شرایط تحصیل در آمریکا

شروع موضوع توسط azam_ch74 ‏27 نوامبر 2018 در انجمن نیازمندی‌های عمومی

 1. azam_ch74

  azam_ch74 New Member

  ارسال‌ها:
  29
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  شرایط تحصیل در آمریکا در سال ۲۰۱۸ برای دانشجویان ایرانی به چه صورت است؟ مدارک لازم برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا و مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟ آیا با ادامه تحصیل در آمریکا می توان اقامت دائم آمریکا را گرفت؟

  سومین کشور بزرگ و چرجمعیت جهان آمریکا می باشد و از نظر گوناگونی‌ مردم و نژاد، متنوع‌ ترین کشور دنیا به شمار می آید. شهر واشنگتن دی سی‌ پایتحت آمریکا می باشد. این سرزمین از سمت شمال با سرزمین کانادا، از شرق با اقیانوس اطلس، از غرب با اقیانوس آرام و از جنوب با کشور مکزیک هم مرز می باشد، درضمن به واسطه دریای گوانتانامو و آلاسکا مرز کوچکی با کوبا و روسیه نیز دارد.

  [​IMG]

  آمریکا پرطرفدارترین مرکز برای دانشجویان بین المللی است و در دنیا نسبت به سایر کشورها تعداد بیشتری دانشجوی بین المللی دارد. این روزها شرایط تحصیل در آمریکا بسیار دشوار شده است و ادامه تحصیل در کلیه مقطع های آن کشور به برای اغلب افراد آرزوی محال شده است و همه می خواهند راهی پیدا کنند تا هرچه زودتر به این آرزو و هدف برسند. فقط جمعیت دانشجویان اینترناشنال آمریکا به 840000 نفر می‌ رسد که همواره در حال افزایش هستند و تقریبا 5 درصد آن ها در مراکز آموزش عالی درس می خوانند. در میان قدیمی ترین موسسه آموزش علمی‌ در این کشور، می‌ توان به دانشگاه هاروارد، دانشگاه ییل، دانشگاه ویلیام اند ماری، دانشگاه پرینستون و دانشگاه کلمبیا اشاره کرد.  دلایل و مزایای تحصیل در آمریکا
  از بین دلایل بسیاری که موجب ترغیب دانشجویان برای تحصیل در آمریکا گشته است میتوان به

  • کیفیت بسیار بالا در مجموعه آموزش و پرورش آمریکا
  • فراهم شدن شرایط تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا، تجهیزات آموزشی و تفریحی
  • تنوع بسیار شاخه‌ های تحصیلی
  • فناوری برتر و مدرن آمریکا
  • زندگی در باکیفیت ترین حالت ممکن
  • سرویس های پشتیبانی‌ خاص برای دانشجویان بین المللی
  • سیستم آموزشی
  و غیره اشاره نمود.

  شخص با اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا و ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع های گوناگون قادر خواهد بود ضامن آینده شغلی خود باشد. در آمریکا بالای از 6000 دانشکده و دانشگاه تاسیس شده است و انتخاب درست از جنبه های مختلف بسیار مهم شمرده می شود.

  یکی دیگر از مزایای تحصیل در آمریکا، امکان بردن همراهان دانشجو به آمریکا با ویزای F2 (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) می باشد.  [​IMG]آیا مطلع هستید که برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا چه فرایندی باید انجام شود؟
  از آنجایی که برای مهاجرت به آمریکا اقدام بوسیله تحصیل یکی از بهترین شیوه های موجود می باشد، تصمیم به ادامه ی تحصیل در آمریکا برای اکثر افراد بخاطر این است که موفق به اخذ اقامت تحصیلی آمریکا شوند و در نهایت از این موضوع، مهاجرت دائمی به آمریکا شامل حالشان شود. این موضوع بوسیله دریافت ویزای f1 و یا ویزای g1 یا j1 آمریکا امکان پذیر است. حتی اکثر افراد که تصمیم به مهاجرت از راه ویزای نامزدی آمریکا و یا ویزای ازدواج آمریکا را دارند به علت برخی شرایط خاص این ویزا ها، بوسیله ویزای تحصیلی برای دریافت اقامت آمریکا اقدام می نمایند. برخی نیز با تحصیل در اروپا مسیر خود را به آمریکا هموار می نمایند و با یک رزومه عالی به منظور تحصیل و مهاجرت به آمریکا اقدام می کنند.  اخذ ویزا برای تحصیل در آمریکا
  حتی اگر مدت زمان کمی بخواهید در آمریکا درس بخوانید ویزاهای تحصیلی F1 کشور آمریکا برای دانشجویان اینترناشنال توسط وزارت USCIS صادر خواهد شد و دانشجویان باید قوانین و شرایط تحصیل در آمریکا را رعایت کنند.  مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا
  • مدارک شناسایی متقاضی و همراهان.
  • پاسپورت داوطلب و همراهان.
  • اگر وجود دارد ارائه سند ازدواج یا سند طلاق
  • گرفتن نامه پذیرش دانشگاه به منظور اخذ روادید.
  مدارک لازم برای اخذ نامه پذیرش دانشگاه
  • تمامی سوابق تحصیلی
  • حداقل دو برگ توصیه نامه از اساتید دانشگاه که مهر و امضا شده باشد.
  • برگه اشتغال به تحصیل (اگر متقاضی دانشجو است)
  • رزومه ی داوطلب


  هزینه تحصیل در آمریکا
  به منظور اخذ پذیرش در دانشگاه‌ های آمریکا باید تقریبا 900 دلار هزینه کنید و بعد از گرفتن برگه پذیرش (I20) از دانشگاه، فرد باید کمتر از نصف شهریه را اول پرداخت نماید. درضمن به منظور اخذ ویزا بهرمندی از family ties بسیار سودمند است.

  [​IMG]

  در کشور آمریکا بسته به دولتی یا غیرانتفاعی بودن مدارس هزینه ها در مقاطع تحصیلی فرق می کند. راه تامین سرمایه مدارس دولتی این کشور، مالیاتی که مردم هر ایالت می دهند. از این رو تحصیل در آن ها صرفا برای مقیمان و ساکنین آن ایالت که مالیات می دهند رایگان است. اگر دانش آموزی در مدارس خصوصی شبانه روزی به تحصیل بپردازد، این امکان برای او وجود دارد که برترین تجهیزات زندگی مانند خوابگاه، صبحانه، ناهار، شام، باشگاه، تجهیزات آموزش زبان و … شامل حالش شود. خرج تحصیل در دبیرستان های غیرانتفاعی آمریکا تقریبا سالانه 40 تا 50 هزار دلار می باشد.

  درمجموع هزینه تحصیل در آمریکا سالیانه تقریبا 40 تا 45 هزار دلار می باشد و البته که میزان هزینه بسته به شهر، ایالت و شیوه زندگی شخص متفاوت است اما میتوان با 800 تا 1000 دلار سرمایه ماهیانه گذران زندگی در آمریکا داشت.

  شرایط تحصیل در آمریکا
  کلیه افراد در آمریکا از 6 سالگی تحصیل را شروع می کنند و بعد از سپری نمودن مقطع 12 ساله، تحصیلات متوسطه آن ها تمام می شود و بعد می توانند مدرک IB که معادل دیپلم این کشور می باشد را دریافت کنند. در کشور آمریکا دانش آموزان از 14 سالگی وارد دبیرستان می شوند و درصورتی که شخصی بخواهد از کشور ایران به منظور تحصیل در دبیرستان های کشور آمریکا، مهاجرت کند باید معدل دوره راهنمایی فرد بالای 12 باشد. اخذ مدرک IB برای ادامه تحصیل در دانشکده ها و دانشگاه های آمریکا برای اشخاصی که تحصیلات پیش از دانشگاه را در امریکا سپری کرده اند، ضروری است.  درس هایی که در مدارس کشور آمریکا در دوره دبستان تدریس می شود، اغلب مرتبط با ریاضیات،خواندن و نوشتن، هنر، دانش اجتماعی و تربیت بدنی است. اما در دوره دبیرستان در کشور آمریکا دانش آموزان این اختیار را دارند که میان دروس گوناگون انتخاب کنند و بسته به دوست داشتن و استعداد خود دروس برگزینند. در آمریکا، ماه ستامبر آغاز سال تحصیلی است و ماه ژوئن، پایان آن است. البته برخی مدرسه های غیرانتفاعی همچنین در ترم بهار که ماه ژانویه شروع می شود، پذیرش دارند اما تعداد آن ها خیلی کم است و همچنین پذیرش هم خیلی پایین است.  شرایط تحصیل در کالج های آمریکا
  در کشور آمریکا این امکان برای داوطلبانی که موفق به گذراندن مقطع دبیرستان با معدل بالای ۱۴ شده باشند و دارای شرایط تحصیل در آمریکا باشند وجود دارد که به منظور ادامه تحصیل در دانشکده ها و دانشگاه‌های کشور آمریکا پذیرش دریافت کنند.  تفاوت بین کالج و دانشگاه در آمریکا
  دانشگاه یک موسسه آموزش عالی‌ می باشد که می توان برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر در رشته های گوناگون اقدام نمود اما کالج مرکزی می باشد که گرایش های تحصیلی تا سطح کارشناسی را ارائه می دهد.  تحصیل در آمریکا در مقطع کاردانی
  مقطع associate degree دو سال تحصیلی می باشد. برای دریافت مدرک این دوره فرد یا باید یک مقطع دو ساله در دانشکده را سپری کرده باشد و یا 2 سال تحصیلی از یک مقطع چهار ساله دانشگاهی را سپری کرده باشد. هر شخصی بسته به رشته دلخواه خود می تواند در مقاطع Associate of Science degree و یا Associate of Arts degree شرکت نماید. بعد از این گذراندن این مقطع افراد مدرک کاردانی یا associate degree دریافت خواهند کرد. این مقطع به شکلی برنامه ریزی شده می باشد که شخص این امکان برای او وجود دارد که پس از گذراندن آن ها پا به عرصه ی کار بگذارد. از طرفی فردی که این دوره را گذرانده باشد می تواند در دوره کارشناسی، دروسی که پاس کرده است به این مقطع دانشگاهی منتقل کند.  منبع: تحصیل در آمریکا
   
  نوشته شده توسط azam_ch74 در ‏27 نوامبر 2018
 2. rabingiftak

  rabingiftak New Member

  ارسال‌ها:
  1
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  کالج جورج براون در قلب منطقه مرکزی تورنتو، یکی از قدیمی ترین و مشهورترین کالج های استان انتاریو است.

  برخی از برنامه و رشته های آموزشی این کالج نظیر برنامه آشپزی، حوزه های دهان و دندان و پرستاری از معتبرترین برنامه ها در سطح استان هستند.در این معرفی بسیار اجمالی از این کالج که عینا از ویژه نامه تورنتواستار ترجمه شده، نکاتی برای آشنایی شما برجسته شده است. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت این کالج مراجعه نمایید.

  تعداد دانشجویان

  ۲۲ هزار و ۳۰۰ دانشجوی تمام وقت، ۳۸ هزار دانشجو در رشته های تحصیلات تکمیلی

  رشته ها

  در این کالج ۱۵۰ رشته مختلف تمام وقت وجود دارد:

  ۷۵ رشته فوق دیپلم

  ۳۲ دوره فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد

  ۳۷ رشته کارآموزی/ certificate

  ۶ رشته لیسانس کاربردی و بیش از ۱ هزار و ۵۰۰ رشته تحصیلات تکمیلی.

  رشته های پرطرفدار

  مدیریت هنری آشپزی و شیرینی پزی، طراحی بازی های کامپیوتری، پرستاری کاربردی، مهندسی تکنولوژی ساخت و ساز، هنرهای سینمایی یا نمایشی.

  تحصیل در کانادا

  شهریه

  شهریه رشته های فوق دیپلم یا certificate از سالی یک هزار و ۸۵۳ دلار تا ۱۵هزار و ۴۱۹ دلار متفاوت است. شهریه دوره های لیسانس هم از ۶ هزار و ۳۳ دلار تا ۷ هزار و ۸۰ دلار در سال متفاوت هستند.

  دانشجویان بین المللی برای رشته های فوق دیپلم/certificate سالی ۱۰ هزار و ۷۸۰ دلار و برای رشته های لیسانس سالی ۱۳ هزار و ۷۵۰ دلار می پردازند.

  تاریخچه

  این کالج در سال ۱۹۷۶ تاسیس شد و نام آن برگرفته از نام سیاستمدار لیبرالی است که از موسسان روزنامه Globe نیز بوده است(این روزنامه در حال حاضر با نام Globe and Mail شناخته می شود).

  فارغ التحصیلان مطرح

  مارک مک اوان، سرآشپز معروف و کارآفرین مطرح

  کیمبرلی نیوپورت- میمران، رئیس و طراح اصلی خط تولید پوشاک Pink Tartan

  رندی مورتون، رئیس و COO هتل Bellagio در لاس وگاس

  نیو کمپبل، بازیگر فیلم و سینما

  پاول روان، شریک و معاون ارشد شرکت Umbra home design

  خوب، بد، زشت

  خوب : یکی از بهترین نکاتی که همه به آن اشاره می کنند اجرای برنامه Chef on the Run در این کالج است (در این برنامه همه روزه دانشجویان آشپزی کالج، غذاهای کاملا باکیفیت و غالبا پرتجملی را که پخته اند، با قیمتی بسیار کم- در حدود ۵ دلار- برای فروش عرضه می کنند- م). البته قرار گرفتن این کالج در مرکز شهر یا داون تاون هم دومین نکته محبوب برای اغلب افراد است. شما می توانید از این کالج پیاده به مرکزخرید St.Lawrence Market، منطقه قدیمی distillery district و همین طورGay village بروید و با کمتر از ۲۰ دقیقه پیاده روی به محله Queen St. غربی برسید.

  زشت : در اغلب موسسات تحصیلات عالی این گلایه را از زبان دانشجویان می شنوید: «بحث استفاده از خدمات موجود برای دانشجویان و زمانی که باید برای آن صرف شود، خود به اندازه یک درس مستقل زمان بر است.» یک دانشجوی ۲۳ ساله برنامه ریزی مالی کالج جورج براون در این باره می گوید: «انتظار صف های طولانی و کارکنان کم را داشته باشید. همیشه برخورد آنها به نحوی است که فکر می کنید از سروکله زدن با دانشجویان پیش از شما خسته شده اند و دیگر نایی برایشان نمانده که به شما برسند.»

  نکته: همیشه زمانی را برای انجام کارهای اداری خود انتخاب کنید که وقت آزاد زیادی داشته باشید. یک خوراکی مختصر هم همراه ببرید و صد البته چیزی برای خواندن.

  تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

  محل اقامت

  یکی از مهم ترین مشکلات دانشجویان سال اول کالج جورج براون، مشکل اقامت آنهاست.

  اگر از عهده مخارج زندگی در داون تاون برمی آیید که این مسئله هم حل می شود. برای این منظور ماهانه باید مبلغی حدود ۶۰۰ تا ۱هزار و ۱۰۰ دلار هزینه کنید. اگر همخانه داشته باشید و اهل خرید کردن هم باشید، باید مجموعا به هزینه ۶۵۰ دلار در ماه فکر کنید.

  کسانی که دلشان می خواهد زندگی شبه خوابگاهی را تجربه کنند می توانند با موسسات زیر تماس بگیرند:

  Neil-Wycik (neil-wycik.com): ۱- ۸۰۰-۲۶۸-۴۳۵۸

  Campus Common (campuscommon.ca): ۴۱۶-۵۹۳-۱۸۰۰

  Campus Co-Op (campus-coop.org): ۴۱۶-۹۷۹-۲۱۶۱

  همه این موسسات شبه خصوصی جهت اقامت دانشجویان در فاصله بسیار کمی از ساختمان کالج جورج براون در مرکز شهر قرار گرفته اند.

  ارتباط با کالج براون برای تحصیل در کانادا

  نشانی:

  George Brown College

  P.O. Box ۱۰۱۵, Station B, Toronto, ON, M۵T ۲T۹

  تلفن: ۴۱۶-۴۱۵-۲۰۰۰

  وبسایت: www.georgebrown.ca

  راهنمای رشته: Georgebrown.ca/globalnav

  تورهای دانشکده: ۴۱۶-۴۱۵-۵۰۰۰ شماره داخلی ۲۸۹۶

  مسیر رسیدن به کالج برای تحصیل

  ساختمان اصلی جورج براون به نام ساختمان St.James دو بلوک پایین تر از ایستگاه متروی King است. ساختمان Casa Loma نیز در نزدیکی ایستگاه Dupont واقع شده است.

  این مطلب پیش از این در تاریخ 1 آبان 90 در همین وب سایت منتشر شده است

  آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!
   
  نوشته شده توسط rabingiftak در ‏16 مارس 2019

به اشتراک بگذارید