شروع کار گرافیک سه بعدی ؟!

Mr.Rabbit

Member
سلام

میگم مگه ما دل نداریم ؟ مگه ما عاشق نمیشیم ؟! :oops:

چه ربطی داشت آخه ! :-? خوب و اما اصل مطلب : :snap:

آقایون و خانم ها منم می خوام سه بعدی کار کنم ؟! ولی از کجا شروع کنم ؟! چند ماه پیش با خرید یه کتاب و نرم افزار 3DMAX 9 دلو زدم به دریا و خواستم که شروع کنم ولی یهو 3dmax تریال بود و اکزپار شد و دیگه ادامه ندادم خودم هم خیلی راضی نبودم چون پیشرفت خیلی کند بود .

حالا یه سئوال دارم از دوستان همون 3dmax رو ادامه بدم ولی با همون کتاب نمی خوام ! ( یه مرجع معرفی کنید ) ورژن برنامه شم بگید .

یا با مایا شروع کنم ؟! کارهای دوستان رو که دیدم بیشترشون با مایا انجام شده بود حداقل حرفه ای ها اینطوری بود !

و یا با Z-brush که انگار محیطکارش هم جذاب تره و هم به نظر راحت تر.

اینک نوبت شماست که برادر خود را یه سه بعدی بودن دعوت کنید ! :lol: :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: nvk

.:. soroosh .:.

Active Member
درود .
خوشحالم از اینکه به جمع ما می‌پیوندید .
مهم نیست مکس کار کنید یا مایا .
زیبراش هم یک برنامه جانبی هست که میتونید در کنار مکس یا مایا کار کنید .
البته غیر از مکس و مایا برنامه های دیگه ای مثل سینما فور دی یا xsi هم هست که چون نام نبردید روشون بحث نمیکنیم .

شما بهتره ببینید با محیط و کلا اینترفیس کدوم یکی میتونید کنار بیاید و باهاش راحت‌تر ارتباط بر قرار میکنید .
چون خروجی هر دو برنامه تقریبا با هم یکی هستن و نمیشه گفت آثار حرفه‌ای با فلان برنامه اجرا میشه یا ...
پس خیلی رو برنامه تاکید نکنید .
یکی و انتخاب کنید و شروع کنید و برید جلو ...
نگران هیچی هم نباشید .

زیبراش هم برنامه ای هست که کارش یه چیزی مثل مجسمه سازی یا کنده کاری میمونه ....

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
Mr.Rabbit جان من هم از پیوستن تو به جمع 3D کارا خوشحالم و بهت خوشامد می گم. همون طور که سروش جان گفتن مهم خودتی نه برنامه ای که با اون کار می کنی. اول در مورد نرم افزارها تحقیق کند. قابلیت هاشون رو پیدا کن و بعد ببین کدوم یکی با کاری که قراره انجام بدی مناسب تره. اگه واسه سلخت جلوه های ویژه و فیلم می خوای از بین Maya,Xsi و Houdini یکی رو انتخاب کن. اگه واسه کارهای تک فریمی و مدلسازی ها و رندرهای ساختمانی و Arch می خوای از بین 3DS Max و Cinema 4D، اگه برای شبیه سازی و دینامیک می خوای RealFlow رو یاد بگیر، اگه می خوای کارکتر طراحی کنی ZBrush رو یاد بگیر.
بازم انتخاب با خودته و همه چیز به خودت بستگی داره. آدرسی هم که اینجا دادم یه مقایسه اس در مورد کیفیت و قدرت نرم افزارهای سه بعدی ساز. می تونه یهت کمک کنه.
http://www.tdt3d.be/articles_viewer.php?art_id=99
با اجازه، بای.

Mr.Rabbit

Member
از هر دو دوست خوبم بابت راهنمایی ممنونم

در مورد راحتی میزکار برنامه ها گفتین که به نظر من مایا و مکس هر دوشون به یک نوع هستند و فرق زیادی ندارند .
به نظر من با مکس شروع کنم بهتر باشه

ولی دوستان این دو تا شباهتی با هم دارند که بشه با یادگیری یکیش اون یکی رو هم کمی یاد گرفت ؟

• Like

Amin 4D

توی ایران به نظر من از بین مایا و مکس مکس رو یاد بگیری بهتره. چون هم راحتره، هم پیچیدگیش کتره هم زمان کمتری برای یادگیریش لازمه و تموم کارهایی سه بعدی رو هم می شه با اون پیاده سازی کرد ولی اگه از روی علاقه می خوای 3D یاد بگیری به نظر من مایا بهتره چون هم قدرتش بیشتره، هم کارهای خیلی سنگین و پروژه های انیمیشن بزرگی رو میشه باهاش پیاده سازی کرد ولی شما همون 3D max رو یاد بگیری کارت راه می افته.
با هر نرم افزاری که 3D رو یاد بگیری و حرفه ای بشی دیگه سوئیچ کردن بین نرم افزارها برات مشکلی ایجاد نمی کنه. تازه وقتی حرفه ای بشی می بینی لازمه که با چند نرم افزار 3D کار کنی چون هر نرم افزار توی یه زمینه خاص قدرتش از همه بیشتره و کارهای بهتری رو می شه با اون نرم افزار توی اون زمینه بسازی.
در مورد آموزش هم باید بهت بگم توی ایران کتاب در مورد 3D max بیشتره. و توی اینترنت هم آموزش در مورد 3D Max و Maya آموزش فراوونه، در مورد نرم افزارهای دیگه هم توی اینترنت آموزش زیاده که اگه ADSL داشته باشی مشکل توی زمینه آموزش حله.
آقایون با اجزه، بای.

Mr.Rabbit

Member
خیلی ممنون از راهنمایی هات

من تصمیم گرفتم که با مکس شروع کنم به نظر شما با کدوم ورژن و با کدوم آموزش شروع کنم ؟

خواهشا یه منبع برای آموزش بدین ...

• Like

Amin 4D

من خودم Cinema 4d و Houdini کار می کنم و نمی دونم که توی مکس چی کار باید بکنی ولی همیشه با آخرین ورژن نرم افزارها کار کن چون به هر صورت توی ورژن های جدید مشکلات ورژن های قبل برطرف می شه و چیزهای جدیدی ایجاد میشه و همین طور سرعت و قدرت رندر بیشتر می شه.

khorzu

Member
من هم دارم گوش مي دم با اجازه البته ... لطفا ادامه بدبد ...

ae_user

New Member
سلام دوستان . این اولین پست من هست . میخواستم از اساتید بپرسم که من الان میخوام 3D Max کار کنم . اما متاسفانه یا خوشبختانه همیشه به یک چیز اعتقاد داشتم که از روی CD و کتاب نمیشه خیلی یاد گرفت . حد اقل واسه من اینجوری بوده . بنابراین :
1- آموزشگاه خوب در تهران که خصوصی تدریس کنه وجود داره ؟ یا مثلآ از دوستان همین انجمن باشه و خصوصی تدریس کنه ؟
2-من خیلی باهوش نیستم و اما از اون دسته آدم های دور از جون شما احمق هم نیستم! پس چه قدر طول می کشه که یاد بگیرم ؟
3-آیا واسه یادگیریش مبحث و موضوع خاصی رو باید بلد باشم ؟ یا مباحث رو میشه توی همون 3d Max یاد گرفت و باهاش جلو رفت ؟

ببخشید دیگه خیلی سوال پرسیدم . ممنون میشم اگر یه کمی من رو راهنمایی کنید . مرسی

hosienmax100

3D Artist
موزشگاه خوب در تهران که خصوصی تدریس کنه وجود داره ؟

بی خیال این قضیه بشی بهتره فک کردی ian joyner میاد بهت درس میده نه یه بچه 20 ساله میاد که تا دیروز وسط پاهاش mybaby بوده

الان با کمک خدا و صدقه دادنه مامانی شده استاد گرافیک /

برا یاد گیری گرافیک سه بعدی تنها منبعی که به طور ماورایی کمک میکنه :

اینترنت / ویدیو های زبان اصلی و html های بازم زبان اصلی / و عضویت در سایتی مثه این یا مشابه این /همین

کتاب هم بی ارزشه تو ایران /

ببخشید وارد این مسائل شدم

موفق باشید

Active Member
دوست عزیز :
یک مقداری تند برخورد میکنید به نظر من .
هستند افرادی که با داشتن سن کمتر از 20 سال اطلاعاتشون از بنده و شما ( منظورم شمای نوعی هست ) بیشتره ...
پس بدونید سن این وسط نقش مهمی نداره که ...

اما با این حرفتون کاملا موافقم :

اینترنت / ویدیو های زبان اصلی و html های بازم زبان اصلی / و عضویت در سایتی مثه این یا مشابه این /همین

البته + تمرین زیاد .

ae_user

New Member
بی خیال این قضیه بشی بهتره فک کردی ian joyner میاد بهت درس میده نه یه بچه 20 ساله میاد که تا دیروز وسط پاهاش mybaby بوده

الان با کمک خدا و صدقه دادنه مامانی شده استاد گرافیک /

کتاب هم بی ارزشه تو ایران /

ببخشید وارد این مسائل شدم

موفق باشید
مرسی از لطفتون . خیلی آگاه شدم از این مسائل . چون خودم 2 تا آموشگاه رفته بودم و به این نتیجه رسیده بودم اما حالا که شما هم گفتید دیگه مطمئن شدم ..
دوست عزیز :
هستند افرادی که با داشتن سن کمتر از 20 سال اطلاعاتشون از بنده و شما ( منظورم شمای نوعی هست ) بیشتره ...
پس بدونید سن این وسط نقش مهمی نداره که ...
این دوستان رو ما تا الان یافت نکردیم ! البته هستن اما تدریس نمی کنند متاسفانه !
از شما هم ممنون واسه وقتی که گذاشتید

Active Member
به هر حال هر فردی عقاید خودش را داره .
یا تدریس نمیکنن به قول شما .
یا شرایط خاصی نیاز دارن برای تدریس .
و یا شهری هستن که ما دسترسی نداریم بهشون و یا ...

اما خب فقط این را بگم که اگر واقعا به دنبال تدریس مستقیم از استاد هستید حتما خصوصی باشه .
و به صورت کلاس گروهی انجام نشه .
موفق باشید .

hosienmax100

3D Artist
دوست عزیز :
پس بدونید سن این وسط نقش مهمی نداره که ..
فک نکنم تند باشه / من فقط سعی میکنم واقع بین باشم اینو یاد گرفتم دیگه /

سن رو زوم نکن اون یه نکته ی ادبی بود / آره 5 ساله هست اطلاعاتش خیلی از من بیشتره /

موفق باشی

Sherlock_Holmes

Active Member
خیلی چیزها هست که در کنار هم میتونه یه مدرس خوب بسازه..
تجربه و شناخت یک بخشه و قدرت انتقال هم یه بخش دیگه.. خیلی مدرسهای خوب هستند که تجربه و نمونه کارهای خوب دارند اما قدرت انتقال مفاهیم رو بطور کامل ندارند...

به هر حال با این بخش صحبتهای حسین که بهترین آموزشگاه رو اینترنت و آموزشهای زبان اصلی میدونه موافقم و در عین حال با این صحبت سروش که اگر تمایل به آموزش مستقیم دارید روی آموزش خصوصی متمرکز بشید نه گروهی...

جدیدترین ارسال ها

بالا