فول اسکرین در دایرکتور ، (نیاز جدی به کمک)

isaac7

Member
سلام به همه دوستان خوب و عزیزم .

ببینید دوستان من وقتی که توی دایرکتور پروژه خودم رو به صورت exe اکسپورت می کنم یعنی براش فایل Projector می سازم ، موقعی که فایل Projector ساخته شده را باز می کنم که سایزش هم 1024*768 هست ، وقتی باز می شه صحفه فول اسکرین برنامه نشون داده می شه منتها هنوز استارت ویندوز و تسکبار اون پایین هست و نمیره ، با توجه به اینکه وقتی از قسمت تنظیممات : File>Publish Setings...>Projector

گزینه ی : Full Screen رو تیک می کنم تنها تغییری که ایجاد می شه اینه که به جای استارت ویندوز و تسکبار ، اون قسمت پایین ویندوز سفید نشن داده می شه .

- من یه پروژه ای دارم که حدوده 6 ماهه دارم روش کار می کنم ، و بسیاری از گزینه ها و باتن های اون رو در پایین قرار دادم و با توجه به مشکلی که مطرح کردم اونا نشون داده نمی شه .

حالا از شما دوستان عزیز و محترم درخواست راهنمایی و کمک دارم ، با تشکر و سپاس فراوان از تمام زحمات همیشگیتان.

mojtaba1339

Active Member
کارت رو تو یه کامپیوتر دیگه تست کن.
احتمال داره تسک بار قفل شده باشه.

با سلام و خسته نباشید
آقا نیمای گل و گلاب مشکل این دوستمونو منم دارم چون هر کار کردم نتونستم از اون فول اسکرینهای دایرکتور 8 یا 8.5 درست کنم !

isaac7

Member
با عرض تشکر از توجه شما ، مشکل از کامپیوتر نیست ، البته همانطور که علیرضا جان گفتن این اتفاق فقطدر Director 10 Mx روی می ده ، حالا من چیکار باید انجام بدم؟

سپاس.

آخرین ویرایش:

nima_dir

Active Member
سلام دوستان گلم
عزيزان راستش براي اين موضوع راه هست اما اين مشكلي كه گفتين فكر ميكنم با يه كار ساده حل بشه
توي property inspector وقتي مشخصات movie نمايش داده ميشه برگه سوم فكر كنم اسمش display .... باشه يه قسمت داره كه يه ليست باز شنوده هست (اسمش دقيق خاطرم نيست چون راستش زياد به اين چيزاش نگاه نميكنم) سه تا گزينه داره كه يكيش tool هست يكيش dialog هست شما با فول اسكرين هر كدوم از اينا رو امتحان كنيد يكيش باعث ميشه اون قسمت پايين از بين بره.
فقط بچه ها زودتر نتيجشو به من بگين چون سرم يكم شلوغه بتونم راههاي ديگه كه استفاده از بادي اي پي آي هست رو توضيح بدم اما فكر كنم با اين كار حل بشه
موفق باشيد

nima_dir

Active Member
سلام دوستان واقعا چقدر مشتاق بودين مشكلتون حل بشه
حداقل يكي بگه چي شد؟
موفق باشيد

isaac7

Member
آقا نیمای عزیز از راهنماییتون متشکرم ، ببخشید دیر جواب دادم ، من هرکاری کردم درست نشد ، فقط تغییری که پیش میاد اینه که اون پایین کمی سایزش عوض می شه ولی ول اسکرین نمیشه . خوب حالا چی کار میشه کرد؟ بازم ممنون .

nima_dir

Active Member
سلام دوست عزيز
خوب قبل از اينكه بريم سراغ بادي اي پي آي يه حركت ديگه ميكنيم.شما بياين اندازه استيج رو به بزرگترين رزولوشن موجود تغيير بدين مثلا مثلا 3200 در 2700(اين عددا الكي هستند) بعد اينجوري فول اسكرين كنين البته با انتخاب همون گزينه ها كه در قسمت قبل گفتم اگه اينم درست نشد ميريم سراغ باد بادي!!!!!
موفق باشيد

isaac7

Member
آقا نیما . این کارو کردم ولی اصلا وقتی پروجکتورو اجرا می کنی فقط یه صفحه مینی مایز شده می آره . مرسی

با سلام
با اجازه بزرگترها
من قبلا داخل تاپیک " یک فایل دایرکتور واسه فلش می خوام" توضیح داده ام که فول اسکرین کردن برنامه کار زیبائی نیست
ولی اگه کسی تمایل به این کار داره میتونه از این نمونه فایل استفاده کنه.
به نظر من اگه شما در برنامه تون از تصاویر بیت مپ استفاده کردین هرگز اجازه فول اسکرین رو به یوزر ندین چون الان خیلی
از مانیتورها در بازار واید هستند( یعنی با نسبت طول و عرض 16 به 9) و .... حالا تصور کنید تصاویر استفاده شده در برنامه
شما به چه صورتی نمایش داده می شوند.

پس نتیجه میگیریم فول اسکرین برنامه فقط برای اون دسته از برنامه های کاربردی که در معماری آن از تصاویر بیت مپ
استفاده نشده کاربرد داره. شما وقتی برنامه های شرکت ادوبی- ماکرومدیا- و .... را نصب می کنید وقتی برای اولین
بار برنامه را اجرا می کنید می بینید که برنامه فول اسکرین اجرا نمی شوند ولی به شما این امکان را می دهند که برای
راحتی در کارکرد با برنامه بتوانید آن را فول اسکرین نمائید.

راستی این موضوع را هم اضافه کنم که من تا به حال همه کار های خودم را با اندازه 800 در 600 انجام داده ام.
چون میدونم خیلی از مصرف کننده ها هنوز از مانیتور های 15 اینچ استفاده می کنند. (اگر به ادارات یا شرکتها
سری بزنید هنوز این مانیتور ها را میتوانید ببینید.) و این مانیتور ها معمولا 800 در 600 هستند. حالا تصور کنید
برنامه 1024 در 768 شما بصورت فول اسکرین در این مانیتور اجرا بشه چه اتفاقی روی می دهد.

یوزر نه می تواند از کلید های شما در پائین صفحه استفاده نماید نه میتواند برنامه را ببندد. و مسلما از کار شما
راضی نخواهد بود. توصیه میشود این موارد را حتما چک نمائید. من منتظر نظرات ارزشمند اساتید این سایت در
این مورد هستم. جسارت من را ببخشید.

فول اسکرین نه!

با تشکر از آماتور ، من هم فکر می کنم اندازه 800 *600 مناسب بوده و لزومی به استفاده از فول اسکرین نیست
و چنانچه مشکل کمبود فضا برای برخی قسمتهای پروژه مانند دکمه های کنترلی دارید بهتر است از قابلیت Miaw
استفاده کرده و یک کنترل پانل شناور بسازید . با آرزوی موفقیت برای همه . کوچک شما علیرضا

با تشکر از نظرت
واقعا همینطوره "فول اسکرین نه"
وقتی ما از منوهای باز شو در داخل برنامه استفاده کنیم فقط 30 الی 50 پیکسل از بالا و یا پائین صفحه به این منوها اختصاص
می یابد و بقیه صفحه عملا برای نمایش مدیای شما مهیا می گردد. و دیگر نیازی به فول اسکرین نمی باشد. مخصوصا در برنامه
هایی که در آنها از تصاویر بیت مپ و یا فیلم استفاده نموده ایم.
لازم بتوضیح است کلید های اصلی بهتر است در خود برنامه باشند تا در صفحه Miaw تا کاربر براحتی بتواند از آنها استفاده نماید.

isaac7

Member
:-? استاد عزیز من الان چیکار باید بکنم ؟ هم تمام پروژه ام + بکگراند ها و عکسها رو از اول 1024*768 طراحی کردم هم اینکه من که سایز فایلم این قدر هست چه طور می تونم فول اسکرین نباشم ؟ سپاسگذار

nima_dir

Active Member
سلام
دوستان اگه زمان اجراي پروژه رزولوشن رو تغيير بدين چي؟
موقع اجراي پروژه رزولوشن بشه مثلا x*x و هنگام خاتمه هم بشه y*y
اگه ايجوري باشه مشكلي براتون پيش مياد؟

سلام خدمت سرور و استاد خودم آقا نیمای عزیز
من خدمت دوست عزیزمون عرض کردم که برای اینکه هنوز در ایران مانیتورهای 15 اینچ به وفور یافت می شود. برای پروژه های
عمومی بهتر است از اندازه 600 * 800 استفاده کنیم . و یا اینکه در روی جلد سی دی نیاز برنامه را به اندازه 768 * 1024 قید
شود. و دیگر اینکه یوزرها معمولا از برنامه های که فقط فول اسکرین اجرا می شوند بدلیل عدم امکان استفاده از دسک تاپ
راضی و خرسند نمی باشند و این مورد را جزء ضعف برنامه می دانند. و در ضمن باز بر این نکته تکیه می نمایم که برنامه هایی
که به صورت پرزنتیشن می باشند و در آنها از تصاویر بیت مپ و ویدئو استفاده گردیده است با وجود مانیتور های واید اسکرین
( نسبت تصویر 9 به 16 ) برنامه کیفیت تصویری مطلوب را نخواهد داشت.
به نظر من بهتر است تا حد امکان برنامه ها فول اسکرین نباشند ولی امکان فول اسکرین به یوزر داده شود.
من از کلیه اساتید خودم تمنا دارم مرا از نقطه نظرات خود با خبر سازند.
با تشکر: آماتور

nima_dir

Active Member
سلام دوست عزيز
من به شخصه اگر خودم باشم توي صفحه اول اين امكان رو ميدم كه طرف بتونه فول اسكرين بكنه يعني اگر دلش خواست بشه يا دلش نخواست نشه.
اين كار هم كاري نداره دو دقيقه كارشه

isaac7

Member
بابا یک به من کمک کنه دیگه:cry: من چطور اون خط پایین رو بردارم؟ راستی شما قرار بود یه راه برای این کار بگین. مرسی

با سلام دوست عزیز
خواهشمندم موارد ذیل را کنترل و چک نمائید انشا ا.. مشکل حل شود.
1- وقتی در قسمت Publish Setting > Projector گزینه Full screen را تیک میزنید برنامه شما در همان اندازه طراحی شده پخش شده و تنها بک گراند برنامه با رنگ زمینه برنامه به صورت فول اسکرین Fill میگردد.

2- در دایرکتور در روی Toolbar بر روی Script Window کلیک نمائید و یک Script Movie با کد ذیل ایجاد نمائید.
on prepareMovie
(the stage).rect = (the desktopRectList)[1]
(the stage).drawRect = (the desktopRectList)[1]
end
3- در تاپیک " یک فایل دایرکتور واسه فلش میخوام" یک نمونه موجود است. امیدوارم مشکلت حل شود.

isaac7

Member
آماتور جان عزیز لطفکن کمی بیشتر توضیح بده .

Script Window ئی که گفتی دقیقا کجاست Toolbar کجاست ؟ یعنی با ساختن همین مشکلم حل می شه ؟

اون فایلی که توی تاپیک " یک فایل دایرکتور واسه فلش میخوام" هست کار نمی کنه!

مرسی موفق باشی.

جدیدترین ارسال ها

بالا