فولدر شفاف

Vespoher

New Member
سلام به همه دوستان خوبم
میخواستم برای یه شرکتی فولدری طراحی کنم . فقط نکته اینجاست که کاغذ و گزارش هایی که این شرکت توی این فولدر میذارن باید صفحه اولش معلوم باشه.
حالا من فکر کردم فولدری طراحی بشه که صفحه روی کار شفاف باشه که کاغذ های زیرین قابل دیدن باشه و برگه بعدی از جنس مقوا یا هر چیز دیگه ای باشه که محکم باشه و این دوتا یه طوری بهم متصل بشن.
دوستان منو میتونن راهنمایی کنن که همچین چیزی امکان داره یا خیر؟ و برای این کار دیگه چیکار میتونم بکنم ...ممنونم
:rose:

Vespoher

New Member
از دوستان کسی نمیخواد یه راهنمایی به من بکنه راجع به این فولدر.... کارم فوری . لطفا اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید.

bitaroos

Member
به نام خدا

سلام

من زیاد تو کار چاپ وارد نیستم ولی این کار قطعا شدنیه. برای صفحه ی اول باید از کاغذ transparent استفاده بشه که شفافه و قابلیت چاپ روش وجود داره. بعد هم دیگه بسته به ایده ی خودت داره که چجوری جعبه رو طراحی کنی و طرح روش چطور باشه. فقط مقوا هایی که استفاده می کنی، اگه روش طرحی قراره چاپ بشه مواظب باش که:

بعضی از مقواها مثل گلاسه 200 در موقع تا شدن شکسته میشه و طرح چاپ شده ی روش یه کوچولو خراب می شه ولی برای کاغذ "کوتد" این اتفاق نمی افته.
موقع طراحی جعبه جا برای چسب کاری یادت نره.

اگه بازم سوالی داشتی پیغام خصوصی بده..

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزیز
تصور طرح شما کمی دشواره بدون دیدن. با این حال اگر طرح شما بصورت یک کتابچه هست و در ابعاد استاندارد این کار ممکن هست. و اگر هم کاره شما شکل یا ابعاد خاصی داره باز هم می شه چاره ای اندیشید منتهی موضوع کمی پیچیده تر می شه ...

موفق باشید

Vespoher

New Member
به نام خدا

سلام

من زیاد تو کار چاپ وارد نیستم ولی این کار قطعا شدنیه. برای صفحه ی اول باید از کاغذ transparent استفاده بشه که شفافه و قابلیت چاپ روش وجود داره. بعد هم دیگه بسته به ایده ی خودت داره که چجوری جعبه رو طراحی کنی و طرح روش چطور باشه. فقط مقوا هایی که استفاده می کنی، اگه روش طرحی قراره چاپ بشه مواظب باش که:

بعضی از مقواها مثل گلاسه 200 در موقع تا شدن شکسته میشه و طرح چاپ شده ی روش یه کوچولو خراب می شه ولی برای کاغذ "کوتد" این اتفاق نمی افته.
موقع طراحی جعبه جا برای چسب کاری یادت نره.

اگه بازم سوالی داشتی پیغام خصوصی بده..

دوست عزیز
تصور طرح شما کمی دشواره بدون دیدن. با این حال اگر طرح شما بصورت یک کتابچه هست و در ابعاد استاندارد این کار ممکن هست. و اگر هم کاره شما شکل یا ابعاد خاصی داره باز هم می شه چاره ای اندیشید منتهی موضوع کمی پیچیده تر می شه ...

موفق باشید

ممنونم از توضیحاتتون
این عکسو آپ کردم شاید منظورم رو بهتر برسونه و بهتر بتونید راهنماییم کنید. منظورم دقیقا فولدر یا حالت جلد کتاب فقط صفحه اولش transparent باشه. حالا روش بشه نقره کوب کرد یا همینطور ساده باشه یا چاپ بشه .
بازم ممنونم

http://0k.08.img98.com/out.php/i251924_jeldddddd.jpg

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزیز
من امیدوارم منظور شما از فولدر دقیقا همون فولدر باشه نه مثلا کتابچه ای که صفحه آخرش یه صفحه ترانسپارنت هست. البته اگر اینطور بود چاره کار شما استفاده از صحافی فنری اون هم نوع فلزیش یا اگه پیدا می شد نوع شفاف پلاستیکیش بود.
با این حال بنده همون لفظ فولدر رو مبنای جواب قرار می دادم. یعنی فرض می کنم که صفحات شما قراره بصورت لت داخل یه فولدری باشه که روی اون مقوای سازنده فولدر و پشتش یک صفحه ترانس پارنت هست. در این حالت به نظر می یاد تنها راه الصاق شکیل صفحه ترانس پارنت به مقوا استفاده از چسب هست حالا چطور چسبی عرض می کنم:
قبل از اینکه راچع به چسب بگم اول باید یه نگاهی به طرح بندازیم تا بتونیم تغییراتی روی اون اعمال کنیم. بر روی پیش طرحی که شما دادید یه نوار سیاه هست به نظر بنده این نوار باید چند سانتی امتداد پیدا کنه. یعنی صفحه مقوایی شما باید از اون سمتی که قراره به صفحه شفاف بچسبه امتداد پیدا کنه و بعد تا شه به اندازه مقدار صفحات و یعد یک یا یک و نیم سانت باز هم تا شه و پیشروی کنه به سمت پشت فولدر. یعد شما چسب نواری دو طرفه شفاف خریداری بفرمایید. سپس یک طرف اون رو به زیر زیانه امتداد یافته مقوا در پشت فولدر چسبونده و سپس به رویه دیگه چسب صفحه شفاف رو از زیر بچسبونید. به این ترتیب زبانه در ادامه ورقه شفاف رو نگه خواهد داشت و چسب هم معلوم نخواهد بود چون هم زیره هم شفافه. این راه تقریبا اصولیش هست که من بودم این کارو می گردم.

البته این کار وقتی عملی هست که چسب رو پیدا کنید و تیراژ هم زیاد نباشه که احیانا خودتون انجامش بدین. اما اگر واقعا این کار رو عملی ندید پیشنهاد بعدیه من بررسی محصولات شرکت پاپکو هست که شاید میونشون فولدری چشم شما رو گرفت و انتخاب کردید. اگر هم بار نشد به نظر من روش کتابچه و صحافی فنری ممکنه قابل توجه باشه براتون.

موفق باشید
امین زردوزی
[email protected]

جدیدترین ارسال ها

بالا