قالب فروشگاه کیامارکت

NAKOOT

Well-Known Member
مرسی شهرام جان. بالاخره تجربه ی تو توی این زمینه بیشتره.

در مورد گوشه های گرد الان بنظرت مشکلی داره؟

پترن رو متوجه نشدم دقیقا منظورت کدم پترنه؟!

برای منوها با اینکه سایت استاتیک هست ولی ظاهرا مجبوریم از text بجای عکس استفاده کنیم! :cry:
چون برنامه نویس گفته که اگر عکس باشه با ceo مغایرت داره و موتور جستجو نمیکنه پیداش کنه.
یه چیزی تو همین مایه ها! :دی

منظورت از وب 2.0 و jquery توی طراحی قالب هست؟

آره مشکل ساز می شه گوشه ها.
بک گراند همون که نویز داره منظورم هستش از پترن. بالاخره قراره با تغییر رزولوشن تکرار بشه دیگه.
Seo به فرآیند بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می گن.
مثلاً همین الان برو توی گوگل بزن "تلفن اینترنتی" شرکت ما یعنی پارسیان هاست نتیجه سوم میاد! خب روی seo کار شده دیگه :دی
الان با jquery کارای خفنی می کنن برنامه نویس ها، jquery رو بشناس تا بتونی طرح بزنی با امکاناتی که بهت می ده.
مخلصیم

ALI4GHA

Member
با اجازه شهرام عزیز

دونستن seo برای گرافیست وب ضروری نیست و برنامه نویس و کد نویس کار باید با اون آشنا باشند.

در مورد jquery هم گرافیست فقط باید با قابلیت های اون آشنا باشه تا بتونه مثلا یه اسلاید شو یا یه منو و ... را بگونه ای در طرحش بیاره که کد نویس بتونه بیشترین استفاده را از قدرت این چارچوب جاوا اسکریپت ببره .

در مورد png هم الان چند تا اسکریپت پدر و مادر دار برای ie6 اومده که تقریبا مشکل را حل کرده و نیاز نیست زیاد نگرانش باشید.

دوستان در مورد بکگراند صحبت کرده بودند بنظر من که خیلی راحت میشه کاری کرد که در تمام رزلوشن ها جواب بده/

و اما در مورد اینکه من گفتم این طرح برای وب مناسب نیست به چند دلیل هست:

استفاده از تصاویر گیج کننده و آزار دهنده
استفاده از فونت های غیر استاندارد
استفاده از تکنیکهای گرافیک به صورت نامناسب
استفاده از نوشته ها به صورت تصاویر
منوهای مختلف و رنگارنگ
تصاویر بهینه نشده
رعایت نکردن اولویت ها
موضوع بندی نکردن وب سایت
انتخاب قالب های سنگین و نامناسب
صفحه ی اصلی شلوغ و گیج کننده

این موارد را از سری مقالات اشتباهات رایج در ساخت یک وب سایت، اینجا گذاشتم . شما را به خواندن کامل این مقالات توصیه می کنم.

البته من خودم هم هنوز در ابتدای راه هستم و شاگرد شما

موفق باشید

آخرین ویرایش:

Maxoya

Active Member
سلام
با اجازه اساتید
من مشکلی تو طرح و تبدیلش نمی بینم
اما در مورد بکگراند که بحث در این مورد هم زیاد بود نظر من اینه که عکس از چپ به راست تکرار بشه
یعنی طول عکس مثلا 5 پیکسل باشه و عرضش همون 1665 که الان هست
می تونه بکگراند به صورت fixed هم باشه
چیزی که این طرح کم داره یک فیلد برای جستجو هست !!
الان جستجو یک عنصر حیاتیه واسه یک وبسایته
پیشنهاد من اینه که اونجا که نوشته کل بازدیدها از سایت که اصلا هم به کار نمیاد برداشته بشه و یک فیلد جستجو زیبا گذاشته بشه
یک نکته هم بگم
الان استفاده از طرح های شلوغ برای وبسایت خیلی رواج پیدا کرده
اما تکنیکی که واسه این طرح ها استفاده میشه اینه که طراحی شلوغ بیشتر تو هدر و فوتر دیده میشه و جایی که محتوا هست طراحی ساده ای داره که نمونش قالب های وردپرس هست یا وبلاگ مت ! www.ma.tt و هزاران وبلاگ و وبسایتی که از این نوع طرح ها استفاده می کنند
این جور طرح ها رو می تونید در http://joolz.fr/folio/ ببینید

موفق باشی

آخرین ویرایش:

topol2007

Member
طرح بسیار زیبایی شده. تبریک میگم
جدا از زیبایی طرح ، کاش یه طوری طرح میزدید به قول معروف خوراک فروشگاه اینترنتی باشه.
یعنی بعد ازبارگزاری و طراحی علاوه بر کم حجمی جامع باشه.
دقیق تر این میشه بیشتر جاهایی که گرافیکی کار کردید مثل منو ها رو میشه با طراحی به شکل مناسب پوشش داد و در عوض حجم کار بیاد پایین و در لود صفحات هم تاثیر به سزایی داره

Ghamnevis

Well-Known Member
تعجب می کنم چرا توی dA ندیدم کارت رو
127fs4573872.gif

کار خوبی شده،اما تو عاشق نارنجی و رنگ های تند بودی، چرا هرچی جلوتر می ره کارهات تیرگی و کدری رتگ های CMYK رو به خودش می گیره؟!
127fs4730978.gif

من هنوز هیچی نیستم تو کار وب و می دونی این رو، اما یه نکاتی هستش که تا اینجا یاد گرفتم با پررویی تمام جسارت می کنم با اینکه تو می دونی اما تکرارش می کنم!
127fs4555773.gif
از گوشه های گرد با دقت استفاده کن، هنوز درصد زیادی از مردم از IE6 استفاده می کنن و PNG دردسر ساز هستش برای برنامه نویس که هماهنگش کنه با IE6 . (گاهی غیر ممکن)
پترنی هم که استفاده کردی دقت کن که جدا از تکرار شدن در عرض مشکل در تکرار توی ارتفاع رو هم نداشته باشه.
منو رو اگه قرار هستش سایت داینامیک باشه حتماً از فونت های وب مثل Tahoma استفاده کن، اگر استاتیک و ثابت هستش که مهم نیست.
وب 2.0 رو بشناس و JQUERY رو توی کارات فراموش نکن.
مثل هیچ کس فکر کن!

باز هم معذرت اگه جسارتی شد.
4628.gif

مخلصیم
f_sabzmoom_58d78cf.gif
اووووووووووووووه شهرام کی دیگه از IE6 استفاده میکنه آخه ؟ :D !!
طراح اگه خودش با کدنویسی آشنا باشه فوق العادست.. یه آشنایی اجمالی با XHTML , CSS , Jscript

//

یکسری کارا مختص کدنویسه و هیچ لزومی نیست که طراح بخواد خودش رو درگیر کنه..
در مورد فونت و ... کدنویس اگر به کارش وارد باشه مسلما از این شمایل گرافیکی استفاده نمیکنه برای منوی هدر و یا فوتر.. از طرح کلی همون nav bar استفاده میکنه و مابقی رو با کدنویسی در میاره..

تنها ضعف بزرگ این قالب بنظر من همون هدر سایت هست.. بین هدر و content box ها فاصله خیلی زیاده.. اگر فرصت بشه سعی میکنم از روی همین عکس یه کمی تغییرات بدم تا بتونم منظورم رو بهتر برسونم..

اما باز هم در مورد بک گراند !! دوستان اگر دقت کنند به طرح بک گراند، متوجه میشن که یه گرادیان ساده نیست که از بالا به پائین یک دست باشه.. دو راه بیشتر نیست.. یا بک گراند رو بصورت یک گرادیان یکدست در بیارن.. یا همین بک گراند با کم شدن حجم بصورت فیکس باقی بمونه !

ALI4GHA

Member
اووووووووووووووه شهرام کی دیگه از IE6 استفاده میکنه آخه ؟ :D !!

در یک ماه گذشته تو ایران تقریبا یک چهارم ملت از ie6 استفاده کردند و حدود ۶۴ درصد از ie

http://gs.statcounter.com/?PHPSESSI...#browser_version-IR-monthly-200912-201001-bar

اما باز هم در مورد بک گراند !! دوستان اگر دقت کنند به طرح بک گراند، متوجه میشن که یه گرادیان ساده نیست که از بالا به پائین یک دست باشه.. دو راه بیشتر نیست.. یا بک گراند رو بصورت یک گرادیان یکدست در بیارن.. یا همین بک گراند با کم شدن حجم بصورت فیکس باقی بمونه !

چرا میشه کاری کرد ؛ با استفاده از ۲ تصویر یکی با عرض مثلا ۲۰ در ۲۰ پیکسل با رنگ و بافت پایین بکگراند برای پس زمینه body و دیگری با اندازه تغریبی ۲۰ در ۱۶۰۰ پیکسل برای پس زمینه لایه بعدی body که در بالا قرار می گیره و در عرض تکرار میشه!

آخرین ویرایش:

Ghamnevis

Well-Known Member
در یک ماه گذشته تو ایران تقریبا یک چهارم ملت از ie6 استفاده کردند و حدود ۶۴ درصد از ie

http://gs.statcounter.com/?phpsessi...#browser_version-ir-monthly-200912-201001-bar

چرا میشه کاری کرد ؛ با استفاده از ۲ تصویر یکی با عرض مثلا ۲۰ در ۲۰ پیکسل با رنگ و بافت پایین بکگراند برای پس زمینه body و دیگری با اندازه تغریبی ۲۰ در ۱۶۰۰ پیکسل برای پس زمینه لایه بعدی body که در بالا قرار می گیره و در عرض تکرار میشه!
در کل هنوزم خیلی از یوزر های ایرانی از xp استفاده میکنن.. درسته.. متاسفانه طبق معمول هیچ علاقه ای هم به پیشرفت ندارند..

//

متوجه نشدم دقیقا استاد..

ALI4GHA

Member
در کل هنوزم خیلی از یوزر های ایرانی از xp استفاده میکنن.. درسته.. متاسفانه طبق معمول هیچ علاقه ای هم به پیشرفت ندارند..

//

متوجه نشدم دقیقا استاد..
منظورم اینه که دو تا تصویر به صورت زیر ایجاد بشه : ( اندازه ها باید دقیق باشه تا بکگراند یکسان بشه )

و از کد css ی مشابه کد زیر استفاده بشه :

کد:
body {
	background: #fff url(images/2.jpg) repeat 0 0;
}

#content-wrap {
	width: 100%;
	margin: 0 auto;
	background: url(images/1.jpg) repeat-x center top;
	position: relative;
}

content-wrap به یک div که تمامی محتویات سایت درون اون قرار می گیره اعمال بشه /

من شاگرد شمام

H@DI-LI

Member
سلام.
همش که خوپه.
من فکر مینم که خیلی از رنگای سرد استفاده شده. مخصوصاً بالاشو وقتی میبینم سردم میشه! :دی
اگر دیدی قشنگتر میشه، اون لوگوی بالا رو با نارنجی هم امتحان کن. یا یه دونه گرم دیگه.
ولی باحاله.

راسی! اگه فونت تیتر ها (یا هر اسم دیگه ای که داره) رو کوچیکتر کنی، باس بیتر بشه.

:rose:

با سلام به مدیر محترم
اول اینکه خیلی گشن شده
خوب از بالا میایم پائین
1- منوی بالا نوشته ها گرافیکی نباشن بهتره همین تاهوما خوبه
2-تو هدر نوشته ی فارسی تاره (به خاطر شدووش)، نوشته ی انگلیسی هم رنگش خوب نیست ، زده بیرون
3- تو هدر اون پترن نوشته ها رو بذاری باید pngیش کنی که حجمت میره بالا
4- تو هدر سمت چپ نوشته ها ، یه هاله سفید میبینم که موضوعیت نداره
5-تو بنر وسط انعکاس نور تو فریم با انعکاس نور تو خود عکس همخونی نداره در حالی که اختلاف سطح هم ندارن
6-تقریبا همه ی المان ها سایه دارن که اجرای وبشو مشکل میکنه
7-کلن نوشته ها گرافیکی نباشه بهتره
8-با بک کار بسیار موافقم اما یکم سرده ، البته شما پائینه سایتو بستی که درست نیست ، سایت ممکنه بیشتر از اینها اسکرول بخوره

در کل کار متفاوتیه
خداقوت
:)

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ALI4GHA جان یعنی معتقدی همین طرح بک هم میشه به این شکل درآورد؟!

اگر من فایلش رو بهتون بدم میتونید به این شکل تستش کنید؟ البته اگر زحمتی نیست و وقتتون رو نمیگیره.

E-Boy

کاربر فعال انجمن طراحی وب سایت

http://gs.statcounter.com/?PHPSESSI...#browser_version-IR-monthly-200912-201001-bar

سلام خدمت علی آقای عزیز .
میگم انگار اینجا داره میشه انجمن طراحی وب . ( :green: )
به نظرتون 20 در 20 یکم زیاد نیست ؟
فکر کنم اگر که 2 پیکسل برای ارتفاع و 10 پیکسل واسه عرض از پایین جدا کنیم کافی باشه .
چون که توی اون 20 پیکسل ارتفاعی که جدا می کنیم یکم از پیکسل x تا x + 20 تفاوت رنگ وجود داره و یکم فکر کنم پایین طرح راه راه بشه .
شرمنده که فضولی کردم در کار اساتید .
موفق باشید .

hosienmax100

3D Artist
یا حق ؛

اول خسه نباشی بهت میگم تا تنم گرمه ..

این طراحی مناسب این سایت با این موضوع نیست (فروش مجموعه ایی ) ...بیشتر برای فروش یک محصول واحد بدرد میخوره و اونهم برای سنین پایین ...

استفاده از شکلک ها در منوی محصولات و مابقی جاها .. این فقط برای من به عنوان یه بیننده معمولی سایت جای تعجب داره کاربردشون

شاید اشاره به بی سوادی ما ایرانی ها داشته باشه چون هر چی باشه ما به هیچ هویتی رسیدیم و هم اکنون به لحاظ فکری جغرافیایی هم در مکانی صفر درجه ساکن هستیم /

بازی فونت ها هم جالبه اصلا احساس گیج بودن همونطور که علی هم اشاره کرد به وجود میاد /

اندازه ی نا متعارف اشیا هم اشتباه کاره / بزرگ بودن شون منظورم بود /

باز هم میگم برای فروش یه محصول میتونست کمی جواب گو باشه به نظر من ..ولی با این کاربرد نه ..

این طرح نا موفقی بود متاسفانه .../

آقا من هیچ منظوری نداشتم / هر انچه که به نظرم اومد رو رک گفتم و از چه چه کردن بی خود خودم رو معاف کردم /

* نکته ی شخصی : همون بار اولی که گزاشتی طرح رو دیدم خواستم یه pm تستی بزنم بهت بفمم که خودتی / حدس زدم هک id شدی و این کار متعلق به تو نیست چون کلا رو طراحی ها معمولا لجوجی و روشون زیاد فکر میکنی / این یکی ...

زندگی فقط گذران وقت در عالم خیالات تهی یه نه بیشتر نه کمتر /

موفق باشی

GFX Master

یا حق ؛

اول خسه نباشی بهت میگم تا تنم گرمه ..

این طراحی مناسب این سایت با این موضوع نیست (فروش مجموعه ایی ) ...بیشتر برای فروش یک محصول واحد بدرد میخوره و اونهم برای سنین پایین ...

استفاده از شکلک ها در منوی محصولات و مابقی جاها .. این فقط برای من به عنوان یه بیننده معمولی سایت جای تعجب داره کاربردشون

شاید اشاره به بی سوادی ما ایرانی ها داشته باشه چون هر چی باشه ما به هیچ هویتی رسیدیم و هم اکنون به لحاظ فکری جغرافیایی هم در مکانی صفر درجه ساکن هستیم /

بازی فونت ها هم جالبه اصلا احساس گیج بودن همونطور که علی هم اشاره کرد به وجود میاد /

اندازه ی نا متعارف اشیا هم اشتباه کاره / بزرگ بودن شون منظورم بود /

باز هم میگم برای فروش یه محصول میتونست کمی جواب گو باشه به نظر من ..ولی با این کاربرد نه ..

این طرح نا موفقی بود متاسفانه .../

آقا من هیچ منظوری نداشتم / هر انچه که به نظرم اومد رو رک گفتم و از چه چه کردن بی خود خودم رو معاف کردم /

* نکته ی شخصی : همون بار اولی که گزاشتی طرح رو دیدم خواستم یه pm تستی بزنم بهت بفمم که خودتی / حدس زدم هک id شدی و این کار متعلق به تو نیست چون کلا رو طراحی ها معمولا لجوجی و روشون زیاد فکر میکنی / این یکی ...

زندگی فقط گذران وقت در عالم خیالات تهی یه نه بیشتر نه کمتر /

موفق باشی
ممنون که سر زدی.
البته اینها نظرات شماست. :)
و من هم به نظرات همه من جمله شما احترام میذارم.
موفق باشی.

GFX Master

m2ahdi جان ممنون که به فکر بودین ولی خوشبختانه با کمک ALI4GHA جان مشکل تا حدود زیادی حل شد.

الان اگر دقت کنی توی نمونه ی شما بین طرح یه سری خطوط و نارسایی هایی وجود داره.

ولی اون طرح ALI4GHA کاملا بدون ایراد بود.

همینی که وقت گذاشتی برام یه دنیا ارزش داره. :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا