طول * عرض * قیمت (کیلوی کاغذ) * گرم کاغذ

Amir001

Member
سلام به تمامی اساتید.

من امروز به یک چاپخانه جهت ارائه کار چاپیم مراجعه کردم.

به یه چیز جدید برخوردم.من قیمت کاغذ رو از طریق تماس با کاغذ فروشی و قیمت گرفتن بند کاغذ جویا میشم.
اما این بنده خدا قیمت کاغذ رو از طریق ابن فرمول (طول * عرض * قیمت * گرم کاغذ ) به دست می آورد !!!
که برای من از چند بعد جای تعجب بود !!!

1- طول و عرضی که ضرب میشن طول و عرض کاغذ اصلی یعنی ( 90*60 یا 100*70) می باشند یا طول و عرض شیتی که کار روش قرار گرفته است مد نظره ؟!

2-اصلا جواب ضرب این فرمول یک عدد طولانی ای میشه ،چه جوری از این عدد طولانی قیمت کاغذ رو به دست می آورند ؟!

ممنون میشم اگه زود جوابم رو بدید.

morteza_420

Member
باید از فرمول زیر استفاده کنی :
طول × عرض × گرماژ
جواب بالا تقسیم بر 10000
ضربدر قیمت هر کیلو
مثلاً برای کار 50×70 مقوای 250 گرمی :
50*70*250=875000
875000/1000=87.5 کیلو
مقدار کیلوی مقوای مصرفی . حالا اگه کیلویی مثلاً 2500 باشه میشه :
2500*85.7=218750
قیمت مقوای مصرفی میشه : 218750
برای هر 1000 تا فرم .

legendarp

Well-Known Member
مرتضی جان شما هم اشتباه محاسبه کردی
بزار دقیق بگم دوست عزیز
ببین برای محاسبه کاغذ شما باید اندازه اصلی رو در نظر بگیری اندازه ای که توی بند هست
اندازه های داخل بند عبارت است از
100 در 70
60 در 90
70 در 90
رایج ترین ها اینهاست که از اینها به اندازه های دیگه می رسند مثلا یه 100 در 70 رو نصف کنی میشه 50 در 70 که همون دو ورقی خودمون هست
[وب واسه محاسبه تو اون اندازه بزرگ ها رو می گیری
مثلا یه کاری یه تراکت A5 رو می خوای محاسبه کنی به صورت فرم اختصاصی تعدادش رو هم ازت خواستن مثلا 3000 تا
خوب اول فرم می بندی می گی توی چه سایزی این ها جا میشه
فرم که ببندی می بینی توی یه کاغذ 60 در 45 میتونه 8 تا ازاینه جا بگیره ( البته پشت روش رو دیگه خودت حساب کن می تونه 8 تا یه رو و 4 تا 2 رو توی یه فرم کار قرار بگیره )
حالا می خوای حساب کنی واسه 3000 تا چندتا کاغذ می خوای 3000 رو تقسیم رو 8 می کنی میشه 375 دونه کاغذ 60 در 45 خوب ولی سایز اصلی این کاغذ 60 در 90 هست که نصف شده پس اون 375 رو هم تقسیم بر 2 می کنیم می شه 187.5 تا دونه کاغذ 60 در 90 که اگر نصفشون کنی میشه 375 کاغذ 60 در 45 تا اینجاش رو فهمیدی
خوب ححالا ما 187.5 تا که کاغذ نداریم کاغذ 200 گرمی بخوای بزنی توی هر بندش 200 دوتا دونه کاغذ هست . خوب یعنی میشه 200 60 در 90 که نصفشون کنی از وسط میشه 400 تا دونه 60 در 45 که اگر چاپ کنی توی هر کاغذ 8 تا جا میشه می شه 3200 تا دونه کار روند شد قیمتش هیچ فرقی نمی کنه چون تو باید پول یه بند رو بدی حالا می ریم سر قیمت
-----------
کاغذمون 60 در 45 بود که میشه همون بزرگش 60 در 90 ما با این بزرگه کار داریم
خوب حالا این فرمون رو با عدد من می زارم که بفهمی
طول x عرض x در گرماژ کاغذ = وزن یه دونه کاغذ ( اما طول عرض رو به صورت اعشاری که می زنم می زنی)
0.6 در 0.9 در 200 مساوی 108 وزن یه دونه کاغذ میشه 108 گرم خوب حالا
1000 تقسیم بر 108 مساوی 9 و خوردهای ( اینجا حساب می کنیم که توی هر 1 کیلوی می شه چندتا دونه کاغذ که میشه هر 9 تا دونه اش میشه 1 کیلو
خوب حالا یه تناسب ساده می بندی هر 9 تاش میشه 1 کیلو هر 400 تاش میشه چند کیلو :D
میشه 44 کیلو و خورده ایی که اینجا خودت رونداش می کنی میشه 45 کیلو
خوب 200 گرم هم فکر کنم کیلویی 1500 تومن باشه که میشه 67500 تومن پول 2 بند کاغذ
-----------------
الان داری پیش خودت میگی راهش خیلی طولانیه طرف پشت تلفن 3 صوت حساب می کنه آره چون طرف از صبح تا شی داره حساب می کنه و دیگه میدونه هر دونه کاغذ چند گرمه
--------------
شاید داری میپرسی چه جوری یه کاغذ 200 گرمی وزنش میشه 108 گرم اینم سوال خوبی هست که اون 200 گرم وزن نامی کاغذ هست ولی این 108 وزن واقعی برای محاسبه که با هم فرق می کنه باید یه 1 ساعتی توضیح در کنم از خودم
--------------
این راه بالا برای محاسبهی کاغذ های 135 گرم به بالا هست چون کاغذ های بایین تر مثل 100 یا 80 یا 70 گرمی اینها به صورت بندی فروخته میشند نه وزنی
امیدوارم واست مفید بوده باشهو بفهمی چه جوری محاسبه میشه
موفق باشی

Amir001

Member
توضيحاتون خيلي عالي و مكفي بود . فقط يه سوال برام پيش اومده در مورد اينكه گفتيد :

45*60 8 كاغذ در قطع A5 يك رو و 4 كاغذ در قطع A5 دورو در فرم قرار ميگيرد !!!
خوب اگه ما طرح پشت كارمون رو miror كنيم كه باز هم ميتونيم با چرخش كاغذ توسط چاپچي به 8 كاغذ دورو برسيم.
وحتي با اين كار فقط از يك فيلم وزينك استفاده كنيم؟!
البته باز هم شما استاديد. ممنون ميشم اگر اشتباهي ميكنم راهنماييم كنيد.

legendarp

Well-Known Member
نه عزیزم چرا میرور کنی جیگر آره جا میشه 4 تا دورو جا میشه الان برات یه نمونه کار پیوست می کنم که باز کنی نگاه کنی ببینی چه شکلی فرم بسته میشه خیلی ساده است همیشه باید یه ماکت بسازی و به راحتی به دست بیاری فرمی که می خوای بسازی ماکت ساختن توی کار کتابو اینها خیلی مهمه و مجلات کلای توی فرم بندی هایی که دو رو میشه ماکت لازمه کاره ( ماکت رو هم باید ببینی تا دستت بیاد ولی بدون با یه کاغذ آ4 میشه ماکت ساخت فقط کافیه به تعداد قطعه هایی که می خوای از وسط تا کنی و بعد شماره بزنی که اونم خواستی برات بسازم عکس بگیرم تا بفهمی
----------------------
خوب ببین همیشه باید چندتا چیزو توی بستن فرم در نظر بگیری نمی دونم جای آموزش فرم بندی اینجاست اما یه چیزهایی رو اجمالی می گم اما وقت کنم به طور مفصل همه اصولش رو توضیح می دم اما الان توی این فرمی که می بینی این فرم به صورت کف دستی بسته شده یعنی کف دستت رو می زاری وسط کاغذ 60 در 45 و حالا برش می گردونی و به همین حالت که دستت بر می گرده کاغذ هم می گرده و اینجوری کارها دقیقا پشت به پشت هم می خوره
البته خوب این a5 یه کم پرت کاغذ داره که مشکلی نیست چون شما همیشه باید 1 سانتی متر لب پنجهی کاغذ در نظر بگیری
لب پنجه اون پنجهی ماشین چاپ افست هست که کاغذ رو میگیره و اون 1 سانت از پایین چاپ نمیشه در واقع مثلا یه کاغذ 50 در70 در نهایت کار 70 در 49 چاپ میشه و اون یک سانت پایین رو سفید می کنه و کارش همی نمیشه کرد این واسه همه ی سازهای صدق می کنه این 1 سانت
خوب همیشه هم بدون سعی کن رنگهای همرنگ کنار هم بسته بشه به این صورت چون ماشین چاپ به طول قسمت بزرگ کاغذ یعنی به در 50 در 70 به عرض کاغذ رنگ می ریزه روی نورد ( یه بار ماشین چاپ رو ببینی دستت میاد چی می گم )
واسه همین وقتی کنار هم ببندی ماشین چی راحت تر می تونه رنگها رو میانگین و طبیعی تر بگیره و مثلا توی این کار اگر من نارنجی رو بین خاکستری ها می بستم واسه اینکه مشکی اون خاکستری ها خوب در باید نارنجیم هم تیره می شد اما وقتی کنار هم می بنی ماشین چی شیر مشکلی این سمت رو زیاد می کنه وا ون سمت رو کم می کنه و کار عالی میشه
که اینها باید بر حسب تجربه و دقت در ریز نکات و اینها حاصل بشه که بحث فرم بندی خودش خیلی زیاد و وقت زیاد می طلبه که اگر در خواست باشه من حتما کامل توضیح می دم چون باید خیلی عکس حاضر کنم کاری هست که باید عملی اید بگیری
اینو نگاه کن سوالی بود بپرس

پیوست ها

• form 2 ro.jpg
    form 2 ro.jpg
    437.6 کیلوبایت · بازدیدها: 104
  • Like
Reactions: IQQ

legendarp

Well-Known Member
یادم رفت بگم آره 4 تا دو رو که بزاری این ور رو رو می زاری و اون طرف پشت رو می زاری واسه همین میشه 8 تا کار دو رو مثل همینی که می بینی وقتی کاغذ بچرخه بازم اون ورش هم همین چاپ میشه که این همین می شه اون ور این که میشه همون الان فهمیدی دیگه :d

Amir001

Member
دوست گرامي . از اطلاعات كثيرتون كمال تشكر رو دارم.

2تا سوال :

1-اين فرمي كه گذاشتيد رو ميشه رو و پشتش رو مشخص كنيد تا برام گوياتر شه.
2-توي كاتالوگ وقتي تعداد بندت رو بدست آوردي چه جوري بايد تشخيص داد كه كارمون چتدتا شيط مي بره كه از طريش يه تعداد زينك و چاپ دست پيدا كنم؟ ( البته بدون اينكه فرمم رو بچينم)
ممنون.

Amir001

Member
دوست گرامي از توضيحات كثيرتون كمال تشكر رو دارم.

فقط 2 درخواست :

1- اين فرمي كه گذاشتيد رو ميشه پشت و روش رو مشخصض كنيد .

2 - تو كاتالوگ وقتي تعداد بندت رو بدست آوردي چه جوري ميشه تعداد شيط رو بدست آورد كه از طريقش به تعداد زينك و چاپت برسي ( البته بدون اينكه كار هارو بچيني ) ؟

legendarp

Well-Known Member
ابن فرمی که گزاشتم روش قسمت نارنجی هست و پشتش هم اون خاکستری این یه تراکت a5 هست که این شیت یا این فرم کار در آخر و بعد از چاپ از هر برگ 60 در 45 بهت 8 تا دونه کار دو رو می ده
نکته مهم اینکه توی این کری که من زدم فرقی نمی کنه پشت و رو کدوم ور باشه مهم دینه که پشت هم بیوفته فرم بندی اشکال خاص داره کم کم چندین مدل بستن فرم فقط برای همین کاری که من گاشتم میشه چیده بشه و این فرم واسه کاری هست کههمش شکله همه و فقط فرم اختصاصی یه کار هست اگار چندتا کار باشه برای طرف کف دستی باید به صورت دور در دور و نزدیک در نزدیک چیده بشه
------------------------
اما سوال دوم
ببین هر کاری کاغذش یه سایز داره خوب
آین وسط بهت بگم ببین به هر 4 تا زینک که توی ماشین می بندند یه فرم می گند یعنی هر 4 تا زینک میشه یه فرم اگر یه کاتالوگ 5 فرم باشه یعنی 20 تا دونه زینک داره حالا دیگه هر تعداد صفحه روی هر زینک جا بشه مهم نیست این دیگه شیت مارت هست
خوب یعنی چی هر 4 تا یه فرم یعنی هر 4 تا زینکیکه روی ماشین چاپ می بندند تا تیراژ 5000 تا یه قیمت هست همین که زینک رو عوض کنند میشه یه فرم دیگه که باز این یه قیمت اضافه شد ( هر 5000 تا کاغذی که چاپ میشه ( چه یه رو چه دو رو ) رو یه دور ماشین می گند ) . هر وقت زینک عوض بشه یا همون فرم عوض بشه دور ماشین هم عوض میشه و به تعداد فرم کار ازت پول چاپ می گیرند
یعنی مثلا تو فکر کن دور ماشین 60 تومنه اگر کارت یه فرم باشه تا 5000 تا همین 60 تومنه 5000 تا بشه 6000 تا یا بیشتر میشه دوبرابر میشه 120 ومن مثلا
حالا فکر کن کارت 2 فرم هست اون وقت اگر 5000 تا یا کمتر هم باشه هر فرم میشه 60 تومن که 2 فرم میشه 120 تومن اگر کاری 5 فرم باشه فقط 300 تومن به فرض مثال میشه فقط پوله چاپ بدونه محاسبه کاغذ و اینها
-----------
اما واسه اینکه ببینی چند شیت یا چند فرم میشه رو حتما باید فرم ببندی حداقل توی ذهنت و اینکه بدونی صحافی کاتالوگ به چه صورت هست یعنی صحافی منگنه است یا چشب گرم و عطف داره کارت این دوتا با هم فرق می کنه
اگر کارت منگنه باشه یه جور فرم بسته میشه اگر صحافی کارت چسب باشه یه جور دیگه و این دوتا بستنشون هم با هم فرق می کنه هم توی چاپ هم توی تعداد کاغذ هم توی برش و هم توی صحافی و همه چیزشون با هم فرق می کنه
که باید ببینی به چه صورت فرم بسته میشه کف دستی ، سکه ای، رحلی ، رقعی، وزیری
---------------
اما واسه یه حساب سر انگشتی و ذهنی باید اول سایز هر برگ کاتالوگت رو در نظر بگیری
مثلا کاتالوگ برگه هاش هر صفحه اش a4 میشه درسته خوب پس اینجوری می دونی هر 4 تا a4 توی یه فرم 60 در 45 راجت و خوب جا میشه
اما حالا بحث رنگ و نوع صحافی میاد جلو
خوب اگر کارت منگنه باشه صحافیش پس دوتا کاغذ a4 از یه جایی ابید به هم چشبیده باشند درست پس یعنی سایز هر دوتا کاغذ بهم چسبیدهات مییشه 59 در 21 یا 42 در 29 جز این نمیتونه باشه پس یعنی میشه 2 تا کار که میشه 2 صفحه یا در واقعه 4 صفحه یا 2 صفحه ی پشت رو توی یه فرم کار جا میشه درست ؟ خوب حالا تو باید بدونی کا رو سر به سر بچینی یا ته به ته این دیگه به نوع طراحی و رنگ کارت بر می گرده خوب
حالا فکر کن کارت قرار چشب صحافی بخوره و چسب گرف سحافی بشه در این صورت دیگه نیازی نیست هر 2 تا برگه به هم چشبیده باشه میتونی به ترتیب یا به نسبت رنگ ببندیشون کنار هم دیگه و هر کار ور به دلخواه پشت رو یا دوفرم هر فرم متفاوت بزنی و این دیگه نظر شخصی خودت هست چون همه کار باید برش بخوره
حالا یه بحث دیگه هم که وسط هست گرماژ کاغذ هست و تیراژ کاری که می خوای بزنی و نوع دستگاهی که می خواد برش بزنه و همه اینهاتوی بستن فرم تاثیر داره
مثلا کاغذت 135 گرمی داری تعداد 10000 تا این باید چشب گرم بشه واسه این دیگه خودت رو با دستگه برش سر گرم نمی کنی یه دستگاهی هست به اسم تا کن و برش زن اون موقع باید فرمت رو جوری ببندی که دستگاه تاکن سریع تا بزنه و برش کنه و اگر نه اینکه می تونی با همون دستگاه برش معمولی برش بزنی
---------------------
کلا بحث مار چاپی یه بحث تخصصی هست که اگر من دکتی این کار ور هم داشته باشم تا عملی انجام ندم نمی دونم چی میشه پس حتما باید عملی ابشه
<اسه امتحان می تونی این فرم کاتالوگی که می گی رو بدی برات ببندم ببینی چه جوری بست میشه یا نوع کارت رو بگو من یه فرم شبیهش ببندم بهت نشون بدم ببینین چه جوری میشه اما خوب باید خودت مثلا شروع کنی طراحا و کارهای مختلف رو فرم ببندی ببینین چه جوری میشه
این همه حالتی که گفتم همش واسه یه حلت ساده 4 رنگ بی دردسر بود تازه اگر کار بخواد رنگ 5 داشته باشه و نسبت به رنگ 5 فرم میتونه به چندین مدل تغییر کنه و کار اگر یووی موضعی دشاته باشه یا اینکه بخواد قالب بخوره با دستگاه خاصی همه اینها فرم فرق می کنه
\تی ماشین چاپ خودش نقش مهمی توی فرم بندی و مهمتر از همه طراحی و گرفتن ترام ها و رگ ها داره
این کار چاپ اگر می خوای ناب بشه باید ماشین چاپ و ماشین چی که کار رو چاپ می کنه رو بشناسی و باید خودت بشی ناظر چاپ و از همه کارها از ابتدای فکر و ایده طراحی و تا پایان و موقع تحویل رو بلد باشی و دیده باشی و بتونی قبل از کار تصور کنی تا هنگام کار به مشکلی بر نخوری و اگر به فرض به مشکلی هم برخوردی بدون اشکال کار از کجاست تا بتونی درست بر طرفش کنی
-----------------
این جور بحث ها مثال واضح می طلبه که واسه اینکه بتونی راحت تر بفهمی اگر بتونیاون چیزی رو که می خوای بگی تا من همونو واست فرم ببندم و همه شرایط رو بگی و من فرمها با شرایط متفاوت رو ببندم می تونی بفهمی چی میشه
--------------------------
همه این چیزهایی که گفتم رو یاد بگیره میشه یه چیزی بالای لیسانس چاپی که تو دانشگاه مدرکش رو بگیری :d

Amir001

Member
0باز هم ممنون . باز هم لطف كرديد .

من يه شيت مزارم شما نگاه كنيد ببينيد درسته؟ كه اگر درست بود ، يك شيت هم كاتالوگ بزارم اون هم چك كنيد.اگر هم غلط بو لطف كنيد راهنماييم كنيد.

صفحه ها ي آبي روي كار هستند و صفحه هاي سبز پشت كارند در قطع a4 هم هستند.

توضيح : نسبت به كار چاپ زياد غريب نيستم.تمام مواردي هم كه در مورد قيمت گفتيد آشنا بودم ، ناظر كارهاي چاپيمم بودم البته فقط شيت هاي 1 رو.(البته توضيحات موسع شما جاي قدرداني داره).

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 49
آخرین ویرایش:

legendarp

Well-Known Member
خوب دوست عزیز الان این صفحه ها به م چسبیده هستند ؟ یا تک تک
ببین اگر بخ صورت تک تک باشه درست بستی و چرخشش به صورت سکه ایی هست . اگر تک تک هست هر صفحه و جدا از هم می تونی ای رو به صورت کف دستی هم ببندی البته با توجه به نوع رنگ کارها
اما اگر صفحه ها به هم چسبیده هستند و بعد قرار پشت هم بخورند فکر کنم یا کم توضیح دادی به من یا اینکه اشتباهه
-----------------
بزار من یه نمونه واسط بزارم خودت کامل می فهمی من دارم چی می گم
ببین این نمونه ایی که می زارم نمونه یه کاتالوگ a4 هست که توی فرم 60 در 45 بسته شده . اون خط سبزی که گزاشتم نحوه چرخیدن کاذ هست یعنی تو اون خط سبز رو یه میله فرض کن که حاذ از چپ به راست دورش می چرخه که این مدل رو همون کف دستی خودمون می گن خوب
این مدل کف دستی هست و کار به صورت منگنه صحافی میشه یعنی صفحه های چاپ شده باید به هم چسبیده باشند یعنه اولین صفحه به آخری چشبیده و همینجوری زوجو فرد میان پایین خوب
الان نگاه کن اینجا ما صفحه های 3 و 4 و 17 و 18 رو داریم که بهم چسبیده هستند. مثل دفتر مشقهایی که منگنه می شند
خوب ببین این دوتا فرمی که من بستم به همین صورت که می بینی بسته میشه و راه دیگه ایی نداره در هر دو روش هم رنگهای هم رنگ میان نزدیک به هم و نمی تونی جور دیگه ایی ببندی خوب
حالا خوب نگاه که صفحه های 3 و 4و 17 و 18 چه جوری قرار گرفتن که قرار روی هم بخورند
اینم بگم صفحهی 3 به صفحهی 18 چسبیده از کنارو صفحهی 17 به صفحهی 4 چسبیده . این دو روض هر دو کف دستی توی یکی کار سر به سر چیده شده و توی یکی دیگه کار ته به ته
الان فکر کنم گرفتی
اما اگر صفحه ها به هم نچسبیده بود یعنی صحافی ما قرار نبود منگنه باشه و مثلا چسب گرم بود که کاغذ ها باید تک تک پشت رو می خوردند هم این دو روش درست هم هم روشی که شما گزاشتی که به صورت سکه ایی هست و هم چند روش دیگه
--------
اینم بگم که این فرمی که من بستم روش زدن 4 صفحه با یه فرم هست که این باعث مشه فقط سرعت کار وی چاپ بالا بره و اگر اشکالی پیش بیاد فقط یه زینک رو باطل می کنیم
اما می شد مثلا من 4 صفحه فرد رو توی یه فرم و 4 صفحه دیگر رو توی یه فرم دیگر قرار می دادم که پشت هم بخورند که این از لحاظ قیمت فرقی نمی کرد ولی اگر اشکالی پیش می اومد اون وقت 2 فرم کار رو باید می ریختی دور زینکش رو باطله میشد و اینجوری هزینهی پرت کارت بیشتر می شد.
--------
من از تو متشکرم و موفق باشی

پیوست ها

• kaf dastii 2.jpg
    kaf dastii 2.jpg
    563.7 کیلوبایت · بازدیدها: 47
  • kaf dastii.jpg
    kaf dastii.jpg
    562.6 کیلوبایت · بازدیدها: 39

Amir001

Member
بله . اونا همشون بريده ميشن . و 4تا a5 ميشن.

ميشه يه لطفي كنيد ، اين فورمي كه گذاشتيد براي من يكم گنگه . اگه زحمتي نيست هممون كلمه ايران رو به طور كف دستي و صحافي منگنه ببنديد.

نطرتونم در مورد اين فورمم كه 1 رو هست و فردا ميره براي چاپ هم بدين ممنون ميشم.
البته تمام دور خطها در فورم اصلي پاك شده.

پیوست ها

• molaei 16 7 90.jpg
    molaei 16 7 90.jpg
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 30

legendarp

Well-Known Member
عزیزم سعی کن فرم هایی که اینجا می زاری واسه من ببینم رو
dpi رو بزاری روی 72 و فرمت رنگش رو rgb بکن این دوتا کا ررو که بکنی حجم عکست خیلی میاد پایین و اون وقت می تونی توی سایز اصلی بزاری الان اینی که واسه من گزاشتی سایزش 42 در 31 و نمی تونم بهت بگم درست بستی یا نه چون باید یه کم توضیح هم بدی که چه سایزهایی داخل کار وجود داره چون سایزت اصلی نیست من نمی تونم اون تویی ها رو سایز بزنم ولی خوب یه a4 داری یه پاکت نامه داری که باید سیازش رو بگی که پاکت نامه ملخی هست یا اختصاصی و.......
تا اینجا اینی که گزاشتی مشکل برش داره هم عرضی چیدمان در رنگ وگرنه مشکل دیگه ایی نداره
راستی ببین واسه پاکت نامه نوشته هات رو خیلی گوشه گرفتی و نزدیک به لبه سعی کن تا نزدیک به 1 سانتیمتر یا بیشتر فاصله بدی که دستگاه خط زن و تا کن نوشته رو تا نکنه تی توی خطای کار و هیچ کاریت باطله نشه
مشکی های کارت هم 4 رنگ هست که این خیلی بد و ممکن هست پشت بزنه رنگ مشکی رو تک رنگ بگیر عوضش همراهش می تونی از 40 تا 60 درصد آبی همراهش کنی ولی هرچی کمتر بهتر چون توی کارت آبی بیشتر از بقیه داری و این باعث میشه مشکیت رو خوش رنگ کنه سعی کن همه رنگ هات از دورنگ یا نهایت از رنگ تشکیل شده باشه
فرم های سربرگ و ست اداری رو زیاد 4 رنگ نزن سعی کن بیشتر دو رنگ کار کنی یا تک رنگ و یا 3 رنگ هرچی تعداد رنگ کمتر هم کار بهتر چاپ میشه و قیمتش مطلوب تره و بهتره چون اینجور فرم ها باید ساده باشه زیاد تنوع رنگی لازم نداره
--------------------
خوب اما در مورد فرمی که برات گزاشتم واضح توضیح دادم و مشخص گفتم کجاهاش رو توجه نشدی که من بهت بگم یه بار دیگه بخون و با دقت به عکس نگاه کن متوجه می شی

آخرین ویرایش:

f.chavoshi

New Member
سلام من مشکل توی کارهای چاپ دارم چه کار کنم که کار چاپ را نزدیک به کار طاحی شده بکنم ...

alireza-R

New Member
با سلام خدمت شما اساتيد و بزرگواران
من با مشکلي روبرو هستم که وقتي داشتم در اينترنت براي جواب آن سرچ ميکردم با سايت شما روبرو شدم و فکر کردم شما ميتوانيد کمکم کنيد .
من براي چاپ يک بروشور مجله اي به يکي از چاپخانه ها مراجعه کردم و بعد از ارارئه طرح و محتوا و ساير موارد ، وقتي خواستم از ميزان کاغذ مصرفي و هزينه آن مطلع بشوم فرمول زير را به من اعلام کردند که از بعضي قسمتهاش اصلا سر درنميارم
(عرض کاغذ X گرماژ کاغذ x کات آف دستگاه x تعداد فرم x درصد پرتي 15 x مقدار تيراژ ) / 10،000،000 = مقدارکاغذ مصرفي
بايد توضيح بدم که کاغذ انتخابي من از نوع کاغذ LWC هستش و با توجه به موجودي کاغذها و مشخصات زير متغيرهاي فرمول بالا تغيير ميکنه ، ميخواستم بدونم اولا آيا اين فرمول درسته يا نه و اينکه با توجه به فرمول اصلي و توضيحات و مثالهايي که شما ارائه داديد پارامترهاي اين فرمول به چه معنايي هستش .
کاغذ عرض 127 و 128 و 129 با گرماژ 58 و 60 داراي کات آف دستگاه 99 و داراي تعداد فرم 2
کاغذ عرض 100 با گرماژ 58 و 60 داراي کات آف دستگاه 62 و داراي تعداد فرم 1
بعنوان مثال با توجه به تيراژ 20 هزار نسخه با حالت اول اينگونه محاسبه کردند :
(127*60*99*2*1.15*20000)/10000000=3470/148 کيلو کاغذ
با حالت دوم :
(100*60*62*1*1.15*20000)/10000000=855/6 کيلوکاغذ
ممن.ن ميشم راهنمائي فرمائيد .

جدیدترین ارسال ها

بالا