كنترل درب درايو سي سي - دي وي دي

Afsoft

Member
:cry: با سلام خدمت اساتيد محترم.
سوال بنده در مورد كنترل درب درايو سي دي يا دي وي دي است، منتها !
با اين تفاوت كه از طريق cd audio door نباشه!
يعني براي مثال بشه نام درايو مورد نظر را انتخاب كنيم، ( يا اتوماتيك انتخاب بشه براي سي دي هاي از پيش طراحي شده )
بعد، مثل همان دو دستور Open/Close آنرا كنترل كنيم؟!

و سؤال دوم در مورد Resulation هستش كه در مطالب پيشين، نحوه تغيير آن گفته شده؛ اعم از استفاده از پلاگين و ...
اما سؤال اين است كه در مثالي كه براي تغيير Resulation توسط Plugin گفته شده، بجز ست كردن Resulation جديد، امكان گرفتن resulation توسط همان Plaugin وجود دارد؟!

اگر جواب مثبت است، در صورت امكان دستورات را در پاسخ ها بگذاريد. با تشكر از دوستان

- من هم خيلي دير خيلي دير چك مي كنم... شرمندم.

splinter cell

Well-Known Member
درود!
--------
درمورد سئوال دوم:اگر از پلاگینMiscyاستفاده کنید جواب مثبت است , به کمک فرمان GetResolution
کد:
set$='X'
PluginSet("MiscY","set$")
PluginRun("MiscY","GetResolution")
PluginGet("MiscY","get$")
Message("Screen width is ","get$")
** this command gets sreen resolution
** parameter1 can be "X" (to get screen width) or "Y" (to get screen height)
موفق باشید.
---------------
بدرود!

Afsoft

Member
متشكرم از Sprin Cell عزيز.

:neutral: همچنان منتظر جواب سوال اول هستيم ! اولي يكم واجب تره !!!

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
باز و بسته کردن درب CD-Rom

جواب سوال اولتون:
برای باز و بسته کردن یک درایو مشخص میتونید از برنامه 37 کیلوبایتی Wizmo استفاده کنید.
این یک Sample هست که از Wizmo استفاده کرده، یه نگاهی بهش بندازید، امیدوارم به کارتون بخوره.

پیوست ها

• wizmo.zip
    134 کیلوبایت · بازدیدها: 144

Afsoft

Member
جواب سوال اولتون:
برای باز و بسته کردن یک درایو مشخص میتونید از برنامه 37 کیلوبایتی Wizmo استفاده کنید.
این یک Sample هست که از Wizmo استفاده کرده، یه نگاهی بهش بندازید، امیدوارم به کارتون بخوره.

با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی.
ابتدا ممنونم از حسن توجه شما (برخلاف مدیران!!) به این مسئله و همچنین تشکر از راهنمایی شما.
اما در این مثالی که شما پیوست کرده اید یک برنامه EXE بهمراه فایل ارائه شده که با این دستور :
Run("<Embedded>\Wizmo.exe","wizmo quiet open")
این کار را انجام می دهد! درصورتی که نیاز من برای انجام این کار، کنترل درب درایو cd\dvd مورد نظر خودمه..!

باز هم از زحمتی که کشیدید و وقتی که گذاشتید ممنونم؛ لذا.. صورت مسئله همچنان باقی است...

[ چه کنم؟! ): ]

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
Afsoft; گفت:
ابتدا ممنونم از حسن توجه شما (برخلاف مدیران!!) به این مسئله و همچنین تشکر از راهنمایی شما.

یه نفس عمیق... رو به خدا... یه زمزمه...

:)

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر

خواهش می کنم, شما به من لطف دارید.

اما در این مثالی که شما پیوست کرده اید یک برنامه EXE بهمراه فایل ارائه شده که با این دستور :
Run("<Embedded>\Wizmo.exe","wizmo quiet open")
این کار را انجام می دهد! درصورتی که نیاز من برای انجام این کار، کنترل درب درایو cd\dvd مورد نظر خودمه..!

باز هم از زحمتی که کشیدید و وقتی که گذاشتید ممنونم؛ لذا.. صورت مسئله همچنان باقی است...

[ چه کنم؟! ): ]

شما برای باز یا بسته کردن درب یک درایو مشخص از دستور زیر استفاده کنید:
کد:
Run("<Embedded>\Wizmo.exe","wizmo quiet open=h:")
که H نام درایو مورد نظر هست, برای بستن درب درایو مورد نظر هم باز به همین شکل ولی بجای Open از Close استفاده کنید.
دستور quiet که بعد از دستور wizmo اومده هم برای اینه که هنگام انجام دادن دستور برنامه ی wizmo صدایی پخش نکنه
برای دیدن لیست کامل دستورات Wizmo می تونید برنامه ی wizmo رو اجرا کنید (البته بدون دستورات Command Line) و در پنجره باز شده بر روی دکمه Ref کلیک کنید
امیدوارم مشکلتون حل شده باشه
موفق باشید

splinter cell

Well-Known Member
خوب به سلامتی این مشکل شما هم جناب afsoft به مدد راهنماییهای دوستان مخصوصا nevercomعزیزداره حل میشه!
ضمناً برای تشخیص اینکه توی سیستم کاربرچند تا درایو درایو سی دی یا دی وی دی وجود داره و اسمشون چیه هم ازMiscy میشه استفاده کرد.من یه نمونه قبلا واسه خودم درست کرده بودم اگه احتیاج بود بگین تا براتون بذارم .موفق باشید

Afsoft

Member
نیکی و پرسش !؟

خوب به سلامتی این مشکل شما هم جناب afsoft به مدد راهنماییهای دوستان مخصوصا nevercomعزیزداره حل میشه!
ضمناً برای تشخیص اینکه توی سیستم کاربرچند تا درایو درایو سی دی یا دی وی دی وجود داره و اسمشون چیه هم ازMiscy میشه استفاده کرد.من یه نمونه قبلا واسه خودم درست کرده بودم اگه احتیاج بود بگین تا براتون بذارم .موفق باشید

با سلام. از زحمات دوستان عزیز واقعاً متشکرم.
ممنون از بابت راهنمایی ها، اما باز این مثال ارائه شده با اجرای یک فایل از بیرون برنامه امکانپذیره!
اگر می شد با یک پلاگین اینکار رو بصورت اینترنال انجام داد خیلی بهتره...

اگه امکانش هست مثال را که گفتین بذارید ممنئون می شم.

متشکرم از حسن توجه شما دوستان.

splinter cell

Well-Known Member
البته این مثال رو میتونید توسعه اش بدین. و با اون نوع و حرف درایو سی دی رو پیدا کنید و اون رو به برنامه ویزمو بدین تا درب اون درایو رو باز یا بسته کنه!موفق باشید.

پیوست ها

• drives_type.zip
    232.1 کیلوبایت · بازدیدها: 66

جدیدترین ارسال ها

بالا