مانیتور 22 اینچ چی پیشنهاد میکنید ؟

hosienmax100

3D Artist
خسیته نباشید

می خواستم بدونم مدل پیشنهادی شما چی هست ؟

22

lcd یا led ؟ و چه مارکی

اگر تونستید در کل یه توضیحی بدید کلا گرافیست ها از چه مدل های استانداردی استفاده میکنن تا یه اماری دسمون بیاد

ممنون :rose:

spr_3d

Member
سلام خوبی حسین؟
من تازگی یه مثی ساسونگ synsmaster bx2285 گرفتم خیلی جالبه
301 تومن نشست
مانیتو قبلیم LG LCD بود
LED کیفیتش بهتره

moslancer2

Member
دوست عزیز من AOC رو پیشنهاد میدم...
خودم 19 fwz سری اول رو دارم خیلی از کارش و رنگش راضی هستم گو اینکه خودم همیشه طرفدار lg بودم اما موقع خرید واقعا به AOC علاقه مند شدم خیلی از نظر قیمت و کیفیت خوب هست... بخصوص در 22 هاش...:)
http://www.maadiran.com/Persian/Products/Monitor/MonitorList.asp?BrandId=11

hosienmax100

3D Artist
ممنون بچه ها

اتفاقآ توی یه شرکت هم دیدم از aoc استفاده میکردن خیلی ازش خوشم اومد

کمی قیمتش عجیبه _ولی خب شماها میگید/ آشنا دارم توی تهران تو کار سخت افزار ان یه آماری میگیرم در مورد قیمتش ....

اگر پیشنهاد دیگه ایی هست ممنونم میشم /

موفق باشید

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
طبق بررسی سایت Tomshardware بین سه مانیتور هم رده HP dell Samsung تست گرفت
http://www.tomshardware.com/reviews/dell-sr2320l-hp-2311x-samsung-px2370,2894-14.html
سامسونگ برنده شده.
بچه ها تکنولوژی تولید برد برای اسمبل کردن قطعات ماله سامسونگه.یعنی کمپانی سونی برای سری براویا برد های سامسونگ رو به کار میگیره.چرا؟ چون تکنولوژی های پیشرفته با هم در تعامل هستن.
شرکتی مثل AOC اصلا قابل قیاس با برندی مثل Samsung نیست.اینو توی تست های پیشرفته کنتراست فریم ریت مثلا یه بلوری باید تست کنین نه ویندوز معمولی.

saeedmagic

Member
طبق بررسی سایت tomshardware بین سه مانیتور هم رده hp dell samsung تست گرفت
http://www.tomshardware.com/reviews/dell-sr2320l-hp-2311x-samsung-px2370,2894-14.html
سامسونگ برنده شده.
بچه ها تکنولوژی تولید برد برای اسمبل کردن قطعات ماله سامسونگه.یعنی کمپانی سونی برای سری براویا برد های سامسونگ رو به کار میگیره.چرا؟ چون تکنولوژی های پیشرفته با هم در تعامل هستن.
شرکتی مثل aoc اصلا قابل قیاس با برندی مثل samsung نیست.اینو توی تست های پیشرفته کنتراست فریم ریت مثلا یه بلوری باید تست کنین نه ویندوز معمولی.

منم اولین باره اسم aoc رو می شنوم!

به نظر شما led بهتره یا lcd?

AREF

توی عمل هیچ فرقی با هم نمیکنن.اما led مصرف انرژی کمتری داره

the_king

مدیرکل انجمن
توی عمل هیچ فرقی با هم نمیکنن.اما led مصرف انرژی کمتری داره

led واقعی که خیلی با lcd فرق داره، در نمایشگر lcd یک منبع نور پشتی سفید هست که همیشه روشنه
و کریستال مایع که در هر پیکسل سه تا هست (برای سه کانال قرمز و سبز و آبی)، سد نور پشتی میشه که
اولا هیچوقت صد در صد نیست و رنگ سیاه مطلق حاصل نمیشه و در ثانی اگه زاویه دید تغییر کنه میزان سد شدن
نور هم تغییر می کنه یعنی به زاویه دید کاربر بستگی داره.

مکانیسم داخلی lcd طوریه که زاویه دید در نتیجه تاثیر زیادی داره، نور باید از دو فیلتر شیار داره بگذره که یکی اش
شیار هاش افقی یه و یکی اش عمودی یه، اگه کاملا از مقابل بهش نگاه کنین تقریبا هیچ نوری دریافت نمیشه چون
هر چی که از شیار اول بگذره افقی یه و طبیعتا از شیار عمودی دوم رد نمیشه، اما این فقط موقعی بهترین نتیجه
رو میده که زاویه دید با نمایشگر 90 درجه باشه.

کریستال مایع اگه ازش جریان برقی رد نشه، نور رو 90 درجه می چرخونه تا نوری که از فیلتر اول گذشته با شیار های
فیلتر دومی هماهنگ باشه و بگذره. اما اگه کریستال مایع با عبور جریان تحریک بشه صاف میشه و دیگه زاویه
نور رو عوض نمی کنه، اونوقت نوری که از فیلتر اول گذشته بود به فیلتر دیگه ای می رسه که شیار هاش 90 درجه
اختلاف داره و ازش عبور نمی کنه.

معمولا در نمایشگر های lcd فیلتری که به کاربر نزدیکتره شیار هاش عمودی است و سازندگان با یکسری تکنیک هایی
زاویه دید افقی رو بهتر می کنند، اما مشکل حساسیت نسبت به تغییر زاویه دید عمودی سر جاش می مونه.
حتی در بهترین نمایشگر های lcd دنیا هم زاویه دید 360 درجه کامل نیست، مخصوصا زاویه دید عمودی. اگه صفحه
نمایشگر lcd رو از زاویه های مختلف ببینید نور صفحه و رنگ ها تغییر می کنه. در ضمن منبع نور خارجی یکجور
مزاحم این مکانیسمه، برای همینه که وقتی نمایشگر lcd جلوی نور خورشید قرار می گیره خوب دیده نمیشه.

نمایشگر led دو جوره، یکی اش که ارزون تره led واقعی نیست، فقط بجای چند لامپ پشتی فلورسنت که توی
نمایشگر های lcd هست از led استفاده کرده اند. نور لامپ های فلورسنت توسط یک فیلتر پخش میشه تا
همه صفحه رو پوشش بده، اما به هر حال حفظ کردن شدت یکنواختی نور در همه صفحه مشکله و بخش هایی
از صفحه شدت نورشون بیشتر از سایر بخش ها میشه.

در نمایشگری که برای منبع نور پشتی از led استفاده می کنه این مشکل بر طرف میشه، اینطوری هم مصرف برق
نمایشگر کمتر میشه و هم نور سفید پشتی یکنواخت تره، یعنی همه بخش های صفحه شدت نور یکسانی
خواهند داشت. اما در هر صورت این نمایشگر همچنان lcd است و از کریستال مایع استفاده می کنه و مشکل زاویه
دید سر جاشه.

اما قضیه نمایشگر led واقعی کاملا متفاوته چون در led واقعی دیگه کریستال مایعی وجود نداره، هر پیکسل سه
تا led قرمز و سبز و آبی داره و روشن و خاموش شدن شون ربطی به زاویه دید کاربر نداره. Led ها هم شدت
نورشون عین هم اند و هم از هر جایی که نگاهشون کنید نورشون تغییری نمی کنه، در نتیجه یک نمایشگر
led واقعی رو از هر زاویه که ببینی کاملا یکسانه و همونطور که از مقابل دیده میشه می مونه. نسبت به منبع
نور خارج مثل نور خورشید هم حساسیت lcd رو نداره.

وقتی هم که یک LED خاموشه دیگه منبع نور پشتی ای نیست که مزاحم بشه، در نتیجه رنگ مشکی مطلق
بوجود میاد، فقط نمی دونم سرعت پاسخگویی این LED ها در مقایسه با کریستال مایع در چه حدیه.

به همین دلیل کیفیت نمایشگر lcd با led واقعی کاملا فرق داره، تنها عیب LED در گرانی شه.

آخرین ویرایش:

AREF

سلام مجدد.مرسی مرسی خیلی عالی بود.حالا یه سوالی هم مطرح هست.
از کجا بفهمیم که فلان led واقعی هست یا نیمه واقعی.مطمئنا روی جعبه دستگاه نمی نویسه

the_king

مدیرکل انجمن
سلام مجدد.مرسی مرسی خیلی عالی بود.حالا یه سوالی هم مطرح هست.
از کجا بفهمیم که فلان led واقعی هست یا نیمه واقعی.مطمئنا روی جعبه دستگاه نمی نویسه

قیمت شون دستم نیست اما اگه نمایشگر LED واقعی باشه خیلی گرونه. در ضمن با در نظر گرفتن تفاوت های
نمایشگر LED واقعی و LCD ای که نور پشتی اش LED است میشه تشخیص داد که کدوم نوعشونه.

مثلا یک شیوه اش اینه که یک تصویر کاملا مشکی رو تمام صفحه (Full Screen) ببینید : black.gif
توی این تصویر هیچ پیکسل روشنی وجود نداره و قاعدتا باید مشکی کامل باشه، نمایشگر LED واقعی تو این حالت با
نمایشگر خاموش هیچ فرقی نداره، یعنی اگر این تصویر رو ببینید و بعد نمایشگر رو خاموش کنید هیچ فرقی نمی کنه،
چون در دو حالت LED ها خاموش اند و منبع نور دیگه ای هم نداره که بین نمایشگر روشن و خاموش تفاوتی باشه.

اما نمایشگر LCD با نور پشتی LED وقتی خاموش نیست نور پشتی LED اش همواره روشنه و یک نور کمرنگ از
نمایشگر می تابه، به همین دلیل اگه این تصویر تمام مشکی رو ببینید و بعد نمایشگر رو خاموش کنید یهو تصویر مشکی تر میشه
چون LED ها خاموش شده. حتی در بهترین نمایشگر LCD هم که مشکی رو مشکی تر
نشون میده بین حالت روشن و خاموش اش فرق وجود داره.

یک شیوه دیگه هم اینه که یک تصویر که رنگارنگه رو روی نمایشگر و از زاویه های تیز ببینید، مثلا کاملا از بالای نمایشگر
بهش نگاه کنید یا کاملا سمت چپ یا راست اش قرار بگیرید یا از زیر میز نمایشگر را از پایین ببینید. در نمایشگر LED
واقعی فرقی نمی کنه که از کجا بهش نگاه کنید، رنگ ها تغییر نمی کنه، اما در نمایشگر LCD رنگ ها تغییر می کنند،
جاهایی که روشنه تیره میشه و کلا ترکیب تصویر بهم می ریزه.

پیوست ها

• black.gif
    black.gif
    11.4 کیلوبایت · بازدیدها: 23

abizaki

Member
پس اگه اینطوری باشه، LED backlight ها از نوع LED به جای پبکسل نیستن؟ (مثل لپتاپ ها)

soofi

Member
باتشکر دوتا شرطی که برای واقعی بودن led گفتین برای من شرط اولی داره ولی شرط دومی نداره یعنی از زاویه های مختلف رنگها هم مختلف نشون میده پس این led واقعی نیست؟
اخه من مارک سامسونگ واز جای معتبری گرفتم وروش نوشته شده led ودوفاکتورش هم به همین عنوان بهم فروخته!!

the_king

مدیرکل انجمن
باتشکر دوتا شرطی که برای واقعی بودن led گفتین برای من شرط اولی داره ولی شرط دومی نداره یعنی از زاویه های مختلف رنگها هم مختلف نشون میده پس این led واقعی نیست؟
اخه من مارک سامسونگ واز جای معتبری گرفتم وروش نوشته شده led ودوفاکتورش هم به همین عنوان بهم فروخته!!
داخلش LED بکار رفته، اما به عنوان منبع نور پشتی. هر مارک معتبر دیگری هم ممکنه همچین محصولی رو مانیتور LED معرفی کنه، اما به هر حال داخل این مانیتور ها همون کریستالی هست که داخل
مانیتور های LCD وجود داره. اسم متعارف مانیتور هایی مثل نمونه ای که شما دارید LED-Backlight LCD ئه. شدت و یکنواختی نور شون از LCD معمولی بهتره اما محدودیت زاویه دیدشون فرقی با LCD نداره.
محدودیتی که باعث میشه همچین مانیتور هایی رو بسازند هزینه ساخت ئه، برای تولید کننده مانیتور های LED واقعی خیلی گرونتر از LED Backlight تمام می شوند.

soofi

Member
داخلش LED بکار رفته، اما به عنوان منبع نور پشتی. هر مارک معتبر دیگری هم ممکنه همچین محصولی رو مانیتور LED معرفی کنه، اما به هر حال داخل این مانیتور ها همون کریستالی هست که داخل
مانیتور های LCD وجود داره. اسم متعارف مانیتور هایی مثل نمونه ای که شما دارید LED-Backlight LCD ئه. شدت و یکنواختی نور شون از LCD معمولی بهتره اما محدودیت زاویه دیدشون فرقی با LCD نداره.
محدودیتی که باعث میشه همچین مانیتور هایی رو بسازند هزینه ساخت ئه، برای تولید کننده مانیتور های LED واقعی خیلی گرونتر از LED Backlight تمام می شوند.
عذرمیخوام الان من میتونم اینو پس بدم یانه ،باتوجه به صحبتهای شما که این ال ای دی واقعی نیست؟
گرچه اثباتش بعید به نظر میرسه

the_king

مدیرکل انجمن
عذرمیخوام الان من میتونم اینو پس بدم یانه ،باتوجه به صحبتهای شما که این ال ای دی واقعی نیست؟
گرچه اثباتش بعید به نظر میرسه

این چیزی نیست که بخواهید به عنوان تقلب یا ادعای کذب فروشنده مطرح کنید، دلیلش اینه که این ترفند تبلیغاتی فروشنده نیست، ترفند تبلیغاتی
تولید کننده نمایشگر ئه. سامسونگ همه مانیتور های مشابه رو از نوع LED تبلیغ می کنه، در سایتش همچین نمونه هایی زیاده. هیچ اشاره ای هم
به LED Backlight یا LED Backlit یا LCD بودن شون نمی کنه.

فروشنده ادعا کرده که نمایشگر شما LED ئه چون سامسونگ اینطوری تبلیغ اش کرده، فروشنده و نمایندگی های فروش مقصر نیستند.
این ترفند سامسونگ ئه که صریحا اعلام نمی کنه که این LED ها صرفا نور پشتی نمایشگر رو تامین می کنند و اساس نمایشگر همچنان LCD ئه.
اون چیزی که سامسونگ به عنوان LED می سازه، ترکیبی از LCD و LED ئه، نور پشتی اش از نوع LED ئه و لایه جلویی اش LCD ئه. نور و کنتراست
نمایشگر شما از LCD های معمولی خیلی بهتره، اما مشکل زاویه دید LCD سر جاشه.

soofi

Member
میگم ال ای دی های سه بعدی خانگی هرمدلی خرید بشه که این مشکل را ندارند درسته؟

the_king

مدیرکل انجمن
میگم ال ای دی های سه بعدی خانگی هرمدلی خرید بشه که این مشکل را ندارند درسته؟
مشکل زاویه دید؟ اگه مانیتور کامپیوتر رو با تلویزیون مقایسه کنید، بله، در کل زاویه دید تلویزیون خانگی های جدید از نمایشگر های کامپیوتر و لپ تاپ خیلی بهتره،
نه به این خاطر که LED اند یا سه بعدی اند، به این دلیل که برای افزایش زاویه دید شون روش هایی به کار برده شده که برای نمایشگر های کامپیوتر و لپ تاپ به کار نمی برند.

مشکل نمایشگر های LCD در کل شدت نور و کنتراست پایین و همچنین زاویه دید محدودشونه. نور پشتی LED ضعف نور و کنتراست رو تا حدود زیادی برطرف می کنه،
می مونه ایراد زاویه دید محدود. برای افزایش زاویه دید روش هایی هست که اغلب تلاش برای افزایش دید افقی ئه، چون کمتر کسی از بالا یا پایین به نمایشگر نگاه می کنه.
این روش ها متفاوتند اما در کل یک فیلتر پخش کننده نور جلوی هر پیکسل قرار می دهند که نور هر پیکسل رو بجای صرفا تابش مستقیم، کمی پخش می کنه.
در نتیجه پیکسل با تغییر زاویه دید همچنان قابل مشاهده است، اما کمی کاهش روشنایی یا محو شدن رنگ رو بوجود میاره که برای تماشا در فاصله نزدیک از نمایشگر
مناسب نیست. به همین جهت از این روش ها کمتر برای نمایشگر کامپیوتر و لپ تاپ که کاربر از فاصله نزدیک و عموما مستقیم بهشون نگاه می کنه استفاده میشه،
اما در مورد تلویزیون ها بصورت گسترده از این روش ها استفاده میشه، چه LCD معمولی و چه LCD هایی که LED Backlight دارند. روش های افزایش زاویه دید همچنان
در حال پیشرفته و هر روز بهتر میشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا