كتابخانه در mmb

[SOBHAN]

Active Member
خب ، اين هم از مهموني رفتن ... اگر من شانسي داشتم تو اين دنيا ، نمي گفتم به خودم که ; بالا بالاها راش نيس ، پائين پائينا جاش نيس .
حتما يك خيري توش بوده :cool::cool::cool:
آقاي عزيز هر دو لينک به راحتي دنلود شد . شما احتمالا مشکل سند و ريسيو بايد داشته باشين . سايز Search Engine Composer بصورت زبپ شده 1.53 مگا بايت و سايز Search Maker Pro 3.2 بصورت ستاپ نصب 2.77 مگا بايت بودش
درست .اما همان مشكلي كه خود سايت(Search Maker Pro ) پيش بيني كرده بود برام پيش اومد .حالا ..... بگذريم
راستي سيلور جان خيلي ممنون .زحمت كشيديد.

يه سوال اساسي برام پيش اومد :
اگه من بخوام مثلا 110 تا كتاب قطور را در mmb بگنجانم و در واقع بخوام با استفاده از قالب html يك كتابخانه بزنم ...
بايد به تعداد يك عدد خيلي بزرگ از تگ html استفاده كنم .كه اين در واقع هم حجم برنامه را به صورت وحشتناك بالا مي برد و هم سرعت برنامه را به شدت كند ميكند .به نظر شما اين طور نيست ؟؟؟؟؟؟؟؟:-?:eek::-?:eek::-?:eek:
منتظر نظرتون هستم:)

[SOBHAN]

Active Member
اي بابا
اين برنامه(Search Maker Pro ) جرا نصب نميشه ؟؟؟؟؟؟؟ .:mad::mad::mad:
پسوردش روهم زدم .اما رجيستر نميشه.

aff - SEvEN

Banned
اگه من بخوام مثلا 110 تا كتاب قطور را در mmb بگنجانم و در واقع بخوام با استفاده از قالب html يك كتابخانه بزنم ...
بايد به تعداد يك عدد خيلي بزرگ از تگ html استفاده كنم .كه اين در واقع هم حجم برنامه را به صورت وحشتناك بالا مي برد و هم سرعت برنامه را به شدت كند ميكند .به نظر شما اين طور نيست ؟؟؟؟؟؟؟؟

خب براي حل اين مشکل ساده ترين و بهترين راه استفاده از mbd فايل هست ... با کمي بکار بردن فکر و سليقه کار تميزي از آب در ميادش .
البته نکته جالب اينجاست فايل mbd مي تونه به سادگي به فرمت هاي مختلف تبديل بشه و استفاده بشه در پروژتون ...

مثالي رو که آقا سيلور بهم داده بودن مدتها قبل نتونستم پيدا کنم ، نيرويي براي ساخت مثال باستون ندارم فعلا و مجبورم براي نشون دادنش که آيا ميتونه خوب باشه يا نه و به دليل فقدان سورس اون به يک مثال کامل بسنده کنم که متعلق به کارهاي گذشتم هستش . مي تونيد اون رو از پيوست براي مشاهده دنلود کنيد .

نکته محم فايلي هست به اسم SEvEN_Bad_Girl.dll که در واقع همون فايل mbd هست که شمارو به يک فرم ديگه هدايت ميکنه و تنها پسوندش تغيير کرده .

متاسفانه امشب ديگه نمي تونم براي نرم افزارها کمکي بکنم و بايد تا فردا صبر کنيد و همينطور براي ساختن يک مثال کامل و بي نقص .

اي بابا
اين برنامه(Search Maker Pro ) جرا نصب نميشه ؟؟؟؟؟؟؟ .:mad::mad::mad:
پسوردش روهم زدم .اما رجيستر نميشه.

همچنين Search Maker Pro رو من ستاپش رو دنلود کردم و نصب شد و اين شماره سريالي هم که دادم بهتون بهش مي خوره .

ويرايش مي شه :

خب از اين patch استفاده کنيد براي رجيستر کردن برنامتون . اميدوارم ديگه مشکلي نباشه (;
از پيوست دنلودش کنيد لطفا ...

شادي ... مکرر و دائمي .

پیوست ها

• mbd model.zip
    668 کیلوبایت · بازدیدها: 126
  • search.maker.pro.v3.2-patch.zip
    32.2 کیلوبایت · بازدیدها: 117
آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
حتما يك خيري توش بوده :cool::cool::cool:

درست .اما همان مشكلي كه خود سايت(Search Maker Pro ) پيش بيني كرده بود برام پيش اومد .حالا ..... بگذريم
راستي سيلور جان خيلي ممنون .زحمت كشيديد.

بايد به تعداد يك عدد خيلي بزرگ از تگ html استفاده كنم .كه اين در واقع هم حجم برنامه را به صورت وحشتناك بالا مي برد و هم سرعت برنامه را به شدت كند ميكند .به نظر شما اين طور نيست ؟؟؟؟؟؟؟؟:-?:eek::-?:eek::-?:eek:
منتظر نظرتون هستم:)

نه اینطور نیست. بهترین نتیجه رو با همون فایل های HTML میگیرین. در ضمن ساختنشون هم با برنامه هایی مثل FrontPage و امثال هم براتون بسیار ساده تر میشه و میتونین توی MMB ازش استفاده کنین.

البته در نظر داشته باشین که برنامه های اختصاصی برای ساختن Ebook هم زیاد هستن ...:wink:

[SOBHAN]

Active Member
خب از اين patch استفاده کنيد براي رجيستر کردن برنامتون . اميدوارم ديگه مشکلي نباشه (;
از پيوست دنلودش کنيد لطفا ...
ببخشيد اين رو بايد چي كارش كنم ؟؟؟؟؟؟
راستي
اگه يادتون باشه من يه همچين حرفي زدم :
بايد به تعداد يك عدد خيلي بزرگ از تگ html استفاده كنم .كه اين در واقع هم حجم برنامه را به صورت وحشتناك بالا مي برد و هم سرعت برنامه را به شدت كند ميكند .به نظر شما اين طور نيست ؟؟؟؟؟؟؟؟
اما هنوز جواب سوالم رانگرفتم (شايد هم شما بهش اشاره كرديد و من متوجه نشدم ):wink:

اين برنامه هايي را هم كه گذاشته بوديد دانلود كردم
تو اين برنامه ها چه چيزي مربوط به mmb داشت ؟؟؟؟؟
من كه چيزي متوجه نشدم ؟
اگه لطف كنين و منو راهنمايي كنين ممنون مي شم :):):):)

aff - SEvEN

Banned
ببخشيد اين رو بايد چي كارش كنم ؟؟؟؟؟؟
آقاي عزيز ، اون يک پچ هست ... يک فايل اجرايي کم حجم ، اول برنامهء Search Maker Pro 3.2 رو نصب ميکنيد و بعد فايل پچ رو اجرا ميکنيد و روي کليد patch کليک ميکنيد و بعد مي بندينش . بصورت خودکار برنامه رجيستر مي شه .

در مورد مشکل اصليتون هم خب من منظورم واضح هست . تعداد صفحات html به طبع زياد خواهد بود . منظورم اين بود که کتابخانه ديجيتالي شما اگر صرفا بخايد همشو در يک اگزه فايل کامپايل شده در بيلدر جمع اوري کنين مي تونه واقعا خيلي کند ، و حتي حجيم باشه ، اما با استفاده از خصيصهء mbd به راحتي اين کتابخونه رو به اجزاي مختلفي تقسيم بندي ميکنين و خب اينجا مي تونه يک ريموت کنترل وجود داشته باشه که همون فايل اصلي بيلدر هست که کامپايل شده و دسترسي يوزر رو به اجزاي مختلف اين کتابخانه فراهم ميکنه .

اميدوارم متوجه منظورم شده باشين ... در اين حالت شما N عدد مي تونين فايل هاي کم حجم mbd داشته باشين که فراخواني مي شن و هر يک جزئي از اين کتابخونه ديجيتالي هستن ( اون هارو ميتونين قفسه هايي فرض کنين که هر يک شامل يک کتاب هستن و يا بخشي از يک کتاب ) ...

بسته به نوع تعريفي داره که تو سازه پروژه استفاده خواهيد کرد . پر واضح هست که اون مثال هم تنها نشون ميده نويسنده فرم يا پنجره about رو سعي نکرده در همون اگزه مادر بنويسه و از خصيصه mbd استفاده کرده که در فرمي جديد با استفاده از يک کليد اجرا مي شه و براي برگشت و اجراي مجدد اگزه مادر هم باز روي فرم ايبوت کليدي تعبيه شده که باعث خروج از فرم دوم و برگشت به فرم اول ميشه .

اين ميتونه حجم کتابخانه رو کاهش و سرعت اجرا و فراخواني رو با ريسک کمتري داخل هسته رم يک سيستم ضعيف بالا ببره .

خاستين يک سمپل براتون ميسازم امشب براي اين مساله .

[SOBHAN]

Active Member
در اين حالت شما N عدد مي تونين فايل هاي کم حجم mbd داشته باشين که فراخواني مي شن و هر يک جزئي از اين کتابخونه ديجيتالي هستن ( اون هارو ميتونين قفسه هايي فرض کنين که هر يک شامل يک کتاب هستن و يا بخشي از يک کتاب ) ...
ببينم منظورتون اينه كه چند تا(چندين تا) فايل mbd داشته باشيم ؟؟؟و در واقع براي هر كتاب يك فايل mbd داشته باشيم و كاربر با فراخواني هر كتاب از mbd مادر به آن فايل mbd مربوط به آن كتاب رجوع داده شود؟؟
خاستين يک سمپل براتون ميسازم امشب براي اين مساله
اگه اين كار رو بكنين منو خوشحال مي كنين . ممنون..... خيلي ممنون:D
راستي رجيستر برنامه ok شد .

آخرین ویرایش:

[SOBHAN]

Active Member
سيلور جان
اگه با html بهتره پس بي زحمت يه راهمايي و ايده هم بديد كه چجوري بايد ساخته بشه .
مثلا اين كه ميگيد:
بهترین نتیجه رو با همون فایل های HTML میگیرین. در ضمن ساختنشون هم با برنامه هایی مثل FrontPage و امثال هم براتون بسیار ساده تر میشه و میتونین توی MMB ازش استفاده کنین
البته در نظر داشته باشین که برنامه های اختصاصی برای ساختن Ebook هم زیاد هستن ...
خوبه ولي من نمي دونم مثلا FrontPage چه ربطي به كار من داره(مگه خود mmb تگ html نداره ؟؟؟)

آخرین ویرایش:

aff - SEvEN

Banned
ببينم منظورتون اينه كه چند تا(چندين تا) فايل mbd داشته باشيم ؟؟؟

بله آقا دقيقا منظورم همين بود .

و در واقع براي هر كتاب يك فايل mbd داشته باشيم و كاربر با فراخواني هر كتاب از mbd مادر به آن فايل mbd مربوط به آن كتاب رجوع داده شود؟؟

بله آقا ، و البته اين ديگه به سليقه خودتون هم بستگي داره که به چه شکل اونو بنويسين .

من براتون براي mbd يک مثال ساده ساختم که مي تونين از پيوست دنلود کنيد . يادتون باشه داخل پوشه اي به اسم source ، تنها کاري که بايد بکنين اجرا و بعد کامپايل run1.mbd هست و بايد فايل اگزه رو براي جراي درست در کنار affection-seven1.mbd قرارش بدين .

فرامين خيلي ساده هستن در فرم مادر در واقع اين دستورات موجود هست :

کد:
RunMBD("<SrcDir>\affection-seven1.mbd","NEW_WINDOW")
Exit()

در فرم دوم براي خروج و اجراي اگزه مادر هم اين دستورات رو با فشار تکمه فراخواني ميکنين :

کد:
Run("<SrcDir>\affection-seven2.exe","")
Exit()

خب ، باعث خوشحالي هست .

همچنين :

خوبه ولي من نمي دونم مثلا FrontPage چه ربطي به كار من داره(مگه خود mmb تگ html نداره ؟؟؟)

منظورشون از FrontPage پروسه اي هست که قرار هست با اون صفحات استاتيکي html رو بسازين ، يعني محتويات کتاب هايي که در بيلدر مي خاين تعريف کنيد ( خود کتاب ها )

عصر خوبي داشته باشيد .

شادي

پیوست ها

• Mbd modeling+ Source.zip
    543.4 کیلوبایت · بازدیدها: 120

[SOBHAN]

Active Member
دست شما درد نكنه .
ايده ي اصلي كار دستم اومد .

خود اون كتابها داراي فصلهاي گوناگوني هستند .يا بهتره بگم هر كتاب داراي صفحات زيادي هستش .
دوتا سوال پيش مي آيد :
1) خود اين صفحه هاي زياد رو جوري بايد درست كنم .(منظورم اينه كه براي هر صفحه بايد يك تگ html بذارم؟؟؟ با اين حساب حجم كار بازم خيلي زياد مي شه :eek:)
2) اگر كاربر بخواهد با زدن يك دكمه به صفحه بعد برود و با زدن يك دكمه ديگه به صفحه قبل برود (اين دو دكمه در تمامي صفحات بايد موجود باشد ) چه كار بايد كرد ؟؟
از وقتي كه براي جواب به سوال من داريد مي گذاريد بي نهايت از شما دوست عزيز ممنو نم .:):)

آخرین ویرایش:

aff - SEvEN

Banned
1) خود اين صفحه هاي زياد رو جوري بايد درست كنم .(منظورم اينه كه براي هر صفحه بايد يك تگ html بذارم؟؟؟ با اين حساب حجم كار بازم خيلي زياد مي شه

در نظر بگيريد به نسبت اينکه بخاين همرو در يک اگزه فايل قرار بدين باز هم سايز کمتر خواهد بود و همينطورم يادتون باشه فايل خام بيلدر ( mbd ) حتي با داشتن موزيک ، عکس و غيره و غيره باز هم سايزي معقول نسبت به اگزه کامپايل شده بيلدر داره .
خب به طبع و به سليقتون هم در هر صفحه مي تونين کتابي رو بصورت HTML قرار بدين ... تعداد دکمه ها هم که مشخص هست ...

روي فرم اصلي که مي تونه اصلا شبيه به يک کتابخانه طراحي بشه ، مي تونين از بي نهايت اشکال مختلف به عنوان کليدي براي فراخواني يک کتاب استفاده کنيد و در نهايت روي فرم باز شده هم باز يک کليد لازم هست براي بازگشت به فرم اصلي يا همون ريموت کنترل کتابخانه ديجيتاليتون .

در ضمن مثال اول و اون فايل DLL رو فراموش نکنيد . شما ميتونين در اشکال مختلف و با امنيت کافي بخش بخش اين کتابخانه رو بنويسين . ( فرم اصلي که العان ديگه واضح هست ، بقيش به هنر خودتون مربوط هست .

ويرايش مي شه :

در ضمن من پيشنهاد ميکنم فايل html رو در خود فايل هاي mbd قرار بدين ... و بعد از طريق منوي File و همينطور استفاده از Compress & Export و با زدن تيک Add Secure Layer و فشردن دکمهء Export فايل mbd خودتون رو بسازين .

لازم به ذکر هست در اين حالت هم فايل هاي html کتابخانه شما از امنيت خوبي برخوردار مي شه هم سايز اون به ميزان قابل توجهي کمتر خواهد شد ...

2) اگر كاربر بخواهد با زدن يك دكمه به صفحه بعد برود و با زدن يك دكمه ديگه به صفحه قبل برود (اين دو دكمه در تمامي صفحات بايد موجود باشد ) چه كار بايد كرد ؟؟

خب اين ديگه الزامي هست و از ملزومات کاربر پسندي اون و شما بايد به فکر يک ظاهر مناسب براي اين قابليت باشيد ، من شکي ندارم با صبر و حوصله ميتونين با توسل به اونچه گذشت کاري انجام بدين که نظيرش تا به حال ديده نشده ... MMB م انعطاف خوبي نسبت به اونچه مدير محترم اشاره کردن به عنوان برنامه هايي مخصوص نوشتن کتاب هاي الکترونيکي برخوردار هست . اصلا مي شه کتابي رو که با بيلدر و تکنولوژي مولتي مديا نوشته مي شه رو با يک PDF ساده مقايسه کرد ؟

اين کتاب مي تونه شگفت انگيز باشه در مقايسه با تمام تکنيک هاي شناخته شده و مرسوم نوشتن کتاب هاي الکترونيکي .

از وقتي كه براي جواب به سوال من داريد مي گذاريد بي نهايت از شما دوست عزيز ممنو نم .

خواهش مي شه .

آخرین ویرایش:

[SOBHAN]

Active Member
يه چند تا چيز برام مفهوم نبود :
1)
در نظر بگيريد به نسبت اينکه بخاين همرو در يک اگزه فايل قرار بدين باز هم سايز کمتر خواهد بود و همينطورم يادتون باشه فايل خام بيلدر ( mbd ) حتي با داشتن موزيک ، عکس و غيره و غيره باز هم سايزي معقول نسبت به اگزه کامپايل شده بيلدر داره .
2)
تعداد دکمه ها هم که مشخص هست
3)
در ضمن مثال اول و اون فايل DLL رو فراموش نکنيد .
منظورتون از فايل اول (همون مثالي است كه خودتون درستش كردين (Mbd modeling+ Source))
منظورتون از فايل dll كدوم فايله ؟؟؟
4)
مي تونين از بي نهايت اشکال مختلف به عنوان کليدي براي فراخواني يک کتاب استفاده کنيد
يعني چي ؟؟(منظورتون به طور مثال عكسهاي گو ناگو نه ؟؟)
5)
شمادر قسمت بالا يه جوابي دادين ولي من فكر مي كنم منظورم را متوجه نشدين :
يه مثال ميزنم
به طور مثال ما چند تا عكس داريم (مثلا ده تا ) .
حال قرار است كه ما از اين ده تا عكس يك slide show درست كنيم و در صفحه اي كه قرار است در آن slide show درست شود و در زير محل عكس دو دكمه قرار مي دهيم كه با زدن يكه دكمه از عكس شماره يك به عكس شماره دو برود و با كليك بعدي به عكس شماره سه برود ..... به همين ترتيب تا به عكس شماره 10 برسد .(وقتي به عكس شماره 10 رسيد (دكمه) Hide شود )
دكمه ديگر نيز عكس اين عمل را انجام ميدهد .(يعني اگر ما در عكس شماره 5 بوديم با زدن اين دكمه به عكس شماره 4 و با كليك دوباره روي آن به عكس شماره 3 برود (وقتي به عكس شماره 1 رسيد Hide شود )).
6)
ويرايش مي شه :

در ضمن من پيشنهاد ميکنم فايل html رو در خود فايل هاي mbd قرار بدين ... و بعد از طريق منوي File و همينطور استفاده از Compress & Export و با زدن تيک Add Secure Layer و فشردن دکمهء Export فايل mbd خودتون رو بسازين .

لازم به ذکر هست در اين حالت هم فايل هاي html کتابخانه شما از امنيت خوبي برخوردار مي شه هم سايز اون به ميزان قابل توجهي کمتر خواهد شد ...
چيزي متوجه نشدم .خيلي ببخشيد .
:neutral::neutral:
منو ببخشيد اگه سخت متوجه مي شم و بايد كمي توضيح بدين تا متوجه بشم .:sad::sad:
اگه ممكنه براي هر كدوم يه توضيح كوچيك بدين .:wink:
بازم تشكر:D:D:D

aff - SEvEN

Banned
اگه ممكنه براي هر كدوم يه توضيح كوچيك بدين
:-? ... !

جواب مساله اول :
آقاي عزيز منظورم اينه که کل پروژه رو حتما نبايد در يک اگزه فايل جمع کرد و شما اون مثال ام بي دي رو هم ديدين که دو تا فرم هستن که به هم ديگه متصل هستن و هر يک اون يکي ديگرو ميتونه فراخواني بکنه ( يعني فرم اول ، فرم دوم رو باز کنه و خودش بسته شده و فرم دوم هم فرم اول رو باز کنه و خودش بسته شه .

جواب مساله دوم :
منظورم از مشخص بودن تعداد دکمه ها ... همون دکمه اي هست که شامل اسکريپت زير هستش و در واقع نقش فراخواني فايل mbd رو داره در يک پنجره جديد ... حالا اين فايل mbd مي تونه يکي از کتاب ها باشه که فايل html هم در داخلش ذخيره شده .

کد:
RunMBD("<SrcDir>\affection-seven1.mbd","NEW_WINDOW")
Exit()

مساله سوم :
فعلا اين يکي رو فراموش کنيد ، جنبه نمايشي داره و محم نيست فايل mbd شما پسوندش چي باشه .

مساله چهارم :
منظورم از بي نهايت اشکال مختلف ، فقط ظاهر برنامتون بود ، يعني اسکين اون . شکل کليدها ، نماي فرم اصلي که قراره نقش مديريتي داشته باشه روي اين کتابخونهء ديجيتالي و همين و بس .

مساله پنجم :
ببينيد يک کنترل تلويزيون به چه شکل هست ؟ فرض کنيد کتابخونه شما هم فرم اصليش که قراره کامپايل بشه همين کنترل هست . حالا رو اين کنترل شما تکمه هايي دارين براي تغيير کانال ها .
در واقع کتابخونه شما هم رو فرم اصليش که اجرا مي شه و روي سي دي هم بصورت اتوران اجرا ميشه نقش همين کنترل رو داره که با يه شکل منظم دسترسي يوزر رو به کتابهاي مختلف فراهم ميکنه . فرقش اينه که به محض انتخاب يک موضوع خاص خودش خارج مي شه و کتاب مورد نظر که همون فايل mbd هست باز ميشه و يوزر شروع به مطالعه ميکنه .

حالا هر وقت بخاد اين کتاب رو ببنده با استفاده از يک کليد مجبوره اين کار رو بکنه و به طبع درست مثل مثالي که باستون ساختم مجددا فرم اصلي باز مي شه ، حالا فرم اصلي چي بود ؟ بله همون کنترل فرض شده بود ...

حالا فرض کنيد که شکل اين فرم اصلي از نظر گرافيکي هم مثل يک کتابخونه هستش و با نماي کتاب ها که با چپ کليک موس ، يوزر يکي از کتاب ها رو انتخاب ميکنه .

پس فرض شما براي show و hide دکمه ها درست نيست ... مثال من قالب ديگه اي داره ...

آقا من به شما ميگم اونچه که در ذهن من هست و بخش اصلي اون در اينجا بيان شد ايده اي بزرگ هست در کارهاي مطالعاتي و فرهنگي و اگر نوشته بشه دقيقا طبق معيارهاي فرض گرفته شده ، نظيرش نه تنها در ايران بلکه در هيچ کجاي دنيا ديده نشده .

از تمام قابليت هاي نمايشي مولتي مديا بيلدر مثل page transition مي تونين در نوشتن اين کتابخانهء ديجيتال استفاده کنيد .
اينجا بجز تکنيک هنر مطرح هست .

اميدوارم بتونين اونچه رو که بيان کردم بطور کامل موشکافي کنين ... کمي تامل کنين ، کمي فکر کنين رو هر مبحث و بعد اقدام کنين .

شب خوش

شادي

silvercover

کاربر متخصص
جناب SOBHAN SOFTWARE اول از همه از شما می پرسم که مطالبی رو که قرار هست به صورت eBook در بیارین آیا مثلا به صورت فایل های Word هستن و یا PDF و یا اینکه هنوز تایپ شده نیستن و یا اصلا عکس اسکن شده هستند؟

ببینید شما با امکانات فعلی MMB راهی به جز استفاده از HTML برای این تعداد حجیم از مطالب که میفرمایین ندارین. چرا؟
چونکه شما هم نیازمند سرعت اجرا هستین و هم نیازمند یک ابزار جستجوی قوی که بتونه به سرعت مطلب رو پیدا کنه. که این ابزار جستجو رو نمیتونین با امکانات فعلی MMB کامل و با انعطاف قابل قبولی درست کنین. پس نتیجه اینکه باید از html استفاده کنید.

اینکه فرموده بودین ساختن html های اون مطالب سخت هست باید چند مورد رو خدمتتون عارض بشم. اول اینکه این جز مراحل کار هست. دوم اینکه اگر مطالب شما به صورت PDF و یا اسناد Word هستن میتونین با برنامه های موجود اون ها رو به سرعت به HTML تبدیل کنید. اگر هم که نیستن بالاخره که باید تایپ بشن؟ وقتی هم تایپ شدن در چند دقیقه میشه با همون ابزار ها تبدیلشون کرد به HTML. حالا اگر عکس اسکن شده باشند. دیگه سرچ معنایی به اون صورت نخواهد داشت و کار زیاد جالبی در نمیاد.

دلیل اینکه من برنامه Search Maker Pro رو معرفی کردم این بود که پس از اینکه محتویات شما به صورت HTML آماده شدن اون ها رو به برنامه میدین و برنامه یه موتور جستجو براش طراحی میکنه و در اختیار شما میگذاره که میتونین در MMB به راحتی ازش استفاده کنید.

کار با برنامه Front Page هم برای ساخت فایل های HTML بسیار ساده هست و در چند عملیات Copy/Paste متون و در نهایت ذخیره کردن اونها خلاصه میشه و نیاز مبرمی به دانستن HTML ندارین.

[SOBHAN]

Active Member
کتاب مورد نظر که همون فايل mbd هست باز ميشه و يوزر شروع به مطالعه ميکنه .
ببنيد وقتي يوزر مي خواد مطالعه خود را آغاز كنه .يك صفحه را مي خواند .حال بايد به صفحه دوم برود .
با فرض اينكه هر يك صفحه را در يك تگ html بگنجانيم يوزر چگونه بايد به صفحه دوم (كه در واقع مي شود تگhtml دومي )
برود ؟
(منظور من از اين همه صحبت اين است كه هر تگ را بايد در يك صفحه بگذازيم تا با استفاده از خاصيت خود mmb
(Go to Next Page ) به صفحه دوم هدايت شود ؟؟
شما كدي را مي شناسيد كه به جاي اينكه براي هر تگ يك صفحه بگذاريم در يك صفحه تگ اول برود و تگ بعدي نمايش داده شود ؟؟

در مورد اين هم بايد بگم كه فكر مي كنم با اين كار با اينكه حجم كاهش پيدا مي كند ولي در عوض سرعت آن نيز كم مي شود .اينطور نيست؟؟!!:wink::wink::wink:

[SOBHAN]

Active Member
جناب سيلور
مطالب هم pdf شان را دارم و هم فا يل word آنها را .

silvercover

کاربر متخصص
بله از طریق HTML به راحتی میشه دستورات رو به MMB صادر کرد. خب اگر مطالب Word هستن چرا با مبدل ها به html تبدیلشون نمیکنید.

از این برنامه رایگان میتونین استفاده کنید :

http://www.omniformat.com/download.html

اینجا رو هم ببینید:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=67940

ضمنا مثال HTMLObjectTricks.mbd که توی مسیر Program Files\Multimedia Builder497\Samples\495_examples\html هست رو هم ببینید تا قانع بشین.

[SOBHAN]

Active Member
ضمنا مثال HTMLObjectTricks.mbd که توی مسیر Program Files\Multimedia Builder497\Samples\495_examples\html هست رو هم ببینید تا قانع بشین.
سيلور جان
اگر منظورتون از «قانع شدن» انتظار من از اين در خواست كه :
ببنيد وقتي يوزر مي خواد مطالعه خود را آغاز كنه .يك صفحه را مي خواند .حال بايد به صفحه دوم برود .
با فرض اينكه هر يك صفحه را در يك تگ html بگنجانيم يوزر چگونه بايد به صفحه دوم (كه در واقع مي شود تگhtml دومي )
برود ؟
(منظور من از اين همه صحبت اين است كه هر تگ را بايد در يك صفحه بگذازيم تا با استفاده از خاصيت خود mmb
شما كدي را مي شناسيد كه به جاي اينكه براي هر تگ يك صفحه بگذاريم در يك صفحه تگ اول برود و تگ بعدي نمايش داده شود ؟؟
بايد به عرضتون برسونم كه من اصلا قانع نشدم .اين مثال دقيقا برعكس همان چيزي است كه من مي خواستم!!! :wink:
در مورد اين :
از این برنامه رایگان میتونین استفاده کنید :

http://www.omniformat.com/download.html
اولا كه حجم برنامه خيلي زياده و با Dial up نمي شه يه برنامه 5 و خورده اي مگابايت رودانلود كرد(خيلي طول مي كشه )
در ضمن اين برنامه اگر براي تبديل Word به html است فكر نميكنم نيازي باشه چون برنامه هايي مثل Front Page
هستن كه اين كار رو انجام ميدهن.اينطور نيست ؟
:cool:...!

آخرین ویرایش:

aff - SEvEN

Banned
در مورد بخش اول سوالتون من به کليت سازه اشاره کردم ...

مسلم هست که با بودن دو صفحه در يک فرم بايد به اين شکل باشه ... ولي نکته اي رو فراموش کردين ... اگر قرار باشه ز خصيصه سرچ هم استفاده کنيد با توسل به امکانات ابزارهايي که مدير محترم انجمن معرفي کردن شما به مشکلات زيادي برخواهيد خورد . دليل ؟
چطور مي تونه با توسل به حروف الفبايي و يا جملات تايپ شده عمل جستجو رو در صفحه دوم و ... انجام بده ؟! ...
اين ها فقط در صفحه جاري مي تونن اين کار رو انجام بدن .
نمي دونم شايد هم يه سري از خصوصياتشون از چشم من مخفي مونده موقع تست ...

در مورد اين هم بايد بگم كه فكر مي كنم با اين كار با اينكه حجم كاهش پيدا مي كند ولي در عوض سرعت آن نيز كم مي شود .اينطور نيست؟؟!!

سرعت اونقدرها هم که متصورين کم نمي شه ، خود شي HTML يقينا موقع لود شدن در يک فرم ثابت MMB کند خواهد بود ...
حالا اگر همه اون ها در يک اگزه فايل گرداوري بشن فاجعه هست . راهي که توصيه کردم سرعت رو يقيقا بيشتر ميکنه ( اما گريزي از زمان تلف شده براي باز شدن فرم جديد و بسته شدن فرم قبل وجود نداره )

به هر حال تنها با تست خودتون هست که ميتونين به نتيجه مورد نظر برسين و راه و روشي خوب و مناسب رو براي ساختش انتخاب کنين ... انتخاب ها آقاي عزيز حائز اهميت هستن و اين پروژه شماست . من که نمي تونم سليقه خودم رو تحميل کنم !

اولا كه حجم برنامه خيلي زياده و با Dial up نمي شه يه برنامه 5 و خورده اي مگابايت رودانلود كرد(خيلي طول مي كشه )

آقا دايلاپ اينو ظرف 30 دقيقه دنلود ميکنه ، حجم زيادي نداره ها ... ولي اگر مشکل هست باستون ميتونم تو اين دو ساعت باقي مونده باسه مهموني رفتنمون ، باستون دنلودش کنم ، تيکه تيکش کنم با رار و همينجا اپلودش کنم باستون ... هوم ؟

در ضمن اين برنامه اگر براي تبديل Word به html است فكر نميكنم نيازي باشه چون برنامه هايي مثل Front Page
هستن كه اين كار رو انجام ميدهن.اينطور نيست ؟

آقا اين برنامه مناسبي هست و قابليت هاي زيادي داره ، به احتمال غريب به يقين لازم مي شه و بعدش Front Page ؟!!!

...

ويرايش مي شه :

خب به دليل اينکه من بايد برم اين رو اينجا باستون پيوست ميکنم . البته يک برنامه نيست ... بلکه هر سه برنامه موجود در سايت هست که سايزي بيشتر از اوني که گفتين پيدا ميکنه !

آرشيو پيوست شده شامل : OmniFormat + pdfEdit995 + OCR Module هستش .

يک بار اين هارو از حالت زيپ خارج ميکنين و به شما 13 تا بسته rar ميده ... روي يکيشون کليک و extract مي کنين و بهتون يک فايل اگزه ميده ... اجراش ميکنيد و روي کليد Extract مجددا کليک ميکنيد و هر سه بسته نرم افزار بصورت رار شده به اسم هاي OmniFormat.rar و pdfedit.rar و ocrmodule.rar ظاهر مي شن ... بقيش با خودتون .

در صورتي که رجيستر مي خواستن و براشون در نت نبود بگين خودم ترتيبش رو ميدم .

part11+part12+part13 هم در پست بعدي ... در کل فکر ميکنم وقتي همه رو Extract کنين حداقل 30 مگا بايت بايد بشه .

شب خوش آقا .

شادي

پیوست ها

• part1+part2.zip
    937.9 کیلوبایت · بازدیدها: 39
  • part3+part4.zip
    937.9 کیلوبایت · بازدیدها: 49
  • part5+part6.zip
    937.9 کیلوبایت · بازدیدها: 35
  • part7+part8.zip
    937.9 کیلوبایت · بازدیدها: 28
  • part9+part10.zip
    937.9 کیلوبایت · بازدیدها: 35
آخرین ویرایش:

aff - SEvEN

Banned
بسته اخر ...

بقيش رو خود دانيد ، بيش از اين کمکي از من ساخته نيست و بايد روي حمايت مديريت محترم انجمن آقا سيلور حساب کنيد .
چه براي سوالات و چه براي ...

خيلي دوست داشتم در چنين کار با ارزشي سهيم مي شدم ولي به هر حال ديگه ، قبلا هم گفتم ، من اگر شانس داشتم نمي گفتم به خودم بالا بالاها ... !

با آرزوي موفقيت براي شما آقاي خوب و مهربون . :lol:

شادي

پیوست ها

• part11+part12+part13.zip
    988.9 کیلوبایت · بازدیدها: 29

جدیدترین ارسال ها

بالا