صحبتي با دوستامن مشهدي در مورد كارت اينترنت

iRWEBDES

Active Member
sigma61 گفت:
DSL نه .
در جواب دوستي كه پرسيده بودند از خطوط E1 استفاده مي شود بله.اگر دوستان خواستند مي توانم ليست isp هايي كه از E1 استفاده مي كنند را اعلام كنم.
T1 چي؟
استفاده ميشه ؟

sigma61

New Member
نه .تا جايي كه من اطلاعات دارم T1 استاندارد امريكايي خطوط E1 است و در ايران استفاده نشده است. سرعت انتقال اطلاعات E1 حدود 2 مگابيت بر ثانيه ولي T1 حدود 1.5 مگاست.
(در واقع بطور دقيق E1=32*64=2048 kb per sec و T1=24*64=1544 kb per sec كه در مخابرات سيستم اول بنام pcm سي كاناله و دومي 24 كاناله مشهور است كه اولي استاندارد اروپا و دومي امريكا كانادا و ژاپن است.)

sigma61

New Member
ادمين عزيز @
اگر اجازه بدهيد فردا ليست را اعلام كنم تا در حد امكان كامل و دقيق باشد.

iRWEBDES

Active Member
كي گفته T1 استفاده نميشه؟
دوست من ISP داره خطوطش هم تي وان هستش !

sigma61

New Member
آيا شما مشخصاتي را كه در مورد سرعت خطوط E1 و T1 ذكر شد قبول داريد؟ ضمنا اگر ممكن است نام isp دوستتان را بفرماييد. شايد من اشتباه كنم.

iRWEBDES

Active Member
sigma61 گفت:
آيا شما مشخصاتي را كه در مورد سرعت خطوط E1 و T1 ذكر شد قبول داريد؟ ضمنا اگر ممكن است نام isp دوستتان را بفرماييد. شايد من اشتباه كنم.
ولله اين دوست ما آي اس پي نداره
يه سرور و 2 خط خريده و خدمات ميده اما خطي كه از مخابرات گرفته T1 هستش
اسم كارتهاش هم امپراطور هست !

sigma61

New Member
ادمين عزيز آخرين پست من در جواب iRWEBDES راجع به خطوط T1 چرا حذف شده است؟ من كه نه حرف بدي زدم و نه به دوستي بي احترامي كردم.
به هر حال طبق قولي كه دادم اسامي isp هايي كه از خطوط E1 استفاده مي كنند به ترتيب الويت از نظر بيشترين تعداد لينك E1 عبارتند از:
1-البرز
2-توس آشنا
3-آفتاب(فن آوري شرق)
4-نيستان رايانه
5-خاوران
6-نخستين الكترونيك
7-سحر
8-انگيزه
9-پيام مهر

البرز با 16 لينك بيشترين تعداد E1 را داراست و توس آشنا داراي دو مجموعه E1 است كه 8 لينك آنرا براي يوزرهاي خودش و بقيه را به isp هاي كوچكتر واگذار كرده است.
ضمنا آفتاب با 8 لينك E1 و مجوز استفاده از ديش جهت send بيشترين سرعت را داشته و سرويس خوبي ارايه مي دهد.
نكته اي را كه بايد اضافه كنم اينست كه:
در شبكه تلفن ثابت مشهد مجوز واگذاري E1 به ISP ها بصورت منطقه بندي است.به اين صورت كه منطقه 2 از سوييچ ترانزيت T2 واقع در طلاب منطقه 3 از سوييچ ترانزيت T3 واقع در ميدان عدالت منطقه 5 از سوييچ ترانزيت T5 واقع در بلوار وكيل آباد منطقه 6 از سوييچ ترانزيت T6 واقع در آزادشهر منطقه 7 از سوييچ ترانزيت مطهري واقع در خيابان عامل و نهايتا منطقه 8 از سوييچ ترانزيت منطقه 8 انقلاب واقع در احمد آباد E1 دريافت مي كنند.
اگر شما به شماره تلفن تماس شركتهاي داراي E1 دقت كنيد مي بينيد كه تمام آنها با كد971 شروع مي شوند. رقم بعدي شماره منطقه است كه در منطقه بندي بالا جاي مي گيرد و سه رقم آخر شماره ISP است.بطور مثال البرز با شماره 9716002 نشان مي دهد كه داراي E1 است و از منطقه 6 واقع در مركز شهيد فرشچي آزاد شهر E1 مي گيرد و 002 شماره اين ISP ميباشد.
و مشابه با آن آفتاب با شماره 9717000 در منطقه 7 واقع است.
درست است كه از روي اين منطقه بندي شما نمي توانيد تعداد لينك E1 اين شركتها را حدس بزنيد ولي مي توانيد با مقايسه شماره آنها با شماره تلفنهاي isp هايي كه از خطوط معمولي استفاده مي كنند نتيجه خوبي بگيريد.
موفق باشيد .

sigma61

New Member
iRWEBDES@
بهرحال دوست عزيز تا جايي كه من خبر دارم T1 و تجهيزات مرتبط با آن براي شبكه دولتي ايران اصلا خريداري نشده است ولي در هر صورت تا مركز تامين كننده خطوط مربوطه را كه اشاره كردين ندونم كجاست نمي توانم اظهار نظر ديگري بكنم.

Saeid Taheri

Active Member
sigma61 عزيز از توضيحاتي كه داديد بسيار ممنونم !

راستش من اون ارسال رو پاك نكردم چون اصلا من در

اين انجمن (عمومي كامپيوتر ) دسترسي ندارم ...

شما بايد با مدير اين قسمت يا مدير كل انجمنها اين

موضوع رو در ميان بگذاريد .

بازم از محبتتون ممنونم ...

موفق و پيروز باشيد .

oxygenws

Active Member
:) عالی بود..... سیگما جان، این که من از فلان منطقه، به ISP در فلان منطقه وصل شم مهمه؟؟ یعنی مسافت بین مناطق، سرعت اینترنت منو پایین میاره یا نه؟؟ اگر آره، تا چه حدودی؟!!
مرسی :)

sigma61

New Member
خواهش ميكنم جناب oxygenws
در پاسخ شما بايد عرض كنم كه بعد مسافت در سرعت شما تاثيري ندارد. بدليل اينكه شبكه اي كه در بالا به آن اشاره شدبراي ارتباط از فيبر نوري (fiber optic ) استفاده مي كندو انتقال اطلاعات از مركزي به مركز ديگر يكپارچه ديجيتال است.
اما موردي ديگر هست كه بايد به آن توجه داشت و آن نوع تجهيزات سوييچينگ اين مراكز است.
در حال حاضر سوييچ T2 و T5 از نوع NEAX ( ساخت NEC ژاپن) و سوييچ T3 و T6 و T7 وT8 از نوع EWSD (ساخت زيمنس آلمان) مي باشند.كه در مقايسه با هم بدليل ساختار نرم افزاري, سوييچ NEAX براي انتقال داده از سرعت كمتري نسبت به ديگري برخوردار است. علاوه بر اين نوع سوييچ مركز شهري يا ( Local ) كه شما مشترك آن هستيد نيز در سرعت شما موثر است.اگر لازم شد مي توانم نوع سوييچ و مشخصات مراكز براي پيش شماره هاي مختلف را براي دوستان اعلام كنم.

macroflash

Active Member
من شهدي هستم تو مشهد البرز و نيستان و آفتاب از خطوط پر سرعت E1 استفاده مي كنن در ضمن اين رو هم بگم كه البرز سرعت بالايي داره البته اگه با شماره 9716001 استفاده كنيد و اين رو هم بگم كه فعلا بهترين Isp مشهد آفتاب هستش كه سرعت بالا ترافيك كم و بدون فيلترينگ اما اگه شما از خط معمولي كه 4/1 خطي هست كه اين شبكه براي ارتباط با اينترنت لازم داره رو داشته باشيد سرعت پايين مياد اگه كسي واقعا سرعت بالا در اينترنت رو مي خواد در ايران تجربه كنه مي تونه بره به كافي نت افتاب كه از خود Isp آفتاب استفاده مي كنه و خط تلفن هاي خاصي داره

macroflash

Active Member
نظر من هم اين هست كه مسافت تاثيري در سرعت ندارد Isp آفتاب شبكش تو شهرك صنعتي طوس هست ولي سرعتش خيلي بالا هست در ضمن در جواب اون دوستي كه پرسيده بود مشهد Dsl داره يا نه بايد بگم كه مشهد از Dsl استفاده نمي كنه اما از Adsl استفاده مي كنه Isp آفتاب با همكاري پارس آنلاين اين شبكه رو راه اندازي كرده

ToFaN

Well-Known Member
sigma61 گفت:
iRWEBDES@
بهرحال دوست عزيز تا جايي كه من خبر دارم T1 و تجهيزات مرتبط با آن براي شبكه دولتي ايران اصلا خريداري نشده است ولي در هر صورت تا مركز تامين كننده خطوط مربوطه را كه اشاره كردين ندونم كجاست نمي توانم اظهار نظر ديگري بكنم.
موافقم
بابا ايران هنوز adsl رو كامل نكرده
ُsigma جان خيلي ممنون از توضيحاتي كه دادين
بهترين T1 اي رو كه من ديدم T1 sowed هستش واقعا سرعت بالايي داره
5 تا نباشه 4 هستش وقتي ميخواستم يه فايل 400 MB رو كه من در دبي دانلود ميكردم ظرف 2 الي 3 ساعت من اونجا با 45 دقيقه دانلود ميكردم
تازه ميگن تو دانشكاههاش ديگه بيشتره
T1 چندين نمونه هستن كه من الان حظور ذهن ندارم كه فقط هم در اروپا و امريكا و استراليا و چين و و جاههايه پيشرفته استفاده ميشه

salmanclever

Well-Known Member
فقط البرز
البرز با اينكه بعضي موقع ها قات ميزنه و يك سري مشكلات داره ولي نسبت به قيمت و مقدار ساعتش و يك سري خصوصيات بارزش بهترينه تو مشهد
اولا قيمتش خيلي توپه كه فكر كنم ارزون ترين كارت اينترنت توي مشهد باشه
كانكت كه هر موقع كه خاسته باشي كانكت ميشه من يادم نمياد تا حالا كه خاستم كانكت بشم كانكت نشده باشه
شده هيچ چي هم سرعت بهت نده ولي براي دل خوشي كانكتت ميكنه
من مدت زيادي هست كه از البرز استفاده مي كنم و چون استفاده زياد مي كنم برام بصرفه هست
هر چند الان كه مدت زيادي هست كه مجاني از اينترنت استفاده مي كنم
چجوريش ديگه بماند
بقيه كارت اينترنت ها يا پول فراوان ميگيرن سرعت نسبتا خوب ميدن يا پول زياد نميگيرن ولي سرعت افتضاه
سلمان...

Nikpendar

Member
Isp هاي مشهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد

بنظر من بهترين خط آفتاب هستش

من خطوط تمام Isp ها را امتحان كردم

البرز= فيلتر فراوان
آشنا= سرور خراب - قيمت گران
آسيا= گاهي خوب و گاهي بي جان
سپهر= مال كسايي كه حوصله دارن فراوان
ارتباط= ديگه شده داغان داغان
مولانا= سرور مي فروشه به اين و آن
آريا= اطلاعات گاهي ميان و گاهي نميان
پارس= ...
نيستان= مشغولي از نوع فراوان
آفتاب= ارتباط و بدست آوردن اطلاعات آسان آسان

---

mostafa_az

Well-Known Member
اولا كه اين تاپيكاي زير خاكي از كجا بالا ميان .
ثانيا كه اينترنت پارس در حال حاضر در وضعيت مطلوبي به سر ميبره ، حتي با اين حال كه از خطوط آنالوگ استفاده ميكنه ولي به علت پهناي باند بالايي كه داره هيچ محدوديتي رو براي كاربرا به وجود نمياره .
البته از مشكل پروكسيش هم نميشه گذشت كه تنها عيبش هست .

مخلصيم
مصطفي

mostafa_az

Well-Known Member
البته طبق خبرهاي ضد و نقيضي كه به گوش ميرسه اينترنت آفتاب هم به دلايلي :wink: ديگه داراي مجوز ICP نيستش .

مخلصيم
مصطفي

جدیدترین ارسال ها

بالا