قالب فروشگاه کیامارکت

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
-----------------------------------------------------------------------------

پس يكم نزديكتر شن به هم بهتره:wink:

جواب نداديا ساراهه؟
گفتم شايد يادت رفت:-?
اگه نميخاي ايرادي نداره نگو:wink:
از سوال دومي ميخاستم بدونم psd به قالبه؟ همين
سوال اولي هم منظورم اين بود كه فقط كارت طراحيه يا وب پب هم سروكار داري:wink:همين

:rose:

فاصله ی موجود در اون قسمت رو کاملا درست میگی.
اینا همه و یه سری ایرادات دیگه قبل و بعد از کدنویسی باید حل بشن.
ممنون از توجهی که داری.

در مورد سوالاتت هم ببخشید یادم رفت جواب بدم.
بله قالب بصورت PSD طراحی شده.
کدنویسی و تبدیل قالب رو هم من انجام نمیدم. چون توی این زمینه تقریبا خیلی کم اطلاعات دارم.
اطلاعاتم در حد یه طراح قالب هست که باید بدونه چه سایز و چه عناصری استفاده کنه.

با سلام به استاد بزرگوار
1- برای منو تابحال ندیدم اینجوری فونت بدهند بزرگ هست خیلی و تو ذوق می زند (با عرض پوزش)
2- مراقب باشید این عکس خیلی سری می تواند مورد سوء استفاده قرار بگیرد
3- فکر می کنم که سایت فضا ی خالی زیاد داره یعنی فاصله بین آبجکت ها ریاد است :-?

ظاهرا اکثرا با فونت کار مشکل دارن. هرچند بنظرم فونت بدی نیست.
ولی چون اکثرا به این مورد اشاره کردن حتما فونتهای دیگه رو هم تست میکنم.
در مورد سوء استفاده هم میشه توضیح بدید که مگه از روی عکس هم میشه سوء استفاده کرد؟!
چون تا جایی که من میدونم برای تبدیل و استفاده از یه طرح وجود PSD اون طرح لازمه.
در مورد فضای خالی هم بله درست میگید. بعضی جاها فضای خالی وجود داره. ولی تمام اینا بعد از
کدنویسی و تبدیل به HTML حل میشه.
ممنون که وقت گذاشتی. :rose:

سلام سارا جان
كار خوبي شده ولي منم با
اون رنگ پايين كار زياد موافق
نيستم يه مقدار چرك شده
موفق باشي

مرسی که نظر دادید. :rose:
در مورد رنگ هم بله چشم رنگها و تم های دیگه رو هم تست میکنم.

قشنگ شده سارا جان فقط یک نکته اکه بکگراند عکس باشه حجم کارت بالا میره. واسه این اینترنت زغال سنگی ما مشکلساز میشه :green:
موفق و پیروز باشی :rose:
همونطوری که سایان جان هم گفت اگر تشخیص داده بشه که هر کدوم از عناصر حجمش بالاست تغییر داده میشه.
ولی توی طراحی وب تکنیک هایی هست که مانع از بالا رفتن بی دلیل حجم میشه. این بستگی به طراح وب و پروگرامر کار داره.

عالیه استاد.. رنگ بندی و پوزیشن اجزا خیلی خوب کار شدن..جسارتا کاش اون nav bar بالا رو یه دستی به سر و روش میکشید.. :d حذف بشه و بره توی فوتر ، اونم بصورت تکست خالی و یا اگر قراره همون بالا بمونه.. لوگو کوچکتر بشه و در کنار هم قرار بگیرند بنظرم جالب تر میشه.. اینطوری هم صفحه زیادی کش پیدا نمیکنه و رسیدن به انتهاش عذاب نیست و هم روم به دیوار انسجام هدر بیشتر میشه..

پیش زمینه داشتن هم اصلا مشکلی نیست، با کم کردن حجم طرح پیش زمینه و ثابت نگه داشتنش موقع کدنویسی (نذارن repeat بشه) اصلا اذیت نمیکنه..

در کل کار شکیل و زیباییه سارا جان..

اولا که استاد خودتی سایان جان!
دوم اینکه واقعا خوشحال شدم که توی تاپیکم نظر دادی. اینو جدی میگم. :rose:
در مورد پیشنهادات عالی ای هم که دادی حتما حتما تست میکنم.

البته در نظر داشتم که اون ناو بار بالای طرح رو توی فوتر هم کار کنم و ظاهرا لازمه و باید اضافه بشه.

ولی اینکه کلا از اون بالا حذف بشه احساس میکنم یکمی باعث سردرگمی بازدیدکننده ها بشه.
مخصوصا اینکه سایت ، فروشگاه هست و بهتره همه چیز دم دست مشتری باشه تا راحتتر باشه.

مرسی واقعا سایان جان. :rose:

Komeyl_1110

Member
سلام
خسته نباشي
به نظرم بايد يك مقدار طرح رو سبك‌تر طراحي كنين تا براي همه حتي با اينترنت Dial up هم قابل دسترسي و استفاده باشه.
طيف رنگ بك گراند رو هم متناسب با ايجاد شوق براي خريدن نمي بينم.
شايد تركيبي از رنگ‌هاي صورمه اي و نارنجي و يا مشكي و نارنجي كار رو جذاب تر كنه.
فكر مي كنم روي لوگوي بالاي كار هم بايد بيشتر فكر كني.
موفق باشي

GFX Master

سلام

از نظر زیبایی کار منم با دوستان موافقم.

ولی این کار اصلا برای قالب وب سایت مناسب نیست، طراحی وب با طراحی برای چاپ خیلی تفاوت داره :paint:

تو سایت هایی مثل این نمونه های خوب و متفاوتی از طراحی وب وجود داره که با دیدن اونها میشه به یکسری از اصول نانوشته این نوع طراحی پی برد که در بهبود کیفیت کار و کاربر پسند کردن وب سایت ها بسیار تاثیر دارند.

این موضوع را گفتم چون بارها دیدم دوستان طرحی که برای وب آماده می کنند بیشتر شبیه یک پوستر هست تا یک وب سایت

موفق باشید

علی جان ممنون از اینکه نظر دادی.
البته دیگه اونقدر هم آماتور نیستم که تفاوت پوستر و قالب سایت رو ندونم! :دی
خوشحال میشدم اگر لطف کردی و مشکلات طراحی رو گفتی راه حلی هم براشون بگی.

سلام
خسته نباشي
به نظرم بايد يك مقدار طرح رو سبك‌تر طراحي كنين تا براي همه حتي با اينترنت dial up هم قابل دسترسي و استفاده باشه.
طيف رنگ بك گراند رو هم متناسب با ايجاد شوق براي خريدن نمي بينم.
شايد تركيبي از رنگ‌هاي صورمه اي و نارنجي و يا مشكي و نارنجي كار رو جذاب تر كنه.
فكر مي كنم روي لوگوي بالاي كار هم بايد بيشتر فكر كني.
موفق باشي

کمیل جان از شما هم ممنونم.
در مورد دیال آپ و ... حجم قالب رو هنگان طراحی تا جایی که میشه کم میکنن.
ولی اگر بازم احساس شد که حجمش بالاست اون موقع باید روی طراحی قالب تجدیدنظر کرد.
در مورد لوگو هم من متوجه نشدم منظورم لوگوی 3بعدی بود یا لوگوتایپ؟ و اینکه میشه بگی مشکلش
چیه و چه پیشنهادی براش داری؟

Mr.Doosti

Active Member
البته اين نظر من هست و شايد شما خوشتون نياد.منوي محصولات شما 7 آيكون داره كه به نظر بنده جالب نيست بيشتر سنتي هست تا امروزي...بعدشم طرح آيكون به موضوع تون زياد نمي خوره(منظورم 7 محصول).شما كه رو بقي جاهاي سايت خوب كار كردين بهتر نبود با وجود اين همه آيكوني كه وجود داره مناسبترينشو انتخاب مي كردي كه هم به زمينه اي سايت هم به موضوعات بيشتر بخوره...البته شايد شما و خيلي ديگه اين حرفا رو نپسنديد.ببخشيد دوست من.خواستين بهتون يسري آيكون ميدم تا ببينيد واسه چي ميگم.شايد بنظرتون مهم نباشه آيكونا ولي به چشم ببيننده خيلي مهم و تاثير گذاره.

GFX Master

البته اين نظر من هست و شايد شما خوشتون نياد.منوي محصولات شما 7 آيكون داره كه به نظر بنده جالب نيست بيشتر سنتي هست تا امروزي...بعدشم طرح آيكون به موضوع تون زياد نمي خوره(منظورم 7 محصول).شما كه رو بقي جاهاي سايت خوب كار كردين بهتر نبود با وجود اين همه آيكوني كه وجود داره مناسبترينشو انتخاب مي كردي كه هم به زمينه اي سايت هم به موضوعات بيشتر بخوره...البته شايد شما و خيلي ديگه اين حرفا رو نپسنديد.ببخشيد دوست من.خواستين بهتون يسري آيكون ميدم تا ببينيد واسه چي ميگم.شايد بنظرتون مهم نباشه آيكونا ولي به چشم ببيننده خيلي مهم و تاثير گذاره.

ناراحتی نداره دوست عزیز!
شما نظرات شخصی خودتون رو میگید.
منم طبق چیزی که توی ذهنم بوده نظرات شما رو میسنجم اگر دیدم درست میگید چرا اجرا نکنم!؟
ولی خوب با کمال احترام من نظرات شما رو زیاد قبول ندارم.
شما اگر آیکن ها رو خوب بشناسید متوجه میشید که این آیکنها یکی از قدرتمندترین آیکنها در زمینه ی
آیکنهای مخصوص ویندوز ویستا و 7 هستن. محصولات شرکت Icon Experience
از طرفی تم کلی سایت براساس ظاهر ویندوز ویستا یا 7 طراحی شده.
نمیدونم چرا میگید آیکنها با موضوعشون همخونی نداره؟!
برای موضوع بازی یا سریال یا کارتون و ... شما از چه جور آیکنی استفاده میکنید؟
میشه یه نمونه بذارید تا منم بیشتر متوجه بشم؟

خعلی خوشمل شده ساراهه.رنگهاشو دوس داشتم
موفق بباشی عسیسم:rose:
heart.gif
heart.gif

سلام
عالی شده
هدر ــش منو کشته

ممنون دوست عزیز لطف دارید. :rose:

Komeyl_1110

Member
علی جان ممنون از اینکه نظر دادی.
البته دیگه اونقدر هم آماتور نیستم که تفاوت پوستر و قالب سایت رو ندونم! :دی
خوشحال میشدم اگر لطف کردی و مشکلات طراحی رو گفتی راه حلی هم براشون بگی.

کمیل جان از شما هم ممنونم.
در مورد دیال آپ و ... حجم قالب رو هنگان طراحی تا جایی که میشه کم میکنن.
ولی اگر بازم احساس شد که حجمش بالاست اون موقع باید روی طراحی قالب تجدیدنظر کرد.
در مورد لوگو هم من متوجه نشدم منظورم لوگوی 3بعدی بود یا لوگوتایپ؟ و اینکه میشه بگی مشکلش
چیه و چه پیشنهادی براش داری؟

سلام
من احساس مي كنم يكي از اون دو تا (نشانه نوشته يا تصوير لوگو) كافي باشه.
همين:rose:

Mr.Doosti

Active Member
سلیقه ی ما با هم جور نیست.واسه همین نمی تونیم درست نظرات همدیگرو بفهمیم.باشه دوست من طرح خودت هست زحمت کشیدی منم احترام می زارم واسه طرحت.موفق باشی.من یه نظری دادم (نظر شخصیم بود).واستون آیکون می فرستم تا ببینید آیکون تا چه حد تاثیر داره...و کدوم بهتره.ببخشید بازم.

m2ahdi

Member
من یه چیزی بگم وسط صحبت بزرگان با اجازه
بک گراوندی که برای وب کار می شه باید در یک سو یا هر دو سو تکرار (repeat) بشه .

مثلا بک گراوند مجید آنلاین

bg.gif

اگر قرار بود در یک راستا (افقی ) تکرار بشه ادامه کار با یک رنگ پر می شه برای مثال از یک گرادیان استفاده می شه که آخر ش به یک رنگ ثابت می رسه .
background.jpg

این باعث می شه که بیننده با هر رزولوشنی بتونه صفحه رو بدون ایراد ببینه .

البته اینا همه وظیفه برنامه نویسه ولی خوب هنر طراح هم هست که این مسایل بهتر پیاده بشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hhhhaaaa

Member
من یه چیزی بگم وسط صحبت بزرگان با اجازه
بک گراوندی که برای وب کار می شه باید در یک سو یا هر دو سو تکرار (repeat) بشه .

مثلا بک گراوند مجید آنلاین

bg.gif

اگر قرار بود در یک راستا (افقی ) تکرار بشه ادامه کار با یک رنگ پر می شه برای مثال از یک گرادیان استفاده می شه که آخر ش به یک رنگ ثابت می رسه . اینجوری http://www.img.cgpersian.com/

background.jpg

این باعث می شه که بیننده با هر رزولوشنی بتونه صفحه رو بدون ایراد ببینه .

البته اینا همه وظیفه برنامه نویسه ولی خوب هنر طراح هم هست که این مسایل بهتر پیاده بشه

با اجازه سارا جون
ايني كه شما ميگين به برنامه نويس مونده تبيان رو ديدي اين كه هيچ آينه هم داده :)تو طراحي وب كاري نشد نداره خيلي هم جالب در مياد الان بالا يه رنگ پايين يه رنگ مده اونا دموده شده:wink:

GFX Master

سلام
من احساس مي كنم يكي از اون دو تا (نشانه نوشته يا تصوير لوگو) كافي باشه.
همين:rose:

آخه معمولا وجود لوگوتایپ در کنار لوگو مشکل خاصی نداره. مثل اینه که شما بری توس سایت یه بانک
و بگی وجود آرم اون بانک کافیه یا وجود لوگوتایپش! بنظرم هر کدوم وظیفه ی خاص خودشون رو دارن و
وجود یکی ناقض وجود اون یکی نمیشه.

E-Boy

کاربر فعال انجمن طراحی وب سایت
سلام خدمت سارا خانم عزیز .
خسته نباشید .
بسیار بسیار بسیار ... زیبا و جذاب شده .
میگم این همون قالبی نیست که سر تصویر زمینه اون در انجمن طراحی وب با هم بحث کردیم ؟
اگر که اون هست زمینه خوبی رو انتخاب کردین و راحت میشه تبدیل کرد .
ولی فکر کنم ارتفاع کل محتویات سایت از تصویر زمینه بیشتر نشه و یا این که تصویر زمینه اسکورال نشه .
در ضمن اونم " طعم شراب " هست . ( :green: )
موفق باشید .

E-Boy

من الآن به این نتیجه رسیدم که زمینه مشکلی نداره و میشه بعد از تموم شدن آخرین پیکسل همون رنگ رو برای زمینه قرار داد .
که البته این جا نمیشه رنگ گذاشت چون که تصویر زمینه افکت داره .
و باید از پایین یه نوار به طول یک پیکسل جدا کرد و به صورت زمینه از همه طرف اون رو تکرار کرد .
شرمنده که ایراد گرفتم در صورتی که مشکلی نداشت .
موفق باشید .

GFX Master

من الآن به این نتیجه رسیدم که زمینه مشکلی نداره و میشه بعد از تموم شدن آخرین پیکسل همون رنگ رو برای زمینه قرار داد .
که البته این جا نمیشه رنگ گذاشت چون که تصویر زمینه افکت داره .
و باید از پایین یه نوار به طول یک پیکسل جدا کرد و به صورت زمینه از همه طرف اون رو تکرار کرد .
شرمنده که ایراد گرفتم در صورتی که مشکلی نداشت .
موفق باشید .

سلام خدمت سارا خانم عزیز .
خسته نباشید .
بسیار بسیار بسیار ... زیبا و جذاب شده .
میگم این همون قالبی نیست که سر تصویر زمینه اون در انجمن طراحی وب با هم بحث کردیم ؟
اگر که اون هست زمینه خوبی رو انتخاب کردین و راحت میشه تبدیل کرد .
ولی فکر کنم ارتفاع کل محتویات سایت از تصویر زمینه بیشتر نشه و یا این که تصویر زمینه اسکورال نشه .
در ضمن اونم " طعم شراب " هست . ( :green: )
موفق باشید .

میدونی از چی خوشحالم؟! :دی
از اینکه یه سری از بچه هایی که انتظارش رو نداشتم یا کمتر به این انجمن سر میزدن به کارم نظر دادن! :oops:

مثل شما یا ALIAGHA یا سایان (Ghamnevis) و ...

و بازم خوشحالم که شخصی مثل شما که حرفه اش و تخصصش طراحی وب هست میگه که قالب مشکلی
نداره و میشه بدون ایراد تبدیل به HTML بشه.

البته اینم بگم که اگرم میگفتی که قالب مشکل داره و ... به هیچ وجه ناراحت نمیشدم.

بله این همون قالب هست که در موردش سوال کردم.

راستی تو صفحات قبل یه سوال کردم گمونم شما بتونی جواب بدی!

قرار دادن عکس با سایز اصلی بصورت اسکرین شات از قالب میتونه باعث سوءاستفاده بشه؟!
یعنی اگر کسی بخواد قالبی رو بدون اجازه استفاده کنه میتونه از همین عکس سوء استفاده کنه یا حتما
PSD طرح برای تبدیل به HTML نیازه؟!

E-Boy

میدونی از چی خوشحالم؟! :دی
از اینکه یه سری از بچه هایی که انتظارش رو نداشتم یا کمتر به این انجمن سر میزدن به کارم نظر دادن! :oops:

مثل شما یا ALIAGHA یا سایان (Ghamnevis) و ...

و بازم خوشحالم که شخصی مثل شما که حرفه اش و تخصصش طراحی وب هست میگه که قالب مشکلی
نداره و میشه بدون ایراد تبدیل به HTML بشه.

البته اینم بگم که اگرم میگفتی که قالب مشکل داره و ... به هیچ وجه ناراحت نمیشدم.

بله این همون قالب هست که در موردش سوال کردم.

راستی تو صفحات قبل یه سوال کردم گمونم شما بتونی جواب بدی!

قرار دادن عکس با سایز اصلی بصورت اسکرین شات از قالب میتونه باعث سوءاستفاده بشه؟!
یعنی اگر کسی بخواد قالبی رو بدون اجازه استفاده کنه میتونه از همین عکس سوء استفاده کنه یا حتما
PSD طرح برای تبدیل به HTML نیازه؟!

بنده هم خیلی خوشحال شدم که تونستم شما رو خوشحال کنم .
نظر دادن به کار های شما برای من افتخار هست .
من حقیری بیش نیستم که مثل دیگر کاربران این انجمن قصد کمک به دوستانم رو دارم .
اما درباره سوال شما باید بگم که تبدیل قالب از روی این اسکریپن شات با این کیفیت کار خیلی سختی نیست .
ولی در این مورد با وجود این که کیفیت اسکریپن شات خوبه تبدیل کنند به مشکل برخورد می کنه چون که تصویر زمینه یک دست نیست و هنگام بریدن و جدا کردن مثلا باکس تبلیغات بالای باکس یه رنگ میشه و پایین اون یه رنگ دیگه و حتما به فایل پی اس دی نیاز هست .
اما اگر که تصویر زمینه یک دست بود مثل همین طرح " آسمان هفتم " که آقا شهرام عزیز طراحی کرده بودن به راحتی میشه تبدیل کرد .
همیشه سعی کنید بر روی طرح خودتون یه واتر مارک ناجور و با فاصله های کم ایجاد کنید تا تبدیل سخت تر بشه ولی همون رو هم باز میشه تبدیل کرد .
کسی که می خواد این قالب رو گیر بیاره صبر میده تا قالب تبدیل بشه و بعد کد رو ور میداره و این جوری کارش راحت تر هم میشه .
خلاصه برای گیر آوردن قالب هایی که طراحی میشه راه های زیادی هست .
ولی اگر که راه های ابتدایی رو مصدود کنیم راه های دیگه مخصوص حرفه ای ها هست که معمولا برای اعتبار خودشون هم که شده این کار رو نمی کنند .
من خودم هر وقت که حوصلم سر میره و می خوام یه تمرینی داشته باشم از قالب های " دیوینت آرت " استفاده می کنم . ( :green: )
سوالی بود بازم در خدمتم .
موفق باشید .

javadmagic

خسته شده دلم از زمونه.
سلام سارا جان
من توی این طرح از یه چیز خوشم نیومد، و اونم اینکه کیامارکت رو به انگلیسی زیر متن فارسی نوشتی، به نظرم زیاد جالب نشده.
موفق باشی

GFX Master

سلام سارا جان
من توی این طرح از یه چیز خوشم نیومد، و اونم اینکه کیامارکت رو به انگلیسی زیر متن فارسی نوشتی، به نظرم زیاد جالب نشده.
موفق باشی
مرسی جواد جان که نظر دادی.

پیشنهاد خاصی داری؟

NAKOOT

Well-Known Member
تعجب می کنم چرا توی dA ندیدم کارت رو
127fs4573872.gif

کار خوبی شده،اما تو عاشق نارنجی و رنگ های تند بودی، چرا هرچی جلوتر می ره کارهات تیرگی و کدری رتگ های CMYK رو به خودش می گیره؟!
127fs4730978.gif

من هنوز هیچی نیستم تو کار وب و می دونی این رو، اما یه نکاتی هستش که تا اینجا یاد گرفتم با پررویی تمام جسارت می کنم با اینکه تو می دونی اما تکرارش می کنم!
127fs4555773.gif
از گوشه های گرد با دقت استفاده کن، هنوز درصد زیادی از مردم از IE6 استفاده می کنن و PNG دردسر ساز هستش برای برنامه نویس که هماهنگش کنه با IE6 . (گاهی غیر ممکن)
پترنی هم که استفاده کردی دقت کن که جدا از تکرار شدن در عرض مشکل در تکرار توی ارتفاع رو هم نداشته باشه.
منو رو اگه قرار هستش سایت داینامیک باشه حتماً از فونت های وب مثل Tahoma استفاده کن، اگر استاتیک و ثابت هستش که مهم نیست.
وب 2.0 رو بشناس و JQUERY رو توی کارات فراموش نکن.
مثل هیچ کس فکر کن!

باز هم معذرت اگه جسارتی شد.
4628.gif

مخلصیم
f_sabzmoom_58d78cf.gif

GFX Master

تعجب می کنم چرا توی dA ندیدم کارت رو
127fs4573872.gif

کار خوبی شده،اما تو عاشق نارنجی و رنگ های تند بودی، چرا هرچی جلوتر می ره کارهات تیرگی و کدری رتگ های CMYK رو به خودش می گیره؟!
127fs4730978.gif

من هنوز هیچی نیستم تو کار وب و می دونی این رو، اما یه نکاتی هستش که تا اینجا یاد گرفتم با پررویی تمام جسارت می کنم با اینکه تو می دونی اما تکرارش می کنم!
127fs4555773.gif
از گوشه های گرد با دقت استفاده کن، هنوز درصد زیادی از مردم از IE6 استفاده می کنن و PNG دردسر ساز هستش برای برنامه نویس که هماهنگش کنه با IE6 . (گاهی غیر ممکن)
پترنی هم که استفاده کردی دقت کن که جدا از تکرار شدن در عرض مشکل در تکرار توی ارتفاع رو هم نداشته باشه.
منو رو اگه قرار هستش سایت داینامیک باشه حتماً از فونت های وب مثل Tahoma استفاده کن، اگر استاتیک و ثابت هستش که مهم نیست.
وب 2.0 رو بشناس و JQUERY رو توی کارات فراموش نکن.
مثل هیچ کس فکر کن!

باز هم معذرت اگه جسارتی شد.
4628.gif

مخلصیم
f_sabzmoom_58d78cf.gif
مرسی شهرام جان. بالاخره تجربه ی تو توی این زمینه بیشتره.

در مورد گوشه های گرد الان بنظرت مشکلی داره؟

پترن رو متوجه نشدم دقیقا منظورت کدم پترنه؟!

برای منوها با اینکه سایت استاتیک هست ولی ظاهرا مجبوریم از Text بجای عکس استفاده کنیم! :cry:
چون برنامه نویس گفته که اگر عکس باشه با CEO مغایرت داره و موتور جستجو نمیکنه پیداش کنه.
یه چیزی تو همین مایه ها! :دی

منظورت از وب 2.0 و JQUERY توی طراحی قالب هست؟

جدیدترین ارسال ها

بالا