طراحی حرفه ای

hero110

New Member
توي ويندوز اكس پي دو طرف نوار وظيفه يه سري سوراخ هست
طراحي اونا را كي بلده ؟

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
دوست عزیز کار خاصی نداره من حالا توضیح می دم اگه یاد گرفتی که خدا رو شکر اگه نه بگو تا آموزشش رو واست بذارم

واسه این کار اول نقطه هایی رو که می خوای به هر شکل و حالتی با ابزار Pencil ایجاد کن دقت کن که قطر اون نقطه ها رو هر اندازه که می خوای در نظر بگیر

بعدش از لایه ای که توش اون نقطه ها رو کشیدی یه کپی بگیر (ctrl+j) بعد با دوبار کلیک روی لایه کپی شده برو تو قسمت تنظیمات مربوط به افکتهای لایه

توی اونجا از قسمت color overly رنگ سفید رو انتخاب کن

بعد ok کن و تو مرحله آخر فقط کافیه که لایه نقطه های سفید رو یک یا دوبار به سمت راست با کلیدهای Arrow جابجا کنی

این که می بینی این نقطه ها شبیه سوراخ هستن به خاطر وجود اون نقطه های سفید زیر نقطه های سیاه و در کنار این نقطه ها هست

امیدوارم مفید باشه

اگه کمکی خواستی بگو

hero110

New Member
چرا معمولا برای ایجاد فیلتر از یک کانال جدید استفاده میکنیم
اگر روی لایه فیلتر ایجاد کنیم چی میشه

GFX Master

hero من خودم این کار رو انجام دادم اصلا کار سختی نیست یه کار خیلی راحتیه

واسه سوال دومت هم باید بگم ایجاد یه لایه جدید باعث میشه که ما بتونیم اگه اشکالی توی قسمتی از کار پیش اومد یا خواستیم فقط اون قسمت جدید رو تغییرات بدیم خیلی راحت لایه اون رو انتخاب کنیم و فقط تغییرات رو توی اون بخش خاص انجام بدیم

اگه همه کار توی یه لایه بشه ایجاد تغییرات توی یه بخش کار امکان پذیر نیست

hero110

New Member
ساراجون
نقطه هارا ساختم و جواب داد
مرسی
ولی سوال دومم در مورد پلت کانال ها بود
معمولا یک لایه جدید را که قصد داریم فیلتر بدیم
اونا انتخاب و به عنوان یک کانال جدید سیو میکنیم
بعد توی پلت کانالها روی کنال سیو شده فیاتر میذاریم
سوال من اینه که چرا فیلتر را روی خود لایه انجام نمیدیم و روی کانال انجام میدیم

hero110

New Member
نبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــووووووووووووووووووووووووووود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

GFX Master

فکر نمی کنم چنین چیزی باشه

یعنی هستا ولی نه اینطوری که تو گفتی

ببین فیلتر رو اگه ما بخوایم روی کل عکس یا مثلا قسمتی از عکس ایجاد کنیم می تونیم توی همون پالت لایه ها این کار رو انجام بدیم ولی اگه مثلا ما بخوایم روی یه رنگ خاصی فیلتر رو ایجاد کنیم یا مثلا یه کانال ماسک ایجاد کرده باشیم و بخوایم فقط روی اون لایه ماسک که توی پالت کانال ایجادش کردیم فیلتر بدیم این کاری رو که شما گفتی انجام می دیم

پالت کانال ها در واقع راه حل خوبی واسه کار کردن روی مثلا رنگها توی عکسه مثلا اگه بخوای یک عکس کاملا رنگی رو فقط بصورت دو رنگ (مثلا سفید و سبز - سفید و قرمز - سفید و آبی) چاپ کنیم می تونیم از این پالت استفاده کنیم

hero110

New Member
با تشکر از راهنمای های قبلی
میخواستم در مورد نحوه کار با
color range
قطره چکان +و - آن توضیحاتی بدهید

hero110

New Member
با تشکر از راهنمای های قبلی
میخواستم در مورد نحوه کار با
color range
قطره چکان +و - آن توضیحاتی بدهید

GFX Master

در مورد color rang همونطور که از اسمش معلومه واسه انتخابه یه رنج (Renge) خاصی از رنگای یه تصویره

یعنی با انتخاب این مورد می تونی یه رنگ خاصی از یه تصویر رو انتخاب کنی

قطره چکان هم واسه انتخاب رنگه با این تفاوت که color rang یه سری تنظیمات پیشرفته دیگه هم داره

جدیدترین ارسال ها

بالا