قرار دادن تصویر برای کاتالوگ

سلام،
چند تا سوال در زمینه طراحی کاتالوگ داشتم.

1- طرف گفته سایز وزیری باشه حالا سرچ کردم وزیری چند تا سایز بود من روی 24 در 17 گذاشتم. (نیم سانت هم برای برای برش). سایز درسته؟ و با رزولوشن 300 روی مد cmyk

2- فاصله محتوا از حاشیه ها 1 سانت کافیه؟ اگه کمتر بشه که چه بهتر، فضا کم آوردم.

3- یه مشکل اساسی دارم با تصاویر، تصاویر در رزولوشن کمتر از 300 هستد مثلا 72 ، 96 و ...، توی مانیتور به خوبی دیده میشه، حالا میبرم داخل سند خیلی کوچیک میشه و ناچارم بزرگش کنم، سوالم اینه که آیا نیازی هست بزرگش کنم و یا بعد از چاپ هم اینطور کوچیک دیده میشه؟
یه جور دیگه هم میشه سوال رو مطرح کرد، اندازه ها رو باید بر مبنای Actual size تنظیم کرد یا Print Size? خب در هر دو حالت print size و actual size سند یا خیلی کوچیک میشه یا خیلی بزرگ یعنی اگه کاغذ قطع وزیری بزاریم رو مانیتور با هیچ کدوم منتطبق نمیشه، لطفا بگید باید در چه حالتی طراحی کنم؟

4- یه پیشنهاد هم بدید برای ادغام تصویر و یه جور محو شدن با زمینه طوری که هارمونی خوبی داشته باشه، blure کردن و حذف حاشیه ها با feather بالا زیاد حرفه ای نیست و کیفیت رو می آره پایین. دور بری هم چون تصویر خاصیه نمیشه به درستی انجام داد، layer blending هم بدون این موارد نتیجه خوبی نداره. پیشنهادتون چیه؟

سوال emergency ایه ممنون میشم پاسختون رو به تاخیر نندازید (قابل توجه دوستانی که سوال رو خوندند و پاسخ رو موکول میکنند به یک وقت دیگه :) )
ممنونم/.

پاسخ رو خودم پیدا کردم، اگه بخوام منتظر مجید آنلاین بمونم که ....

علت اینکه در فتوشاپ وقتی print size میزنیم اندازه واقعی چاپ نیست بر میگرده به پیش فرض فتوشاپ در مورد screen resolution که در حالت پیش فرض 72 هستش (Edit>Preferences>Unit & Rullers>Screen Resolution)
اگه خوش شانس باشید و مقدار فعلی با تنظیمات فعلی مانیتور شما منطبق باشه print size کارش رو درست انجام میده، یعنی اگه خط کش بگیرید روی سندتون در حالت print size دقیقا همون اندازه ای میشه که چاپ میشه،
ولی در غیر این صورت باید مقدار درست Screen Resolution رو به دست بیاریم.
چطوری؟
به این صورت که خط کش بزارید روی مانیتور و عرضش رو محاسبه کنید به اینچ (به سانت بگیرید به اینچ تبدیل کنید)، مثلا مال من شد: 17.12، حالا از تنظیمات سیستم عامل برید ببینید رزولوشن رو چند گذاشتید مثلا 1050*1680 ، خب تعداد پیکسل های عرضی یعنی 1680 رو بر عددی که اندازه گرفتید یعنی 17.12 تقسیم کنید، نتیجه میشه مثلا 98.13 رندش کنیم میشه 98، خب رزولوشن واقعی صفحه نمایش من به ازای هر اینچ 98 پیکسله که باید در تنظیمات بالا قسمت Screen resulotion فتوشاپ ست کنم.

حالا اگه print size بزنم، اندازه واقعی چاپ نمایش داده میشه با اختلاف خیلی خیلی جزئی که اون هم بر میگرده به خطای اندازه گیری و رند سازی ما.

برای اندازه مناسب تصاویر و فونت ها هم بهترین راه حل یک پرینت با اندازه های مختلفه. هیچی بهتر از دیدن خروجی کار نیست حتی سیاه و سفید.

nima_dsnr

کاربر VIP
پاسخ رو خودم پیدا کردم، اگه بخوام منتظر مجید آنلاین بمونم که ....
طاقت هم نداریا...
بذار بچه ها از مدرسه و دانشگاه و سر کار برگردن جوابت رو هم میدن.
24 ساعت آنلاین نیستیم که!

طاقت هم نداریا...
بذار بچه ها از مدرسه و دانشگاه و سر کار برگردن جوابت رو هم میدن.
24 ساعت آنلاین نیستیم که!
طاقت من که کم نیست، طاقت مشتری کمه چون باید امروز کار رو تحویل میدادم!
من دیروز ساعت 8 شب سوالم رو پرسیدم یعنی کسی نبود جواب بده!
یعنی اد زمانی که من سوال میکنم بچه ها همه در یک لحظه کار دار میشن آره؟ :)
من قبلا هم سوال پرسیدم بعد از چند روز جواب داده شده یا اصلا بدون جواب مونده که بی خیالش شدم. نه عزیزم مجید آنلاین نسبت به قبلا خیلی خیلی کم فعالیت تر شده.

nima_dsnr

کاربر VIP
میتونی با استفاده از ماسک هم انجام بدی
نتیجه کار شیک تر از بقیه راهها در میاد

جدیدترین ارسال ها

بالا