قفل سی دی ساخته شده با mmb !!!

silvercover

کاربر متخصص
سلام دوستان:

http://www.mmbstation.com/english/cd_tray.zip

من برنامه ای(لینک بالایی) رو که هر درایوی رو اعم از CD یا DVD رو باز کنه براتون نوشتم. قبل از هر چیز به نکته های زیر توجه کنین:

- طرز کار برنامه رو میتونین از توی اسکریپت ها بفهمین. اونجا یه متغیر هست به نام drive$ که باید به درستی مقدار دهی بشه. طولش نباید بیشتر از 4 کاراکتر بشه و فرمتش هم باید به این شکل باشه : ( مثلا برای درایو g) :

g:\o که سه کاراکتر اول اسم درایو هست و کاراکتر آخر دستور. o برای باز کردن و c برای بستن هست.

- حالا شما میتونین با plugy و یا سایر پلاگین ها اسم درایو ها رو بگیرین و در اختیار این قرار بدین تا بازش کنه. توی plugy یه تابع هست به نام drive_enum که میتونین باهاش اینکار رو انجام بدین.

- اگر هم خودتون خواستین که به صورت دستی اسم درایو سی دی یا دی وی دی رو به متغیر drive$ بدین توجه کنین که باید به جای یک اسلش 2 تا بزارین. تا در نهایت در موقع اجرا یکی تفسیر بشه ( این قالب خود MMB هست).

موفق باشین.

MEYSAMH

Member
سلام سيلور اين فايل را به همين شكل اجرا مي كنم جواب نميده اما زماني كه اسم درايو را ميدم درست كار ميكنه
در ضمن از تو plugy دستور زير را ميدم براي پيدا كردن اسم درايو اما كار نميكنه اگه دستورش غلطه

لطف كن شكل صحيحش را بگو

("PluginRun("plugy","drive_enum
("PluginGet("plugy","value
(" $PluginGet("plugy","value

'drive$=value$+'o
(" $ Clipboard("SEND","drive
("Run("<Embedded>\CDTray.exe","HIDE

silvercover

کاربر متخصص
وقتی از drive_enum استفاده میکنی باید خرجی اون رو که به صورت یک رشته هست تکه تکه کنی و اسم درایو های سی دی و دی وی دی رو استخراج کنی ازش. برای این کار از این کد استفاده کن:

PluginRun("plugy","drive_enum")
PluginGet("plugy","value")
PluginGet("plugy","value$")
For i=1 To value
drive$=GetArrayItem(value$,|,i)+'o'
Clipboard("SEND","drive$")
Run("<Embedded>\CDTray.exe","HIDE")
Next i

سلام بچه ها
یه پیشنهاد دارم برنامه رو دو قسمتی کنیم یعنی دو تا برنامه باشه
یکی قفل سی دی و یکی همchecker که وقتی قفل سیدی بسته شد checkerاونو دوباره باز کنه
من یکی ساختم ولی مشکل داره و برنامه قفل سیدی رو اگه بسته شد به تعداد زیاد باز می کنه
اگه تونستید کاملش کنید
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=6958&stc=1&d=1155336719
در ضمن آقا میثم و بقیه دوستان که قایل رو ادیت می کنن ، اسمشونو تو صفحه 2 بنویسند

MEYSAMH

Member
سلام خدمت آقا سعيد و كساني كه نظراتشون را گفتند

ببينيد هر چقد رو اين قفل كار بشه يه ايراد خيلي بزرگ داره

اگه كاربر قبل از اينكه اتوران اجرا بشه كليد shift را بگيره اتوران اجرا نميشه (يعني قفل اجرا نميشه)

البته نا گفته نمونه كه تا اينجا هم خيلي خوب كار كردين ولي اگه اين مشكل هم حل ميشد

يه قفل عالي ميشد شايد با زبانهايي مثل اسمبلي بشه اين كار را كرد

اگه راهي به نظرتون ميرسه بگين من كه هرچقدر فكر كردم و با دوستان ديگر مشورت كردم به جايي نرسيدم

منتظر نظرات شما هستم

mojtaba-saleh

Active Member
آقا کسی یه قفل قابل اطمینان سراغ نداره؟
من یه قفل همین جوری ساختم ولی زیاد عمری نداشت.
یک قفل خیلی توپ یکی معرفی کنه که خیلی فوریه

آقا میثم سلام
اتفاقا خودم به این مشکل پی بردم وجاهای دیگه هم مطرح کردم ولی ...

در ضمن آقا میثم و بقیه دوستان که قایل رو ادیت می کنن ، اسمشونو تو صفحه 2 بنویسند

مباح

Member
دوستان.
هیچ قفلی نیست که شکسته نشه ولی اگه بخواین یک قفل و یه کیجن براتون با دلفی بسازم و روی هر سی دی که میسازین یک بار باید این قفل رو بزارین و یک پارامتر هم بهتون میدم که این برنامه فقط توی Mmb کار کنه.
بی خیال این بحث بشین چون هر قفلی یک کلید داره و پیدا میشه.

اینقدر سخت نگیرید.

اگه این قفل رو میخواین سیلور جان یک پست خصوصی به من بدین که بیام و اینجا رو چک کنم.
و همین جا لینک بزارم.

silvercover

کاربر متخصص
مباح گفت:
دوستان.
هیچ قفلی نیست که شکسته نشه ولی اگه بخواین یک قفل و یه کیجن براتون با دلفی بسازم و روی هر سی دی که میسازین یک بار باید این قفل رو بزارین و یک پارامتر هم بهتون میدم که این برنامه فقط توی Mmb کار کنه.
بی خیال این بحث بشین چون هر قفلی یک کلید داره و پیدا میشه.

اینقدر سخت نگیرید.

اگه این قفل رو میخواین سیلور جان یک پست خصوصی به من بدین که بیام و اینجا رو چک کنم.
و همین جا لینک بزارم.

نیکی و پرسش؟

بچه ها منتظر شاهکار شما هستند...

بچه ها من تا یه جاهایی کاملش کرده بودم ولی چون یک صفر فوری داشتم دیگه کار ول شد برای نشان داده نشدن در taskbar شما باید اول یک ایکون مخفی با ابعاد 32*32 وبا کیفیت 256color بسازید بعد ایکون برنامه رو به اون تغییر بدین سپس اسم برنامه یا همون Welcome رو در قسمت windows title پاک کنید و جاش رو خالی بزارید بعد وقتی
برنامه اجراشد فقط یک برجستگی در taskbar وجود داره حالا باید بعد باید همان ایکون مخفی را Embedded کنید با اسم lightning.ico بعد پلاگین plugy را Embedded کنید سپس با کپی این فرمان در صفحه ی اول برنامه
برنامه کاملا مخفی میشود
iconpath$='<Embedded>\lightning.ico'
PluginSet("plugy","iconpath$")
PluginRun("plugy","tr_minimize")
tooltip$='Plugy demo'
PluginSet("plugy","tooltip$")
PluginRun("plugy","tr_update_tip")
در سورس برنامه باید دو اسکریپت با نام های m_rk_script و srt_update_tray_ico ایجاد کنید وانها را group کنید ونام
group را Plugy بگذارید وفرمان m_rk_scrip این را کد زیر
PluginGet("plugy","status")
PluginGet("plugy","status$")
** this script is called each time the user clicks on the menu tray menu
If ( status = 1 ) Then
** restore
PluginRun("plugy","tr_restore")
End
If ( status = 2 ) Then
** exit
Exit()
End
If ( status = 4 ) Then
** do nothing: just hide the menu
End
وفرمانsrt_update_tray_ico این را کد زیر
** advance frame
frame=frame+1
If (frame > 10) Then
frame = 1
End
** update tray icon
iconpath$='<Embedded>\globe' + CHAR (frame) + '.ico'
PluginSet("plugy","iconpath$")
PluginRun("plugy","tr_update_ico")
** keep doing this as long as we are minimized
PluginRun("plugy","tr_get")
PluginGet("plugy","isMinimized")
If (isMinimized == 1) Then
ScriptTimer("srt_update_tray_ico","100")
End
بکنید حالا دیگر کار تمام است.

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام
براي اينكه برنامه در تسكبار نمايش داده نشه ميتونيد از پلاگين MiscY استفاده كنيد و توي خودش ،‌مثال داره ...!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من خودم يه قفل با VB درست كردم ، البته حرفه‌اي نيستم ولي خوب !
اين قفل شما سريال هارد و ميگيره و طبق اون يه شماره ميده !
بنابراين شما ميتونيد يه سيستم پاسخگويي بزاريد كه كد هارد و با شماره سريال سيدي ( كه خودتون تعيين مي‌كنيد ) و چيزايي كه بتونيد سي دي كه داديد بيرون رو تشخيص بدين رو مشترك با شما بگه و بعد شما شماره فعال سازي رو بهش ميدي .

دفعه‌ي بعدي هم اگه تماس گرفتن ! پس از چك كردن چيزايي كه براي شناختن سيدي ازشون گرفتين ( مثال سريال سيدي ) ، معلوم ميشه كه كد و قبلا در خواست كردند. پس شما شماره فعال سازي رو بهشون نميدي !
56.gif

البته با MMB هم ميتونيد درست كنيد ، فقط بايد بتونيد شماره هارد و بگيريد !

اميدوارم گنگ توضيح نداده باشم...

تا بعد...!

آخرین ویرایش:

mehrdadb

Member
با تشکر از زحمات دوستان.
جسارتا یه پیشنهاد دارم.
به جای قفل نمی شه کاری کرد تا هر وقت هر برنامه ای حتی خود ویندوز وقتی خواست از اطلاعات سی دی کپی تهیه کنه به طور اتوماتیک cdrom باز بشه و سی دی رو بیرون بده.
اینجوری اطلا نمی شه کپی برداری کرد.

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام
مهرداد جان مشكل همينه :دي

تا بعد...!

silvercover

کاربر متخصص
دوست عزیز ojayee درست میگن. اما به هر ترتیب با همین اقتضا هر چقدر بشه کار کپی برداری رو سخت تر کرد بهتره. خیلی از مخاطبان شاید آماتور باشن... از این وری هم میشه به قضیه نگاه کرد. ما کاملا قبول داریم که قفل 100% مطمئن نیست.

جدیدترین ارسال ها

بالا