بی بی کد طراحی داخلی

hadi_nn

Member
سلام.
اینم پروژه آخریم که شامل طراحی و سه بعدی سازی بود.
مدل سازی ها کلاً با 3dmax 10 و رندرینگ با Vray 2 انجام شده.
برای پست پروداکشن هم از ps و photo looks استفاده کردم.
مدت زمان شبیه سازی و طراحی هم کلاً حدود 3 روز به صورت پاره وقت و زمان رندرها هم میانگین یک ساعت و ده دقیقه با AMD 1100 و 8 گیگ رم بوده
امیدوارم خوشتون بیاد. از پیشنهاداتتون هم چه در زمینه طراحی و چه مدل سازی و رندر استقبال میکنم. لطفاً نقد های کوبنده داشته باشین چون میخوام این کار در آخر کیفیت خوبی داشته باشه. گرچه به کارفرما ارائه شده اما میخوام برای خودم روش کار کنم.
پیشاپیش مرسی

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    944.4 کیلوبایت · بازدیدها: 160
  • 4.jpg
    4.jpg
    698.3 کیلوبایت · بازدیدها: 126
  • 9.jpg
    9.jpg
    702.6 کیلوبایت · بازدیدها: 123
  • 8.jpg
    8.jpg
    578.6 کیلوبایت · بازدیدها: 113
  • 5.jpg
    5.jpg
    589.6 کیلوبایت · بازدیدها: 109

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
سلام هادی جان به نظر من کاره خیلی خوبی شده. بهت تبریک میگم.:rose:
تو رندر شماره 1 اولین چیزی که به نظرم خوب نمیاد متریال مبله و اینکه نور بعضی جاها اوربرایت شده.
تورندر شماره 4 هم مبل شبیه خمیر بازی شده و کتاب های روی میز متریال ندارن و فکر میکنم ior اون لیوان ها روی میز درست نباشه و scale شون یه خورده بزرگ به نظر میرسه.
میز نهار خوری تو رندر شماره 9 متریال خوبی نداره و subdivs پایینه و نویز دار شده. و لبه هاشو باید تو فتوشاپ یه خورده بلار میکردی.
از طراحی آشپزخونه هم خوشم اومد.:rose:

hameeda

Member
باید عرصه های معماری رو جدا کنی با استفاده از متریال ها
چون فضا خیلی یه دست هست با اینکه تعدد متریال داری
شما باید از کل به جز بری یعنی اینکه چند تا متریال اصل و مهم برای بدنه ها استفاده کنی و بعد بری سراغ جزییات موفق باشی.

madmaster_3d

Well-Known Member
به به. یعنی همه رو خودت مدل کردی؟! یا آمادس. ( آخه گفتی مدل سازی ) . رندر ها که عالین. فقط شاید ایرادی که بشه گرفت یکی بالشت اون راحتی نارنجیه باشه یکی هم فرش سفیده. همه چیز عالی بود من چقدر خوشبختم. اگر دوست داشتی نحوه نورپردازیت رو هم بزار. البته من که نه داخلی کار می کنم نه رشتم معماریه. ولی اینجوری می تونی به هموطنانت یک کمک زیادی بکنی. حالا نزاشتی هم کسی ناراحت نمیشه. چون کمتر پیش میاد کسی بزاره. اینجا ایرانه لعنتی شوخی نیستش خبری از آموزش اینها نیستش :lol:

آخرین ویرایش:

hadi_nn

Member
مرسی از همه.
تا اینجاش دستم بسته بود یه خورده اما از اینجا به بعدش با خودمه. البته مدل های استفاده شده آماده هستند این رو هم در نظر بگیرید
یک رندر دیگه هم تو همین پست پیوست میکنم

پیوست ها

• 10.jpg
    10.jpg
    782.5 کیلوبایت · بازدیدها: 34

ALI_TAKHTI

Active Member
عالی کمه واسه اینکار. فوق العاده مناسب تره.
فقط جنس مبلمان خوب نیست.خیلی صاف شده. یکم رو جنسش کار کن. مبل چرمه اما این جنس پلاستیکه.
بازم میگم عالی. کلی حال کردم.

maxpin206

Well-Known Member
مرحبا عالیه کارت
از لحاظ تردی خیلی خوب شده هم نور هم رندر هم پست پرو
برای زیبا شدن کارتون عرض میکنم
بهتر بجای تمرکز به جزئیات رو ساختار کلی صحنه تمرکز کنید
نکته' تابعیت کلی برای هر محدوده چیدمان از کل ساختار صحنه
مثلا شما از چند نوع لوستر کاملا متفاوت استفاده کردید!
مبلمان هریک به یک سبک وبه یک رنگ(میتونه هر کدوم به یک شکل باشه ولی در یک سبک و طیف رنگی)
ست نبودن تی وی ست با پذیرایی

T@rK@n

Member
با سلام به همه دوستان و خسته نباشی به این همکار گلمون....رندرای تمیزی گرفتی...
مشکلی که من تو این طراحی میبینم بیشتر بر میگرده به انتخاب رنگ ها و هارمونی بینشون که به نظر من با این کیفیت خوب رندر در حق این طرح ظلم شده..اگه میشد یه طیف رنگی با کنتراست تیره تر ی واسه کار انتخاب کنی و اونم نشون مشتری بدی بد نیست....البته اینها همه یه نظر شخصی ....همیشه پیروز باشی.....

hadi_nn

Member
سلام هادی جان به نظر من کاره خیلی خوبی شده. بهت تبریک میگم.:rose:
تو رندر شماره 1 اولین چیزی که به نظرم خوب نمیاد متریال مبله و اینکه نور بعضی جاها اوربرایت شده.
تورندر شماره 4 هم مبل شبیه خمیر بازی شده و کتاب های روی میز متریال ندارن و فکر میکنم ior اون لیوان ها روی میز درست نباشه و scale شون یه خورده بزرگ به نظر میرسه.
میز نهار خوری تو رندر شماره 9 متریال خوبی نداره و subdivs پایینه و نویز دار شده. و لبه هاشو باید تو فتوشاپ یه خورده بلار میکردی.
از طراحی آشپزخونه هم خوشم اومد.:rose:
در مورد متریال مبل حق با شماست جای کار داره هنوز که حتماً رسیدگی میکنم. در مورد اوربرایت شدن هم فکر میکنم فقط جایی که نور خورشید وارد کار شده توی سمت راست تصویر این مشکل هست که اونم به چشم. برای متریال لیوانها فکر نمیکنم مشکلی باشه اما بازم روش کار می کنم. میز هم که از دستم در رفت دیگه وسط های رند متوجه شدم که دیر شده بود. در کل ممنون از نظرت و اینکه با دقت کار رو دیدی :)l
باید عرصه های معماری رو جدا کنی با استفاده از متریال ها
چون فضا خیلی یه دست هست با اینکه تعدد متریال داری
شما باید از کل به جز بری یعنی اینکه چند تا متریال اصل و مهم برای بدنه ها استفاده کنی و بعد بری سراغ جزییات موفق باشی.

والا توی این کار به خاطر اینکه نمیخواست کارفرما که هزینه ها بالا بره یه خورده تو استفاده از متریالها دستم بسته بود چون قراره توی 54 طبقه اجرا بشه اما توی رندرهای بعدی کار میکنم روش قطعاً
ممنون از نظرت دوست عزیز :)

به به. یعنی همه رو خودت مدل کردی؟! یا آمادس. ( آخه گفتی مدل سازی ) . رندر ها که عالین. فقط شاید ایرادی که بشه گرفت یکی بالشت اون راحتی نارنجیه باشه یکی هم فرش سفیده. همه چیز عالی بود من چقدر خوشبختم. اگر دوست داشتی نحوه نورپردازیت رو هم بزار. البته من که نه داخلی کار می کنم نه رشتم معماریه. ولی اینجوری می تونی به هموطنانت یک کمک زیادی بکنی. حالا نزاشتی هم کسی ناراحت نمیشه. چون کمتر پیش میاد کسی بزاره. اینجا ایرانه لعنتی شوخی نیستش خبری از آموزش اینها نیستش :lol:
مدل ها که آماده هستن. البته توی مدل سازی مشکلی ندارم اما خوب کار مشکل زمانی داشته و نکته مهمتر اینکه برای مشتری بوده :)
فعلاً مختصراً عرض کنم که نور پردازیم با ویری سان و ویری اسکای هست و نورهای ویری پشت پنجره که با اسکای پرتال لینک شدن. نورهای داخل هم همگی از خانواده نورهای فتومتریک هستند
ممنون عزیزم

حرف نداره من که ایرادی نمیبینم.... تبریک....... پیشنهاد تاپ گالری......... به کار قشنگت حسودی کردم.... موفق باشی
خیلی ممنون seous جان . خیلی لطف داری شما :)
عالی کمه واسه اینکار. فوق العاده مناسب تره.
فقط جنس مبلمان خوب نیست.خیلی صاف شده. یکم رو جنسش کار کن. مبل چرمه اما این جنس پلاستیکه.
بازم میگم عالی. کلی حال کردم.
حتما روش کار می کنم :) مرسی عزیز دل
مرحبا عالیه کارت
از لحاظ تردی خیلی خوب شده هم نور هم رندر هم پست پرو
برای زیبا شدن کارتون عرض میکنم
بهتر بجای تمرکز به جزئیات رو ساختار کلی صحنه تمرکز کنید
نکته' تابعیت کلی برای هر محدوده چیدمان از کل ساختار صحنه
مثلا شما از چند نوع لوستر کاملا متفاوت استفاده کردید!
مبلمان هریک به یک سبک وبه یک رنگ(میتونه هر کدوم به یک شکل باشه ولی در یک سبک و طیف رنگی)
ست نبودن تی وی ست با پذیرایی
نظرتون رو قبول دارم. توجه نکرده بودم. مرسی بابت نظرت دوست من
با سلام به همه دوستان و خسته نباشی به این همکار گلمون....رندرای تمیزی گرفتی...
مشکلی که من تو این طراحی میبینم بیشتر بر میگرده به انتخاب رنگ ها و هارمونی بینشون که به نظر من با این کیفیت خوب رندر در حق این طرح ظلم شده..اگه میشد یه طیف رنگی با کنتراست تیره تر ی واسه کار انتخاب کنی و اونم نشون مشتری بدی بد نیست....البته اینها همه یه نظر شخصی ....همیشه پیروز باشی.....
ایشالا اگر شد روی رنگ ها هم کار میکنم ببینم چیز بهتری در میاد یا نه. ممنونم :)

این یکی از کارهایی هستش که واقعاً قراره روش کار کنم و رندرهای بعدی رو بزارم. بازم ممنون از نظر همگی. ایشالا امشب شروع میکنم روی کار کردن دوباره روی طرح

main

Well-Known Member
به نظر منم خیلی عالی شدهــ می تونه بره تاپ گالری...
موفق باشی.

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.کار خیلی خوبی شده.
به نظر تکنیکی کار بسیار شفاف و عاری از هر گونه نویز هست
زاویه ها خیلی زاویه های عالی شدن.کارو رو خیلی خوب معرفی کردی.
نکته دیگه که خیلی نظر منو جلب کرد رنگ بندی کار هست.البته نظر شخصی زیاد این رنگ بندی رو توصیه نمی کنم.اما همین که اینقدر رنگ رو آوردی معلومه شناخت داری و جسارتت رو تحسین میکنم.
توی رندر 4 یه خورده سچوریشن رو پائین بیاری بهتر میشه
رنگ نور خورشید خیلی شدید آبی هست.هیچ وقت نور آبی توی صحنه نمیاد..آبی آسمون میاد اما نور ابی نه
کار کار شایسته و با ارزشی هست.بهت خدا قوت میگم.
موفق باشی

hadi_nn

Member
ممنون عارف جان. نظراتت همیشه سازنده هستن. دارم روش کار می کنم رندرهامو یا امشب یا فردا شب میزارم دوباره روی سایت
نظراتت رو در مورد رندرهای جدید هم لازم دارم. مرسی بازم

amirmansouri

New Member
آفرین یکم بیشتر رو طرح داخلیت میشد کار کنی ولی رندر و ارائه کارت عالی بود !از کیفیت کارت خوشمان آمد....

کار بسیار عالی شده آورین ست کردن این همه آبجکت و دکور نیاز به مهارت زیادی داره

hadi_nn

Member
آفرین یکم بیشتر رو طرح داخلیت میشد کار کنی ولی رندر و ارائه کارت عالی بود !از کیفیت کارت خوشمان آمد....
ممنون از نظرت دوست عزیز :)
کار بسیار عالی شده آورین ست کردن این همه آبجکت و دکور نیاز به مهارت زیادی داره

مرسی سعید جان. لطف داری

جدیدترین ارسال ها

بالا