شیر اینترنت تو کافی نت(فورررررررررری)

یه سرور دارم و 8کلاینت چون سرور یه کارت شبکه داره مودم وایرلس با یه کارت شبکه وایرلس گرفتم حالا 2تا سوال:1.اگه با وایرلس کانکت شم چطور اینترنت رو شیر کنم 2.اگه با کابل لن و یه کارت شبکه دیگه وصل شم چطور شیر کنم
منظورم اینه که قاطی کردم ای پی کدوم گیت وی کدوم بشه.تورو خدا با مثال شفاف بگید که داره ابروریزی میشه.همتونو دوست دارم:rose:

من کانکشنروشیرکردم و اسم شبکم رو انتخاب کردم اما فقط سرور اینترنت داره. مودم رو به سوییچ هم زدم باید تک تک یوزر پس بدم اونم همزمان کانکت نمیشن.ایراد کجاست؟

maff21

Member
من کانکشنروشیرکردم و اسم شبکم رو انتخاب کردم اما فقط سرور اینترنت داره. مودم رو به سوییچ هم زدم باید تک تک یوزر پس بدم اونم همزمان کانکت نمیشن.ایراد کجاست؟
باسلام
برادر من اول باید کانکشن مودمت رو PPPOE ست بشه نه Bridge اگه می خوای تو سوچت بزنیش مودمو
2-تو این حالت باید DHCP مودمت فعال باشه که به صورت خودکار ip دهی کنه سیستم هات رو
3-اگه مودم به سرورت وصله و از لن دیگه خروجی گرفتی اگه حالت PPPOE مودمت بایدLocal Area Connection رو که از مودم اومده رو خروجی شیر کنی بعدبه سیستم هات ip دستی بدی و تو deafult getway آدرس local network بدی همون ip که مخصوص مودمه که معمولا اینه 192.168.1.1 رو بدی بعد اوکی میشه درضمن انواع فایروال win ویا آنتی ویروس رو خاموش کن یا اعتماد سازی انجام بده اگه از ESET Smart Security استفاده میکنی از َنسخه ی anti virus سش استفاده کن
4-اگه مودم به سرورت وصله و از لن دیگه خروجی گرفتی اگه حالت Bridge کانکشنتو شیر کن رو خروجی همون کارای قبلی رو انجام بده فقط deafult getway رو ip کانکشنتو بده حله.

جدیدترین ارسال ها

بالا