طرز ساخت فايل setup با نرم افزار Winrar

asbtond

Active Member
حتما شما هم فقط از نرم افزار Winrar برای فشرده کردن فایلها استفاده میکردید اما از الان بدانید با کمک این نرم افزار میتوان فایلهایی با قابلیت نصب (Setup)هم ساخت.اگر برنامه نویس هستید و قصد دارید برای نرم افزار جدیدتان فایل Setup بسازید و یا قصد دارید یکسری فایل را به صورت فایلی با قابلیت نصب برای دوستان خودتان ارسال کنید … Winrar اینجاست.
روش کار:
-فایلهای خود را انتخاب کنید ,کلیک راست را بزنید و گزینه ی “Add Files to archives”را انتخاب کنید.
- در پنجره ای که باز میشود گزینه Create SFX Archive را پیداکنید و با گذاشتن تیک آن را فعال کنید.
1.png


- حالا در همان پنجره به برگه Advanced بروید و بر روی دکمه “SFX Options” کلیک کنید.
- اغلب تنظیمات مربوط به فایل Setup ما در این پنجره قرار دارد.
تنظیمات
برگه General:در اینجا مسیر نصب فایلها را مشخص میکنید مثلا در پوشه ی Program Files و یا مسیری که خود شما میخواهید.حتی میتوانید در قسمتهای Run After/BeforExtraction برنامه ای را بعد یا قبل از نصب فایلها اجرا کنید که میتواند موزیک هم باشد.

2.png


برگه Advanced:قسمت delete older files در این برگه زمانی کاربرد دارد که کاربر شما نسخه ی جدیدی از نرم افزارتان را نصب میکند و با این گزینه میتوانید فایلهای قدیمی را پاک کنید. با انتخاب دکمه Add shortcut میتوانید برای نرم افزار خودتان مثلا در Desktop یک میانبر بسازید.

3.png


برگه Mods :در این قسمت میتوانید مشخص کنید که برای نصب برنامه از کابر سوال شود یا بدون سوال فایلها نصب شوند.
4.png


برگه Text and Icon :اگر میخواهید کمی حرفه ای تر باشید برای فایل Setup خودتان یک آیکون دلخواه تعیین کنید کافیست در قسمت Load SFX Icon… آیکون مورد نظرتان را انتخاب کنید.همچنین میتوانید در این بخش نوشته ای به کاربر نشان دهید.
5.png

برگه License:اگرخواستید قبل از نصب فایلها به نصب کننده هشدارهایی بدهید و برای نصب فایلها شرایطی قرار دهید از این قسمت استفاده کنید.

6.png

به همین سادگی شما یک فایل Setup حرفه ای ساختید!
 

جدیدترین ارسال ها

بالا