لینک Video تمرینات 3D Animate ه

K.D.G

Member
لینک Video تمرینات 3D Animate

سید جان برو من از الان باهاتم.......:)

خوب اگه مشکلی نیس من امشب یه تمرینی بکنم واسه اولین لار :دی و اینجا بذارم !!!!!:wink:

می خوام 4 تا توپ رو با وزن های مختلف انیمیت کنم ............ امیدوارم که بتونم :lol:......

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
لینک Video تمرینات 3D Animate

افعلا که مدیریت فکری واسه این کار ما نکرده فعلا این پست هم میذاریم برای قرار دادن لینک تمرینات و Video ـهای مورد نیار این مبحث

اینم نمونه کاری که برای درس اول زدم حجمش 177 KB ـه. اگه تو ساختش هم مشکلی داره بهم بگین تا تو کارم بهتر شه و اینکه به بزرگی خودتون ببخشید چون کار هم دارم نمیتونم کلی به این کار برسم و بینقص بزنم. :green:

اینم لینک مستقیم http://uplod.ir/10w9r3ktg0wp/Tut_Animation__timing_01.f4v.htm

Jackbil

Well-Known Member
سلام آموزش ساده و خوبیه:rose:
اگه ممکنه یکسری از کارهایی که انیمیت کردید بزارید تا استفاده کنیم
امیدوارم موفق باشی
:rose:

SevenART

Member
سلام

این قانون را توضیح میدین !! میدونم ولی یه جورایی نامفهوم ، درست شکل نگرفته برام .. با چند تا مثال متوجه میشم!

۴- Straight Ahead And Pose to Pose animation : در انیمیشن Straight ahead طراحی ها از فریم اول شروع شده و تا انتهای حرکت طراحی می شوند. در این تکنیک، حالت، اندازه، حجم و خصوصیات موضوع انیمیت شده دستخوش تغییراتی خواهد شد. در انیمیشن Pose to Pose این خصوصیات به خوبی حفظ شده و قابل کنترل است. ابتدا حالت های کلیدی کاراکتر یا موضوع در فریم های کلیدی طراحی شده و سپس بوسیله ی طراحی های میانه اجرا می شوند. بهترین حالت انیمیت، ترکیبی از این دو روش است.

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام

این قانون را توضیح میدین !! میدونم ولی یه جورایی نامفهوم ، درست شکل نگرفته برام .. با چند تا مثال متوجه میشم!

۴- Straight Ahead And Pose to Pose animation : در انیمیشن Straight ahead طراحی ها از فریم اول شروع شده و تا انتهای حرکت طراحی می شوند. در این تکنیک، حالت، اندازه، حجم و خصوصیات موضوع انیمیت شده دستخوش تغییراتی خواهد شد. در انیمیشن Pose to Pose این خصوصیات به خوبی حفظ شده و قابل کنترل است. ابتدا حالت های کلیدی کاراکتر یا موضوع در فریم های کلیدی طراحی شده و سپس بوسیله ی طراحی های میانه اجرا می شوند. بهترین حالت انیمیت، ترکیبی از این دو روش است.

علیکم سلام
اول بگم این توضیحی که تو گذاشتی عزیز یه جورایی بیشتر برای انیمیشن 2D خوبه حالا من به 3D تبدیلش میکنم. اول دوتا مثال میزنم بعد یه توضیح کوچیک:

1.مثلا حرکت داد زدن یه فرد وقتی یه وزنه می افته رو پاش. حالا حرکت این فرد چه جوریه؟ تو یه حرکت که داره سرش رو با داد زدن میبره بالا کل بدنش هم تکون میخوره از جمله همون سرش به صورت دست و پا زدن و تکون های تند و ریز. به این میگن Straight Ahead یعنی چی؟ یعنی یه سری حرکت تند و پشت سر هم.

2. حرکت یه کارات باز از این pose به اون pose یا حرکات یه فردی که داره ارکست رو هدایت میکنه و حتی حرکت فردی که داره دیالوگ میگه. شما میتونی حرکات این افراد رو تقسیم بندی کنی و POSE به POSE شناسایشون کنی.

حالا فرقشون اینه که شما برای انیمیت حرکات Straight Ahead باید از صفر شروع کنی و ریز به ریز بری جلو یعنی نقاط مشخصی رو نمیتونی واسه کلیت کار تعیین کنی ولی تو حرکات pose To pose بهترین کار اینه که شما pose ـهای اولیه رو بزنی بعد بری واسه جزییات کار.

انشا الله که ساده گفته باشم و بدردت بخوره عزیز

حق یارت

آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
اینم یه کار جدید..... البته روتو کردم :دی

اولین نکته این که حتما trajectories رو نگاه کن. ببین حجم فریم های بین هر کی فریم درست تقسیم شدن؟
نکته بد تو برای ایجاد squash از scale عادی استفاده کردی. برای ایجاد squash خوب باید مود scale ـت رو بذار رو Squash عزیز.
در آخر هم همیشه سعی کن برای بهتر دیده شدن حرکتت نمای دوربینت بذاری تو نمای کناره تا همه حرکاتت بهتر دیده بشه. البت این برای این نوی تمرینه همه چیز.

خوب بود بیشتر و بیشتر تلاش کن عزیز. :paint: ـ :rose: ـ :oops:

K.D.G

Member
اولین نکته این که حتما trajectories رو نگاه کن. ببین حجم فریم های بین هر کی فریم درست تقسیم شدن؟
نکته بد تو برای ایجاد squash از scale عادی استفاده کردی. برای ایجاد squash خوب باید مود scale ـت رو بذار رو Squash عزیز.
در آخر هم همیشه سعی کن برای بهتر دیده شدن حرکتت نمای دوربینت بذاری تو نمای کناره تا همه حرکاتت بهتر دیده بشه. البت این برای این نوی تمرینه همه چیز.

خوب بود بیشتر و بیشتر تلاش کن عزیز. :paint: ـ :rose: ـ :oops:

سعی خودمو می کنم سید جان :rose::rose:

اینم زدم .......

لطفا اشکالاشو بگیر.... توپ سنگینه :cool:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
اینم زدم .......

لطفا اشکالاشو بگیر.... توپ سنگینه
اول این که توپ سنگین موقع امدن پایین و اون لبه که سر میخوره یه تیکه کوچیک داره بیشتر تیکشم برای rotate ـشه که زیاد میچرخه همین مشکل رو هم تو آخر حرکتش داره. خیلی بهتر شدی ولی باز کار و کار :rose:
بعدم هم آخر کار خیلی آروم جسمت رو نگه دار. همون قانون شتاب ابتدایی و انتهایی یا ease in & ease out که خودت خووووووب میدونی.
در کل bounce ـهات یا همون جستن های اجسام خوب شده حالا بیشتر باید رو rotate کار کنی تا حس سر خوردگی نده
واسه این کار هم zoom کن رو قسمت اتصالی جسمت با زمین و ببین وقتی یه vertex که به زمین میرسه و نزدیک یه خط Grid میشه در هنگام rotate ازش فاصله میگره یا نه. یعنی فقط rotate باید این دو نقطه که مد نظر گرفتی رو از هم جدا کنه و vertex رو ببره بالا نه جابجایی جسمت.
خدا کنه خوب منظورم رو رسونده باشم.

خیلی بهتر شدی فرزاد:oops:

san_sal_2008

New Member
دوباره سلام متخصص جان میخوام دفتر و قلم درست کنم که بعد حرکت کردن قلم متن نوشته شه داری همچین مثالی بهم بدی
ضروری ضروری

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
عزیز میذاری این رو یه چند روز دیگه بگم چون سرم بد شلوغه آخر پروژست تموم بشه کاملا در خدمتتم.
چون اینی که میگی به چند روش میشه عزیز و برای توضیح و ساپورت این که جایش نا مفهمون باشه وقت میخواد که من ندارم.
همین الانشم داره اشکم در میاد که کارم عقبه :cry:
ببخشیدا

rainbmaya

Active Member
اگه بتونید مطالبتونو دسته بندی کنید و بصورت pdf واسه بچه ها بذارید و یا بصورت فایل ویدئویی با صدا قرار ش بدین خیلی بهتره. بیشتر مورد استفاده قرار میگیره.

خسته نباشید آموزشها واقعا کاربردی اند.
شاد و پیروز باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا