گیگابایت پهنای باند مصرف داره
و بدون مشکل روی بلوهاست هست

یا سایت www.empithree.com که همون طور که تصویر مصرف پهنای باند اون را گذاشتم در ماه گذشته بیش از 700 گیگابایت پهنای باند مصرف کرده ( حتی توی یه روز تا 63 گیگابایت هم مصرف داشته )

ما حتی مشتریان زیادی داریم که از این هاست ها برای فروم استفاده می کنند
چند نمونه :

http://www.daneshju.ir/forum
http://forums.animparadise.com
http://www.forum.dehcadeh.com
http://www.iranian-forum.com

و مشکلی هم ندارند

همون طور که جناب Myhost گفتند این ارقام برای این سایت ها یعنی اینکه خیالشون از فضا و پهنای باند راحت باشه
ولی وقتی که دیگه سایتشون اینقدر شلوغ شد که 65 درصد cpu یه سرور جواب گوی سایتشون نبود باید به فکر انتقال به یه سرور اختصاصی باشند :)

hamids68

Member
از پشتیبانی 1and1.com در باره پنل های هاستینگ sharing شون که ماکزیمم 300 گیگ فضا و 3000 گیگ ترانسفر ماهیانه داره سوال کردم , برای اینکه بفهمیم وقت اجاره سرور رسیده یا نه آیا مهم رسیدن به عدد آن پهنای باند هست و یا اینکه cpu processing و ram usage مهمه؟ منظورم این بود که نکنه که مثلا زمانی ما فقط 1000 گیگ پهنای باند ماهیانه داریم اما به دلیل همان مسئله cpu processing مجبور بشیم سرور اجاره کنیم ( که فعلا نمی تونیم هزینه شو بدیم... ) جواب این بود که ملاک پهنای باند هست... که جای خوشحالی بود برای اینکه حد اقل تا چند سال آینده مسئله اجاره سرور منتفی هست... متن نامه هامونو برای علاقه مندان میزارم

Monthly Transfer Volume of Business package is 2,500 GB. 1,200 GB is for
Home Package. If you will exceed to the monthly transfer volume then you
will be paying for an extra charge.

If the data traffic generated by visitors to your website exceeds the
free limit (depending on your package) in a given month, the additional
bandwidth is charged at an industry-leading $.49 per GB. The free
traffic allowance is typically sufficient for a high 5-digit number of
visitors.

m-sh

Member
من فکر می کنم یا شما سوالتون را درست مطرح نکردید یا اونا متوجه نشدند ....

hamids68

Member
من فکر می کنم یا شما سوالتون را درست مطرح نکردید یا اونا متوجه نشدند ....

نه درسته... مجددا هم ازشون پرسیدم گفت مهم پهنای باند مصرفی هست...

البه من به مسائل فنی وارد نیستم اما احساس میکنم شرکت های بزرگ هاستینگ او نقدر پیشرفت کردند که می تونن امکاناتی به اندازه سرور های سابق وسرور بعضی از شرکت های کوچک موجود رو بطور sharing ارائه بدن...و واقعا به درد افرادی مثل ما که سایت هاشون حالت نهال نوپا رو داره اما هنوز به گردش مالی نیفتادن... میخوره...

m-sh

Member
نه درسته... مجددا هم ازشون پرسیدم گفت مهم پهنای باند مصرفی هست...

البه من به مسائل فنی وارد نیستم اما احساس میکنم شرکت های بزرگ هاستینگ او نقدر پیشرفت کردند که می تونن امکاناتی به اندازه سرور های سابق وسرور بعضی از شرکت های کوچک موجود رو بطور sharing ارائه بدن...و واقعا به درد افرادی مثل ما که سایت هاشون حالت نهال نوپا رو داره اما هنوز به گردش مالی نیفتادن... میخوره...
من برای اطمینان خودم میل زدم و ازشون سوال کردم :)

منتظر جوابشون هستم

m-sh

Member
www.1and1.com جواب سوال هایی که پرسیده بودم را داد :

1- محدودیت منابع سرور در هاست های اشتراکی شما چقدر هست ؟

CPU : 6 seconds @ 100%
Memory : 10240KB (10MB)
Numerical Processes : 12

2- اگر من به حد مجاز منابع سرور در هاست های اشتراکی برسم در حالی که هنوز کمتر از پهنای باند مجاز ماهانه مصرف کرده ام باید چی کار کنم ؟

you will need to upgrade to a managed/dedicated server package.

hamids68

Member
www.1and1.com جواب سوال هایی که پرسیده بودم را داد :

1- محدودیت منابع سرور در هاست های اشتراکی شما چقدر هست ؟

CPU : 6 seconds @ 100%
Memory : 10240KB (10MB)
Numerical Processes : 12

2- اگر من به حد مجاز منابع سرور در هاست های اشتراکی برسم در حالی که هنوز کمتر از پهنای باند مجاز ماهانه مصرف کرده ام باید چی کار کنم ؟

you will need to upgrade to a managed/dedicated server package.

ما انتخاب خودمونو کردیم و کار دیگه ای نمونده... منتها اگه ممکنه عین سوالتونو همین جا بنویسید تا اگر احیانا مثل گفته شما من نتونستم منظورمو درست رسونده باشم به این ترتیب بهتر انجام بدم...

myhost

Member
من که تصمیم دارم اصل سایتم یعنی مطالب و فایل های متنی را روی یک هاست ایرانی بذارم و عکس های سایتم را با توجه به محدودیت پهنای باند در ایران روی هاست بلو هاست بذارم و خیالم راحت هست که حلا حالا ها پهنای باندم تموم نمیشه
لا اقل این کار خوبه
چون هاست های ایرانی خیلی قیمت هاشون بالاست
ولی خوب راهی دیگه هم ندارم

hamids68

Member
من که تصمیم دارم اصل سایتم یعنی مطالب و فایل های متنی را روی یک هاست ایرانی بذارم و عکس های سایتم را با توجه به محدودیت پهنای باند در ایران روی هاست بلو هاست بذارم و خیالم راحت هست که حلا حالا ها پهنای باندم تموم نمیشه
لا اقل این کار خوبه
چون هاست های ایرانی خیلی قیمت هاشون بالاست
ولی خوب راهی دیگه هم ندارم

بله درسته ما الان 55 گیگ ترانسفر داریم اگه برسه به 101 گیگ و بخواهیم از یه شرکت خوب ایرانی سرویس بگیریم 1 میلیون در سال باید بدیم اما با هاست 1and1 که نزدیک 2 میلیون دامین رو داره سرویس میده ( یا هر شرکت خارجی معتبر دیگه ) 3000 گیگ ترانسفر با 300 گیگ فضا میشه ماهی 10 تومن... حالا حالا ها خیالمون راحته...

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا