عــمــق و لـــــوپ

[SOBHAN]

Active Member
بسم الله

سلام عليكم

دو تا سوال دارم :

چجوري ميشه به يه آبجكت ترنس پرنت ( يه لوگو با فرمت مثلا png يا psd ) كه همونطور كه گفتم ترنس پرنت هست ، عمق بهش داد ؟؟ . اصلا چنين كاري امكان پذير هست .؟؟

يه كامپوزيشن رو كه ميسازيم ، چجوري ميشه براش لوپ تعيين كرد ؟

ممنون و منتظرم .

موفق باشيد
محمد حسين

سلام

میتونی با افکت Zaxwerks Invigorator Training هر آبجکتی رو 3D کنی وعمق بهش بدی البته به شرطی که لوگو رو به صورت vector وفایل ایلیستریتور داشته باشی یا بسازیش.
دی وی دی آموزشیش رو هم تو قسمت فیلم ها وکتاب های آموزشی انگلیسی گذاشتم:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=94862&page=7
فکر کنم این آموزش برات کامل باشه.
شرمنده سوال دومت رو متوجه نشدم :wink:

[SOBHAN]

Active Member
میتونی با افکت Zaxwerks Invigorator Training هر آبجکتی رو 3D کنی وعمق بهش بدی البته به شرطی که لوگو رو به صورت vector وفایل ایلیستریتور داشته باشی یا بسازیش.

يني با امكانات خود افتر امكان پذير نيست ؟ و حتما هم بايد وكتور باشه ؟ غير از اين امكان پذير نيست ؟

اگه فايل ai در دسترس نبود ، راه ديگه اي براي عمق دادن وجود داره ؟

سوال دومم هم منظورم اينه كه چجوري مي تونيم چرخش يا "لوپ" براي يك كامپوزيشن تعريف كنيم ؟ يني چجوري ميشه كه يه كامپوزيشن تا آخر كار خودش همينجوري يه حركت رو تكرار كنه ؟

موفق باشيد
محمد حسين

سلام

من هم مشکل شما رو داشتم تو عمق دادن به لوگو تا اینکه آخرش رسیدم به همین افکت. این افکت هم فقط فایل ایلیستریتور میخواد. فکر نکنم راهی بجز این افکت پیدا کنی. البته میتونی از Cinema 4D یا 3Dmax یا Maya هم برای این کار استفاده کنی که البته دردسرهای خودش رو داره ولوگو رو تو افتر نمیشه خیلی کنترلش کرد.

ج2: چرخش یا همون rotate رو میتونی با کی فریم در اول و آخر کامپوزیشن بسازی و برای تکرار حرکت یا همون loop طبق عکس پیوست در کی فریم آخرت فقط عدد قسمت اول را تغییر بده و در کل عدد دوم را تغییر نده.

امیدوارم که تونسته باشم منظورم رو برسونم
یاعلی

پیوست ها

• aa1.jpg
    aa1.jpg
    14.4 کیلوبایت · بازدیدها: 66

1835ali

Well-Known Member
دوست عزیز میشه بیشتر راجبه عمق صحبت کنید ؟
شما می خواید یه عکس ترنس پرت رو به حالت سه بعدی تبدیل کنی ؟(یعنی بچرخونی و عقب جلو ببری )

[SOBHAN]

Active Member
سلام علیکم

من هم مشکل شما رو داشتم تو عمق دادن به لوگو تا اینکه آخرش رسیدم به همین افکت. این افکت هم فقط فایل ایلیستریتور میخواد. فکر نکنم راهی بجز این افکت پیدا کنی. البته میتونی از Cinema 4D یا 3Dmax یا Maya هم برای این کار استفاده کنی که البته دردسرهای خودش رو داره ولوگو رو تو افتر نمیشه خیلی کنترلش کرد.

آخه اینجوری خیلی خوب نیست . ینی فقط تو افتر ، یک لوگو با پسوند ai رو میشه 3d کرد ؟

می دونید چرا اینو می گم . تصویری که پایین پیوست کردم رو ببینید . راستش من خودم کار با این منو رو بلد نیستم .

ولی این منو ، یه گزینه هایی داره که به ظاهر میشه عمق داد . شما بلدی کار با این گزینه ها رو ؟

ج2: چرخش یا همون rotate رو میتونی با کی فریم در اول و آخر کامپوزیشن بسازی و برای تکرار حرکت یا همون loop طبق عکس پیوست در کی فریم آخرت فقط عدد قسمت اول را تغییر بده و در کل عدد دوم را تغییر نده.

اینی که شما گفتی ، چرخش رو در طی یک محدوده زمانی (که همان محدوده زمانی کامپوزیشن ) باشه تعیین می کنه .

اما چیزی که من می خوام اینه که من مثلا یه کامپوزیشن 10 ثانیه ای دارم . حالا می خوام این کامپوزیشن 10 ثانیه ای در طی کل کارم که مثلا 5 دقیقه هست ، همینجوری خودش لوپ بشه . متوجه منظورم میشید ؟ همین الان شبکه 3 رو نگاه کنید .

بالا ، سمت راست یه کامپوزیشن هست که همش در کل روز که برنامه پخش میشه ، داره لوپ میشه . منم یه همچین چیزی می خوام .

یا علی (ع)

پیوست ها

• save.png
    save.png
    6.6 کیلوبایت · بازدیدها: 49

[SOBHAN]

Active Member
دوست عزیز میشه بیشتر راجبه عمق صحبت کنید ؟
شما می خواید یه عکس ترنس پرت رو به حالت سه بعدی تبدیل کنی ؟(یعنی بچرخونی و عقب جلو ببری )

تقریبا همین کار رو می خوام بکنم . ینی اگه عکس رو در محور y رو تیشن کردم ، حالت 3d کار معلوم بشه و عکس عمق داشته باشه .

موفق باشید
محمد حسین

1835ali

Well-Known Member
خوب دوست عزیز اون باکس 3d رو اگه بزنی (کنار دکمه موشن ترکینگ و ... ) حالتش سه بعدی میشه و می تونی راحت مثل یه نرم افزار سه بعدی باهاش رفتار کنی
الان افتر نصب ندارم و گرنه با عکس نشونت می دادم

آخرین ویرایش:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
يني با امكانات خود افتر امكان پذير نيست ؟ و حتما هم بايد وكتور باشه ؟ غير از اين امكان پذير نيست ؟

چرا محمد حسين جان، با خود افتر افكت هم امكان پذيره، البته تا حدي
مثلا شما يه لايه text يا vector يا هر چيز ديگه اي داري، ميتوني براي 3D كردنش اول لايه رو سه بعدي كني و يك كپي از لايه بگيري و اونو خيلي كم به عقب ببري و يه مقدار رنگشو تغيير بدي و بعد دوباره ازش كپي بگيري و يه مقدار به عقب ببري تا الي آخر
ببين من يه فايل برات آپ كردم، كه با cs4 اجرا ميشه، يه نگا بهش بندازي بد نيست

اما چیزی که من می خوام اینه که من مثلا یه کامپوزیشن 10 ثانیه ای دارم . حالا می خوام این کامپوزیشن 10 ثانیه ای در طی کل کارم که مثلا 5 دقیقه هست ، همینجوری خودش لوپ بشه . متوجه منظورم میشید ؟ همین الان شبکه 3 رو نگاه کنید .

اين كار هم با نوشتم چند كلمه expression امكان پذيره
برا اين يكي هم يه فايل درست كردم كه بهتره ببيني
موفق باشي

پیوست ها

• 3D project.zip
    8.1 کیلوبایت · بازدیدها: 74
  • expression project.zip
    4.3 کیلوبایت · بازدیدها: 71

[SOBHAN]

Active Member
آقا محسن خيلي ممنونم .

منتها من cs4 ندارم . و تا الانهم لينك دانش رو پيدا نكردم .!

مي تونيد با cs3 لطف كنيد .

ممنون از شما . يا علي (ع)

آخرین ویرایش:

کاربر باتجربه
محمد حسين جان، شرمندت cs3 ندارم
ولي از من بهت توصيه برو سراغ cs4، كه از cs3 سرتره
تا اونجاي هم كه من ميدونم فوتوشاپ كاري، درسته؟ تو افتر افكتز cs4 ميتوني فايل هاي 3D فوتوشاپ cs4 رو تو سه سوت وارد افتر كني و حالشو ببري!
اين اكسپرشن رو تو هر قسمت از افكت يا هر چيز ديگه اي كه ميخواي تكرار بشه وارد كن

پیوست ها

• ex.jpg
    ex.jpg
    36.8 کیلوبایت · بازدیدها: 48

[SOBHAN]

Active Member
چيزي كه مي خوام لوپ بشه ، تركيبي از افكت شاين و چرخش در راستاي y هست .

خب ، با اين وضع كد رو كجا بايد بنويسم ؟ تو قسمت y يا تو قسمت شاين ؟ يا هردو ؟

موفق باشيد
محمد حسين

کاربر باتجربه
منظورت اينه كه، هم افكت شاينت تغيير ميكنه هم چرخش در محور y؟
بزار يه امتحاني بكنم
خوب، شما بايد اين كد رو تو هر پارامتري كه ميخواي تكرار بشه ايجاد كني
راه ديگه اي فعلا به ذهنم نميرسه
در ضمن اين كد و خيلي از كدهاي آماده ديگه در منوي expression language menu قرار داره، كه ميتوني راحت ازش استفاده كني
كد loop در قسمت property اين منو هست
موف باشي

[SOBHAN]

Active Member
خب ، خيلي ممنون آقا محسن .

اين تصوير رو ببينيد :

1.png

شما گفتي كه اين كدي كه داده بودين رو بنويسم و من هم نوشتم .

اما همونطور كه تو عكس مي بينيد ، اون كامپوزيشن بالايي همون كامپوزيشني هست كه من مي خوام لوپ بشه و كد هم درونش نوشتم (ايناهاش) :

2.png

اما همونطور كه تو تصوير اولي ميبينيد ، كامپوزيشن بالايي ، اصلا مدت زمانش كمتر از پاييني هست . يني من نوار تايم لاين رو كه ميكشم جلو (جايي كه كامپوزيشن پاييني هست ولي كامپوزيشن پاييني نيست) ديگه اثري ازش (كامپوزيشن بالايي) نيست .

يني انگار نه انگار كه كدي براش نوشته شده .

ممنون مي شم راهنمايي كنيد .

موفق باشيد
محمد حسين

کاربر باتجربه
دقيق منظورتو نفهميدم
ولي فكر كنم يه چيزايي حاليم شد
كلا وقتي ميخواي عمل لوپ روي يه لايه انجام بشه بايد لايه مورد نظر تا آخر كامپوزيشن ادامه داشته باشه
مثلا زمان بين ثانيه هاي 0 تا 2 رو ميخواي تا پنج بار تكرار كني و بعد لايه از صحنه حذف بشه
براي اين كار بايد علاوه بر نوشتم اون كد در محل مورد نظر، لايه رو بكشي و تا 10 ثانيه افزايشش بدي
نمي دونم منظورت همين بود يانه!
اگه اشتب فهميدم، بي زحمت پروژتو آپ كن، البته عكس و ... رو حذف كن كه كم حجم بشه
موفق باشي

آخرین ویرایش:
loop

سلام دوست عزيز
براي loop كردن هر چيز مثل Anim يا هر چيز ديگه اي كه قابل تكرار باشه بايد :

1- راه اول و بدوي و ابتدايي و وقت گير اينه كه اون رو به اندازه طول Composition تكرار كرد ( تعداد لايه ها ميره بالا )
2- راه دوم كه خيلي راحت و سريع هست اينه كه در قسمت ّFile/Interpret Footage/ Main تو قسمت loop آن يه عدد مثل 100 رو بزني و بعد اون لايه رو كه ميخواي loop بشه به اندازه comp بكشي .(اين جوري 100 بار loop ميشه)
:wink:(اول بايد اونو select كني)
اميدوارم فهميده باشي .

[SOBHAN]

Active Member
سلام دوست عزيز
براي loop كردن هر چيز مثل Anim يا هر چيز ديگه اي كه قابل تكرار باشه بايد :

1- راه اول و بدوي و ابتدايي و وقت گير اينه كه اون رو به اندازه طول Composition تكرار كرد ( تعداد لايه ها ميره بالا )
2- راه دوم كه خيلي راحت و سريع هست اينه كه در قسمت ّFile/Interpret Footage/ Main تو قسمت loop آن يه عدد مثل 100 رو بزني و بعد اون لايه رو كه ميخواي loop بشه به اندازه comp بكشي .(اين جوري 100 بار loop ميشه)
(اول بايد اونو select كني)
اميدوارم فهميده باشي .

سلام عليكم

بسيار ممنون .

اما اصلا Enable نيستش كه . چجوري فعال ميشه اين گزينه Interpret Footage

من مي خوام يه كامپوزيشن رو كه خودم ساختم ، لوپ كنم ! با اين روش شما امكان پذير هست ؟

در ضمن ، كامپوزيشني كه مي خوام لوپ بشه (يا هر كامپيوزيشن ديگه اي ) اصلا كشيده نميشه ، چي كار كنم ؟

موفق باشيد
محمد حسين

آخرین ویرایش:

کاربر باتجربه
در ضمن ، كامپوزيشني كه مي خوام لوپ بشه (يا هر كامپيوزيشن ديگه اي ) اصلا كشيده نميشه ، چي كار كنم ؟

محمد حسين جان، بايد تو تنظيمات كامپوزيشنت زمان اونو اول بيشتر كني و بعد بكشيش!

loop

بازم سلام
سریع ترین راه اینه که اول یک خروجی از اونی که میخوای loop بشه بگیری (مثلا avi یا Frame Sequence ) بعد اونو در پروژت ایمپورت کنی و بقیه مراحل قبلی رو هم ادامه بدی.
برای loop کردن خود comp هم بدون گرفتن خروجی راه وجود داره ، ولی الان خاطرم نیست. اگه با گرفتن خروجی مخالفی بگو تا این رو هم برات بگم ولی حتما کارت با این که گفتم راه میفته .
برای اینکه loop طبیعی داشته باشی حتما 1 فریم کمتر رندر کن. :wink:

[SOBHAN]

Active Member
ولی الان خاطرم نیست. اگه با گرفتن خروجی مخالفی بگو تا این رو هم برات بگم ولی حتما کارت با این که گفتم راه میفته .

خوب بدون رندر خيلي بهتره . چون من ترنس پرنت لازم دارم .
اگه بگيد ممنون ميشم .

موفق باشيد
محمد حسين

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا