كمك در مورد تهيه مقالات بصورت Html

bob_marley

Member
با سلام خدمت دوستان
من يك سري مقاله آموزشي درباره فتوشاپ تهيه كردم و مي خواستم اين مقالات را با برنامه front page به فرمت html بنويسم ولي در تايپ فارسي مشكل دارم.
مشكل من به اين صورت است كه وقتي اعداد و اصطلاحات انگليسي را بعد از كلمات فارسي تايپ مي كنم كلمات انگليسي قبل از نوشته هاي فارسي قرار مي گيرند.
از دوستاني كه تبحر دارند خواهشمندم راهنمايي كنند.
با تشكر از توجه شما

Mandana

Active Member
نمی دونم مقاله رو تایپ کردی یا نه.اما بهر حال این دو گزینه رو از منوی بالا فراموش نکن:

frontpage-1.gif

اگه نوشتی و حالا میخوای درستش کتی سلکت کن همه متن رو و اون خطی که کنارش مستطیل داره بزن.اگر نه هم از اول اونو بزن و متنتو بنویس

و در ضمن.روی خود صفحه راست کلیک کن.به قسمت page properties برو و از تب language این قسمتها رو انتخاب کن:
make current document as:farsi
save the document as: unicode(utf-8
reload the current document: unicode(utf-8

پیشاپیش هم بهت دستت درد نکنه و خسته نباشید میگم(البته اگه آموزشها رو اینجا میخوای بذاری)
243.gif

bob_marley

Member
با تشكر از دوست خوبم
من هنوز در تايپ فارسي مشكل دارم.:sad:
بايد بگم كه برنامه من 2000 Front page است متاسفانه پنل برنامه من با برنامه شما فرق دارد به صورت زير است.

attachment.php

اگه بشه كمي كامل تر وجامع تر توضيح بدين ممنون مي شوم.
در ضمن مقالات را را براي قرار دادن در اينجا تهيه مي كنم.

پیوست ها

• Untitled-2.gif
    Untitled-2.gif
    10.9 کیلوبایت · بازدیدها: 5

Ashiyane

Banned
شاید مشکل از winباشه مال منم یه زمان اینطوری بود تا ویندوزم رو عوض کردم درست شد

Mandana

Active Member
ببینم توی اون گزینه های دیگه که مشکل نداشتی نه؟منظورم اونهایی هستش که گفتم توی page properties پید امی کنی.اون علامت رو هم که گفتم بزنی باید توی منوهای اضافه پیدا کنی.یعنی فرانت پیچت جا نداشته اونو توی اون مثلث آخر منو ات گذاشته.والا منم از فرانت پیچ 2000 استفاده می کنم.ببین.توی اون عکسی که گذاشتی..آخر منو ات یه علامت A داره که زیرش خط سیاه کشیده.کنارش دوتا مثلث داره.مثلثی که بخ ودش چسیده نه..اون یکی دیگه رو بزن.اون علامت right to left رو اونجا پیدا می کنی...

اگه پیدا نکردی دیگه والله نمیدونم منم..

موفق باشی

آبتین

bob_marley

Member
توي گزينه هاي page properties به ترتيب از بالا به پايين گزينه هاي زير را انتخاب كردم.
Farsi
Multilingule(UTF- 8
Multilingule(UTF- 8
خبري از گزينه unicode(utf-8 نبود.

Mandana

Active Member
یو تی اف باشه هر چی بود بود.نکنه ویندوزت فارسی نیست؟

Mandana

Active Member
ببخشید تاپیک رو ندیدم.میگم خوب سی دی ویندوزو بذار و فونتتو فارسی هم براش تعریف کن.حله

Mandana

Active Member
الان چه مشکلی داری؟اون دکمه ای که بهت گفتم بزنی نوشته هات درست میشه عزیز.اون قسمتی که تو پیج پراپرتیز بهت گفتم برا بقیه است که وقتی میبینن دچار مشکل نشن تو خوندن نوشته هات.الان مشکل انگلیسی نویسی ات بین فارسی ها باید حل شده باشه.درسته؟

bob_marley

Member
با كمك دوستان مشكل فارسي نويسي حل شد حتي من مقالات خودم را با فرمت Html تهيه كردم فقط نمي دونم چطور مقالات را در اختيار مديران سايت قرار دهم تا انها را در قسمت مقالات آموزشي سايت قرار دهند.
دوستان اگر آگاهي دارند لطفا من را راهنمايي كنند.

bob_marley

Member
با كمك دوستان مشكل فارسي نويسي حل شد حتي من مقالات خودم را با فرمت Html تهيه كردم فقط نمي دونم چطور مقالات را در اختيار مديران سايت قرار دهم تا انها را در قسمت مقالات آموزشي سايت قرار دهند.
دوستان اگر آگاهي دارند لطفا من را راهنمايي كنند.

Mandana

Active Member
واسه مصطفی بفرست تو پیغام خصوصی اون میذاره قسمت مقالات

user:mostafa_az

جدیدترین ارسال ها

بالا