طراحی و دیزاین هتل مدرن

اما دیگر شرایط مانند قبل نیست. امروزه اولین موضوع مهمی که در چشم مخاطب برای انتخاب یک هتل دیده میشود، ظاهر و سپس دکوراسیون داخلی آن است. همین موضوع باعث شده تا در دهه اخیر بیشتر انبوه سازان به سمت ساخت هتل های مدرن پیش روی کرده و هتل داران قدیمی بنای هتل خود را به سبک و سیاق هتل های جدید اروپایی بازسازی کنند.
در این مطلب قصد داریم تا ویژگی های طراحی دکوراسیون هتل مدرن را برای شما بازگو کنیم و به شما توضیح دهیم که یک هتل با طراحی مدرن و البته پر طرفدار امروزی، با چه مشخصاتی میتواند مخاطبان را به سمت خود جذب کند. با ما همراه باشید.
چه نکاتی را در طراحی دکوراسیون هتل مدرن مورد توجه قرار دهیم؟
اولین بخشی که در مقابل دید مسافر و مخاطب هتل قرار میگیرد، لابی است. تا به حال در سایت مقالات بسیاری در مورد لابی هتل و چگونگی طراحی داخلی و دکوراسیون آن نوشته ایم که میتوانید آنها را مطالعه کنید. در ادامه به صورت تخصصی، اطلاعاتی در مورد نکات طراحی لابی در دکوراسیون هتل مدرن را برای شما توضیح میدهیم:
دکوراسیون لابی مدرن
در گذشته کاربرد لابی هتل نسبت به امروز و در یک هتل مدرن متفاوت بود. لابی مدرن هتل، امروزه به جایی برای:
 • استراحت
 • برگزاری جلسات
 • انتظار
 • انجام کار های رایانه ای
 • و…
تبدیل شده است. در حالی که لابی های قدیمی در نهایت فضای کوچکی را برای انتظار مخاطبان و گاهاً استراحت آنها تأمین میکردند. برای طراحی دکوراسیون لابی هتلی مدرن، باید به این نکات توجه خاصی داشته باشید:
نکته ۱: از طراحی تک بعدی دور شوید. اگر قرار است لابی هتل شما کاربرد های فراوانی داشته باشد، باید بتوانید آن را در چند بعد مختلف طراحی کنید. قسمتی برای استراحت، قسمتی برای برگزاری جلسات و حتی چند میز و صندلی کوچک در گوشه ای دنج جهت انجام فعالیت های روزانه.
نکته ۲: در ادامه نکته قبلی، جهت رسیدن به یک دکوراسیون چند بعدی برای لابی هتل خود، باید از چندین نوع مبلمان در آن استفاده کنید. در ابتدایی ترین حالت، مبلمان راحتیِ لابی مدرن خود را خریداری کنید و در قسمت مناسب آن قرار دهید. پس از آن به فکر مبلمان رسمی تر با رنگ های زیبا و شیک باشید تا مسافران هتل بتوانند یک جلسه شیک رسمی و یا جلسه ای دو نفره را در آن برگزار کنند. با توجه به کاربرد هایی که برای لابی در نظر گرفته اید، مابقی مبلمان مورد نیاز آن را نیز تهیه کنید.
نکته ۳: مطمئن شوید که در کنار مبلمان و میز هایی که افراد ساکن روی آن نیاز به استفاده از برق دارند، پریز های برق وجود داشته و مسافر شما مجبور نمیشود برای شارژ کردن تلفن همراه خود، در لابی سرگردان شود.
نکته ۴: میتوانید برای طراحی بهتر دکوراسیون لابی مدرن هتل خود، یک بارِ نوشیدنی کوچک را در آن جای دهید. هتل های اروپایی مدت زمان زیادی است که در این قسمت از هتل محلی را برای سرو نوشیدنی قرار داده اند. شما هم میتوانید از این ایده الهام بگیرید و به افزایش رضایت مخاطبان خود کمک کنید.
در انتها نیز وجود اِلمان های آرامش بخش مانند فواره های کوچک و گلدان های گل بزرگ در اطراف لابی، میتواند به زیبایی این قسمت بیافزاید.
دیزاین رستوران در دکوراسیون هتل مدرن
آشپزی یک هنر است! پس نباید این هنر را در یک مکان خشک و ساده به نمایش گذاشت. از جمله ویژگی های طراحی دکوراسیون هتل مدرن، وجود رستوران ها و کافه های شیک و زیبا هستند که طراحی آنها هیچ ربطی به طراحی یک رستوران عادی در سطح شهر ندارد.
مخاطبان هتل صرفا برای غذا خوردن به آن مراجعه نمیکنند. پس شاید بتوان گفت که رستوران هم مانند لابی دارای کاربرد های مختلف و متفاوتی است. البته قرار نیست در آن از انواع صندلی و مبلمان استفاده کنیم اما باید دکوراسیون رستوران مدرن به صورتی انتخاب شود که تمامی مخاطبان و با هر سلیقه ای، از بودن در آن لذت ببرند.
برای داشتن یک رستوران زیبا نیاز است تا از تزیینات مختلف مربوط به آن استفاده کنید. البته اگر رستوران شما در فضای بیرونی (هوای آزاد) قرار بگیرد، دست شما برای دادن جلوه های خاص و افزایش زیبایی آن بسیار باز است. در این صورت وجود چند مشعل با آتش واقعی به جای سیستم گرمایشی و پنکه های آبی به عنوان سیستم خنک کننده، باعث افزایش حس مثبت مخاطبان و رضایت آنها از صرف زمان خود در رستوران و حتی احتمالاً افزایش میل آنها به سفارش غذاهای داخل منو میشود.
اتاق ها در دکوراسیون هتل مدرن
نمیتوان در مورد شیوه طراحی اتاق در دکوراسیون هتل مدرن نظر قطعی داد. شاید بهتر باشد که نظر آخر را یک طراح داخلی حرفه ای و نسبت به دکوراسیون کلی هتل بدهد اما از جمله ویژگی های طراحی دکوراسیون هتل مدرن در اتاق، وجود رنگبندی خاص و چشم نواز است.
اگر رنگ دیوار ها
 • سقف
 • ملحفه ها
 • روتختی
 • میز و صندلی
 • و…
اتاق هتل شما مانند دیگر هتل های معمولی صرفا از سفید و نهایتا چند رنگ تکراری دیگر تشکیل شده باشد، احتمالاً شما حرفی برای گفتن در مقابل مخاطبان خود ندارید. اما استفاده از رنگ های خاصی مانند:
 • بنفش
 • صورتی
 • زرد
 • سبز
 • رنگ های اسپورت تیره
 • و…
باعث ایجاد یک ذهنیت مثبت همیشگی از شما در ذهن مخاطب حتی پس از گذراندن یک شب در اتاق های هتل شما میشود.
نکته:
در زمان طراحی دکوراسیون اتاق های هتل مدرن خود، به اجزای جدا ناشدنی زندگی امروز مردم؛ تلفن ها، تبلت ها و رایانه های همراه توجه داشته باشید. شما باید تمام توان خود را در افزایش راحتی مسافران هتل به کار ببرید. پس پریز های برق را در نزدیکی تخت خواب و میز و صندلی ها قرار دهید.
مدرن خود، به اجزای جدا ناشدنی زندگی امروز مردم؛ تلفن ها، تبلت ها و رایانه های همراه توجه داشته باشید. شما باید تمام توان خود را در افزایش راحتی مسافران هتل به کار ببرید. پس پریز های برق را در نزدیکی تخت خواب و میز و صندلی ها قرار دهید.
تهران دیزاین سنتر
 

جدیدترین ارسال ها

بالا