شبکه کردن حدود 240 تا سیستم

samanmt

New Member
سلام
میخوام 3 تا ساختمون که هر کدوم حدود 80 تا سیستم داره (کلا 240 تا سیستم) رو با هم شبکه کنم
لطفا راهنمایی کنید چکار باید کنم؟
چه وسایل هایی نیاز هست؟
حدود هزینه رو هم بگید
تا حالا شبکه کردم با Switch بین 3 تا کامپیوتر
ولی 240 تا نه
انتقال از ساختمان به ساختمان دیگه هم توضیح بدید لطفا
سلام دوست عزیز

بستگی به حجم اطلاعات رد و بدل شده بین کامپیوتر ها داره
صد درصد باید این شبکه یه مدیریت تحت سرور داشته باشه...

اگه حجم پایین اطلاعاته میتونی برای هر کامپیوتر از لینک 100 مگ و در هر ساختمون از یه سوئیچ 96 پورت استفاده کنی(هر کدوم از این سوئیچ ها باید حد اقل 2 تا 4 پورت 1 گیگ داشته باشه و میگم برای چی)
سرور هم اگه بودجه ات میرسه میتونی سه تا بگذاری توی هر ساختمون و اونا رو Redundant کنی که سرعتت بره بالا تر
ارتباط 1 گیگ بین سوئیچ ها رو برقرار کن و از هرکدوم از سرور ها یه لینک 1 گیگ بده به سوئیچ

ضمنا فاصله این سه تا ساختمونم مهمه مثلا این بالایی برای فاصله ی ساختمون تا 50 متر جواب میده....

اگه فاصله بیشتره و حجم همون بالاییه میتونی از لینک وایرلس (مثلا توی هر ساختمون یه آنتن 17 تا 25 دسیبل با زاویه 7 تا 10 درجه بذاری)
سرعت این لینکها بین 100 تا 300 مگ میتونه متغیر باشه بسته به مدل انتخابیت داره....

اما اگه حجم اطلاعات تبادلی بالاست میتونی از هر کدوم از این سیستمهات یه لینک 1 گیگ بدی به سوئیچ و سوئسچت هم 96 پورت گیگا بیتی به اضافه پورتهای حداقل 4 تا 8 تا فیبر باشه(برای فیبر نوری).....
ارتباط بین این ساختمونها رو هم با فیبر برقرار کن(هر کدوم 2 تا لینک) ضمنا سرور هات 2 تا 3 برابر میشه(برای داون نشدن شبکه لازمه)
اونا رو هم مثلا 2 تا یا 3 تا توی هر ساختمون بگذار رو به هم Redundant بده.....

اگه میتونی شکل ساختمونها و نحوه قرار گیری نسبت به هم رو و فاصلشون رو برام میل کن تا بیشتر راهنماییت کنم(به آدرس [email protected])

ضمنا برای دسترسی کاربرا به اینترنت به روتر و ... هم نیاز داری که شاید بتونم کمک کنم
هزینه رو هم از 20 تا 150 میلیون متغیره ... بستگی به تجهیزات داره
بازم اگه بیشتر خواستی ...میتونی برام میل کنی

و موفق باشی.....

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا