كي پايه است با هم سي ياد بگيريم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

golab

New Member
دوستان مار هم تو جمعتون راه می دید؟
البته من هیچ آشنایی با c ندارم ولی تا حدودی با دلفی کار کردم چند وقت پیش تصمیم گرفتم برم تو نخ #c
حالا اگه بتونم راه بیفتم بعدش هم کاری از دستم بربیاد خوشحال می شم
با قضیه کد نویسی و الگوریتم شدیدا موافقم

golab

New Member
پس سایت قاطی کرده من فکر کردم من قاطی کردم دوساعته دارم دنبال این تاپیک می گردم منم مثل تو وارد شدم

MnavidM

Active Member
golab گفت:
دوستان من همه این 5 صفحه را مطالعه کردم یه چیزی را متوجه نشدم
اینکه مگه قرار نیست آموزش تو همین تاپیک باشه؟
یا اینکه مدیر انجمن آقای نوید گفته بود که مطالب را دسته بندی میکنم و در تاپیک c قرار می دم
لطفا در این مورد توضیح مختصری بدید تا کمی شفاف سازی بشه
ممنون
سلام.

آموزش ها و مطالب را دوستان در اینجا پست می کنند و بعد من اون ها رو به تاپیک اصلی انتقال میدم .

منظورتون چیز دیگه ای هست ؟

golab

New Member
منظورتون از تاپیک اصلی همون تاپیک آموزش c و دوستانه
اگر غیر از این هست نام تاپیک را ذکر کنید لطفا

رفرنس

سلام.

برای رفرنس میشه از کتابهای انگلیسی هم بهره برد اما چون ممکنه بعضی از دوستان انگلیسیشون خوب نباشه ، من 2 کتاب فارسی رو پیشنهاد میکنم.

1. آموزش ++c قلزم
2. آموزش ++c جعفر نژاد قمی.

اولی بهتره ولی دومی ساده تر هستش. البته رفرنس رو اساتید باید تایید کنند و اگر کتاب بهتری سراغ دارند معرفی کنند.

شهاب

MnavidM

Active Member
saalek گفت:

با سلام
من يك سايت براي آموزش سي يا سي++ مي خواهم.
يا يك جايي كه كل توابع سي را ليست كرده باشه با كمي شرح و مثال.
سراغ داريد؟ من الان منبع خوبي ندارم.
با تشكر.
.
سلام.

برای توابع تا حدودی میشه گفت خود Help زبان ++C جامع و کامل هست.

موفق باشی.
نوید.

aira

Member
در مورد كتاب استاده من كتاب قلزم رو پيشنهاد كرده و ما تو دانشگاه اونو ميخونيم و خداييشم خداست البته ترجمست.فقط قيمتش وحشتناكه 6000:-? ولي كتاب خوبيه
در مورد سايت بنده اين سايت رو پيشنهاد ميكنم:
http://www.irandevelopers.com

سلامت و موفق باشيد

منبع

تو هیچ کتابی من ندیدم همه ی توابع C رو لیست کرده باشه !!! Help هر ورژنی که استفاده میکنی بهترین مرجع برای توابع آن است . البته من خودم تا حالا از msdn مایکروسافت استفاده نکردم ولی اونم انگار خیلی کامل هستش.
آقا اگر همه موافقید از قلزم استفاده کنیم ، چون جعفر نژاد یه جورایی خیلی ساده است.
شهاب.

نوید من میتونم خواهش کنم ازت که یک بار دیگر از آقا مجید خواهش کنی به ما یک زیرگروه بده چون جدا اینجا داره کار ما میگیره و بچه ها استقبال میکنند اما کم کم داره از کنترل خارج میشه ... اگه میشه به ما یک جایی بده که بتونیم کار کنیم. ما اینجا چیزهای زیادی یاد گرفتیم و دوست نداریم که از اینجا بریم ... اگر میشه من خودم شخصا بهشون private message بدم و ازشون خواهش کنم . حیفه این جمعی که دور هم گرد امده پخش و پلا بشن.

MnavidM

Active Member
سلام.

بالاخره به توافق رسیدیم که زیر انجمنی مخصوص C راه بندازیم :d

انشاالله تا فردا برای استفاده آماده میشه.

موفق باشید.
نوید.

نظر من

من تو پست قبلی تو بخش ++C گفتم که باید با اومدن refrence سبک مقالات عوض بشه، یعنی حالت توضیح نوع کار کردن فلان چیز (مثلا تابع) دیگه نباشه ! مگر اینکه یک چیز جدید داشته باشه ... در ضمن اگر پلان کاری نباشه هرج و مرج میشه. برنامه ها باید یک سیر صعودی (به سمت پیشرفته) داشته باشند و نباید در یک سطح بمانند. یعنی اگر من تو یک برنامه مشکل دارم باید برم تو بخش بحث و گفتگو مطرح کنم که روند کاری حمید عزیز رو مختل نکنه ... پس راهکار برای مسائل بدون برنامه ریزی ما باید بخش بحث و گفتگو باشد. اما یک پلان کاری هم میخواهیم که همه بهش احترام بذارند که هرج و مرج نشه . یعنی مثل قانون اساسی یک کشوره که باید به همه چیز شکل بده و در عین حال جلوی نوآوری و خواسته های دوستان جدید رو نگیره.
فعالیت موازی عالی هستش. مثلا من دارم مقاله مینویسم ( منت هم نمیذارم چون برای کسانی که بهشون درس میدم دارم یک جزوه درست میکنم که مطالبش رو اینجا هم میزارم. ) آقا حمید که خیلی هم از روششون خوشم میاد داره با طرح مسئله کار میکنه ولی آخه اگر شما تا صفحه ی n رفرنس رو نخونی که نمیتونی جواب بدی !!! پس یک نقشه و قانون میخواد و باید طوری باشه که همه بتونند در وسط کار هم به ما ملحق بشند.

با #C کاملا موافقم . در زمینه ی #C هم پایه ی یاد گرفتنم و هم دوست دارم تجربیاتم رو منتقل کنم.

در پایان پیشنهاد ایجاد یک تیم رهبری رو میدم که از افرادی تشکیل بشه که بدونن دارند چه کار میکنند و یک پلان کاری طراحی کنن. ( saleek جان اگر موافقی با تیم رهبری ID yahoo بچه ها را جمع کن تا یک جلسه بزاریم. البته با حضور نوید. )
دوستان،اگر با هم و به درستی پیش بریم میتونیم یک تیم تشکیل بدیم و کار کنیم. این آموزش رو دست کم نگیرید چون خیلی خوب داره پیش میره.

آخرین ویرایش:
saalek گفت:
3 طرح :
من طرح هم شاگري را دادم كه استقبال نشد.
Dark_man عزيز طرح مقاله را داد كه خيلي از دوستان استقبال خوبي كردند و ادامه يافت.
حميد جان طرح استاد- شاگرد را ارائه كرد كه استقبال شد.
كه البته گفتم ميشه ، هر مدل طرح را به شكل كپي هاي متعدد در كنار هم، به شكل موازي ،در تالار .....
.

من با طرح همشاگردی موافقم. به نظرم اگر جزو تاپیک ها باشه بد نیست. اما خوب میتونه تو تاپیم بحث و گفتگو هم مطرح بشه.

آخرین ویرایش:
همه مشارکت کنید ... قانون برای نظم بیشتر ... اختناق ننننننننننننننننننننننننن نننه ...

saalek گفت:

پاسخ به استرانگر عزيز....

براي افتتاح هر تاپيك جديد ، در همين تاپيك بايد بحث بشه روي آن. ( يا افتتاح يك تاپيك نظرات و پيشنهادات)
و بعد بحث اساسي ، در نهايت نويد جان اجازه گشايش تاپيك را مي دهد.
تاپيك باز شده مسلما از اين فيلتر مي گذرد(توسط مديريت و استارترهاي تاپيكهاي قبلي) كه باعث تقويت باشه نه تضعيف.
ولي اين نبايد جلوي طرح ايده هاي جديد را بگيره.
محور مديريته. استارترها مي توانند اعتراض بدهند براي كار جديد ولي نظر نهايي را مديريت به عنوان قاضي محكمه مي دهد.

در اين تاپيك يا تاپيك ((نظرات و پيشنهادات )) مفتوحه احتمالي ... كاملا قضيه بحث ميشه و تمام نكات بيان ميشه.
من خودم طرفدار حركات جديدم. و تمام حرفام براي جلوگيري از ايجاد اختناقه.
اگه قانون اساسي خفقان بار بياره. من ترجيح مي دهم شورشي باشم تا يك شهروند خوب.
و همه دوستان به غير شما و آقا حميد و آيرا خانم الان دارند همين كار را مي كنند. يعني شورش خاموش.
مواظب كساني باشيد كه خاموشند . نيروي اصلي اونجاست. و اگر توجه نشه .... كار كلا آوار ميشه روي سر ما چند نفر.
.

من فکر میکنم شما اصلا این بخش از نوشته ی من رو نخوندید که من دقیقا بهش اشاره کردم :

" اما یک پلان کاری هم میخواهیم که همه بهش احترام بذارند که هرج و مرج نشه . یعنی مثل قانون اساسی یک کشوره که باید به همه چیز شکل بده و در عین حال جلوی نوآوری و خواسته های دوستان جدید رو نگیره. "

...
یک قانون که جلوی نو آوری رو نگیره، چون اگر بگیره شورش میشه ... ( دقیقا حرف خودتان هستش )

نگاه کنید الان کارها داره شکل میگیره، یعنی همه چیز داره انجام میشه ... من این کار رو نمیکنم. خودتون دارید پیشنهاد میدید. من فقط نظر دادم.
الان من حرف شما رو پسندیدم، وقتی میگی استارتر ها میتونند اعتراض کنند اما نظر نهایی با مدیره. این از نظر من که شورای مدیریتی بود خیلی بهتره :) چون خود شورا میتونه با خودش دیکتاتوری بیاره اما این جوری یک سری حق اعتراض دارند و مدیر هم که تایید میکنه. در ضمن ممکنه اعضای شورا غیرفعال بشوند که بعد به مشکل میرسیم و ...

من نه به دنبال اختناق هستم نه چیز دیگه، تنها به دنبال این هستم که اینجا درست شکل بگیره ... مثلا نگاه کنید الان به یک سری نتایج رسیدیم که عبارتند از :

1. 3 تاپیک با نام های "آموزش - C و خانواده ی آن " ، "مسئله - طرح مسائل ++C " و "پرسش و گفتگو"
نظرات : نوید،شهاب (Stranger) ، حمید و فکر کنم که Saleek هم موافقه.

2. افزودن تاپیک با تایید مدیریت انجام میشود. ( استارتر ها حق اعتراض دارند )
نظر Saleek، من ( شهاب ) هم موافقم

3. تاپیک هایی که افزوده میشوند باید دارای پیشوند باشند تا اهدافشان مشخص باشد، مثلا برای بحث های آموزشی پیشوند "آموزش - .... (نام تاپیک ) " و برای حل مسئله پیشوند "مسئله - ... (نام تاپیک) " و برای مقالات به صورت " مقالات - ............" .
نظر حمید . من هم موافقم .

4. تایید علمی مقالات سایت توسط نوید .
نظر من . نوید هم موافقه .

5. مرجع ما کتاب آموزش ++C قلزم هستش.
نظر من . آیرا.

-----------------------------------------------------
خوب این یک سری از موارد این قانون اساسی هستش که تا به حال بهش دست پیدا کردیم. اما نه کامل هستش، نه بی نقص ... پس نظر بدید. اگر پیشنهادی دارید بفرمایید(از اسم تاپیک ها گرفته تا ... ). چون الان زمان اظهار نظر هستش ... برای اینکه بعدا کسی دلخور نشه همه نظر بدید .

پس با توجه به مطالبی که بالا بهش رسیدیم. اگر کسی اشکالی توش میبینه یا نظری داره که میتونه بندی به این قانون اضافه کنه لطفا بگه :)

باز هم تاکیید میکنم. توی این قانون باید راه برای نوآوری باز باشه ... که اگر نباشه همانطور که saleek گفت افراد زده میشوند و میروند یا مشارکت نمیکنند.

در پایان با اجازه ی دوستان من موارد توافق شده رو ثبت می کنم و در پایان یک نظر سنجی برای تاییدش برگزار کنیم :)

با سپاس از همه ی دوستان فعال .

شهاب.

در ضمن من استارتر هیچ تاپیکی نیستم و حق اعتراض ندارم ... ;)

آخرین ویرایش:

aira

Member
بالاخره كي شروع ميكنيد:neutral: ؟؟؟؟؟؟؟؟
اميدوارم اينجوري نشه كه حرف بزنيم و بعد عمل نكنيم!!!!
من با تمام قوانين ارائه شده موافقم و تا جايي كه يه برنامه نويس بشم و نمره هامم خوب بشه:D در كنار شما دوستان هستم.
آلان 3-4 نفري هستيم و ميتونيم كارارو تقسيم كنيم تا بقيه دوستداران سي هم به جمعمون اضافه بشن.من خيلي دوست دارم يه كاري بكنم ولي نميدونم چي كار ميتونم بكنم.اومدم درس بدم(جزوه هاي خودم) آقا شهاب فرمودن زحمتش رو ميكشن؛تمرين ها هم كه جناب حميد خان تهيه ميكنن...خب بنده حقير چي كار كنم؟؟؟؟
بازم من هستم و دلم ميخواد زودتر شروع بشه
با آرزوي سلامتي و موفقيت شما دوستان

dark-man

Member
saalek گفت:

من قسم خوردم تا دارك_من و يونيكيو وارد گود نشوند ، هيچ كاري نكنم.

این موضوعی که فرمودید کاملا نظر لطف شما دوست عزیز را می رساند :) ...

من قبلا هم خدمتتان عرض کردم هر کمکی باشه من در خدمتتان هستم ....

فقط من یک چیزی که من را ناراحت می کنه اینه که هر روز که به انجمن برنامه نویسی سر می زنم می بینم تعداد مشاهده تاپیک آموزشی سی در حد 4 یا 5 است ...

من اگر ببینم واقعا دوستان علاقمند هستند بازدر خدمت تک تک دوستان هستم و مجددا به ادامه آموزش ها خواهم پرداخت ....
یه پیشنهاد هم دارم (البته اصلا خودم را در حدی نمی بینم که بخواهم نظری بدهم یا .. ): سعی کنید یک نقطه را انتخاب کنید و از آن شروع کنید ا.این طوری هم یادگیری را آسانتر خواهید کرد و هم تسلط خودتان را بر موضوعات بیشتر ......من قبول دارم که سی و سی پلاس پلاس و سی شارپ همه از یک اصلوب پیروی می کنند و شباهت های بسیاری دارند .اما مثلا اگر بر فرض بخواهید وارد مقوله سی شارپ شوید باید اول خیلی بیشتر از اینکه وقت برای درک الگوریتم ها و .. بگذارید باید وقت برای آشنایی با محیط برنامه و آپشنهای آن بکنید و خوب این به نظر من یک مقدار متناقض با هدف اصلی شماست :wink: ....
....

saalek110

Well-Known Member

بنام خدا.
من پيشنهادم اينه كه يك هيئت 4 نفره متشكل از خانم يونيكيو ، جناب دارك من، استرانگز عزيز، و حميد جان
به نمايندگي از شاخه هاي سي،
عهده دار تدوين ساختار اوليه انجمن بشوند. با خانم يونيكيو هم هماهنگ شده و منتظر پاسخ ايشان هستم.
البته كار سختي نيست. و مقدار زيادي حميد و استرانگر روي قضيه بحث كرده اند كه اصلاح ميشه و آماده ميشه.
بعدا وظيفه اين هيئت دو چيزه:
اول تصميم گيري درباره جو تالار. در اين جا نويد جان به عنوان مدير تالار فقط با هيئت طرفه و بقيه كاربران نظرات خود را به اعضاي هيئت منعكس مي كنند.
اينطوري نظم كار بالا ميره و تراكم كار آقا نويد هم كم ميشه.

كار دوم هيئت اينه كه مدام خود را تكميل مي كنه. يعني اعضاي جديدي مي گيره. و مي تونه به اعضاي قبلي استراحت بده.
اين باعث ميشه كه ديكتاتوري به وجود نياد و همين طور وقتي يكي خسته به يك نفر تازه نفس جايش را مي گيرد و انجمن پويا و هميشه پرطراوت باقي مي ماند.
و باعث جذب نيروهاي بيشتري بعد راه افتادن انجمن ميشه.

ديگه راجع به كار انجمن حرف نمي زنم من. و بقيه كارها را هيئت فوق الذكر با هماهنگي هم انجام ميدهند.
يا قبل ، يا بعد افتتاح كنفرانس بايد تاپيكي براي فعاليت اين هيئت باز بشه.

دوستاني كه مي خواهند جزو هيئت بشوند به اعضاي هيئت با پيام خصوصي اطلاع بدهند. (تمام اعضا) و هر يك از اعضاي هيئت هم بطور مخفي نظرش را به مديريت اطلاع بدهد و نويد جان هم نتيجه را در صورت منفي بودن به خود شخص به طور مخفي و در صورت مثبت بودن خودشان در تاپيك هيئت پست مي زنند و اعلام مي كنند.

ديگه بيشتر توضيح نمي دهم. بقيه كارها با هيئت مذكور است.
وظيفه اعضاي هيئت تعيين اسلوب كاره نه دادن آموزش . ولي اگر خودشان خواستند ، با طرح در هيئت مي توانند شروع كنند

آخرین ویرایش:
به من کمک کنید خوشحال میشم :)

aira گفت:
بالاخره كي شروع ميكنيد:neutral: ؟؟؟؟؟؟؟؟
اميدوارم اينجوري نشه كه حرف بزنيم و بعد عمل نكنيم!!!!
من با تمام قوانين ارائه شده موافقم و تا جايي كه يه برنامه نويس بشم و نمره هامم خوب بشه:D در كنار شما دوستان هستم.
آلان 3-4 نفري هستيم و ميتونيم كارارو تقسيم كنيم تا بقيه دوستداران سي هم به جمعمون اضافه بشن.من خيلي دوست دارم يه كاري بكنم ولي نميدونم چي كار ميتونم بكنم.اومدم درس بدم(جزوه هاي خودم) آقا شهاب فرمودن زحمتش رو ميكشن؛تمرين ها هم كه جناب حميد خان تهيه ميكنن...خب بنده حقير چي كار كنم؟؟؟؟
بازم من هستم و دلم ميخواد زودتر شروع بشه
با آرزوي سلامتي و موفقيت شما دوستان
سلام ... شما اگر به من در مقالات کمک کنی شاید من بتونم یک بحث جدید و داغ به نام C# Programming for Mobile Devices رو کم کم راه اندازی کنم. چیزی که کم هستش ولی بازار خوبی داره پیدا میکنه.
من منتظر میمونم دوستان در باره ی هیئت نظر بدن ...

با سپاس .

شهاب.

saalek110

Well-Known Member
سلام.
خانم يونيكيو هم قبول كردند تا همكاري كنند.
فقط دارك_من مونده تا اعلام همكاري كنند.
نوع تماس را هم خود هيئت تعيين كنند. اگر با ياهو مسنجر راحتند، از اين وسيله استفاده كنند ولي نتيجه نهايي كاراشون را به نويد با پيام خصوصي اطلاع دهند و اگر عمومي است در تاپيك هيئت امنا .

البته اين هيئت بدوي است.
اگر بخواهند خودشان مي توانند افراد ديگر را به جمع خود بپذيرند .
.

saalek110

Well-Known Member
يكي از دوستان فرموده كه اين مباحث را هم توجه كنيد.

* سی و سی ++ در لینوکس
* خانواده سی و کار با سخت افزار
* ساخت برنامه های منو دار در سی و سی پلاس پلاس
* کار با شبکه و اینترنت
* شناخت چگونگی نوشتن تروجان و ویروس ها
و...

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا