كارگاه نقد عکس

aamahmoodi

New Member
تا اونجایی که من این تاپیک رو دونبال کردم ندیدم دوستان کارهای پرتره شون رو بذارن.
اگر اساتید موافق باشند یه دوره پرتره رو شروع کنیم تا ما هم یه چیزایی از اونها یاد بگیریم.

پیوست ها

• mohammad.jpg
    mohammad.jpg
    25.9 کیلوبایت · بازدیدها: 15

davoodvajdi

Member
این هم فشن های ایرانی که درحال شوی عینک هستن برای تنوع این قسمت بد نیست
مشخصات عکس
لنز 38
ديافراگم 4.2
شاتر 25
حساسيت 400

پیوست ها

• fashen.jpg
    fashen.jpg
    54.1 کیلوبایت · بازدیدها: 17

davoodvajdi

Member
مرزبان جان اون عکس پارکینگت چرا عمق میدانت کمه یه جورایی آدم و اذیت می کنه فکر کنم چرخ دوم هم فوکوس بود خیلی بهتر موضوع رو می رسوند
موفق باشی

Marzban

Well-Known Member
تا اونجایی که من این تاپیک رو دونبال کردم ندیدم دوستان کارهای پرتره شون رو بذارن.
اگر اساتید موافق باشند یه دوره پرتره رو شروع کنیم تا ما هم یه چیزایی از اونها یاد بگیریم.

دوست عزيز پيشنها بسيار خوبيه.
ولي يك نكته اي را هم بايد در نظر گرفت در اين تاپيك نوع عكس زياد مطرح نيست مهم صحبت كردن در مورد دسترنج هاي دوستان است.حال كار بر ميتواند در هر ژانري كه تمايل داره عكس قرار بدهد.حا ميتونمي با توجه به فرمايش شما يه كاري ميشه انجام داد كه در تاپيك خاص در مورد عكاسي پورتره بحث كنيم.
در ضمن در مورد عكسي كه قرار داديد فكر كنم از فلاش استفاده كرديد اگر اين كار را نمي كرديد بهتر مي شد.نور بيش از حد و تخت باعث شده كه صورت طرف مقابل عمق چنداني نداشته باشه.

مرزبان جان اون عکس پارکینگت چرا عمق میدانت کمه یه جورایی آدم و اذیت می کنه فکر کنم چرخ دوم هم فوکوس بود خیلی بهتر موضوع رو می رسوند
موفق باشی

دادود خان فعاليت شما تو اين انجمن خيلي جالبه.
نثلا دو ماه پداتون نميشه بعد يه دفعه اشريف بيارد يه صحبت استادانه ميزنيد و بعد دو باره ميريد تا 3 ماه ديگه
بله قربان با نظر شما در مورد اون عكس به شدت موافق هستم.
اگر عمق ميدان كارم بيشتر مي شد بهتر بود.
عكس شما خورجي بدي نداده
عمق ميدان جالبي داره
اون بنده خدا سمت راست تو كادر نصفه افتاده به نظر جالب شده.
حالا نمي دونم تعمدي بوده يا سهوي

جناب امير خان فكر ميكنم عكس شما را بايد در رده اسنپ شات ها قرار داد.پس اگر با اين اطلاعات بهش نگاه كنيم چيز بسيار خوبي شده.
فقط فكر كنم اگر روي نرسنجي دقت بيشتري مي نموديد بهتر مي شد.

mjan53

Member

يكي از موارد مهمي كه در پرتره مهمه نورپردازيه يعني اگه بخوايم يه پرتره عالي در بياريم حتما بايد وسايل نورپردازي در حد خوب هم داشته باشيم مثلا همين پرتره اي كه شما گذاشتي بدون وسائل نورپردازي مناسب بوده و صرفا از فلاش استفاده شده كه همون مشكلي كه آقاي مرزبان گفت بوجود اومده
به عنوان نمونه اين پرتره كه كار من هم نيست و كار كس ديگه ايه از وسايل نورپردازي استفاده شده كه سايه روشن جالبي روي صورت ايجاد شده هرچند خالي ازاشكال هم نيست

پیوست ها

• sss.jpg
    sss.jpg
    85.1 کیلوبایت · بازدیدها: 11
آخرین ویرایش:

aamahmoodi

New Member
با تشکر از اساتید عزیز marzban و mjan53
در مورد نورپردازی نظر شما کاملا درسته و اصلا فلاش دشمن یه پرتره خوبه اما بنده امکان نورپردازی به اون نحو رو ندارم و بلد هم نیستم
ولی چیزی که خیلی دوست دارم گرفتن پرتره و کلا عکاسی از کودکانه که البته کار طاقت فرساییه چون اونها برای ذوق هنری آدم تره هم خورد نمی کنند:cry:
این هم چند نمونه از این نوع پرتره ها
لطف کنید و نظرتون رو بگید.

پیوست ها

• amir2.jpg
    amir2.jpg
    34.9 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • mohammad2.jpg
    mohammad2.jpg
    31.6 کیلوبایت · بازدیدها: 8
سلام به همه دوستان
رشته من گرافیک هست (ولس کارم it) حالا :D
من عکاسیم بد نیست ولی منتظر من باشید چون این ترم عکاسی داریم وقتی فوتو فناشو یاد بگیرم می خوام قوی باشم تو این انجمن

منتظر من باشید

mjan53

Member
سلام به همه دوستان
رشته من گرافیک هست (ولس کارم it) حالا :D
من عکاسیم بد نیست ولی منتظر من باشید چون این ترم عکاسی داریم وقتی فوتو فناشو یاد بگیرم می خوام قوی باشم تو این انجمن

منتظر من باشید

خوشحال ميشيم

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
يكي از موارد مهمي كه در پرتره مهمه نورپردازيه يعني اگه بخوايم يه پرتره عالي در بياريم حتما بايد وسايل نورپردازي در حد خوب هم داشته باشيم مثلا همين پرتره اي كه شما گذاشتي بدون وسائل نورپردازي مناسب بوده و صرفا از فلاش استفاده شده كه همون مشكلي كه آقاي مرزبان گفت بوجود اومده
به عنوان نمونه اين پرتره كه كار من هم نيست و كار كس ديگه ايه از وسايل نورپردازي استفاده شده كه سايه روشن جالبي روي صورت ايجاد شده هرچند خالي ازاشكال هم نيست
البته اين عكسي كه شما گذاشتي با فتوشاپ هم روش كار شده. پس نميشه يه عكس 100% پرتره دونستش. پوست صورت بوسيله فتوشاپ كاملا صاف شده و ميزان كنتراست نور بالا رفته.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
مهدي اون عكست كه از اون محله قديمي نزديك مسجد جامع عباسي بوده اگر عمق ميدان براي عكس ايجاد ميكردي خوب نميشد؟

pythoN

Active Member
مهدي اون عكست كه از اون محله قديمي نزديك مسجد جامع عباسي بوده اگر عمق ميدان براي عكس ايجاد ميكردي خوب نميشد؟
و یه کم کنتراست کم تر به نظر من اینجوری عالی میشد
اینم یه پورتره ( نمیدونید منو کشت تا یه عکس ازش اینجوری بگیرم ):lol:

پیوست ها

• PRT 12.jpg
    PRT 12.jpg
    341.5 کیلوبایت · بازدیدها: 20
آخرین ویرایش:

mjan53

Member
البته اين عكسي كه شما گذاشتي با فتوشاپ هم روش كار شده. پس نميشه يه عكس 100% پرتره دونستش. پوست صورت بوسيله فتوشاپ كاملا صاف شده و ميزان كنتراست نور بالا رفته.

يعني عكس پرتره رو نميشه اديت كرد؟ واگه اديت شد ديگه پرتره نيست؟

mjan53

Member
واااااي python ! چه عكس غول پيكري نميشد يه كم كوچيكش كني عزيز؟

mjan53

Member
نميدونم اينو قبلا گذاشتمش يا نه
f/4.5
1000/1 ثانيه

پیوست ها

• bird.jpg
    bird.jpg
    87.6 کیلوبایت · بازدیدها: 11

pythoN

Active Member
خیلی جالب بود مخصوصا که پاسپارته هم داشت . فکر کنم zoom بالای هم داشتی
اینم کوچیکش

پیوست ها

• PRT 13.jpg
    PRT 13.jpg
    156.6 کیلوبایت · بازدیدها: 7

pythoN

Active Member
سلام
البته عکس فوق العاده ایه . ار نظر موضوع .
اگر یه کم کنتراست بیشتری داشت و رزلوشن بهتر هم می شد .

جدیدترین ارسال ها

بالا