فروش انواع لوازم برقی ساختمانی

وسایل برقی در ساختمان تجهیزاتی هستند که برق را به نقاط مختلف ساختمان هدایت می کنند و یا روشنایی مورد نیاز محیط را تامین می کنند. این تجهیزات شامل سیم و کابل، کلید پریز، چراغ سقفی یکپارچه، نور افکن LED و سایر تجهیزات مورد استفاده در قسمت های مختلف ساختمان می باشد.


دو ویژگی مهم در انتخاب لوازم خانگی برای ساختمان
باید مورد توجه قرار گیرد: اول برخورداری از رتبه استاندارد و دوم کیفیت مطلوب آنها و سهل انگاری در هر دو مورد موجب خسارات مالی و جانی شده است که بعضاً قابل جبران نیست.

فروش عمده لوازم برق ساختمان تهران اینجا کلیک کنید

عمده فروشی لوازم الکتریکی در تهران لاله زار | کمترین قیمت
عمده فروشی لوازم الکتریکی و خرید عمده لوازم برق صنعتی در تهران لاله زار فروش عمده انواع لوازم خانگی صنعت ساختمان

مهم ترین قسمت برق ساختمان سیم کشی آن است چرا که رعایت اصول ایمنی در اجرای این قطعه منجر به انتقال صحیح برق به قسمت های مختلف ساختمان می شود. در واقع اولین قدم در سیستم تامین برق ساختمان، انتخاب سیم و کابل مناسب است.
نخ
سیم یک وسیله مسی یا آلومینیومی با روکش عایق پلاستیکی است و وظیفه آن انتقال برق از یک نقطه توزیع (معمولا یک متر) به محل دیگر است.

برای خرید سنسور فشار روی لینک کلیک کنید

خرید سنسور فشار | خرید تک به قیمت عمدهسیم ساختمان سازه ای
سیم: سیمی است که از یک رشته مس و دارای روکش عایق است و به دلیل خشکی و انعطاف پذیری کم در صنعت ساختمان کمتر استفاده می شود اما عموماً در تابلوهای برق استفاده می شود.
سیم فلاکس: سیم فلاکس نرم است و دلیل آن این است که تعداد زیادی سیم مسی ریز به هم تابیده شده است و به همین دلیل در مقایسه با سیم از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. به همین دلیل بیشتر در سیم کشی ساختمان استفاده می شود.
نیمه نخ: تعداد رشته های این نخ ها کمتر از نخ-نخ است و به همین دلیل انعطاف پذیری آن کمتر از نخ-نخ است.
سیم پیچ خورده: این محصول از دو سیم تشکیل شده است که به هم متصل شده اند، اما بر خلاف کابل، پوشش دیگری روی آن قرار نمی گیرد و برق کاران عمدتا از این سیم برای سیم کشی سطحی استفاده می کنند.

انواع سیم ها با توجه به نوع کاربرد
سیم های برق: این سیم ها توپر هستند و در قطرهای مختلف یافت می شوند که داخل دیوار قرار می گیرند و برق ساختمان را تامین می کنند.

انواع کابل ساختمان
کابل در واقع از چند سیم به هم متصل شده تشکیل شده است که در یک غلاف آلومینیومی یا مسی عایق بندی شده قرار می گیرند.
کابل از دو قسمت اصلی هادی و عایق تشکیل شده است که برای انتقال جریان الکتریکی، سیگنال و نور استفاده می شود. کابل ها بر اساس سطح ولتاژ، عملکرد، شکل هادی و سیم های آن به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

انواع کابل ها بسته به نوع عملکرد یا انتقال:
کابل ها به طور کلی از نظر کاربردهای انتقال به دو گروه زیر تقسیم می شوند:
انتقال برق: این کابل ها در مدل های فشار ضعیف، متوسط، پرفشار و فوق قوی تولید می شوند و نوع فشار ضعیف آن برای مصارفی مانند سیم کشی خانه سازی استفاده می شود. مدل های دیگر در بخش صنعتی استفاده می شود.
انتقال سیگنال و نور: از این کابل ها برای انتقال سیگنال از کابل های مخابراتی، شبکه و کواکسیال استفاده می شود.
بعد از سیم کشی ساختمان نوبت به اتصال آنها به لوازم و تجهیزات می رسد تا بتوان از وسایل برقی استفاده کرد. هنگام انتخاب کلید و پریز باید به فاکتورهایی مانند رنگ رویه، جنس بدنه، قدرت، آمپر و ظرفیت ضدآب آنها توجه شود.

انواع کلید برق:
کلیدهای ساختمانی عمدتاً در طرح های تک طبقه، دو طبقه، پلاگین، دکمه ای و کلیدهای روشن تولید می شوند. نمونه های دیگری از این محصولات مانند کلید ضامن، دیمر، زنجیر و غیره وجود دارد که در صنعت ساخت و ساز کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.
کلیدهای برق معمولاً به صورت توکار نصب می شوند، اما مدل های روکار این محصولات دارای قاب هستند و برای مکان هایی که سیم کشی داخلی (توکار) ندارند استفاده می شود.


انواع سوکت:
پریز برق معمولی: این پریزها پر مصرف ترین محصولات گروه خود هستند.
پریز برق زمینی: این پریزها نسبت به مدل های غیر زمینی ایمن تر هستند، اما کمی گران تر هستند.
پریز برق یو پی اس یا پریز پشتیبان: این پریزها معمولا رنگی (قرمز) هستند و برای استفاده در زمان قطع برق به سیستم برق پشتیبان متصل می شوند. آنها به طور کلی برای مقاصد مسکونی استفاده نمی شوند، اما آنها مورد استفاده در بانک ها و ادارات
سوکت تلفن: این پریزها دارای یک شیار برای وصل کردن پریز تلفن هستند.
سوکت آنتن: دارای یک شیار برای اتصال سوکت آنتن می باشد.
جک شبکه: برای اتصال دوشاخه کابل شبکه استفاده می شود و معمولاً مصارف غیر خانگی دارد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا