بی بی کد طرح کاناپه

amirmansouri

New Member
سلام و درود بر دوستان حرفه ای
آقایون خانوما سطح کارارو پایین بیارین تا ما هم رومون بشه از کارامون آپلود کنیم
گوشه اتاقم خیلی وقته خالی بود تصویو گرفتم کاناپه ای براش بسازم
طرحش رو اینجا میزارم تا بقیه دوستان هم نظر بدن-متریال هم یا از فوم فشرده یا ام دی اف خام برا سی ان سی استفاده میکنم تا ببینیم کدومش بهتر اجرا میشه

پیوست ها

• test.jpg
    test.jpg
    324.8 کیلوبایت · بازدیدها: 77

sallarmelli

Active Member
کار بسیار عالی و خوبی هست که برای اتاق خودت طراحی می کنی
ولی به نسبت حجمی که مبلت فضا اشغال می کنه بهروری پایین ولی باکی نیست شما مختارید
اما از لحاظ عملکردی نشستن روی این مبل راحته؟

FATEMEH

همسفر قاصدک ها
سلام . طرح جالبی شده البته از لحاظ ارگونومیک فک کنم کمی مشکل داره
منو یاد این صندلی ها انداخت که پایه های منحنی داره کنار شومینه روش کتاب میخونن :دی
اگر پایه هاش اونطوری بشه و کمی فضای داخلی بیشتری برای حجم بدن داشته باشه فک کنم کاربردی تر میشه . ایده زیبایی بود در هر صورت

amirmansouri

New Member
ممنون از همه دوستان که وقت گذاشتن و نظر دادن
برای ساختش یکمی قسمت نشیمن اصلاح میشه و از فوم فشرده اسفنجی استفاده میکنم تا هم راحت باشه و هم اینکه دیگه مشکل کمر درد و نداشده باشه
آزمون و خطایی پیش میریم ببیینیم چی میشه بالاخره همچین ایده هایی رو باید از یه جایی شروع کرد
همه نظرات شما دوستای گلم رو پرینت میگیرم و میبرم تو کارگاه تا بیشتر روش کار کنم،مطمئناً که مفیده.ممنون از همگس

سلام دوست عزیز این طرح صندلی در واقع متعلق به گریت ریتولد طرح بسیار جالب و مبتکرانست قبل از این صندلی زیگ زاگ توسط این هنرمند طراحی شده بود نمونه اورجینالش توسط چوب بلوط جنگلی ساخته شده بود و بعد از اون ما به وسیله چوب راش و لبه هاشو با سوهان و سمباته فیلت کردیم و در نهایت پلی استر ساختیم امیدوارم ماله شما هم خوب در بیاد

martin eco

Well-Known Member
با سلام..
مهمترین موضوعی که باعث شده این کار دوستان رو اذیت کنه و به دل نشینه اینه که شما بدون توجه به مبانی این نوع کار ازش خوشتون اومده و یه کار مشابه اون زدید ولی چیزی که در نظر نگرفتید اینه که این کار یه کار پارامتریک هست که واسه طراحیش بسیاری از مسائل مانند ارگونومی..زوایای اون..اولویت ها و غیره به عنوان پارامترهای طراحی مورد استفاده نرم افزار قرار گرفته تا نتیجه اون چیزی شده که شما رو جذب خودش کرده ولی اینجا شما یکسری صفحه رو در کنار هم قرار دادید و کار شده این...
موفق باشید:rose:

من صبح نظر دادم ولی ثبت نشد
طراحی این صندلی در واقع متعلق به گریت ریتولد که قبلا صندلی معروف زیگزاگ رو طراحی کرده بود
ما هم اینو تو طرحم استفاده کردم :green: واسه یک سالن یوگا که بیشتر وابسته به فنگ شویی بود طراحیش
با چوب راش و cnc و پلی استر

amirmansouri

New Member
سلام دوست عزیز این طرح صندلی در واقع متعلق به گریت ریتولد طرح بسیار جالب و مبتکرانست قبل از این صندلی زیگ زاگ توسط این هنرمند طراحی شده بود نمونه اورجینالش توسط چوب بلوط جنگلی ساخته شده بود و بعد از اون ما به وسیله چوب راش و لبه هاشو با سوهان و سمباته فیلت کردیم و در نهایت پلی استر ساختیم امیدوارم ماله شما هم خوب در بیاد

ممنون سعید جان مشابه طرح زیاده ولی اینو تو گرسهاپر با راینو بصورت 20 خط تصادفی درآوردم
اگه لینکش باشه برام بفرست تا ببینم کمک بزرگی میکنی عزیز
از لحاظ متریال چطور؟جواب داد!؟؟

amirmansouri

New Member
با سلام..
مهمترین موضوعی که باعث شده این کار دوستان رو اذیت کنه و به دل نشینه اینه که شما بدون توجه به مبانی این نوع کار ازش خوشتون اومده و یه کار مشابه اون زدید ولی چیزی که در نظر نگرفتید اینه که این کار یه کار پارامتریک هست که واسه طراحیش بسیاری از مسائل مانند ارگونومی..زوایای اون..اولویت ها و غیره به عنوان پارامترهای طراحی مورد استفاده نرم افزار قرار گرفته تا نتیجه اون چیزی شده که شما رو جذب خودش کرده ولی اینجا شما یکسری صفحه رو در کنار هم قرار دادید و کار شده این...
موفق باشید:rose:
کاملاً درست و منطقی ممنون ازت

سلام آرمین جان دقیقا مشابه این سبک وجود داره و طرح شما متفاوت و زبیاست تبریک می گم و اینکه بیشتر این صندلی جنبه نمایشگاهی داره ولی زیباست
درآوردن اون راحته سعی کن هر کدوم از قطعه هارو با کد بکشی و و فایلشو ببری به دستگاه و برش هارو تحویل بگیری فکر نمی کنم با فوم دوامش و عمرش زیاد بشه ولی چوب راش خوبه تو مرحله بدی بهتره ثمباته یا سمباته بزنی و بدی پلی استر کنن
سعی کن اگه می خوای کار کرد صندلی داشته باشه یا مبل ارگونومیک باشه و میز عسلی هم واسش طراحی کنی
گرسهاپر چه عالی من خیلی دوست دارم باهاش کار کنم عملکردش برای منحنی های پارامتریک عالیه

amirmansouri

New Member
راستی دوست عزیز امکانش هست فایل کار (گراس) یا عکسی از اون بزاری ...ممنون:rose:
بله چرا که نه اینم فایل عکسش ...............

البته که نظر همه دوستان منطقیه ولی به نظر خودم تا پیش نره،ساخته نشه ایرادهاش برطرف نمیشه
ماکه اینو واسه خواب نمیخواهیم !!!تو قدم اول بیشتر جنبه نمایشی داره قدم بعدی حفظ ایده آل ترین حالت ارگونومی سوم راحتی و متریال مناسب چهارم صرفه اقتصادی برای تولید و ارزیابی سلیقه ای......
میبینین همه این مراحل باید طی بشه تا اونوقت بشه رو طرح دفاع کرد
پس از دوستان خواهشی دارم که برا طی این مراحل نظرشون رو قرار بدن
ممکنه طرح کلاً تغییر کنه تا به ایده آل های بالایی بخواد برسه........

پیوست ها

• grass.jpg
    grass.jpg
    213.7 کیلوبایت · بازدیدها: 7

جدیدترین ارسال ها

بالا