كمك ! عدم شناسايي Mysql

Fredi

New Member
من يه مشکل بزرگ برای راه اندازی MYSQL روی لوکال هاست ويندوزم دارم.
پی اچ پی نسخه php-4.3.11-Win32.zip با وب سرور apache_1.3.33-win32-x86-no_src.exe روی سيستم بدون مشکل نصب شده و کار می کنه.
وقتی اينارو با کلی دنگ و فنگ نصب و تنظيم کردم، فکر کردم خب حالا ديگه هر برنامه ای رو که بخوام می تونم روی لوکال هاست نصب کنم و به راحتی تست کنم، اما
برای نصب همه اين برنامه ها:
Mambo
Xoops
phpAdsNew
ديدم تازه اول بدبختيه و بايد اين mysql لعنتی رو نصب کنم.
من ورژن mysql-essential-4.1.12a-win32.msi را روی ويندوزم نصب کردم. در اين شاخه نصب شده: D:\Program Files\MySQL\MySQL Server 4.1
در ضمن پی اچ پی هم توی C:\php و Apache هم توی D:\Program Files\Apache Group\Apache قرار دارن.
حالا که mysql رو نصب کردم، وقتی که هر کدوم از برنامه های مذکور رو اجرا می کنم بعد از چند مرحله وقتی با مرحله ديتابيس می رسم "ارر ميده" و ميگه نميتونه با ديتابيس ارتباط برقرار

کنه.
در ضمن هيچ نشونه و علامتی(icon in try) هم از mysql در ويندوز نيست.
در هر کدوم از اين برنامه ها قسمت ديتابيس رو اينطوری پر می کنم:
Database hostname= localhost
MySQL User Name = root
MySQL Password = 5555
MySQL Database Name = نمی دونم چی بزنم!
پسورد رو موقعی که mysql رو نصب می کنم بهم ميگه بزن، منم چهارتا پنچ رو انتخاب ميکنم.
خلاصه اينکه اعصابم رو حسابی ريخته بهم، اينطور که مشخصه هيچ کدوم از اين برنامه ها نمی تونن با mysql ارتباط برقرار کنن. تحقيق کردم ديدم ميگن کار با mysql به وسيله برنامه ای به

نام phpmyadmin راحت تر و بهتره.
منم اينو phpMyAdmin 2.6.1-pl3 دانلود کردم و ريختم توی لوکال، اما وقتی اجراش می کنم صفحه ای مياد با اين مضامين:
------------------------------------------------------------------------------------------------------
به phpMyAdmin 2.6.1-pl3 خوش‌آمديد

phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in config.inc.php and

make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.

خطا
پيغام MySQL :

#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
خب حالا برای اينکه اين مشکل لعنتی رو حل کنم بايد چی کار کنم؟

Mikhak

Active Member
خوب شما بايد user , pass رو تو فايل config ويرايش كنين
و اگه خواستين user جديد اضافه كنين ميتونين تو phpmyadmin در قسمت Privileges كاربر جديد اضافه كنين
پيشنهاد ميكنم به جاي اينهمه دنگ و فنگ از يه سرور مجازي مثل easyphp يا wamp يا xampp استفاده كنين
-----------------------------
سينا

Fredi

New Member
من اين فايل config.inc.php رو توی شاخه phpMyAdmin اديت کردم، 3 سه جای مختلف داشت که برای يوزر نوشته بود root و به جای پسورد ' ' نوشته بود، که به جای اون در هر سه جا نوشتم 55555 ، حالا که برنامه رو اجرا می کنم یه ارر ديگه ميده:
--------------------------------------------------------------------------------
به phpMyAdmin 2.6.1-pl3 خوش‌آمديد

phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in config.inc.php and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.

خطا
پيغام MySQL :

#1251 - Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client

-----------------------------------------------------------------------------------------------
خب اين بنده خدا هم راست ميگه فکر کنم، چون اگه قراره سيستم من سرور باشه و وقتی آدرس http://127.0.0.1/phpmyadmin/ رو اجرا بکنی، اونوقت به دليل تنظيم کردن پسورد توی اون فايل برنامه اجرا بشه،
پس هر کسی ميتونه توی سرور من بدون پسورد وارد کنترل ديتابيس بشه !
شايد من اصلا فايل رو اشتباه اجرا می کنم، من همه فايل هارو ريختم توی شاخه phpmyadmin وقتی که از روی لوکال اجرا می کنم اونوقت اون صفحه ارر مياد.
لطفا يک نفر کمک کنه...

Mikhak

Active Member
از اونجايي كه من گفتم username,pass جديد درست كردين ؟؟
خوب شما بايد يه user,pass تعريف كنين بعد توي فايل config همونا رو وارد كنين از root استفاده نكنين root يه يوزر پيشفرضه
ثانيا شما بايد فايلاتون رو بريزين تو پوشه www نه تو پوشه phpmyadmin
ثالثا بازم من ميگم اينارو بي خيال شين بهتره از يه سرور مجازي استفاده كنين اينجوري خيلي راحتين
--------------------------------
سينا

Fredi

New Member
اولاً آخه وقتی phpmyadmin ارر ميده و واردش نميشه شد چطور ميتونم يوزر و پسورد جديد بسازم؟
دوماً همونطور که گفتم من موقع نصب mysql پسورد رو ميشه فقط برای يوزر روت تعريف کرد که من هم 55555 رو انتخاب کردم، آدرس يه فولدر رو توی درايو E دادم برای localhost که هر چی توی اون بريزم فوراً اجرا ميشه، داخل همون فولدر، فولدر www درست کردم و کلاً فولدر phpmyadmin رو توی اون ريختم.
سوماً آقا سينای عزيز من ترجيح ميدم راه سخت تر رو انتخاب کنم تا وقتی که به نتيجه رسيدم تونسته باشم کار اساسی انجام بدم، نه اينکه مثلاً با نصب ايزی پی اچ پی لقمه آماده برداشته باشم !
چهارماً بعد از تحقيق بيشتر با استفاده از دستور cmd تحت داس با يوزر root و پسورد 55555 تونستم وارد mysql بشوم، بعد هم يوزر جديد test ساختم، و بعد هم ديتا بيس به محيط يوزر test چنج شد اما بعد از خروج از mysql با فرمان quit; و متعاعباً ورود مجدد با يوزر test ،بدون پسورد وارد شد و حالا از داخل برنامه phpmyadmin، تونستم براش پسورد ست کنم! (البته هنوز نه، اما فکر می کنم حالا که برنامه phpmyadmin اجرا شد ديگه براحتی بتونم)
- نکته: ميدونيد مزيت اين دنگ و فنگها اين بود که حالا فکر می کنم لااقل بيشتر از پيش با يک سری مفاهيم و روشها آشنا شدم، بهر حال مشکل حل شد .
پنجماً آقا سينا من از لطف شما خيلی خيلی ممنونم...

Mikhak

Active Member
خوب عزيزه من easyphp رو واسه همين كار درست كردن كه شما اينكارارو انجام ندين
easyphp هم دقيقا همون appachi , mysql رو نصب ميكنه كار ديگه اي نميكنه
يعني دقيقا اين كارا رو كه شما انجام دادين اون در عرض چند ثانيه انجام ميده هيچ فرقي هم با همون appachi و phpmyadmin شما نداره
به هر حال به خاطر پشتكاري كه دارين بهتون تبريك ميگم و خوشحالم كه مشكلتون حل شد
----------------------------------
سينا

عزيز بعد از اينكه mysql رو نصب كردي برو تو پوشه mysql و از اونجا پوشه bin بعدش يك فايل به نام
winmysqladmin هستش اونو اجرا كن از شما نام كاربر و كلمه عبور مي خواد
بعدش بايد يه چراغ راهنمايي بره گوشه سمت راست ويندوز كه بايد سبز باشه

بعد شما در محيط run تايپ كنيد cmd بعد
c:\mysql\bin بريد و تايپ كنيد mysqladmin create dbname

dbname همون نام ديتا بيستون هست

بعد مي تونين برنامه هاتونو براحتي نصب كنيد پيش فرض براي username=root و پسورد هم خالي هستش .

موفق باشيد.

Fredi

New Member
متاسفانه اين مسئله تبديل به مشکل اساسی شده.

فايل کانفيگ رو همراه اين پست ميذارم.

حتی برنامه phpAdsNew هم يوزر و پسورد ادمين و ديتابيس تست رو نمی شناسه و نمی تونه ارتباط برقرار کنه باهاش.
تصوير صفحه برنامه phpAdsNew و phpmyadmin رو هم ميذارم.

راستی من داخل D:\Program Files\MySQL\MySQL Server 4.1\bin فايل mysqladmin.exe رو که اجرا می کنم پنجره داس باز ميشه و به سرعت اتوماتيک بسته ميشه ! و هيچ چراغ

سبزی هم کنار ساعت ويندوز من ظاهر نميشه !

بازم ممنون.
--------------------------------------------
فايل پي اچ پي رو نمي شناخت مجبور شدم هر سه رو زيپ كنم
--

پیوست ها

• Eshkal.zip
    71.3 کیلوبایت · بازدیدها: 5
ببين عزيز من گفتم براي اولين بار winmysqladmin.exe رو از پوشه bin اجرا كني كه بعدش يك صفحه باز ميشه و يوزر و ورد ميخواد بعدش بايد چراغ راهنمايي به گوشه سمت راست دسكتاپ بره و سبز باشه اگر هم قرمز بود با يكبار ريست كامپيوتر مشكلتون حل ميشه

بعد وارد محيط command prompt شده و تايپ كنيد mysqladmin create db_name

موفق باشيد

Fredi

New Member
بابا جان من داخل فولدر bin اصلاً فايلی به نام winmysqladmin.exe ندارم !!!

Mikhak

Active Member
من فايلتون رو ويرايش كردم
اميدوارم كه درست جواب بده (يعني بايد درست جواب بده )
فايل رو دانلود كنين
اگه درست جواب داد ميگم ايراد از كجاي كار بود :wink:
مخلصيم
----------------
سينا

پیوست ها

• config.inc.zip
    10.1 کیلوبایت · بازدیدها: 10

Fredi

New Member
بازم نشد !!!!

اينم ارر جديد:
------------------------------------------------------------------
Error
MySQL said:

#1251 - Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client
-----------------------------------------------------------------
ميدونيد من فکر می کنم مشکل اساسی تره، چون برنامه phpAdsNew هم يوزر و پسورد ادمين و ديتابيس رو نمی شناسه و نمی تونه باهاش ارتباط برقرار کنه.
همينطورم برنامه های ديگه مثل Mambo هم نمی تونن با ديتابيس ارتباط برقرار کنن !!! در صورتيکه در phpmyadmin همه چيز درسته !!! برنامه phpmyadmin با يوزر root بدون پسورد بالا مياد اما به محض اينکه يوزر جديد رو به همراه پسورد داخل فايل config.inc.php اديت می کنم ديگه بالا نمياد !!!
راستی بازم ميگم من در فولدر bin هيچ فايلی به نام winmysqladmin.exe ندارم !
!

Mikhak

Active Member
يعني ديگه اررور user,pass نميده فقط اين اررور رو ميده
اينم كه اررور جديد نيشت تو پست قبليتون هم اينو نوشتين
-----------------------
سينا

hoom

Active Member
توی اون فولدر bin این دستور رو بزنید

mysql -u root -p

بعدش اون چهار تا پنج رو وارد کنید. اگر بدون مشکل وارد شد یعنی مشکلی با mySQL ندارین. بعدش برین سراغ درست کردن چیزای دیگه

oxygenws

Active Member
نسخه سرور و کلاینت شما با هم همخونی نداره.
اونی که نگارشش پایین تره رو به روز کنید. (یا برعکس!!!)

جدیدترین ارسال ها

بالا