طریقه نصب cd writer

ali.2

Active Member
میخوام سی رایترمو وصل کنم/ فیشهای برق دیتا و جامپر رو خودم میدونم چیه. اما اون سه تای آخری نمیدونم کجای مادربرد باید متصل بشه/ لطفا یکی راهنمایی کنه. اون سه تا رو میخوام وصل کنم
1560255600959_848258712.jpg

the_king

مدیرکل انجمن
میخوام سی رایترمو وصل کنم/ فیشهای برق دیتا و جامپر رو خودم میدونم چیه. اما اون سه تای آخری نمیدونم کجای مادربرد باید متصل بشه/ لطفا یکی راهنمایی کنه. اون سه تا رو میخوام وصل کنم
1560255600959_848258712.jpg
از سمت چپ شروع می کنم :
به اون 6 پینی ئه اول که کاری نخواهید داشت.
معمولا CD-Drive های قدیمی یک دکمه Play/Stop داشتند تا بتوانند موزیک Audio CD رو مستقل از سیستم پخش کنند، یعنی فقط از برق سیستم استفاده کنند و به عنوان یک CD Player مستقل کار کنند. می توانستید صدای اون پخش رو از هدفون بشنوید ولی در پشت درایو برای اتصال به بلند گو و کارت صوتی راه های دیگه ای هم وجود داشت.
اون 2 پینی خروجی صوتی دیجیتال CD-Writer تون هست که وقتی یک Audio CD با چندین Track صوتی که نهایتا 74 دقیقه موسیقی داخلش قرار داره رو Play میکنه، صدای دیجیتال از اون دو پین درمیاد. اگه کارت صوتی سیستم تون همچین پورت ورودی ای روی کارت اش داره، میتوانید با کابلی که مناسب اینکاره و گاهی داخل جعبه CD-Writer هست بهش وصل کنید. دیگه این اتصال اهمیتی نداره، چون تو این دوره زمونه از Audio CD به ندرت استفاده میشه و معمولا CD با فایل های mp3 گوش میدن که ظرفیت خیلی بیشتری نسبت به اون 74 دقیقه داره.
اون چهار پین هم مشابه همون دو پین ئه کنارشه، ولی دیجیتال نیست. اون چهار پین صدای آنالوگ پخش Audio CD رو تولید میکنه که دو پینش برای کانال صوتی چپ و دو پینش برای کانال صوتی راست ئه. میتوانید بدون آمپلی فایر به یک بلندگو وصلش کنید ولی صدای کمی خواهد داشت. بهتره به ورودی کارت صوتی که باید روی کارت پیداش کنید متصل بشه تا صداش رو تقویت کنه. مثل همون نسخه دو پین دیجیتالش در این دوره زمونه منسوخ شده و به ندرت استفاده میشه.

ali.2

Active Member
ممنون. یعنی منظورتون اینه که اگه ۶ پین رو با کابل مربوط به خودش به برق وصل کنم دیگه احتیاجی نیست رایتر رو داخل کیس قرار بدم؟ خودش به صورت یه CD Player مستقل کار میکنه؟ آخه جلوی رایتر یه خروجی هدفون و کم و زیاد کردن صدا هم هست
1560294383600397906235.jpg

اون دو پین و چهار پینم باید جاشو رو مادربرد پیدا کنم؟ چهار پین یدونه کنارش نوشته CD_IN
15602948534071135868017.jpg

سوکتهای دو پین رو نتونستم پیدا کنم/ دوتا کنار هم هست نمیدونم کدومشونه یه دونه هم سه پین هست که اونم کابلی بهش متصل نیست/ هر سه کنار سوکتهای مربوط به پاور و ریست کامپیوتر هستند.
1560295189360309093172.jpg

1560295399230_2143255284.jpg

آخرین ویرایش:

ali.2

Active Member
6 پین رو مادربرد وجود نداره یدونه قرمز رنگ تو عکسا معلومه که یه پینش کمه

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون. یعنی منظورتون اینه که اگه ۶ پین رو با کابل مربوط به خودش به برق وصل کنم دیگه احتیاجی نیست رایتر رو داخل کیس قرار بدم؟ خودش به صورت یه CD Player مستقل کار میکنه؟ آخه جلوی رایتر یه خروجی هدفون و کم و زیاد کردن صدا هم هست.
اگه بخواهید از درایو فقط و فقط به عنوان یک CD Player که Audio CD ها رو میخونه استفاده کنید، بله.
بله، به عنوان CD Player کار میکنه، ولی فقط در حد پخش Audio CD ، مثلا CD ای که داخلش mp3 ئه رو Player اش نمیشناسه و مستقل پخش نمی کنه. دقیقا همون صدایی که از اون سوکت هدفون درمیاد از اون دو پین و چهار پین هم درمیاد.
اون دو پین و چهار پینم باید جاشو رو مادربرد پیدا کنم؟ چهار پین یدونه کنارش نوشته CD_IN
همونه. CD_IN ئه. پیداش کردید. همون چهار پین رو متصل کنید کافیه. دلیلی نداره که تو یک سیستم همزمان هم از دو پین استفاده بشه و هم چهار پین، چون صدای ورودی مشابهه.
سوکتهای دو پین رو نتونستم پیدا کنم/ دوتا کنار هم هست نمیدونم کدومشونه یه دونه هم سه پین هست که اونم کابلی بهش متصل نیست/ هر سه کنار سوکتهای مربوط به پاور و ریست کامپیوتر هستند.
مهم نیست. به احتمال زیاد اصلا این مادربورد اون ورودی دو پین دیجیتال رو نداره و آنالوگه.

ali.2

Active Member
اگه بخواهید از درایو فقط و فقط به عنوان یک CD Player که Audio CD ها رو میخونه استفاده کنید، بله.
بله، به عنوان CD Player کار میکنه، ولی فقط در حد پخش Audio CD ، مثلا CD ای که داخلش mp3 ئه رو Player اش نمیشناسه و مستقل پخش نمی کنه. دقیقا همون صدایی که از اون سوکت هدفون درمیاد از اون دو پین و چهار پین هم درمیاد.

همونه. CD_IN ئه. پیداش کردید. همون چهار پین رو متصل کنید کافیه. دلیلی نداره که تو یک سیستم همزمان هم از دو پین استفاده بشه و هم چهار پین، چون صدای ورودی مشابهه.

مهم نیست. به احتمال زیاد اصلا این مادربورد اون ورودی دو پین دیجیتال رو نداره و آنالوگه.
میبخشی یه سوال دیگه دارم ممنون میشم پاسخ بدید. من فعلا کابل ۴ پین نتونستم پیدا کنم همونطور داخل کیس قرار دادم. وقتی سی دی صوتی داخل درایو قرار میدم فیش هدفون و کلید کم و زیاد کردن صدا که روی درایو هست کار نمیکنه. این به خاطر همینه که کابل ۴ پین صدای آنالوگ رو وصل نکردم؟ مورد بعدی اینه که یه دکمه کنار دکمه اجکت/استپ رو درایو هست که تو عکسای بالا هم معلومه. از رو علامتهای روش فکر میکنم کارش جلوبردن آهنگ/آهنگ بعدی هست. اونم کار نمیکنه. کار نکردن این مورد آخری فکر نکنم به خاطر وصل نکردن کابل ۴ پین باشه

ali.2

Active Member
دوتا لامپ هم رو درایو هست. موقعی که عمل رایت یا پاک کردن سی دی ری رایت انجام میده یکیشون که با حرف w مشخص شده به رنگ قرمز روشنه/ موقعی هم که در حال پخش سی دی صوتی هست اونیکی که با حرف r مشخص شده به رنگ سبز روشنه و بعضی وقتا خاموش و روشن میشه. وقتی همون دکمه جلو بردن آهنگ/آهنگ بعدی رو میزنم همون چراغ سبز بلافاصله بعدش خاموش و روشن میشه اما رو آهنگ بعدی نمیره یا آهنگ در حال پخش جلو برده نمیشه

the_king

مدیرکل انجمن
میبخشی یه سوال دیگه دارم ممنون میشم پاسخ بدید. من فعلا کابل ۴ پین نتونستم پیدا کنم همونطور داخل کیس قرار دادم. وقتی سی دی صوتی داخل درایو قرار میدم فیش هدفون و کلید کم و زیاد کردن صدا که روی درایو هست کار نمیکنه. این به خاطر همینه که کابل ۴ پین صدای آنالوگ رو وصل نکردم؟ مورد بعدی اینه که یه دکمه کنار دکمه اجکت/استپ رو درایو هست که تو عکسای بالا هم معلومه. از رو علامتهای روش فکر میکنم کارش جلوبردن آهنگ/آهنگ بعدی هست. اونم کار نمیکنه. کار نکردن این مورد آخری فکر نکنم به خاطر وصل نکردن کابل ۴ پین باشه
نه، اون درایو باید مستقل صوت رو به اون فیش هدفون بفرسته، چه اون کابل 4 پین رو وصل کرده باشید و چه نکرده باشید. کارکرد اون دکمه ها هیچ ارتباطی با وجود یا فقدان کابل 4 پین پشتش ندارند.
شما اون کابل 4 پین رو برای فرستادن صوت به یک مورد دیگه بجز هدفون لازم دارید، برای هدفون فقط برق نیازه و یک Audio CD قابل پخش.
اگر درایو تون سالمه، برای پخش نشدنش دلیل نمیتونه فقدان اون کابل 4 پین باشه. یا CD ای که داخلش هست Audio CD نیست یا نمیتونه بخونتش (فرضا خیلی کثیفه و خش داره) یا در حالت Play نیست و هنوز دکمه Play جلوی Drive رو فشار ندادید که بخونتش.

دوتا لامپ هم رو درایو هست. موقعی که عمل رایت یا پاک کردن سی دی ری رایت انجام میده یکیشون که با حرف w مشخص شده به رنگ قرمز روشنه/ موقعی هم که در حال پخش سی دی صوتی هست اونیکی که با حرف r مشخص شده به رنگ سبز روشنه و بعضی وقتا خاموش و روشن میشه. وقتی همون دکمه جلو بردن آهنگ/آهنگ بعدی رو میزنم همون چراغ سبز بلافاصله بعدش خاموش و روشن میشه اما رو آهنگ بعدی نمیره یا آهنگ در حال پخش جلو برده نمیشه
از جایی یک Audio CD دیگه پیدا کنید و اونو امتحان کنید تا مطمئن بشید که ایراد از Audio CD ای که داخلش قرار میدید نیست.
در نظر بگیرید که عمر CD هر چقدر هم که مرغوب باشه محدوده و طبیعیه که بعد چند سال، حالا بیشتر یا کمتر قابل خوندن نباشه.

ali.2

Active Member
ممنونم . درست شد. بله چون ویندوز خودش با قرار دادن cd صوتی اتوماتیک شروع به پخش آهنگ میکرد من نمیدونستم که باید دکمه play روی دستگاهو بزنم. با بستن پنجره مدیاپلیر و زدن دکمه پلی روی رایتر همه چی درسته. ممنونم

جدیدترین ارسال ها

بالا