فارسی در xml

hamidhp

Active Member
سلام من یک گاری عکس دارم که توسط xml از پوشه ای عکس ها را می خواند و همچنین دارای توضیحاتی هست

مشکل اینجاست که وقتی در فایل xml فارسی تایپ می کنم در گالری برعکس نشان می دهد ( مثل فتوشاپ هایی که ME نیستند )

پیوست ها

• perspolis.rar
    543 کیلوبایت · بازدیدها: 31
آخرین ویرایش:

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

این مشکل بخاطر پشتیبانی نکردن فلش از زیان فارسی می باشد برای این کار از کلاس فارسی استایل استفاده کنید(آموزش در انجمن موجوده)

البته در cs5 فارسی کاملا پشتیبانی میشود

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
اگر بخواهید از اکشن اسکریپت 3 استفاده کنید تکست را می بایست روی TLF تنظیم کنید
برای ورژن های پایین تر می بایست از راه های مثل FarsiStyle استفاده کنید
موفق و پیروز باشید.

hamidhp

Active Member
منظور من را متوجه نشدید

من از CS5 , AS3 استفاده می کنم

ولی من توضیحات عکس را در فایل xml وارد می کنم و swf را که اجرا می کنم بر عکس می شود

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
دوست عزیز فیلد متی که دارید را بر روی TLF قرار دهید و از دکمه کوچک گوشه بالا سمت راست دوتا تیک را بزنید و زبان را روی Persian و Direction را روی RTL قرار دهید
در ضمن فونت را هم می بایست Embed کنید

فکر می کنم بار ها در انجمن به این موضوع پرداخت شده باشد.

موفق و پیروز باشید.

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
فکر می کنم شما از TLF استفاده نکردید و فونت را هم Embed نکرده اید
در ضمن می توانید از نسخه As3 فارسی استایل هم استفاده کنید
موفق و پیروز باشید.

hamidhp

Active Member
تازه فهمیدم
من فکر می کردم مشکل از یونیکد xml

dynamic text هست و AS2
حالا که به AS3 تبدیل کردم تا TLF کنم مشکل پیدا کرد
اگر حل نشد از شما کمک می گیرم

hamidhp

Active Member
این پیام خطا را می دهد
Thumbnail.as, Line 1 5007: An ActionScript file must have at least one externally visible definition

پیوست ها

• Thumbnail.rar
    1.1 کیلوبایت · بازدیدها: 8

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
این پیام خطا را می دهد
Thumbnail.as, Line 1 5007: An ActionScript file must have at least one externally visible definition
پروژه شما as2 هست می توانید از Farsi Style استفاده کنید ، نیازی نیست که حتما به AS3 تبدیل کنید
اگر بخواهید تبدیل کنید می بایست تمامی کدهای اکشن را به اکشن 3 تبدیل کنید ، کاملا و همه کلاس ها و کد ها...

++Hadi++

Active Member
من یه سمپل تو امضام در مورد لود اطلاعات فارسی از ایکسمل به فلش و با tlf دارم .
واسه اکشن 2 کارام یه سمپل farsi style دارم که درسته برا اکشن 3 هست ولی عملکردش مشابه اکشن 2 هست .

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
طرحهای آماده xml-flash که سورس fla ندارند رو نمیشه فارسی کرد؟

منم همين سوالو دارم
اگر سورس رو در اختيار نداشته باشيم چطور ميشه فونت رو امبد كرد يا تكست فيلد رو تنظيم كرد؟

خیر امکانش وجود ندارد ، البته برنامه هایی برای ویرایش متون وجود دارد ولی امکان این دست تغییرات که برای فارسی سازی نیاز هست را نمی دهند

koZZet

New Member
سلام... من یه پاراگراف وارد کردم ولی متن را به صورتی که در عکس می بینید در آورده... (از farsi style هم استفاده کردم)
این مشکل رو چه طور حل کنم؟؟؟؟؟
ممنون:sad::-?:sad:

پیوست ها

• image.jpg
    image.jpg
    87 کیلوبایت · بازدیدها: 20

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
سلام... من یه پاراگراف وارد کردم ولی متن را به صورتی که در عکس می بینید در آورده... (از farsi style هم استفاده کردم)
این مشکل رو چه طور حل کنم؟؟؟؟؟
ممنون:sad::-?:sad:
شما یه جای کار را درست انجام ندادید یا در محتوای متنی تون کاراترهای اضافی یا تگ های اچ تی ام ال وجود دارد!
دقیق نمیشه از روی یه عکس گفت مشکل از کجاست...

koZZet

New Member
شما یه جای کار را درست انجام ندادید یا در محتوای متنی تون کاراترهای اضافی یا تگ های اچ تی ام ال وجود دارد!
دقیق نمیشه از روی یه عکس گفت مشکل از کجاست...
هیچ کاراکتر اضافی یا تگی نبوده، چون خودم این متن ها رو نوشتم و توو farsi style فارسی کردم و گذاشتم توو xml...
.
.
.
من چون خیلی عجله داشتم واسه تموم کردن کارم، مجبور شدم یه ترفند دیگه ای به کار ببرم تا مشکل حل بشه...
متن مورد نظرم رو توو فلش توو قسمت text نوشتم و با farsi style درستش کردم... چند خط نوشته درست شد، اونا رو توو xml
گذاشتم و بعد از هر خط یه <br> نوشتم!!!!!!!!!! :green:
عکس های توضیحاتم رو هم گذاشتم، اگه راه حل بهتری میدونید منو راهنمایی کنید... ممنون:wink:

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    74.4 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • 2.jpg
    2.jpg
    89.1 کیلوبایت · بازدیدها: 14

amirsign

New Member
سلام من یه template website فلش دارم که تکستاشو از یک فایل xml می خونه ، من xml رو به utf-8 کانورت کردم وای هر چی فارسی مینویسم تو فلش نشون نمیده ، اکثر تکستا هم CData تعریف شده ، ممنونم اگر کمکی کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا