فارسی نویس !!!!!! =))

mshgames

Well-Known Member
سلام

saeed_mlkd

آقا شما اومدی تو پسته یه نفر بعد محصوله خودتو تبلیغ میکنی اینجوریشو دیگه ندیده بودم
هر کامپوننتی باشه یا حالا هر چیز یه تاپیک بزن اون تو مطرحش کن اینجا بحث کلاس فارسی استایله

موفق باشی

mohammadfard

کاربر فعال
واقعا برای بعضی از دوستان متاسفم

1- نمی دونم تا چند سال پیش وقتی از یک فلش کار می پرسیدن چه چوری میشه تو فلش فارسی نوشت به مدت 1 هفته Hang

می کرد. نمی دونم چی شد بعد از اینکه FarsiStyle عرضه شد همه یادشون افتاد یک Class یا چمیدونم یک Component طراحی

کنن تا بلکه از قافله عقب نیفتن و بگن ما هم هستیم . کاریش نمیشه کرد همیشه همینطوره .

2- به این کلمه دقت کنید(( Open Source)) نمی دونم با معنای این کلمه آشنا هستید یا نه . قابل توجه اون دوستمون که گفت :

آقا جون وقتی بلد نیستی یه چیزی بنویسی که کپی پیست کنه چرا الکی تاپیک حروم میکنی حالا برای اینکه تنبیه بشی از این به بعد هرکی کار کپی پیست داشت میاد فایلش رو میزاره اینجا خودت براش درست میکنی تا دیگه از این برنامه های ناقص ننویسی که نمیفهمه که کی میخواد چه فایلی رو از کجا به کجا کپی کنه :d

بابا رو ، رو برم یک چیزه مفتی گرفتی ایراد هم می گیری .اگه شما بلدی بسم الله یک چیزی درست کن که همه نیاز ها رو رفع کنه

و به قول خودتون Copy ,Paste ,Delete , Cut ,SelectAll,... رو داشته باشه . اگر هم خیلی معرفت داشتی اونو واسه بقیه هم بذار

تا استفاده کنن (البته بعید می دونم کسی از این کارا بکنه ). همه دوست دارن یاد بگیردن یا مجانی از معلومات و کارهای بقیه استفاده

کنن . حالا اگه نوبت خودشون برسه و کسی ارشون چیزی بخواد میگن :

((( زرنگی ، ماله خودمه ، خودم درستش کردم، بزارم بقیه هم استفاده کنن اونم مجانی ، محاله .)))

3- حالا خوبه کسایی که می یان از این Class ایراد می گیرن بابتش یک قرون ندادن اگه بابتش پول می دادن دیگه چی می شد. شاید بهتر بود این Class به صورت تجاری عرضه می شد تا همه حساب کار دستشون می یامد و دیگه زحمت کسی رو زیر سوال نمی بردن.

4- در ضمن جاداره من یک نمره 20 به طراح PasiFlash بدم البته نه به خاطر کامپوننت خارق العاده ی ایشون بلکه به خاطر اعتماد به

نفس بالاشون . فکر کنم حوصلش سر رفته گفته برم با Property و Method های کلاس String بازی کنم ، تو همین گیرو دار یک

کامپوننته خارق العاده به اسمه ParsiFlash بوچود اومده و با خودش گفته این کامپوننت می تونه بقیه رو هم سرگرم کنه .

من که حسابی باحاش حال کردم .خدا رو شکر ، دریع از یک دونه Bug ، من که موندم . ماکروسافت با اون عظمت هر نرم افزاری که

میده بیرون N تا Bug داره بعد این PasiFlash بدون Bug . جلل خالق ( هیچ جا نمی ریم همینجا هستیم ما منتظر کامپوننت بعدی هستیم )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
به نوبه خودم از آقا مرتضی و همچنین کسانی که به هر نحوی در طراحی********* FarsiSTyle *********** نقش داشته اند کمال تشکر رو بکنم . امیدواردم که باز هم شاهد کارهای دیگری از جنابعالی باشیم. (البته اگه بزارن)

آخرین ویرایش:

UnknownUser

Well-Known Member
ک کامپاننت! راحت تر از همه!
به آدرس http://www.parsiflash.ir مراجعه کنید. هر سئوالی هم که داشتید با [email protected] تماس بگیرید.
بله کامپوننت برای آماتور ها بهترین چیزه مخصوصا هم کامپوننت شما
شما روزی چند بار این کامپوننت رو Publish می کنین !!؟
در هر حال componente شما ایراد های زیادی داره و کاربردی نیست این نظر منه انتخاب با کاربره که چه راهی رو انخاب کنه !

از mohammadfard ممنونم که بابت پستش موارد جالبی رو گفت که به درد بعضی ها می خوره !
از ایشون تشکر می کنم به خاطر این که همیشه به فکر ما بودن و از اینکه می بینم از farsistyle در سایت های limoosoft استفاده می شه واقعا خوشحالم ;)

نقل قول:
نویسنده padideh مشاهده پست
آقا جون وقتی بلد نیستی یه چیزی بنویسی که کپی پیست کنه چرا الکی تاپیک حروم میکنی حالا برای اینکه تنبیه بشی از این به بعد هرکی کار کپی پیست داشت میاد فایلش رو میزاره اینجا خودت براش درست میکنی تا دیگه از این برنامه های ناقص ننویسی که نمیفهمه که کی میخواد چه فایلی رو از کجا به کجا کپی کنه :d
بابا رو ، رو برم یک چیزه مفتی گرفتی ایراد هم می گیری .اگه شما بلدی بسم الله یک چیزی درست کن که همه نیاز ها رو رفع کنه

بیشتر درگیری هایی که توی این انجمن پیش میاد بخاطر برداشت های غلطی هست که از حرف هم دیگه داریم یک نمونش هم همین هست
padideh از گفتن این حرف قصد خاصی نداشتن ;)

naser960

New Member
فارسی نویسی در محیط فلش

در رابطه با فارسی نویسی در فلش راههای متنوعی وجود دارد که پارسی فلش یکی از این راههاست.یک راه جامع و همیشگی بدون استفاده از هر نوع کامپوننت یا اکستنشن، استفاده از نرم افزارهای گرافیکی دیگر مثل فری هند میباشد. فری هند از لحاظ چینش سطرها و و ستونهای یک نوشته ابزار بسیار حرفه ای است و زبان فارسی را بوسیله فارسی سازها از جمله پروین عالی پشتیبانی میکند. اما روش کار :
ابزار مورد نیاز :
1- freehand MX or 10
2-فارسی ساز پروین
ابتدا در محیط فری هند متن مورد نیاز را با استفاده از پروین میسازیم نکته قابل توجه این است که این روش بیشتر برای متون بسیار بلند مقرون به صرفه است. نکته بعدی این است که ابزار پروین تبدیلی دارد که متون فارسی را از هر منبعی(ورد،صفحات وب) به راحتی در قالب text پروین چپ چین و راستچین بسیار منظم در می آورد.
بعد از ساخت متن مورد نظر آن را انتخاب و از منویtext، گزینه Convert To Paths را انتخاب نمایید
در انتهای کار از منوی File گزینهExport را انتخاب کنید. در پنجره باز شده گزینه Selected Objects Only را تیک بزنید و از طومار نوع فایل گزینه SWF را انتخاب نمایید.
نکته : همانطور که میدانید فایل های فلش بصورت وکتور هستند و از حجم بسیار پایینی برخوردارند نکته قابل توجه در این روش اینست که کاراکتر های ASCI فونتها تبدیل به سیمبل میشوند با این تفاوت که حروفات شبیه به هم دیگه تکرار نمیشوند.
برای استفاده از فایل فوق(که بصورت ترانسپارانتی هم هست)از دستور Import در فلش آن را وارد کتابخانه بکنیدو یا از دستور Load movie اسفاده کنید.
خوبی این روش چند تاست :
1- متن شما با هر فونتی قابل نمایش است ( البته با فونتهای متنوع پروین)
2- در اکثر مبدلها راست متن مورد نظر Align میشود ولی چپ آن خراب است در این روش فری هند هم چپ و هم راست آنرا منظم میکند و یک متن فارسی استاندارد و بسیار تمیزی ارایه میدهد.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا