كدوم رايتر بهتره؟

MrMohi

Active Member
آقا من شنیدم که رایتر های Asus هم خوبند .اما از Teac مارکهای قلابی و بازار مشترکی الان زیاد

شده

hamed_xp

Member
teac در زماني كه اصل بود. فوق العاده بود. ولي الان خيلي كمياب شده !‌ من بهت توصيه مي كنم. كه رايتر sony بگيري !‌ 52*32*52 به قيمت حدود 47-48 هزار تومان هست كه يك سال هم گارانتي دارد و خوب كار مي كند ! ولي teac ارزانتر است حدود 6-7 هزار تومان .... ولي اصلا yamaha رو پيشنهد نمي كنم ! در مورد كارايي !‌ يك زماني رايترهاي compro عالي بودند كه البته ديگر الان نيستند ! ولي از من اگر مي شنوي و هنوز نخريده اي.... teac , يا ئ\sony بخر...
فعلا خدا حافظ

downloadpc

New Member
سلام من ميگم Msi خيلي توپه
من تاهالا 3 تاشو خردم براي فاميل و خودم تووپ
قيمتشم مناسب
اينو بگير اگه بد بود بيا دهنم سرويس كن

MrMohi

Active Member
من یک نامه به این قسمت پست کرده بودم ولی الان نیست.یکی به من بگه چی شده؟

Ali_chi

Member
سلام خسته نباشيد والله اگه راسشو بخوايد الان هر رايتري كه ميبينيد يه مشخصه داره كه اونو از بقيه رايترا متمايز ميكنه مثل JustLinkيا چيزاي ديگه كلا شما تو خريد رايتر بايد به اين نكته ها دقت كنيد اولا سرعت رايتر چقدر هستش قيمتش و مشحصات فني اون مثلا رايتر ياماها با تمام قابليتها حتي حكاكي بر روي سي دي از رايت كردن روي بعضي از سي دي ها ناتوان هستش يا رايتر سامسونگ سوسوله اگه اذيتش كني زود اذيتت ميكنه ولي در كل خيلي مهمه بافر رايتر شما چقدره باشه من مدلهاي جديدي ديدم كه 16 مگابايت بافر دارند كه از سوختن سي دي جلوگيري مكنند يا حتي مدل جديدي از TDKكه شما وسط رايت ميتونيد سيستم رو خاموش كنيد بقيه رايت رو فردا انجام بديد ولي در كل اگه ميخواي اقتصادي عمل كني و راحت باشي از مدلهاي Asus,Samsung,Teac استفاده كن در غير اينصورت برو سراغ Yamaha,Riccoاگه هم دوست داشتي ميتوني مدل LG Comboكه هم رايتره و هم DVDROM رو استفاده كني نظر آخرمم اينه كه بهتره از سامسونگ استفاده كني چون خيلي كم ديدم واسه گارانتي رايتر سامسونگ بيارند اكثرا ايسوز يا Teac بوده

Arash_N

New Member
رايترهاي Yamaha خيلي عالي بودن اما ديگه بكل اين شركت رايتر توليد نميكنه.هرچند قيمت اونها اصلا اقتصادي نبود.

رايترهاي TEAC در صوريتيكه اصل باشن (اصل منظور منتاژ مالزي هست ونه چيني) هم خيلي عالين البته مدتيه انواع تقلبي اين مارك زياد شده.

رايترهاي TDK هم خيلي خوب هستند و همينطور مارك
PLEXTOR كه شايد كمتر شناخته شده باشه توي ايران اما از بهترينهاست.

مارك RICOH هم حرف نداره البته به شرطي كه چيني نباشه و كره اي يا ژاپني باشه.(ژاپنيش تقريبا غير ممكنه اين روزها پيدا بشه)

مارك SAMSUNG و ASUS هم در مجموع خوب هستن هرچند به بالايي ها نميرسن.و البته ارزونتر هم هستن.

مارك LITEON و HP هم رايترهاي خوبي دارن اما كمتر تو ايران طرفدار دارن.

ماركهاي MSI و LG چندان جالب نيستن (البته بد نيستن اما نسبت به بالاييها جالب نيستن)

از اين بحث ميشه نتيجه گرفت كه رايتر teak از هر نظر
خوبه ولي اگه اصل باشه.

سوالي كه پيش مياد اينه كه چيجوري بفهميم كه اصله يا نه؟؟

mgeology

Member
سلام من الان از رايتر بنكيو استفاده مي كنم كه فكر مي كنم از بقيه بهتر باشد

MrMohi

Active Member
در حال حاضر 3 مدل رایتر حرفه ای در ایران موجود هست

Yamaha,TDK,Plextor

K@VEH

Member
اقا من که TDK گرفتم و تا حالا هم خیلی خوب کار کرده
اینم عکسش
velocd48x_prodshot.jpg

MrMohi

Active Member
كاوه گفت:
اقا من که TDK گرفتم و تا حالا هم خیلی خوب کار کرده
اینم عکسش
velocd48x_prodshot.jpg

چطوری تونستی از رایتر من عکس بگیری؟اصلا کی به تو اجازه ی همچین کاری رو داد؟
ناراحت نشی دوست عزیز شوخی کردم. همین جوری یه کم گرد و خاک کردیم خستگیمون در ره.من هم از همین مدل رایتر دارم که تا حالا خیلی خوب برام کار کرده . البته بجز یک مورد انفجار اتمی سی دی بقیه کاراش ردیف بوده.من تا الان سی دی های زیادی رو با این رایتر رایت کردم که از عهدش بر اومده.تا حالا کم نیاورده

Navid4d

Member
سلام آقا کاوه !سعی کن جنس تقلبی با قیمت کمتر نخری .... :wink:
به نظر من TDK نخر همون teak رو بخری بهتره .......!!!!!!!!
TDK خیلی وقته جزو بهترین رایترهای دنیاست ! ولی نه این TDK که شما تو بازار میبینید با 50 60 تومان قیمت ! و ساخت چین !
البته اين عكس بالا نوع اصلي آن ميباشد و بسته به سرعت آن قيمتي بين 80 تا 140 هزار تومان دارد !

من خودم Xsonic tech تایوانی دارم و ازش راضیم .....

دوست داشتی بیشتر اطلاعات گیرت بیاد یه سر برو به سایت pcworld.com ..www.pcmag.com

موفق باشی

MrMohi

Active Member
دوست عزیز یکی از معدود مارکهایی که در حال حاضر مارک تقلبی تو بازار نداره همین TDK هست از Teac که دیگه همه میدونن همش چینی هست

Navid4d

Member
من نميدونم سر چه حسابي اين حرف رو ميزني ...

teak تايوانيش تو بازار هست ولي همون 40 تومنيش كه ميگين مال چين يا ....و پكيج هم نداره يه ملت رو راضي نگه داشته..
منتها tdk چيني خوب از آب در نيومده و اينكه اصلي tdk كه فكر ميكنم مال سوئد هست خيلي سخت گير مياد ......

حالا اگه شما قبول ندارين من ديگه حرفي دارم mrmohi عزيز .....

MrMohi

Active Member
آقا رایتر من اصلا TDKتولید افغانستانه همین که دو سال برام مثل کامپیوتر کار کرده و تا حالا حتی یکبار هم سی دی نسوزونده و فقط تو این دو سال یک بار سی دی ترکونده که همین اواخر بوده . teac رو که دیگه همه میشناسن سی دی میترکونه مثل باقلوا

Navid4d

Member
MrMohi گفت:
آقا رایتر من اصلا TDKتولید افغانستانه همین که دو سال برام مثل کامپیوتر کار کرده و تا حالا حتی یکبار هم سی دی نسوزونده و فقط تو این دو سال یک بار سی دی ترکونده که همین اواخر بوده . teac رو که دیگه همه میشناسن سی دی میترکونه مثل باقلوا
آقا ادامه نميدم ديگه !

دوستان هر كي خواست سي رايت كنه بره پيش آقا محمد ....رايتر كيلو چند !
.. وسلام مسيج تمام :|

محمد جان داره از موضوع خارج ميشه ......

باباي

MrMohi

Active Member
Navid4d گفت:
MrMohi گفت:
آقا ادامه نميدم ديگه !

دوستان هر كي خواست سي رايت كنه بره پيش آقا محمد ....رايتر كيلو چند !
.. وسلام مسيج تمام :|

محمد جان داره از موضوع خارج ميشه ......

باباي

ببین عزیز من این طرز نوشتن تو فروم نیست ! من که با شما دعوا و خصومتی ندارم ؟ نمیدونم شما چرا با توپ پر اومدی میخوای به زور بگی رایتر TDK بد هست و فقط هم حرف خودتون رو قبول دارید . من نه پدرم رئیس شرکت TDK هست و نه خودم اونجا کار میکنم که حالا بخوام ازش دفاع کنم . دوستمون میخواستن که یک رایتر خوب بهشون معرفی کنیم ما هم معرفی کردیم . در مورد رایتر Teac هم من چون خودم مارکهای جدیدش رو که چینی هست دیدم که چجوری کار میکنند و مدام دردسره نظر خودم رو گفتم حالا این دوستمون هر کاری که به نظر خودشون صلاح هست رو انجام میدن حالا میخوان هر رایتری بخرن یا اصلا رایتر نخرن به حال من فرقی نمیکنه من فقط میخواستم تجربم رو در اختیار این دوستمون بگذارم . حالا ایشون مختارند هر رایتری رو که در نظر دارند بخرند من که زورشون نکردم؟

roger

New Member
سلام.. من تازه به اينجا اومدم . مطالب همه رو خوندم... خلاصه ميگم رايتر هايي كه الان تو بازار هستند زياد تفاوتي با هم ندارند. رايتر هاي جديد teak و asus از لحاظ فني دقيقا مثل هم هستند حتي board هاشون هم يكيه. اينا خوب هستند ولي درصد خرابيشون خيلي بالاست.به نظر من samsung هم كارش خوبه هم قيمتش (34 تا37 بسته به گارانتيش)
مخصوصا مدل هاي قديميترش كه 8 مگ بافر داشت ولي خوب اين جديداش هم با 2 مگ خوبه. و يه چيز ديگه اينكه با اكثر سي دي هاي فله اي بازار همخوني داره. اگه هم پولش واست مهم نيست plextor هم خوبه (حدود 60 تومن) ولي تضمين نمي كنم رو همه سيدي هاي فله اي بازار رايت كنه . موفق باشين

Amir2003

Member
سلام من asus دارم تا حالا هم ازش بدي نديدم!
50 تا cd هم پشت سر هم رايت كردم اما دريغ از سوزوندن يكيش تازه قيمتش هم مناسبه

جدیدترین ارسال ها

بالا