كار جالبي از يك ISP ---- قابل توجه php كاران حرفه اي :)

majid-khan

New Member
يک isp از من خواسته است که يک سايت تبليغاتي برايشان طراحي کنم.
اين سايت فقط با کارت اينترنتي اي که خود isp توليد مي کند باز مي شود . يعني خاصيت اين کارت اين است که فقط سايت تبليغاتي isp را باز مي کند و نه سايتهاي ديگر

همچنين اين سايت بايد اين ويژگي را داشته باشد که از طريق يک نوار آدرس که در آن تعبيه شده , کاربر بتواند به تمام سايتهاي مورد نظر خود دسترسي داشته باشد (در واقع خاصيت اين کارت را نقض کند)

براي عملي شدن اين کار بايد تمام سايتها درون سايت تبليغاتي ظاهر شوند

من توانستم تا قسمتي پيش بروم اما به مشکلاتي برخوردم

فايلهاي تصويري يک سايت درون سايت تبليغاتي اصلا ظاهر نمي شود (چه آدرس عکس کامل باشد چه نسبي)
چرا که برنامه isp به گونه اي تنظيم شده که به آدرس ها حساس است

شايد يک راه حل اين باشد که به گونه اي محتواي يک سايت اعم تصوير و لينک و متن و ... درون سايت اصلي کپي شوند و سپس از آنجابه کاربر نشان داده شود

اگر اين کار ممکن است چگونه بايد انجام شود؟

آيا در صورت امکان ، کار آيي و سرعت افت نخواهد کرد؟

شما چه پيشنهادي داريد؟

متشكرم

golden

Member
تمامی سایتهایی مثل snoopblocker.com این کار را میکنند.

با این کار مطمئنا فشار زیادی بر سرور اینترانت شما وارد میشود اما خیلی ها همین کار را میکنند.!!!!

majid-khan

New Member
خوب چطوري اين كار رو مي كنند؟
البته من شنيدم با استفاده از socket programming
شما چه پيشنهادي داريد؟؟؟

aldavood

Member
دروود
به نظر من این کار رو در صورتی بکنید که پهنای باند و اینترانت شما اونقدر قوی باشه که کم نیاره
گلدن عزیز مثال قشنگی زد
snoopblocker.com
این سایت رو حتما ببینید و این حساسیت و سرعت بارگزاری رو ببینید
اما اگه توانای و قدرت چنین فشاری در اینترانت رو دارید دقیقا می تونید مانند سایت snoopblocker. عمل کنید
اما کار زیادی میبره و اصلا به صرفه نیست
اما اگه انجام شد حتما خودتون تجربش می کنید و ازش سیر می شید
بدروود

golden

Member
شما میتونید نمونه یه همچین چیزی را ( البته با php ) در http://sourceforge.net/projects/poxy ببینی.

هر چند این سیستم توانایی ساپرت session ها را نداره اما نمونه خوبی از این نوع برنامه ها ست.

majid-khan

New Member
بله يك نمونه از آن در اين آدرس است :
proxy.nasimeshomal.com
كه نياز مرا برآورده نمي كند.
چون آن را امتحان كردم
ارادتمند شما....

iman_ebru

Active Member
مجيد جان اين شركت براي چي اصلا ميخواد اين كار رو بكنه؟ هدفش از اين كار چيه؟

majid-khan

New Member
من عين اين فايل رو دنلود كردم و روي سرور سايت تبليغاتي كه گفتم گذاشتم و تست كردم
اين فايل در حالت معمولي خيلي خوب كار مي كنه و حتي proxy رو رد مي كنه اما وقتي با كارت مخصوص اين كار رو مي كنم اصلا جواب نمي دهد
ok

majid-khan

New Member
هدف : فروش كارت اينترنتي ارزان تر و تحميل تبليغات به كاربران
فقط همين.
ولي انجام اين كار خيلي جالب به نظر مي رسه :)

golden

Member
میشه توضیح بدی چرا روی سرور شما جواب نمیده؟ ( trace کردی؟ )

majid-khan

New Member
گفتم كه ...
در حالت عادي با هر اكونتي مي شه از اون استفاده كرد ولي با اكونت هاي مخصوصي كه اين isp توليد مي كنه(كه فقط همون سايت باز بشه) ديگر نمي شه :(

elvis

Member
phproxy

سلام
من فك ميكنم تو sourceforge.net اگه phproxy رو دانلود كني مشكلت حل ميشه اين يه سيتميه كه php نوشته شده امكاناتش هم خوبه طرف خودش ميتونه بخواد كه سايتي رو كه بز ميكنه تصوير داشته باشه يا نه نميدنم اسكريپتاش اجرا بشه يا نه و يه چنتا چيز ديگه البته اين سيستم واسه عبور از پروكسي طراحي شده كه اگه سروري كه اين توش نصبه اگه بتونه از پروكسي رد بشه هر سايتي رو باز ميكنه در غير اين صورت مشترك گرامي دسترسي به اين سايت ممكن نيست :wink:

majid-khan

New Member
عزيز من
تمام صحبتهاي قبلي در مورد phproxy بود و گفتم كه من خودم مي خوام برنامه اي بنويسم كه شرايط فوق رو داشته باشه

oxygenws

Active Member
ظاهرا شما phproxy رو روی سرور نصب نمی کنی!!!!

خوب دلیلی نداره که بازش نکنه!!! مشکل چی بوده؟؟

miladmovie

Active Member
مي بخشيد من فوضولي مي كنم
شما مي خواهي هر سايتي كه كاربر ها مي رند توي صفحاتشون تبليغ باشه ديگه نه!
اين كار با پوركسي سرور Squid مي توني انجام بدي

majid-khan

New Member
oxygenws گفت:
ظاهرا شما phproxy رو روی سرور نصب نمی کنی!!!!

خوب دلیلی نداره که بازش نکنه!!! مشکل چی بوده؟؟

ببينيد دوستان
مسئله اصلي ، استفاده از phproxy و نصب اون نيست
توضيح بيشتر:
يقينا چيزي به نام چت کارت به گوشتان خورده است . اين کارتها فقط سايت ياهو را باز مي کند.حال يک شرکت isp را در نظر بگيريد که اومده کلي فکر روي هم ريخته و با استفاده از اين خاصيت چت کارت ، مي خواهد سايتي تبليغاتي ايجاد کند و در کنار آن کارتهايي ارايه کند(با قيمت خيلي ارزان تر) که فقط اين سايت رو باز کند
يک کاربر با اين کارت وارد سايت تبليغاتيه مي شود و تبليغات رو نوش جان کرده و اگر خواست وارد سايت ديگر بشود (که طبق فرض مسئله اين کار شدني نيست) آدرس سايت مورد نظر را در نوار آدرسي که درون سايت وجود دارد وارد مي کند (دقيقا مثل phproxy) و سايت جديد بايد درون سايت تبليغاتي نشان داده شود بطوريکه بايد تمام لينکها و آدرس تصاوير به نوعي تغيير کند که نرم افزار isp آنها را بشناسد

مثال)
با فرض اينکه سايت تبليغاتي به آدرس www.ttt.com باشد
کاربري آدرسwww.sample.com را وارد مي کند. اگر لينکي در اين سايت باشد آدرس آن تقريبا به صورت زير خواهد بود
<a href=http://www.sample.com/test.php>...</a>
که بايد اين لينک بصورت
<a href=http://www.ttt.com/getsite.php?url=www.sample.com/test.php>...</a>
تبديل شود تا بتواند از فيلتر isp عبور کرده و قابل نمايش باشد. اين کار براحتي امکان پذير است ولي براي تصاوير نه

خوب ...

من براي تست اين موضوع phproxy را نصب کردم . ابتدا با يک account معمولي به صفحه phproxy رفتم و تست کردم. تمامي سايتها در صفحه اصلي phproxy ظاهر شدند در حاليکه در تمامي لينکها و آدرس تصاوير تغييراتي ايجاد شده بود و بخوبي کار مي کردند.

سپس با account مخصوصي که فقط سايت www.ttt.com را باز مي کرد به صفحه phproxy رفتم و آدرس چند سايت را وارد کردم .هيچ اتفاقي نيفتاد و هيچ چيزي ظاهر نشد.
-----------------------------------------------
در جايي خواندم که اينکار با socket programming بايد انجام شود. حال اگر کسي اطلاعي دارد ممنون مي شوم مرا راهنمايي کند

يادآوري مي کنم که برنامه هايي نظير phproxy براي عبور از فيلتر طراحي شده اند با هر account اي که به اينترنت وصل بشويد در حاليکه سايت www.ttt.com بايد سايتهايي را باز کند که فيلتر نشده اند

ضمنا به oxygenws ارادت خاصي دارم چون ميزبان سايتم هستند.

:wink:

oxygenws

Active Member
دوست عزیز، برای اینکار نباید از نرم افزار های سطح پایین مثل همین phproxy یا نرم افزار های مشابهی که خودتون بنویسید استفاده بشه، من درست فکر نکردم، ولی فکر کنم نصب کردن یک پروکسی که تغییراتی در سایت ها بده، برای شما و ISP بسیار بسیار راحت تر باشه.

موفق باشید، امید

جدیدترین ارسال ها

بالا