فرمت فلاپی

corel

Active Member
آقا شاید این بحث مال اینجا نباشه.

ولی مهم نیست، بالاخره یه نمه مربوطه.

آخه فلاپی دیسک هم یه جورایی سخت افزاره دیگه.

عرض کنم، وقتی موقع فرمت از داس، این پیغام مسخره می یاد، چیکار باید کرد.

(پیغام ضمیمه شده)

پیوست ها

• format_floppy.JPG
    format_floppy.JPG
    25 کیلوبایت · بازدیدها: 11

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
ببين عزيز من اينو كه مي گم مطمئن نيستم اما به گمانم از داخل بايوس بايد تنظيم بشه مقداراش پريده

corel

Active Member
آخه من روزی صد تا فلاپی می بینم که تو پنجاه تا کامپیوتر در چهل مکان مختلف،
با این مشکل موجه می شن!

باید به تعداد اینا ملت برن تو بایوس؟

در ثانی، حالا مثلا ما رفتیم تو Bios . خب بعد چی کار باس بکنیم؟

Parham

Well-Known Member
این مشکل با همه دیسکت ها هستش ؟
ممکن هستش که مشکل از فلاپی‌ شما باشه ... شاید دیگه عمر خودشو کرده ! .... در ضمن هیچ ارتباطی‌ به بایوس نداره !

dark-man

Member
آقا من هم تقریبا یک همچین مشکلی برام پیش آمده بود ..
مشکل من اینجوری حل می شد که هی باید فلاپی را از فلاپی درایو در می آورم و می کردم داخل و فرمت را می زدم تا آخر یک بار شروع می شد ..
آخر هم خودش درست شد :neutral:

corel

Active Member
dark-man گفت:
آقا من هم تقریبا یک همچین مشکلی برام پیش آمده بود ..
مشکل من اینجوری حل می شد که هی باید فلاپی را از فلاپی درایو در می آورم و می کردم داخل و فرمت را می زدم تا آخر یک بار شروع می شد ..
آخر هم خودش درست شد :neutral:

آخه منم اگه بخوام رو شانس و اقبال برم جلو، یک در هزار ممکنه باز بشه.

ولی آخه این که نشد کار.

عمریه با کامپیوتر سرو کار داریم، حالا یه سری فلاپی مسخره مار رو علاف خودشون کردن.

ghoghnuse

Member
سلام

راه حل اول كه مايكروسافت پيشنهاد كرده اينه كه از اعلان داس براي فرمت كردن استفاده نكني! چرا از فرمت خود سيستم عامل ويندوز ( كليك راست روي درايو و انتخاب format ) استفاده نمي كني ؟
اما در مورد bios اگر در بايوس هم گزينه floppy drive 1.44 انتخاب نشده باشه بازهم همين مشكل مشاهده ميشه .
ديگر اينكه از شكل فرمان format a:/f:1.44 استفاده كن و ببين مشكل حل ميشه يا نه ؟

موفق باشي
بدرود .

corel

Active Member
ایول

ghoghnuse گفت:
سلام

راه حل اول كه مايكروسافت پيشنهاد كرده اينه كه از اعلان داس براي فرمت كردن استفاده نكني! چرا از فرمت خود سيستم عامل ويندوز ( كليك راست روي درايو و انتخاب format ) استفاده نمي كني ؟
اما در مورد bios اگر در بايوس هم گزينه floppy drive 1.44 انتخاب نشده باشه بازهم همين مشكل مشاهده ميشه .
ديگر اينكه از شكل فرمان format a:/f:1.44 استفاده كن و ببين مشكل حل ميشه يا نه ؟

موفق باشي
بدرود .

دمت گرم جناب ققنوس.

البته من معمولا زمانی از فرمت داس استفاده می کنم که با ود ویندوز نشه.

ولی این دستور دومی که گفتی، کار می کنه.

فقط اینو از کجا می دونستی؟!

یعنی منطقش چیه؟

ghoghnuse

Member
سلام

راستشو بخواي من اين مشكلو جسته گريخته با سيستمها و فلاپيهاي مختلف داشنم و خيلي توجه نكرده بودم ولي وقتي جمله "عمریه با کامپیوتر سرو کار داریم، حالا یه سری فلاپی مسخره مار رو علاف خودشون کردن" شما رو خوندم با خودم گفتم اين رفيقمون راست ميگه اين كه نشد بايد يك فكر جدي كرد . بنابراين شروع كردم به جستجو و به اين نتيجه رسيدم كه ديسكتهايي كه در كارخانه با داس فرمت ميشوند در سيستم عامل ويندوز در شناسايي ظرفيت ممكن است دچار مشكل شوند و بهتر است كه ظرفيت باكليد /f به اونها معرفي بشه .

موفق باشي
بدرود .

جدیدترین ارسال ها

بالا