قرار دادن یک مطلب در چند زیر گروه

phpweb

Active Member
توی بخش مدیریت محتوا قابلیت قرار دادن هر مطلب در چند گروه و زیر گروه طراحی کردم.

اما اگر بخوام محصولات زیر مجموعه یه گروه رو نمایش بدم نمی دونم باید از چه نوع کوئری استفاده کنم.

لطفا بگید برای این کار باید از چه راهی استفاده کنم؟

Masoud1365

مدیر انجمن
این بستگی به نوع طراحی تون داره ! منظورم طراحی دیتا بیستون هست !
کلا کوئری رو بسته به نوع طراحی میگرند حالا باید ببینید اصلا شما چنین چیزی رو پیش بینی کردید یا نه !

phpweb

Active Member
کلا کوئری رو بسته به نوع طراحی میگرند حالا باید ببینید اصلا شما چنین چیزی رو پیش بینی کردید یا نه !
توی جدولی که اطلاعات محصول رو ذخیره می کنم، اطلاعات مربوط به گروهها و زیر گروهها رو هم به شکل زیر ذخیره می کنم:

آی دی گرورههای والد رو توی یه فیلد نگه می دارم و آی دی زیر گروهها رو هم توی یه فیلد.

توی هر فیلد آی دی ها رو با علامت فاصله از هم جدا می کنم.

این روش روش درستی هست؟ از چه نوع کوئری باید استفاده کنم تا بتونم تشخیص بدم این محصول عضو چه گروه و زیرگروهی هست؟

sanecity

Member
سلام ، سایت منو ببین : http://sanecity.in
قروشگاهشم ببین
فروشگاه رو من طوری طراحی کردم که مثلا وقتی یه فیلم میزاری هم میتونه تو گروه فیلم های ترسناک باشه و هم تو گروه فلیمهای اکشن (تا سه تا زیر گروه تعریف کردم که میتونی بزاری ، البته اختیاریه)
بعد تو فروشگاه توی هردو بخش اون فیلم رو نشون میده
با توجه به کارهایی که کردم یه سری تجربیات دارم اگه سئوالی داری در خدمتم

phpweb

Active Member
با توجه به کارهایی که کردم یه سری تجربیات دارم اگه سئوالی داری در خدمتم
لطفا بگید که اطلاعات مربوط به گروههای هر محصول رو چطور توی دیتابیس ذخیره می کنید؟

فرض کنید یه گروه والد به اسم فیلم و یه زیر گروه به اسم فیلمهای وحشتناک دارید و هر محصول می تونه توی چندین گروه ذخیره بشه. در این صورت از چه نوع کوئری برای نمایش لیست محصولاتی که عضو گروه والد فیلم و زیرگروه فیلمهای وحشتناک هستن استفاده می کنید؟ لطفا کوئری رو بنویسید.

آخرین سوال اینکه وقتی می خواید گروههای هر محصول رو از کاربر بگیرید از چه نوع رابط کاربری استفاده می کنید؟ اگر امکانش هست یه دمو بهم نشون بدید.

sanecity

Member
سلام
همه چی بر میگرده به نوع طراحی دیتابیست
من توی دیتابیسم یه تیبل ساختم بنام category که توش 5 تا ستون داره
من منوهای کنار سایتم رو این جدول میسازه

1 : آیدی // اینو باید AUTO_INCREMENT و PRIMARY بسازی که برای ویرایش بخشها ازش استفاده میکنی
2 : اسم // مثلا فیلمهای ترسناک یا فیلم
3 : شاخه اصلی // از نوع عددی بساز : مثلا برای فیلم عددش میشه یک
4 : زیر شاخه // اینم مثل بالایی عددی میسازی : مثلا برای زیر شاخه فیلم ترسناک عددش میشه یک
5 : مرتب سازی // اینم یه عدد میدی برای ترتیب قرار گیری

حالا توی این جدول مثلا وقتی یه شاخه اصلی بسازی (فیلم) عدد زیر شاخه رو باید 0 قرار بدی
اینجوری وقتی میخای یه بخش اصلی رو از زیر شاخه تشخیص بدی مشخصه چون تمام بخشهای اصلی ، زیر شاخه 0 دارند

حالا برای هر محصول توی دیتا بیس 4 ستون اضافه میسازی بنام :
1 - شاخه اصلی
2 - زیر شاخه
3 - زیر شاخه دوم
4 - زیر شاخه سوم

اینها بر اساس همون اطلاعاتی که توی جدول category داری پر میشن

بقیه اش هم که مشخصه
مثلا وقتی میخای محصولات بخش فیلم که یه شاخه اصلی هست رو صدا بزنی توی کوئری مینویسی : شاخه اصلی اون برابر با عدد مثلا 1 و زیر شاخه اون 0 باشه

یا برای فیلمهای ترسناک میشه : شاخه اصلی 1 و زیرشاخه 1 یا هر عدد دیگه

viewcat.php?cat=3&subcat=33

امیدوارم متوجه شده باشید ( خودم که هیچی نفهمیدم ) :green:

phpweb

Active Member
امکانش هست کوئری رو بنویسید؟

مسئله دیگه اینکه فروشگاهی که طراحی کردید رو با چه قیمتی می فروشید؟

sanecity

Member
درود
یکم ساده ترش کردم
اگه آیدی بخش فیلم 1 باشه من با این کد :
PHP:
$query = "select * from category WHERE base = '1' order by cat_sort ASC " ;
تمام زیر مجموعه های اونو میگیرم که میتونم توی منوی کنار سایت استفاده کنم (منظور از زیر مجموعه های محصولات نیست ، شاخه هاست)

و با این کد تمام فیلمهای بخش مثلا ترسناک که آیدیش 3 هست رو میگیرم (این محصولات رو نشون میده)
PHP:
$query = "select * from products WHERE base = '1' and cat = '3' order by time DESC limit $start,$limit";

در مورد فروش بهتون پیام خصوصی دادم
راستی سایتم از تمپلت پشتیبانی میکنه و موتورشم اسمارتیه (Smarty ) همچنین امنیتشم خیلی خوبه

جدیدترین ارسال ها

بالا