قفل گذاری بر روی اوتوران dvd جهت کپی نشدن روی هارد

eurosport

Member
سلام
میخواستم روی پروژه ام یه قفل خوب بگذارم که فقط کپی رو هارد نشه و رایت هم نشه ( سپس میخواهم اوتورانم رو روی دی وی دی بریزم ( اوتورانم یه برنامه هست و یک فیلم که برنامه poewer dvd است و به منظور پخش کردن فیلمم که با فرمت mpeg1 هست رو پخش کنه )

یه سوال دیگه :
اگه پلاگینی چیزی هست که فیلم را با فرمت mpeg1 پخش کنه و در محیط اوتوران اجرا بشه بذارین خیلی ممنون میشوم

با تشکر فراوان :rose::wink::wink::wink:

BEHESHT

Well-Known Member
برای قفل به نظر من خودت رو اذیت نکن هیچ راه مطمئن وجود نداره ولی از راه های موجود :

3تاش که من می دومن اینه:

1. قفل حجم با برنامه قفل حجم بذاری موقع رایت

2. مخفی کردن فایل هات که این ضعیف تر ولی سازگار تره

3 که بهترنی راه استفاده از کاکتور غیر مجاز تو اسم های پروژه جالبه اما طرف یه نمه زنگ باشه می پیچونتت

اما به نظر من به جای اون که فکر نصب برنامه های سنگین و گنده مثل پاور دی وی دی باشی

dll و ini های codec فرمتت رو پیدا کن نصب کن وقت ندارم ولا خودم واست ردیف می کردم

یه نمونه دارم واسه فرمت WC1 که برای آموزش نصب کدک خوب هستش اگه می خوای بگو بذارم واست:wink:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

قبلا هم گفتم براي قفل گذاري روش هاي مختلفي وجود داره اما به هر حال ميشه از همشون گذشت چون خود mmb تو اين زمينه ضعيف عمل ميكنه. مگه اينكه با ترفندهايي راه رو براي كاربران غير حرفه اي كمي سخت كرد.

براي جلوگيري از كپي شدن فايل بايد كاري كنيد كه موقع عمليات رايت را كپي سيستم با ارور مواجه بشه.
يكي از اين روشها همونيه كه جناب بهشت پيشنهاد كردن يعني اينكه كاري كنيد كه حجم برنامه موقع كپي بيش از حد بزرگ نشون داده بشه
روش هاي ديگه اي هم وجود داره مثل خراب كردن بخشي از CD و ... كه موقع رايت سيستم با ارور مواجه بشه

يادمه مدتها پيش از يه ترفند ساده اينجوري براي قفل گذاشتن استفاده كردم كه خب تا حدودي هم جواب داد.

من اطلاعاتم رو تو برنامه ريختم و بعد در ابتداي اجراي برنامه كدي نوشتم كه بره وجود يك فايل رو كنار برنامه چك كنه و اگه وجود داشت اونوقت يك كد داخلش نوشته شده اون رو بخونه و اگه درست بود اونوقت برنامه رو اجرا كنه.

اين فايل رو كنار برنامه قرار دادم و كنار اين فايل يك فايل سنگين ديگه الكي ايجاد كردم.
ا
ول فايل هاي برنامه رو رايت كردم و بعد از پايان رايت دوباره اون دوتا فايل رو در ادامه همون رايت كردم. يعني دوبار عمليات رايت انجام شد يك بار براي رايت برنامه دفعه دوم براي رايت فايل حاوي كد و فايل ديگه اي كه الكي درست شده بود.

بعد از رايت اومدم روي CD دقيقا روي آخرين نقطه خط رايت با سوزن يك سوراخ ايجاد كردم. (به خاطر اينكه اون دوتا فايلي كه بعدا رايت كرده بودم به انتهاي CD اضافه شده بودن و خراب كردنشون تاثيري تو اجراي برنامه نميزاشت)

با اين ترفند وقتي CD رو تو سيستم ميزاشتم اول چك ميكرد كه فايل وجود داره بعد هم كد داخلش رو چك ميكرد و برنامه رو اجرا ميكرد. در زمان كپي كردن به خاطر اون خراشي كه رو CD بود ارور ميداد و نميتونست كپي كنه.

اين يه ترفند بود اما تا حدودي كار رو براي كاربران مبتدي سخت ميكرد.

بازهم تاكيد ميكنم روشهاي مختلفي براي قفل گذاشتن رو CD وجود داره اما ميشه از همش به راحتي گذشت.

در مورد سوال دومتون هم منم با جناب behesht موافقم به جاي اينكه دنبال پلاگيني براي اينكار بگرديد كدكش رو سيستم كاربر نصب كنيد.

موفق باشيد.

eurosport

Member
برای قفل به نظر من خودت رو اذیت نکن هیچ راه مطمئن وجود نداره ولی از راه های موجود :

3تاش که من می دومن اینه:

2. مخفی کردن فایل هات که این ضعیف تر ولی سازگار تره

3 که بهترنی راه استفاده از کاکتور غیر مجاز تو اسم های پروژه جالبه اما طرف یه نمه زنگ باشه می پیچونتت

اما به نظر من به جای اون که فکر نصب برنامه های سنگین و گنده مثل پاور دی وی دی باشی

dll و ini های codec فرمتت رو پیدا کن نصب کن وقت ندارم ولا خودم واست ردیف می کردم

یه نمونه دارم واسه فرمت WC1 که برای آموزش نصب کدک خوب هستش اگه می خوای بگو بذارم واست:wink:[/
QUOTE]
با تشکر فراوان از دو دوست عزیز

این برنامه رو اگه لطف کنید ممنون میشم .
3- که بهترنی راه استفاده از کاکتور غیر مجاز تو اسم های پروژه جالبه اما طرف یه نمه زنگ باشه می پیچونتت
آموزشش رو میخواستم

هر وقت وقت کردین بزارین

این چه جوریه پس ؟
فقط اینقدر وحشتناک نباشه ، فقط کپی نکنه ، همین !

در ضمن نمیشه کاری کرد که هنگام کپی بر روی سیستم یا رایت DVD درخاست پسورد کند !!!؟؟؟

واقعا تشکر

آخرین ویرایش:

BEHESHT

Well-Known Member
بهتره به فکر همون روش سوم باشی ، رفیقم می گفت با یکی از ورژن های قدیم Nero اینکار رو کرده بود

اما من خودم 7 Nero اولترا رو Patch کردم به اسم گیر نده دیگه بعدش رایت کردم

فک کنم برنامه تو این زمینه برنامه واسه رایت زیاده بگردی بلاخره یکشون این باگ رو داره

بهتره از این کارکتور برا اسم استفاده کنی:

کد:
|

برای کدک اگر عجله نداره برای سه شنبه بهت بگم؟

آخرین ویرایش:

eurosport

Member
بهتره به فکر همون روش سوم باشی ، رفیقم می گفت با یکی از ورژن های قدیم Nero اینکار رو کرده بود

فک کنم برنامه تو این زمینه برنامه واسه رایت زیاده بگردی بلاخره یکشون این باگ رو داره

بهتره از این کارکتور برا اسم استفاده کنی:

کد:
|
برای کدک اگر عجله نداره برای سه شنبه بهت بگم؟
با تشکر از لطفتون
این کدی که دادین کجا بگذارم ؟ تو اسم دی وی دی در برنامه نرو ؟ راستی این عدد یکه یا آی بزرگ انگلیسی ؟
این رو متوجه نشدم .

در ضمن ( خارج از بخش ) لطف کنید در مورد تصویر زیر هم یکم توضیح بدبن
Untitled-2.gif

نمیشه کاری کرد که هنگام کپی بر روی سیستم یا رایت DVD درخاست پسورد کند !!!؟؟؟

با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:

BEHESHT

Well-Known Member
شرمنده من فردا امتحان دارم

برای اون مثلا اسم برنامه تون :

Setup.exe
کد:

هستش اون رو به:

کد:
|Setup.exe

کنین

هیچی موقعی که اسم غیر مجاز استفاده می کنین نرو پیغام خطا میده من هم با یه دیباگر کاری کردم از ایت خطا عبور کنه بگذریم:wink:

اینجا کلی رایتر رایگان و تجاری هست بهتره از این استفاده کنی:

کد:
[/URL][URL]http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/Data-CD-DVD-Burning[/URL]

اونم نمی دونم چیه

eurosport

Member
شرمنده من فردا امتحان دارم

برای اون مثلا اسم برنامه تون :

Setup.exeهستش اون رو به:

کد:
|Setup.exe
کنین

هیچی موقعی که اسم غیر مجاز استفاده می کنین نرو پیغام خطا میده من هم با یه دیباگر کاری کردم از ایت خطا عبور کنه بگذریم:wink:

اینجا کلی رایتر رایگان و تجاری هست بهتره از این استفاده کنی:

کد:
[URL]http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/Data-CD-DVD-Burning[/URL]
اونم نمی دونم چیه
خوب برادر بعد از اینکه امتحانتون رو دادین مرا بیشتر راهنمایی کنید تا بفهمم !
این خطی که قبل از کلمه Setup گذاشتین از کدام کلید از صفحه کلید استفاده کردین ؟ آی بزرگ انگلیسیه ؟
منظورتون از این که کلمه ستاپ رو به اسم غیر مجاز تبدیل کنم چه موقع و کجاست مثلا وقتی خواستم به نوشته ای در اوتوران لینک بدهم اینجور باشه :

اینجا باید این کار رو کرد ( داخل عکس ) ؟؟؟

با تشکر فراوان

پیوست ها

• Untitled-2.gif
    Untitled-2.gif
    10 کیلوبایت · بازدیدها: 35

winsent

Banned
سلام.
به نظر من این قفل گذاری تاثیری نداره!
آخه من قفل king 2010 رو که به قول خودشون خیلی قوی هستش، به طوری که همه برنامه ها + ویندوزهاش رو مخفی کرده به راحتی رایت کردم...!
موفق باشید

eurosport

Member
سلام.
آخه من قفل king 2010 رو که به قول خودشون خیلی قوی هستش، به طوری که همه برنامه ها + ویندوزهاش رو مخفی کرده به راحتی رایت کردم...!
موفق باشید
بابا مشکلی نداره
شما لطف کنید روش اون رو بگین
با تشکر :rose:

BEHESHT

Well-Known Member
این حرف شیفت بک اسلش هستش بین بک اسپیس و + هستش تو سیستم من

سلام.
موفق باشید

شما راهی دارید ارائه کنید ؟ اگه ندارید پیشنهاد می کنم به قوانین انجمن توجه کنید ::mad::snap:

قانون شماره 12) لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید. این را بدانید که این سایت محل آموزش است و کسانی هستند که سوالهایشان بسیار ابتدایی می باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکیداً خودداری فرمایید.

قانون شماره 13) لطفاً در صورتی که جواب یک سوالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن ارسال ( یا سوال ) شود خودداری فرمایید. در صورتی که بحث خاصی دارید می توانید برای خودتان یک بحث عمومی باز کنید.

دوست من توجه نکن این راهی که پیشنهاد دادم یکی از اون سه راه بود برای راه دوم هم می تو از روش زیر استفاده کن

http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=94897

که همون راه کنیگ باشه فک کنم:-?

eurosport

Member
دوست من توجه نکن این راهی که پیشنهاد دادم یکی از اون سه راه بود برای راه دوم هم می تو از روش زیر استفاده کن

http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=94897

که همون راه کنیگ باشه فک کنم
بهشت عزیز از همه لحاظ شما بیستی .
ببینید این لینکی که گذاشتید و روش هایدیگری هم که عرض کردید فهرست راه های قفل گذاری بود
از شما و دیگران خواهش میشود که آموزش کامل یکی از آنها رو که خودتون بهتر میدونید بزارین که انشاءالله جواب میده .
فقط اورژانسی !
اصل پروژه ام فقط برای پخش یه فیلم با فرمت mpeg1 هستش و منتظر اینم که قفل بزارم برایش و روی دی وی دی بریزم .

با تشکر خیلی فراوان :rose:

BEHESHT

Well-Known Member
نرم افزار معرفی شده رو دانلود کن قبل از رایت یه ایمج با نرم افزارت بساز (بیاد بسازی) بعد اونایی که دوست داری مخفی کن:green:

بعد بزن رایت شه به همین راحتی:green:

توران می خونه اما سی در رام نه (اما مبشه پیچوندش):-?

من تا 29 امتحان دارم ممکنه نتونم سر بزنم

eurosport

Member
*** با تشکر فراوان از همه دوستان علی الخصوص بهشت که بنده را در یادگیری بهتر مالتی مدیا بیلدر کمک کردند ***
الان بنده تنها یه مشکل کوچولو دارم که پروژه ام کامل بشه .
ببینید پروژه من متشکل است از : یک برنامه ( powerDVD ) یک فایل ویدئو به حجم 3 GB با فرمت mpeg-1 .
بنابر این که مدیا پلیر ویندوز توانایی پخش این فرمت را نداره برنامه powerDVD رو تو پروژه ام گذاشتم .
برای اینکه محتویات پروژه بنده محفوظ باشه یه فولدر کنار فایل اجرایی اوتورانم ایجاد کرده ام و برنامه powerDVD و فیلمم رو داخل اون قرار داده ام و در اوتوران لینک اون ها رو بهش داده ام . و اونو با برنامه secureCD مخفی کرده ام
تا اینجا هیچ مشکلی نیست .
برای پخش فیلمم یه متنی تو اوتوران نوشته ام و لینک فیلم روداده ام . مشکل اینجاست که وقتی کاربر بر روی متن کلیک میکنه فیلم رو با ویندوز مدیا پلیر باز میکنه ولی مدیا پلیر ویندوز توانایی پخش اونو نداره !
در نتیجه تصمیم گرفتم که یه شورتکات از فیلم رو در کنار فایل اجرایی اوتوران بگذارم ( که اگه کاربر بر روی سیستمش کپی کنه قابل اجرا نباشد ) و برای متن مربوط به فیلم در اوتوران لینک Explore Disk رو بدهم تا کاربر به صورت دستی ( بعد از نصب پاور دی وی دی ) روی اون راست کلیک کنه و با پاور دی وی دی اونو تماشا کنه .
حالا وقتی بعد از انجام این عملیات اونو بر روی دی وی دی ریختم ، شورتکات بنده بی فایده است .
سوالات :
آیا میشه کاری کرد که این شورتکات فعال باشه ؟
آیا در هنگام نصب پاور دی وی دی گزینه ای هست که با تیک زدن اون باعث بشود که تمام فایل های ویدئویی که با پاور دی وی دی سازگاری داره به صورت پیش فرض با پاور دی وی دی باز شود که بنده نیاز به شورتکات گذاشتن در دی وی دی نشوم .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در غیر اینصورت یه کدک خیلی ساده و کم حجم مخصوص پخش فرمت mpeg-1 برای ویندوز مدیا پلیر از شما خواستارم .

سر تونو درد آوردم !!!
ببخشید

با تشکر فراوان :rose:

BEHESHT

Well-Known Member
با دستور زیر اگه فیلمت تو یه دونه فولدر با پاور دی وی دی باشه اجرا نمیشه:

کد:
powerdvd.exe  film.mpg

اول اسم نرم افزار بعد اسم فیلم رو بنویس داخل نوت پد مثل بالا بعدش به یه اسم با پسوند .bat ذخیره کن وقتی با اتورانت فایل که با پسوند bat ذخیره کردی رو مثل exe اجراش کنی اون فیلم رو به پاور دودی برای پخش می فرسته

یا مثلا اگه فیلمت تو یه فولدر داخل اون فولدری هستش که پاور دی وی دی توشه مثل فولدر X اینجوری بنویس:

کد:
powerdvd.exe  X\film.mpg

در ضمن من فک نمی کنم پاور دی وی دی بدون نصب کدک بتونه به تنهایی با exe خودش فیلم رو پخش کنه

قبل از پخش نرم افزارت حتما روی یه سیستم تازه ویندوز عوضه شده (XP) امتحان کن بعد نرم افزارت رو منتشر کن

واسه امتحان فردا دعام کنید:sad:

یاحق باحق تاحق

eurosport

Member
با دستور زیر اگه فیلمت تو یه دونه فولدر با پاور دی وی دی باشه اجرا نمیشه:

کد:
powerdvd.exe  film.mpg
اول اسم نرم افزار بعد اسم فیلم رو بنویس داخل نوت پد مثل بالا بعدش به یه اسم با پسوند .bat ذخیره کن وقتی با اتورانت فایل که با پسوند bat ذخیره کردی رو مثل exe اجراش کنی اون فیلم رو به پاور دودی برای پخش می فرسته

یا مثلا اگه فیلمت تو یه فولدر داخل اون فولدری هستش که پاور دی وی دی توشه مثل فولدر X اینجوری بنویس:

کد:
powerdvd.exe  X\film.mpg
در ضمن من فک نمی کنم پاور دی وی دی بدون نصب کدک بتونه به تنهایی با exe خودش فیلم رو پخش کنه

قبل از پخش نرم افزارت حتما روی یه سیستم تازه ویندوز عوضه شده (XP) امتحان کن بعد نرم افزارت رو منتشر کن

واسه امتحان فردا دعام کنید:sad:

یاحق باحق تاحق
برادر از لطف بی کرانت متشکرم
ولی باید اعتراف کنم که متوجه نشدم !!!
بنده اینطوری عمل کردم :
1-نوت پد رو باز کردم و متن رو توش تایپ کردم
2-متن رو با فرمت bat ذخیره کردم
3-در اوتورانم به جای لینک فیلم لینک این فایل ( bat ) رو دادم .
ولی وقتی بر روی اون کلیک میکنم به مدت حدودا 5 صدم ثانیه یه پنجره میخواد باز بشه مثل پنجره Command Prompt ولی باز نمیشه !!!
منتظرتم
با تشکر فراوان :rose:

BEHESHT

Well-Known Member
من کاری جز ادای دین انجام نمی دم فقط همین

ببین دوست من فایل bat رو با پاور دی وی دی و فیلم یک جا کپی کن تو یه فولدر:

مثل مثال زیر که ضمیمه شده:

اینایی که گذاشتم فرمالیته هستش و فقط جنبه آموزش داره و غیر واقعی هستش فایل Bat رو Drag کن تو نوت پد با محتویاتش آشنا شو

بعدش برای اجرات تو اتوران که غیر واقعیش رو طراحی کردم واست فرمان زیر رو بنویس:

کد:
Run("<SrcDir>\film\farman.bat","HIDE")

از این قشنگ تر بلد نیستم توضیح بدم و مثال آماده کنم شرمنده ام:-?

پیوست ها

• CD.zip
    591 بایت · بازدیدها: 41

eurosport

Member
من کاری جز ادای دین انجام نمی دم فقط همین

ببین دوست من فایل bat رو با پاور دی وی دی و فیلم یک جا کپی کن تو یه فولدر:

مثل مثال زیر که ضمیمه شده:

اینایی که گذاشتم فرمالیته هستش و فقط جنبه آموزش داره و غیر واقعی هستش فایل Bat رو Drag کن تو نوت پد با محتویاتش آشنا شو

بعدش برای اجرات تو اتوران که غیر واقعیش رو طراحی کردم واست فرمان زیر رو بنویس:

کد:
Run("<SrcDir>\film\farman.bat","HIDE")
از این قشنگ تر بلد نیستم توضیح بدم و مثال آماده کنم شرمنده ام:-?
بابا واقعا دستت درد نکنه
ولی نگفتید این کد رو کجا بذارم ؟؟؟
در ضمن این powerDVD.exe که گفتید خود برنامه پاور دی وی دی که با کلیک بر روی آن شروع به نصب میکنه باشه یا برنامه پاور دی وی دی نصب شده که اجرا میشه ؟؟؟ اگر برنامه پاور دی وی دی نصب شده که اجرا میشه هست چطور اینجا بزارم ؟؟؟

با تشکر فراوان:rose:

BEHESHT

Well-Known Member
ولی نگفتید این کد رو کجا بذارم ؟؟؟

توی شاسی کهمی خواد فیلمت رو اجرا کنه

در ضمن این powerDVD.exe که گفتید خود برنامه پاور دی وی دی که با کلیک بر روی آن شروع به نصب میکنه باشه یا برنامه پاور دی وی دی نصب شده که اجرا میشه ؟؟؟ اگر برنامه پاور دی وی دی نصب شده که اجرا میشه هست چطور اینجا بزارم ؟؟؟

من نمی دونم شما خودت می گی می خوای پاور دی وی دی ور جاسازی کنی تو پروژه ات من هم اینو اصلا پیشنهاد نمی کنم

Power DVD یک فایل standalone نیست که بشه بهش به همین راحتی اتکا کرد کلی ماژول برای کارکدش نیاز داره ، جالب اینجاست من پاور دی وی دی رو نصب کردم کدک vob رو به ویندوز معرفی کرد و مدیا پلیر رو هم توانا پس این راه اصلا جور در نمی یاد:

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
Behesht درست میگه ، فایل های Codec یکسری header هستند که پس از نصب به کتابخانه های ویندوز تزریق میشن ، فایل اجرایی نرم افزار PowerDVD به تنهایی هیچ ارزشی نداره ، در واقع اون فایل اجرایی یک رابط میان فایل مورد نظر برای پخش و Codec ها هست .

جدیدترین ارسال ها

بالا