طراحی داخلی دفتر کار

vpic

Well-Known Member
با سلامی دوباره.
این سومین کار وی ری من هست.کل مدلینگ و ایده های طراحی از خودمه.این رندر نهاییه.زمان رندر هم مشاهده می فرمایید.با نظرات سازنده خود منو در کارهای آینده یاری کنید.
با تشکر

ccc279dc8d.jpg

پیوست ها

• 03.jpg
    03.jpg
    362.1 کیلوبایت · بازدیدها: 160
آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
خوب خیلی خوبه
می شه گفت استعدادتون خوبه توی این کار

یه راست می رم سر اصل مطلب (نقد )

ببینید پنجره ی اتاقتون رو نگاه کنید
ببینید به چه جزئیاتی به دیوار چسبیده
ببینید که یه چهار چوب ثابت داره توی دیوار و یه چهار چوب باز شو

یه نکته ی دیگه اینکه سعی کنیدکارتون رو توی فوتو شاپ ادیت کنید
به این مرحله می گن post production و به جرات می تونم بگم یکی از مهم ترین قسمت های کار هست
مثلا اگه من باشم نور خورشیدی که افتاده روی زمین رو پر نور تر رندر می کنم و توی فوتو شاپ یه هاله ی نور (البته اگه فوروم شیلتر نشه :lol:) کمی واسش می سازم تا یکمی درخشان بشه

بعد حتما دقت کنید که آبجکت هاتون روی زمین الاین باشن
خیلی بده کارتون سوتی های اینجوری داشته باشه (پایه ی صندلی ها )

متریال شیشه واقعا داغونه
انگار که خاک گرفته
یکمی باز تاب های شارپ بندازید روش

قرنیز هم یادتون نره

فعلا همینا رو درست کنید کارتون حسابی رو میاد

ضمنا در مورد نور حجمی کار من هم که پرسیده بودید توی پست اول تاپیکم توی همین انجمن کامل توضیح دادم

موفق باشید

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
هیچ نظری نمی دم.آخه من باید بدونم چه اسراری هست با این مکس مزخرف 2010 رندر بگیرین که 17 ساعت طول بکشه!

آخرین ویرایش:

vpic

Well-Known Member
هیچ نظری نمی دم.آخه من باید بدونم چه اسراری هست با این مکس مزخرف 2010 رندر بگیرین که 17 ساعت طول بکشه!
داداش عارف من با مکس 9 کار می کنم.2010 رفت به سلامت.من اینو با ماکزیمم جزئیات زدم و همه تنظیمات رو high هست.چون قراره تو ابعاد 100 در 70 تو شرکت واسه یه دفتر چاپ بشه.والا تو 32 دقیقه رندر گرفتم.

vpic

Well-Known Member
خوب خیلی خوبه
می شه گفت استعدادتون خوبه توی این کار

یه راست می رم سر اصل مطلب (نقد )

ببینید پنجره ی اتاقتون رو نگاه کنید
ببینید به چه جزئیاتی به دیوار چسبیده
ببینید که یه چهار چوب ثابت داره توی دیوار و یه چهار چوب باز شو

یه نکته ی دیگه اینکه سعی کنیدکارتون رو توی فوتو شاپ ادیت کنید
به این مرحله می گن post production و به جرات می تونم بگم یکی از مهم ترین قسمت های کار هست
مثلا اگه من باشم نور خورشیدی که افتاده روی زمین رو پر نور تر رندر می کنم و توی فوتو شاپ یه هاله ی نور (البته اگه فوروم شیلتر نشه :lol:) کمی واسش می سازم تا یکمی درخشان بشه

بعد حتما دقت کنید که آبجکت هاتون روی زمین الاین باشن
خیلی بده کارتون سوتی های اینجوری داشته باشه (پایه ی صندلی ها )

متریال شیشه واقعا داغونه
انگار که خاک گرفته
یکمی باز تاب های شارپ بندازید روش

قرنیز هم یادتون نره

فعلا همینا رو درست کنید کارتون حسابی رو میاد

ضمنا در مورد نور حجمی کار من هم که پرسیده بودید توی پست اول تاپیکم توی همین انجمن کامل توضیح دادم

موفق باشید
آقا ممنون از راهنماییهاتون.
چرا کتمان کنم همیشه تو انتخاب رنگ واسه قرنیز و چهارچوب پنجره مشکل دارم.از چه متریالی برای اینا استفاده کنم؟
در مورد ادیت تو فتوشاپ میشه یه خورده بیشتر توضیح بدید که مثلا با چه دستوراتی کار کنم؟اگه ممکنه تموم دستوراتو ذکر کنید(یکیشون ctrl+l نیست؟)
در مورد آبجکت ها که تو هوا هستن توضیحی ندارم خطا از خودمه.بعد رندر متوجه شدم.
بازتاب شارپ یعنی چی؟راستی نمونه های متریال که تو پنجره متریال هستن کم هستن و مجریم از مولتی متریال و آی دی استفاده کنیم ولی من هرچی می کنم نمی تونم باهاشون کار کنم.
بازم نهایت تشکر و احترام رو دارم.
ممنون میشم از راهنمایی های سازندتون بهره مند بشم.

AREF

خوب این شد حرف حساب.مکس 9 هم حالا نه.خیلی قدیمیه.مکس 2009 64 بیتی وصل کنین.وی ری 64بیتی هم کنارش.

1-زمان رندر زیاده! اصلا نیازی نیست تنظیمات روی Highباشه.تنظیمات رو بزار براتون ادیت کنم.عکسش رو منظورمه
2- نظرات فرخ کاملا حرفه ای هستن و دیگه تکراری نمی نویسم.( الان خودمو تو جمع حرفه ای ها مثل فرخ جا کردم@:lol:)
3-معمولا برای فضاهای داخلی گلی علفی چمنی جنگلی چیزی.... این شرکتی که براش کار کردی مگه تو کوهستان 4800 متری سیبری قرار داره؟! عکس بگ گراند باید با یک نگاه آدمو ببره تو فضای اصلی کار.کار تو بازار هنری زیاد نیست.کاربردیه.این کاری که میزارم کار آقای علیرضا انصاری هست که برای شهرمون این بنر رو درست کردن.رندرشون خیلی خوف نیست.اما تو فتو شاپ چجوری استاد کردن کارو!!
C04-copy.jpg

با اجازه 1 دستی روی کارتون کشیدم! البته توی Adobe Bridge CS4بخش Camera Raw .

04.jpg

vpic

Well-Known Member
به به عارف خان.ممنون از راهنمایی هاتون.اینو از قلم انداختم با گل و چمن و در درخت از بچگی مشکل داشتم:lol:بخدا راستشو میگم نمی دونم مدل گل و چمن و این چیزا رو از کجا بیارم و تکسچر بندی و ... اینا کنم.منطقه ما همیه سرد و کوهستانیه.این یکی از عیوب کارمه که این حسو در شما تداعی کرده.
ببخشید منظورم مکس 2009 بود.خیلی خشکل ده واون ادیتی که رو عکسم انجام دادید ولی زیادی نورش شدید نشده.من موندم هرچی تنظیمات رندر رو بالا می برم یه کم جزییات تغییر میکنه.تنظیمات رو هم چشم میزارم.
رندر های شما واقعا چشمگیره( عارف و فرخ خان و ...)حالا می فهمم که چقدر ضعیف عمل کردم.:cry:

آخرین ویرایش:

AREF

برای گل و گیاه
Archmodels Vol.024
Archmodels Vol.031
Archmodels Vol.041
Archmodels Vol.042
Archmodels Vol.051 درخت چه
Archmodels Vol.058 درخت
Archmodels Vol.061
Archmodels Vol.063
Archmodels Vol.066

pclord

کاربر متخصص
کارت خوب بوده،افرین

سعی کن نکاتی که فرخ جان و عارف جان گفتند رو انجام بدی تا کامل بشه.

موفق باشی.:rose:

vpic

Well-Known Member
ببخشید یه خورده دیر شد.عارف خان این عکس تنظیماتیه که 17 ساعت طول کشید.یه خورده دستکاریش کردم و 7 ساعت طول کشید ولی نویز بشدت زیاده و کیفیت پایین.
1266318966.jpg

پیوست ها

• 2010-02-13_012513.jpg
    2010-02-13_012513.jpg
    179.2 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • 2010-02-13_012638.jpg
    2010-02-13_012638.jpg
    94.5 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • 2010-02-13_012653.jpg
    2010-02-13_012653.jpg
    132.5 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • 2010-02-13_012704.jpg
    2010-02-13_012704.jpg
    61.6 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • 2010-02-13_012722.jpg
    2010-02-13_012722.jpg
    158.7 کیلوبایت · بازدیدها: 4

AREF

سلام.این ها رو اعمال کنید.نتیجه رو بگید

پیوست ها

• 5.gif
    5.gif
    11.9 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • 4.gif
    4.gif
    13.5 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • 3.gif
    3.gif
    6.4 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • 2.gif
    2.gif
    14.7 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • 1.gif
    1.gif
    15.9 کیلوبایت · بازدیدها: 14

vpic

Well-Known Member
با تشکر از همه دوستان نتیجه این شد:
با تنظیمات عارف خان.
متریال شیشه عوض شد.
بکگراند عوض شد.
نور ورودی قوی تر شد و تو فتوشاپ یه خورده دستکاریش کردم.
فقط وقتی per-filter رو میبرد رو 500 اصلا ies های زیر شیشه معلوم نبود و محو می شد.این per-filter چه تاثیری رو تصویر داره؟مجبور شدم بزارمش رو 50.
بازم دست همه کسانی رو که کمک کردند می بوسم.

پیوست ها

• good.jpg
    good.jpg
    483 کیلوبایت · بازدیدها: 18

AREF

بازم دست همه کسانی رو که کمک کردند می بوسم.
فقط باید دست پدر و مادر رو بوسید:snap::lol:
سلام.خوشحالم که بهش بی تعارف از 10 می دم 9 عالی شده.خیلی خوبه که علاقه مند هستین و تلاش میکنید.آمارتون از دانشگاه رسید که طرحتون فک استاد رو انداخت پائین! موفق باشید

vpic

Well-Known Member
شما سرور هستید.واقعا خوشحالم اساتیدی مثل شما دستمونو میگیرید.خدا خیرتون بده.من که چیزی نیستم داداشی پیش شما اساتید..
فک کنم اون تصویر بالام زیادی نور داره و پر رنگه.همش از بی تجربگی من تو post production هست.
این یکی رو یه خورده بیشتر دستکاری کردم.اگه مرحمت کنید یه خورده در مورد پست پروداکت توضیح بدید و از چه فیلتر هایی بیشتر واسه این کارا استفاده میشه.

پیوست ها

• office.jpg
    office.jpg
    82.8 کیلوبایت · بازدیدها: 6

AREF

post production یه اصطلاحه.به مجموعه کارهایی که بعد از رندر می کنن.چیز خاصی نیست.اما همه باید کار با Adobe Bridge رو یاد بگیرن.وقتی تو Adobe Brige یه عکس رو روش کلیک راست کنیم مخصوصا JPG گزینه ای میاد بنام Camera Raw اونجا به شدت دستتون بازه برای ویرایش عکس.از رنگ نور کنتراست و... کلا فضاست.

و Pre Filter یه فیلتری هست که محاسبات Light Cache رو سامان دهی می کنه. تو عکس زیر ببینید
0320u.jpg

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا