شیوه‌های درمانی بواسیر

شیوه‌های درمانی بواسیر دارای مزایا و معایب مختلفی هستند. عمل لیزر بواسیر هم از این قاعده خارج نیست، در ادامه به بررسی مزایا و معایب لیزر هموروئید خواهیم پرداخت.

عدم انتقال بیماری‌های عفونی
در این شیوه جراحی به دلیل آن که هیچگونه تماسی با محل بواسیر نداریم، به هیچ عنوان امکان انتقال بیماری‌های عفونی وجود ندارد. و به جرات می‌توان گفت خطراتی مانند انتقال ایدز و هپاتیت در این شیوه عمل صفر است و بر اساس تحقیقات انجام شده تا کنون فردی به دلیل انجام این عمل، دچار بیماری عفونی نشده است.

میزان موفقیت بالا در عمل لیزر
یکی از بزرگ‌ترین مزایای لیزر هموروئید را می‌توان میزان موفقیت بالای آن در عمل در نظر گرفت. این شیوه عمل بواسیر نسبت به شیوه‌های عمل سنتی دارای میزان موفقیت بالایی است و همچنین پس از عمل مشکلاتی مانند عود کردن بیماری وجود نخواهد داشت. البته توجه داشته باشید که این موضوع ارتباط مستقیمی با میزان مهارت پزشک جراخ خواهد داشت.

فرآیند عمل دردناک و آزاردهنده نیست
عمل هموروئید با لیزر یک مزیت دیگر دارد و آن هم کم بودن میزان درد و آزاردهندگی در مقابل دیگر روش‌های جراحی بواسیر است. در این روش بیمار میزان درد زیادی را تجربه نخواهد کرد.

پس از عمل نیاز به بستری نخواهید داشت
جراحی لیزر هموروئید برای بیمار این ویژگی را به دنبال خواهد داشت که بیمار پس از عمل نیاز به بستری شدن در بیمارستان نخواهد داشت و به راحتی خواهد توانست پس از چند روز به فعالیت‌های روزانه خود مشغول شود.

تغذیه‌ی مناسب یکی از عوامل مهمی است که به درمان سریع بیماری بواسیر کمک می‌کند. اگر از چیزایی که برای بواسیر خوب است، مصرف کنید، سریع بهبود پیدا می‌کنید.

جراحی با لیزر بواسیر نیاز به پانسمان ندارد
اگر بواسیر شما به وسیله لیزر درمان شود، نیازی به پانسمان و همچنین مواردی مانند عود کردن و ایجاد مشکل برای بیمار پس از عمل وجود نخواهد داشت. به نوعی می‌توان گفت درصد عفونت کردن با جراحی لیزر تقریبا صفر خواهد بود.

عمل بواسیر با لیزر بی خطر و ایمن است
به دلیل آن که دستگاه لیزر نه دود دارد و نه بخار، استفاده کردن از آن برای عمل هیچگونه خطری را برای بیمار به همراه نخواهد داشت و عفونتی در حین و یا بعد از عمل برای بیمار ایجاد نخواهد شد.

همچنین به دلیل میزان دقت بالای این روش، کمترین میزان آسیب به توده‌های اطراف بواسیر وارد نخواهد شد. البته این مورد هر چقدر میزان دقت پزشک بیشتر باشد، آسیب جانبی کم و کمتر خواهد شد. بواسیر در مردان با بواسیر زنان متفاوت است و بر اساس نوع و میزان شدت آن باید درمان‌های لازم انجام شود.

خونریزی در روش جراحی با لیزر کم است
به دلیل آن که در این روش عمل این امکان وجود دارد که انسداد عروق خونی انجام شود. خونریزی در این شیوه عمل بسیار کم است و حتی می‌توان گفت میزان خونریزی در این شیوه عمل بسیار ناچیز است.

روند بهبود سریع در روش جراحی لیزر بواسیر
در این روش به دلیل آن که پانسمانی در کار نیست و همچنین عروق خونی به وسیله روش‌های مختلف مسدود می‌شود، روند بهبود بیمار در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و می‌توان گفت که بهبود یافتن بیمار در این روش تنها چند روز بعد از عمل اتفاق خواهد افتاد.

همچنین لازم است بدانید که این روش درمانی تقریبا هیچگونه عارضه‌ای را برای بیماران پس از عمل ایجاد نخواهد کرد و با اطمینان می‌توان گفت که این شیوه درمانی به هیچ عنوان عیبی ندارد و مناسب‌ترین روش برای درمان بیماران مبتلا به بواسیر خواهد بود.

البته این عدم وجود عیب وابسته به نوع دستگاه لیزر مورد استفاده است، دستگاه‌های قدیمی این خطا را داشتند که در هنگام ایجاد پرتو بافت‌های موجود در اطراف بواسیر در برخی موارد سوزانده می‌شدند اما در حال حاضر با وجود دستگاه‌های پیشرفته و جدید این امکان صفر شده است.

عمل های زیبایی سینه، شکم و اندام - جراحی عمومی هموروئید و کیست مویی
 

جدیدترین ارسال ها

بالا