قرص قرمز مخفی شده در Adobe Photoshop CS3

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
به جرأت میتوان فتوشاپ را پادشاه بدون رغیب نرم افزارهای گرافیکی و ویرایش عکس دانست. از این برنامه تاکنون نسخه های متعددی ارائه شده است. در نسخه های پیشین فتوشاپ ترفندها و قسمتهای مخفی متعددی وجود داشت . این موضوع در آخرین نسخه رسمی ارائه شده یعنی Adobe Photoshop CS3 نیر صادق است. در این ترفند قصد داریم به معرفی "قرص قرمز" مخفی شده در Adobe Photoshop CS3 بپردازیم که به وسیله آن به تصویر یک گربه و چهره یکی از سازندگان مرحوم فتوشاپ نیز خواهید رسید!

ابتدا نرم افزار فتوشاپ را اجرا کنید.
دقت کنید این ترفند مخصوص Adobe Photoshop CS3 میباشد. برای اطمینان از این موضوع از منوی Help به About Adobe Photoshop CS3 بروید.

برای یافتن قرص قرمز مخفی شده ، کلید Ctrl را بر روی کیبورد نگاه داشته و به وسیله موس از منوی Help به About Adobe Photoshop CS3 بروید.
خواهید دید که تصویر معرفی سازندگان برنامه پدیدار نخواهد شد و به جای آن تصویر یک قرص قرمز نمایان خواهد شد.

پس از پدیدار شدن این تصویر ، با استفاده از دکمه PrtScr بر روی کیبورد از صفحه عکس بگیرید.
روی قرص قرمز کلیک کنید تا محو شود.
سپس از منوی File روی New کلیک کنید تا یک صفحه جدید ایجاد کنید.
از منوی Edit روی Paste کلیک کنید تا عکسی که از صفحه قرص قرمز گرفتید نمایش پیدا کند.

حالا از منوی Images به Adjustments و سپس Levels بروید.
اعداد موجود در قسمت مربوط به Input Levels را به شکل زیر در سه فیلد موجود وارد کنید:
52 - 1.00 - 0
پنجره را OK کنید.
خواهید دید که اکنون به جای یک قرص قرمز یک گربه قرمز دارید!

اما کار دیگری که با این قرص قرمز میتوان کرد ، یک بار دیگر از صفحه قرص قرمز عکس بگیرید و آن را در فتوشاپ وارد کنید.
حالا از از منوی منوی Images به Adjustments و سپس Equalize بروید.
خواهید دید اینبار تصویر فردی نمایش پیدا خواهد کرد.
او "بروس فریسر Bruce Fraser" مولف کتاب "Real World" ، عکاس و یکی از اعضای اصلی گروه سازندگان فتوشاپ بود که در نسخه های قبلی فتوشاپ نقش به سزایی داشت. او متولد سال 1954 بود که در دسامبر 2006 درگذشت.
این موضوع نیز به پاس خدمات او به فتوشاپ به عنوان یک ترفند مخفی در برنامه قرار داده شده است.

منبع : كمياب آنلاين به نقل از ترفندستان

موفق باشيد
مهدي

hajhosssein

Member
خیلی جالب بود
ولی دومیش رو نمی بینم منظورم عکس آقای بروس
موفق باشی

آخرین ویرایش:

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
دقت كني يه پيرمرد معلومه
مي بيني نمي توني ببيني يه كم درصدها رو بالا پايين كن مي بيني
از گربه جالبتره

EMIRATES

Active Member
با سلام .

من ديدم برای شما آپلود کردم :D

Untitled-3.jpg

با تشکر.

[SOBHAN]

Active Member
ممنون ... استفاده بردم .
به نظر شما اون گربه برا چي مخفي هست ؟

موفق باشيد
محمد حسين

flashdes

Active Member
تكراري بود عزيزم يه جستجو ميكردي خودم چند تا نكته خفن عرض كرده بودم مثل مرلين جادوگر و هلپ هاي مخفي فتوشاپ و اينم يكي از دوستان همونجا توضيح داده بود يه نگاه كن قربونت برم ذوق زده شدي

tesla

New Member
خوب اگرم تکراری بود اینطوری تو ذوق آدم نمی زنن هم شهری خفنم :)

مهدی جان ممنون از مقاله ی جالبت

AriA jOhAri

Active Member
سلام...

مهدی جان ممنون خیلی جالب بود
من کف کردم
در ضمن flashdesجان یکم درست صحبت کنید مثلا با این کار می خواین چی رو نشون بدین؟

^موفق باشید^

mehdinasiri

پارس لند گروپ
من توي Adobe Photoshop CS3 ME تست كردم كار نكرد فكر كنم فقط براي نسخه هاي انگليسي خالص هست

roohollah

Banned
هــــــــــــــــآ ها هااااااااااا....
»ن مال 7 رو دیده بودم که نوشتش خیلی باحال بود! به جای خودشون، عکس سگاشون رو گزاشته بودن!!!:lol:

جدیدترین ارسال ها

بالا