طراحی فلکسی

samaelec

New Member
سلام..من برای طراحی یک تابلو فلکس با مشکل مواجه شدم...تصویرهایی که دارم رو نمیتونم از یه حد معینی بزرگتر کنم و سیستمم ارور میده....دی پی ای تصاویر هم 350 است...اگه کمکم کنید ممنون میشم

FashisT

Active Member
ارورش مربوط به Virtual Memory نمیشه؟
فعلا
13.gif

sorosh

Active Member
سلام دوست عزيز

تا آنجا كه من ميدانم چاپگر فلكسي , dpi تصاويري كه چاپ مي كند بايد حدود 72 باشد

وگرنه رنگها را به هم ميريزد .....بنابر اين الان بايد به ايميج سايز بروي و از رزوليشن

كم كني و به اندازه اضافه كني اگر مفهوم نيست بپرس تا بگويم ..

Parham

Well-Known Member
بستگی‌ به شما دارد ... اما به طور معمول dpi 72 هستش

Parham

Well-Known Member
به سلامتی‌ ... خوشحالم که مشکل شما هم حل شد ... حالا کجای کار گیر بود ؟

adame_haji

Member
ببین داداش مشکل اصلی شما در فضای اسکرچ دیسک شما بوده که با پایین آوردن DPI حل شده
من خودم با DPI 300 کار میکنم و یک دهم اندازه واقعی گردنم هم بره DPI رو پایین نمیارم ولی حد اقل باید 4 گیگ درایوی که ویندوز توی اون نصبه و برای من که درایو C هست فضا خالی باشه وگرنه موقع جابجایی یا Transform و ... با پیغام مواجه میشم
فعلا
یا علی

S.H.R.M.K

Well-Known Member
Adam_Haji یعنی با چهار گیگ فضای خالی دیگه مشکل سرعت نداری؟حافظه چقدر داری؟
یه سوال دیگه وقتی یک دهم کار میکنی بعد از تموم شدن کار چطوری بزرگ میکنی کار رو تو چاپ یا با پایین آوردن رزولوشن یا کار دیگه؟
یه توضیحی بده

ممنون

FashisT

Active Member
چند تا راه دیگم هم هست!
یکی تو تنظیمات فتوشاپ بهش ایجاد فایل temp رو بهش بگی که اگه مثلا c:/ پر شد بقیه رو رو d:/ بریزه...
یا تو قسمت system ویندوز virtual memory رو از 300 مگ تا 40000 مگ بزاری و اگه درایو های دیگه هم جا داری اونا رو همین مقدار رو بدی..اینجوری بعد از پر شدن memey اصلی که ویندوز کش خودشو روی حافظه مجازی میریزه سیستم کم نمیاره و در هر صورت خطای لعنتی پر شدن فضای حافظه رو نمیده!
فعلا
13.gif

adame_haji

Member
ببین من الان از رم 512 استفاده میکنم ولی مطمئن باش با رم 128 هم میتونم کار کنم
سیستمم 1.7 سلرون هست
رم 512 رو هم فقط برای کارهای میکس رفتم خریدم نه برای طراحی تابلو و فلکسی
البته چرا من یه تابلوی فلمسی داشتم طراحی مییکردم با ابعاد 7 متر در 2 متر که Save اون 400 مگ شده بود که دیگه به رم 512 احتیاج داشتم

من در پایان کار همون فایل PSD رو Flat میکنیم و با همون اابعاد میزنم رو سیدی روی سیدی هم ابعاد واقعی طرح نهایی رو مینویسم تا اگه بعد چاپ تغییر کرد یارو رو خفت کنم ( یا بعبارتی خشتک یارو رو پاره کنم )
همین

adame_haji

Member
FashisT گفت:
چند تا راه دیگم هم هست!
یکی تو تنظیمات فتوشاپ بهش ایجاد فایل temp رو بهش بگی که اگه مثلا c:/ پر شد بقیه رو رو d:/ بریزه...
یا تو قسمت system ویندوز virtual memory رو از 300 مگ تا 40000 مگ بزاری و اگه درایو های دیگه هم جا داری اونا رو همین مقدار رو بدی..اینجوری بعد از پر شدن memey اصلی که ویندوز کش خودشو روی حافظه مجازی میریزه سیستم کم نمیاره و در هر صورت خطای لعنتی پر شدن فضای حافظه رو نمیده!
فعلا
13.gif
اول بگم شهرام جان یه ایول داری که گفتی منم رفتم تو تنظیماتش بالاخره Scratch Disks رو پیدا کردم . من تا حالا هر چی گشته بودم پیدا نمیکردم

شهرام جان درست میگی شما ولی virtual memory هیچوقت جای مموری اصلی رو نمگیره و فقط بقول خودت اون پیغام لعنتی رو نمیده .
حالا چراش اینه که مموری اصلی یا همون رم سرعت انتقال اطلاعاتش 100 برابر انتقال اطلاعات تو هارد یا همون virtual memory هست
من یه فامیل دارم وضعشون توپه باسه بچش که راهنماییه رفته یه سیستم خریده دو تا رم 512 کینگ انداخته روش مادر برد خفن SATA ساپورت هارد 250 SATA و CPU 3 گیگ انداخته که پسرش حال کنه . این بابا الان Paint هم بلد نیست چه برسه به فتوشاپ !!!
اینا رو گفتم که بگم هر چیزی طبیعیش بیتره
یا علی

سلام من از این تاپیک اینو فهمیدم که باید برای طرحها فلکس رزولوشن 100 باشه و اندازه ابعاد واقعی باشه
آیا بعد از چاپ مشکلی تو تصاویر که بزرگ می شن پیش نمیاد تصاویرو پیکسل زده نمی شن؟

mostafa_az

Well-Known Member
شما اگه تو همون سايز بزنين كه مشكلي پيش نمياد اما اگه سايزتون كوچيكتر باشه اينطوري ميشه كه اين پيكسلي شدن هم فقط از فاصله 1 متري معلوم ميشه . از دورتر از اون ديده نميشه و واضح هستش . مگه اينكه ديگه خيلي كوچيك زده باشين .

مخلصيم
مصطفي

جدیدترین ارسال ها

بالا