فرق بین تکنولوژی دات نت و نرم افزارهای مثل فرونت پیج و اکسپرسیون

apadana34

Member
من فرق بین تکنولوژی دات نت و نرم افزارهای مثل فرونت پیج و اکسپرسیون را نمی دانم می خواستم
یک سایت تجارت الکترونیک ایجاد کنم و می خواستم ببینم اگه کارم با اکسپرسیون که بعد از فرونت پیج امده
حل می شه بی خودی خودم را وارد کد نویسی با ای اس پی نکنم
با تشکر
ضمنا می خواستم سایتهای معتبر و مفید برای هر کدام را داشته باشم
با تشکر فراوان

E-Boy

کاربر فعال انجمن طراحی وب سایت
سلام دوست عزیز .
دات نت یه سری زبان برنامه نویسی هست که توسط مایکروسافت ایجاد شده .
اما فرانت پیج و اکسپرشن استودیو وب نرم افزار های طراحی وب هستند که فقط در طراحی بخش ویژوال سایت به شما کمک می کنند .
البته اخیرا یه سری کد های php و asp و ... هم به صورت آماده به این نرم افزار ها اضافه شده .
برای ایجاد یه سایت تجارت الکترونیک شما باید حتما یه زبان برنامه نویسی داینامیک مثل php یا asp رو بلد باشین .
سوالی بود در خدمتم .
موفق باشید .

apadana34

Member
یعنی فقط با اکسپرسیون که می گن بعد از فرونت پیج امده ودیگه فرونت پیج را مایکروسافت پشتیبانی نمی کنه
فقط شمای ظاهری را می شه ساخت وبرای ساخت وب باید حتما برنامه نویسی پی اچ پی یا ای اس پی بدانی
و با اینها یا شبیه اینها نمی شه

apadana34

Member
خوب من می خواهم فرق بین این گروه از نرم افزارها و ای اس پی دات نت را بدانم و اگه بتونم از این گروه نرم افزاها
برای طراحی سایت استفاده کنم بی خودی زحمت خودم را اضافه نکنم و برم با ای اس پی دات نت کار کنم اصلا
چه نیازی است که با وجود مثلا نرم افزار اکسپرسیون بریم سراغ ای اس پی دات نت

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام
ببينيد دوست عزيز نرم افزارهايي مثل Front page -Expression - Visual Studio اينها فقط براي طراحي هاي ساده درنظر گرفته نشده. درسته مثلا يك وبسايت ساده كه فقط چند تا عكس و لينك و نوشته داره را ميشه با همه ي اينها بدون دانش برنامه نويسي طراحي كرد ولي زماني ميرسه كه شما مي خواهيد توي سايتتون يك قسمت عضويت يا مثلا خريد انلاين يا حتي همين فرم ارتباط با ما را بگزاريد.اون موقع است كه دونستن ASP.NET يا PHP لازم ميشه وبدون اينها به هيچ وجه نمي تونيد امكاناتي كه گفتم را فراهم كنيد..پس براي كسي كه مي خواد حرفه اي يا حتي متوسط كاركنه بهتره كه به يكي از اين زبان ها مسلط باشه و به شما توصيه مي كنم زياد خودتون را درگير نرم افزار نكنيد. چون وقتي برنامه نويسي بلد باشيد با notepad هم مي تونيد كارهاي بزرگي انجام بديد..

موفق باشيد

apadana34

Member
من می خوام یه سایت تجارت الکترونیک طراحی کنم که در ان عکس و اموزش و اطلاعات است خوب این ها را می شه با این نرم افزارها
ساخت
دوست دارم وارد برنا مه نویسی با ای اس پی دات نت بشم در اینده ولی اگه الان کارم با این نرم افزارها حل بشه دیگه لازم نیست
سراغ برنامه نویسی برم . می دانید من دنبال این هستم دلیلی داشته باشم الان از این قبیل نرم افزاها استفاده نکنم ودر غیر اینصورت
کارالانم را با اینها انجام می دم

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام
ببينيد دوست عزيز كسي نمي تونه شما را مجبور به كار كردن با نرم افزار يا ياد گرفتن برنامه نويسي بكنه.همانطور كه گفتم براي امكاناتي مثل عضو گيري ارسال مطلب بصورت آنلاين - جستجوي پيشرفته و .. حتما يادگيري برنامه نويسي نيازه و اگه بلد نباشيد نمي تونيد با هيچ كدوم از اين نرم افزارها اين كارها را انجام بديد.ولي خوب تشخيص با خودتونه اگه فكر مي كنيد هميشه سطح كارهاي شما در همين اندازه خواهد بود مي تونيد روي يادگيري asp وقت نگذاريد.مثلا خود من تا چند سال پيش طراح نزديك به 10 سايت خبري بودم كه خودم اونها را مديريت ميكردم و با فرونت پيج كار شده بودن.ولي حساب كنيد براي هر خبر بايد توي سورس يك جدول ايجاد مي كردم - عكس خبر را ميگذاشتم و يك صفحه ادامه خبر براي هركدوم مي ساختم وبعدش تازه دردسر هاي آپلود شروع مي شد..ولي بعد از يادگيري ASP تمام اين كارها فقط يك بار انجام ميشه و بقيه ي كارها ديگه آنلاينه...مثل وبلاگ ها..

موفق باشيد

جدیدترین ارسال ها

بالا