ماکت سازی و تکنیک های جدید

kasra_farzam

New Member
تو سایت یه چرخی زدم و جای خالی مطالبی درباره ماکت سازی رو حس کردم. ماشاا... تو همه زمینه ها از قبیل تری دی و اتوکد و گرافیک کامپیوتری دوستان بقدری حرفه ای هستن که دیگه واسه ما جایی نیست :)) پس بهتره منم برم سراغ فیلدی که توش میتونم بهتر به دوستانم کمک کنم. هر سوالی درباره ساخت ماکت های معماری ، تزئینی و صنعتی دارید بپرسید همینطور سوالاتی درباره روش کار با دستگاه هایی مثل لیزر و سی ان سی و پرتو تایپ ... سعی میکنم به تدریج مقالات مفیدی درباره متریالها و تکنیک های جدید ماکت سازی اضافه کنم .
میدونم که یه دنیا سوال دارید .... راحت باشید . .. هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم ...
در ضمن تعدادی از نمونه کارای بنده رو میتونید توی آدرس امضام ببینید...

آخرین ویرایش:

sadraman

Active Member
لینک خرابه
من یه متریال می خوام که هم شفاف باشه و هم قابل انعطاف و البته یه کمی حجیم باشه
مثلا ضخامت 3-8 میل داشته باشه

kasra_farzam

New Member
متریال شفاف و قابل انعطاف

سلام دوست عزیزم
متریال شفاف و قابل انعطاف با این قطری که میخوای باید از پلکسی گلاس استفاده کنی
به ظاهر سخت و محکمش نگاه نکن با گرما دادن بهش (با المنت یا سشوار صنعتی) کاملا نرم و انعطاف پذیر میشه (به شوخی میگیم لواشک شد) و بعد از سرد شدن بازهم سخت و محکم میشه
برای تا کردنش از المنت بخاری برقی یا المنتهای صنعتی استفاده کن و اگر میخوای قوس بهش بدی میتونی اول یه قالب براش بسازی با چوب یا لوله های پلیکا بعد با سشوار صنعتی گرمش کنی و بزاریش روی قالبت
توصیه ایمنی اینکه حتما از دستکش عایق استفاده کن. اگر المنت دست ساز استفاده میکنی مراقب اتصالی هم باش
برای کارهای کوچیکتر و تا قطر 6 میلیمتر میتونی از اتوی مو هم استفاده کنی :)))

sadraman

Active Member
سلام دوست عزیزم
متریال شفاف و قابل انعطاف با این قطری که میخوای باید از پلکسی گلاس استفاده کنی
به ظاهر سخت و محکمش نگاه نکن با گرما دادن بهش (با المنت یا سشوار صنعتی) کاملا نرم و انعطاف پذیر میشه (به شوخی میگیم لواشک شد) و بعد از سرد شدن بازهم سخت و محکم میشه
برای تا کردنش از المنت بخاری برقی یا المنتهای صنعتی استفاده کن و اگر میخوای قوس بهش بدی میتونی اول یه قالب براش بسازی با چوب یا لوله های پلیکا بعد با سشوار صنعتی گرمش کنی و بزاریش روی قالبت
توصیه ایمنی اینکه حتما از دستکش عایق استفاده کن. اگر المنت دست ساز استفاده میکنی مراقب اتصالی هم باش
برای کارهای کوچیکتر و تا قطر 6 میلیمتر میتونی از اتوی مو هم استفاده کنی :)))

ممنون خیلی
ولی خاصیت نرمی و انعطافش بایدجزو ذاتش باشه:wink:
یعنی حالت ارتجاعی داشته باشه
موندم!!:-?

آخرین ویرایش:

kasra_farzam

New Member
متریال ارتجاعی

اگر میخوای ارتجاعی باشه یه سری به ناظم الاطبا جنوبی بزن
یه سری ورق لاستیکی از جنس سیلیکون هست نمیدونم تا چه قطریش موجوده ولی یه گشتی اونجا بزنی میتونی پیداش کنی

shakila88

New Member
سلام دوستان.توروخدا کمکم کنین.من برای ساختن ماکت این حجم نمی دونم باید چیکار کنم و از چه متریالی استفاده کنم.یه برج 25 طبقس در مقیاس 1/200 که حدودا به ارتفاع 70 و عرض 300 میشه. 3دی حجمو دارم. حجم یه چرخشی داره که کارو واسه ساختن ماکت سخت میکنه.خواهشا اساتید ماکت سازی راهنماییم کنین

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    159.6 کیلوبایت · بازدیدها: 84
  • 2.jpg
    2.jpg
    181.1 کیلوبایت · بازدیدها: 64
  • 3.jpg
    3.jpg
    153.8 کیلوبایت · بازدیدها: 66

.:BehzAd:.

Active Member
سلام دوستان.توروخدا کمکم کنین.من برای ساختن ماکت این حجم نمی دونم باید چیکار کنم و از چه متریالی استفاده کنم.یه برج 25 طبقس در مقیاس 1/200 که حدودا به ارتفاع 70 و عرض 300 میشه. 3دی حجمو دارم. حجم یه چرخشی داره که کارو واسه ساختن ماکت سخت میکنه.خواهشا اساتید ماکت سازی راهنماییم کنین

تو بخش معرفی نرم افزار فکر کنم تو بخش معماری هم فکر کنم باشه امیر نعمتی برنامه خوبی رو معذفی کرده کارت رو را میندازه.

kasra_farzam

New Member

سلام دوست عزیز
ساده ترین راهت برای ساخت چنین حجمی (اگر خودتون قصد ساختش رو دارید) اینه که همون فایل 3 بعدی تون رو اسلایس بزنید و قطعات رو لایه لایه روی هم بگذارید تا به حجم نهایی برسید هرچقدر قطر متریال کمتر باشه پله شدن لبه ها کمتر میشه ... در نهایت هم میتونید با بتونه پله های کار بپوشونید. و کار رو رنگ کنید.

راههای دیگه ای هم داره که اگر فایلتون(سه بعدی و نه عکسها ) رو برام ایمیل کنید میتونم برآورد دقیقشو نو بهتون بدم

shakila88

New Member
سلام دوست عزیز
ساده ترین راهت برای ساخت چنین حجمی (اگر خودتون قصد ساختش رو دارید) اینه که همون فایل 3 بعدی تون رو اسلایس بزنید و قطعات رو لایه لایه روی هم بگذارید تا به حجم نهایی برسید هرچقدر قطر متریال کمتر باشه پله شدن لبه ها کمتر میشه ... در نهایت هم میتونید با بتونه پله های کار بپوشونید. و کار رو رنگ کنید.

راههای دیگه ای هم داره که اگر فایلتون(سه بعدی و نه عکسها ) رو برام ایمیل کنید میتونم برآورد دقیقشو نو بهتون بدم
سلام.ببخشید ادرس ایمیلتون چیه؟میشه راهنماییم کنین که دقیقا از چه متریالی استفاده کنم؟چون نمیخوام ماکت حجمی باشه و تا حدودی باید جزییات داشته باشه.نمای کار یه پوسته ی شیشه ایه که روش پوسته خط وار کار میشه یعنی کاملا شیشه ای نس..نمیدونم از چز استفاده کنم:-?

سلام دوستان.من دانشجوی ترم2 ی معماری هستم و دارم اولین ماکتمو میسازم...کتابی هس که تکنیکای ماکت سازی رو آموزش بده؟

گلاره8

New Member
سلام دوستان من ماکت این حجمو باید بسازم ولی اصلا نمی دونم از متریالی استفاده کنم ..میشه کمکم کنین22222222.jpg22222.jpg

amorus

Member
سلام دوست من ...
خیلی خوبه که تاپیکی باز کردی که خیلی ها نیاز داشتن بهش... امیدوارم موفق و پیروز باشی

سوال من زیاد ربطی به ماکت نداره اما امیدوارم که بتونی اطلاعات مفیدی بهم بدی...

من به شدت پیگیر این هستم که بتونم حجم هایی با فایبرگلاس درست کنم... حالا این احجام بعضی هاشون خیلی نازک و خیلی خیلی دقیق هستن.. و یه سری هاشون بزرگ و دقت زیادی لازم ندارن چون جرئیات ندارن.
خودم یه مقدار کار کردم اما به نتیجه ی مطلوب نرسیدم. شما اطلاعاتی در این مورد دارین ؟ حتی معرفی کارگاه یا کلاسی که واقعا به صورت حرفه ای آموزش بده من....یا کتاب یا رفرنسی که بتونم اطلاعات ازش بگیرم..ممنون میشم

جدیدترین ارسال ها

بالا