تغییرات فایل 1 شطرنجی کردن سانسور کردن فیلم

سلام چطور می تونم قسمت هایی از یک فیلم را شطرنجی کنم

نکته
1. تابحال با افتر افکت کار نکردم پس جزء به جزء بگید
2. اگر آموزش حرکت دادن اون قسمت شطرنجی کار می بره و زحمت داره می تونید نگید
3 . من یک بار این کار رو انجام دادم ولی قسمت شطرنجی دیگه نمی رفت و تا آخر فیلم می موند، می خوام اون جاهایی که مد نظرمه بیاد.
4. با من بحث نکنید بگید تو که تا حالا افتر افکت کار نکردی چرا می خوای یاد بگیری و برو با پریمیر یا یولید این کارو کن و از این حرف ها

آخرین ویرایش:

masterjoint

New Member
سلام.
تو افتر اگه میخوای فقط یه جای خاصی رو افکت بدی میتونی به اولین فریم از قسمتی که میخوای بری و کلیدهای ctrl+shift+D رو بزنی تا از اون فریم بریده بشه و همینطور به فریم آخر قسمتی که میخوای برو و همین دکمه هارو بزن تا اون تیکه جدا بشه.
اینجوری میتونی خیلی راحت افکتت رو فقط رو قسمتی که خودت میخوای اعمال کنی

من نتونستم، اگر کسی این سوال رو می کرد و من جواب رو می دونستم مطمئنا یک آموزش تصویری به نحوی ساده و شایسته برای سوال کننده و تمام کسانی که در آینده به دنبال این مطلب می گردند می ساختم. حالا شما که به خودتان زحمت نمی دید

آخه گذاشتن چند تا عکس که زحمت نداره

باور کنید کار خوبتون برای سال ها موندگار خواهد بود

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
اول از همه بهتون پیشنهاد میکنم که افترافکتز رو از پایه یاد بگیرید و بیاید بالا چون این روش صحیح آموزش یه نرم افزار نیست
اونجوری که همه مطالب پایه رو بلد باشید ، هر سوالی که کنید جوابش زیاد وقت گیر نیست کسی که 5 دقیقه وقت داشته باشه ، 6-5 خط نهایتا مینویسه و شما به جوابت میرسی. اینجوری که بخوای به کسی که با محیط اصلا آشنا نیست آموزش بدی خیلی وقت گیر هست و هم شما گیج میشی هم معمولا بچه ها اونقدر وقت ندارن...
من یه توضیح میدم ببین میتونی انجام بدی یا نه ولی بگم که چون آشنا نیستی کار آسونی نیست و خیلی خیلی هم وقت گیره چون دارم ساده ترین روش رو میگم:
اول از همه فیلمت رو بیار تو افتر ( Crtl+ I یا فایلت رو بکش و بنداز توی برنامه ) بعد فایل که توی پنل Project هست رو بگیر و بنداز روی آیکون Create a New Composition ( سمت پایین همین پنل Project دکمه سوم از چپ)
حالا میینی فیلمت باز شده و یه لایه به اسم فیلم تو پروژه هست.
از منوی Layer > New > Adjustment Layer رو انتخاب کن و میبینی یه لایه دیگه ساخته میشه.
سمت راست همین لایه ها یه خط قرمز هست که یه دسته طلایی داره، اونو بگیر و بکش جایی که میخوای سانسور شروع شه:
( اگه میخوای دقیق کار کنی از کلید های Page up و Page Down روی کیبورد استفاده کن)
بعد روی لایه Adjustment Layer کلیک کن و روی کیبورد ] + Alt رو بزن تا این لایه از اون زمانی که الان هستی و میخوای سانسور شروع بشه تاثیر داشته باشه.
بعد از ابزار های بالای صفحه Pen Tool که شبیه یه قلم هست ( هشتم از چپ) رو انتخاب کن و بیا وسط صفحه جایی که ویدئوت رو داره نشون میده، دور اون قسمتی رو که میخوای سانسور بشه بکش و وقتی تموم شد کلیک کن تو اولین نقطه ای که کشیدی تا مسیر بسته بشه.
از منوی Effects > Stylize > Mosaic رو انتخاب کن. میبینی که قسمتی که انتخاب کردی شطرنجی شده. سایز اون خونه های شطرنجی رو میتونی از پنل Effect Controls پایین اونجایی که نوشته Mosaic کنترل کنی.(Horizontal Blocks و Vertical Blocks).
خوب الان اون قسمتی که میخوای سانسور شده ولی این فقط مربوط به همین لحظه هست!
یعنی اگه زمان رو ببیری جلوتر میبینی که همراه با فیلمت تکون نمیخوره.
روی لایه Adjustment Layer کلیک کن و دکمه M رو روی کیبورد بزن.دو تا خط باز میشه ، دومی نوشته Mask Path و بغل دستش یه ساعت هست ، روی اون کلیک کن. یه Page Down بزن تا به فریم بعدی تو فیلمت بری ،اگه سوژت خیلی حرکت کنه میبینی که همین الان هم اون منطقه سانسور سرجاش نیست ، از منوی ابزار بالای صفحه اولین ابزار یعنی Selection Tool رو انتخاب کن و وسط صفحه اون مسیرت رو اونجوری که میخوای درست کن ، دوباره تو زمان حرکت کن و مسیرت رو درست کن.
همینجوری برو جلو تا کاملا تموم بشه...
برای پخش کردن فیلمت اون خط قرمز رو ببر قبل ار جایی که شروع به سانسور کردی و دکمه 0 رو روی کیبورد بزن...

این راهی که گفتم شاید راه خیلی اشتباهی باشه و اصلا کار عاقلانه ای توش نباشه چون قطعا با Tracking نتیجه خیلی بهتری رو میشه تو زمان خیلی کمتری گرفت ، چون اصرار کرده بودی گفتم.
اگه به نتیجه ای که خواستی رسیدی بگو تا خروجی گرفتن از فیلم رو هم بگم...
برای دخیره کردن کارهات هم Ctrl +S یا از منوی File > Save عمل کن.
موفق باشید:oops:

آخرین ویرایش:
سلام دوست خوبم اول برای حوصله ای که بمنظور نوشتن این آموزش بسیار کاربردی (که سوال خیلی های دیگه هم هست) به خرج دادید تشکر خالصانه ای از شما دارم و از خدا می خوام اگر یک وقت در زندگی خدای ناکرده به مشکلی برخوردید انشا الله خدا وسیله ای برای حل مشکل شما هم بفرستد.

روی لایه Adjustment Layer کلیک کردم و دکمه M رو روی کیبورد زدم. دو تا خط باز شد ، اما اصلا Mask Path نداشت و Mask Shape داشت، اما با همین تونستم انجامش بدم (شاید در مال من یعنی افتر افکتز 7 اسمش فرق می کنه)

شطرنجی کردم حرکتش هم دادم در زمان منتها تا آخر فیلم جاش می موند که با کلید[ + Alt موفق شدم در همون بازه ی زمانی که می خواستم، سانسور رو اعمال کنم درسته؟؟

این برای شطرنجی کردن یک تایم از فیلم بود حالا اگر نیاز داشتیم در فیلم جلوتر برویم و یک قسمت دیگر را هم شطرنجی کنیم باید چکار کنیم

خروجی گرفتن از فیلم را بفرمایید

narciso50

Member
سلام نسیم جان
خروجی که میخواهی بگیری توی چه برنامه ای میخواهی از فیلم خروجیت استفاده کنی؟ چون به فرمت های متفاوت میتونی خروجی بگیری
به عنوان مثال من خودم توی افتر کار میکنم و خروجیرو با ایمج سکوانس میگیرم بعد توی پرمیر لایه هامو کامپوزیت میکنم.

سلام نسیم جان
خروجی که میخواهی بگیری توی چه برنامه ای میخواهی از فیلم خروجیت استفاده کنی؟ چون به فرمت های متفاوت میتونی خروجی بگیری
به عنوان مثال من خودم توی افتر کار میکنم و خروجیرو با ایمج سکوانس میگیرم بعد توی پرمیر لایه هامو کامپوزیت میکنم.

حالا که فیلم رو ادیت کردم می خوام در دستگاه دی وی دی خانگی قابل پخش شدن باشه با فرمت avi (دایویکس رو هم بگید)
دوست گلم در ضمن اسمم نسیم نیست
از همه دوستان که راهنمایی کردند سپاسگذارم:rose:

آخرین ویرایش:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
دوستانی که بلدن یکم کمک کنن بابا خدا رو خوش نمیاد

منظورت و واقعا نفهمیدم مهرداد!:shock:

نسیم پونه جان شما هم یه جستجو تو اتنجمن بزنید ، خود من قبلا رندر گرفتن از افتر رو با Render Queue همراه با عکس قرار دادم
در ضمن شما هم کم کم دیگه برو سمت آموزش دیدن برای بالاتر رفتن:wink:
موفق باشید:oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا