شبکه وایرلس

foadjoon

New Member
سلام دوستان لطفا منو راهنمائی کنید تا بتونم یه network کوچیک تو خونه درست کنم.من یه مودم Dlink۲۶۴۰ uدارم که با LANبه Desktopوصل و اینترنت ویرلس ‌و تو محوطه پخش می‌کنه و با laptopمیگیرم. حالا می‌خوام بین ۲ تا PCشبکه داشته باشم.لطفا منو راهنمائی کنید. هر ۲ تا PCتو Networkهمدیگرو می‌بینن ولی‌ نمی‌تونن برم تو هم ,لپ‌تاپ پیسی رو pingمی‌کنه ولی‌ پیسی لپ‌تاپ رو pingنمی‌کنه! کمک کنید لطفا دسکتاپ ویندوز 7داره و لپ‌تاپ ویندوز vista:cool:

wild-mans

Member
سلام من یه سری اطلاعات می خوام.
1- نسخه آنتی ویروس جفت سیستمهات.
2-سیستم کارت شبکه وایرلس داره؟
3-چه رنج آی پی استفاده شده؟
4-پینگ نمیکنن ولی همدیگه رو میبینن؟ از کجا میگی همدیگه رو میبینن اگه میشه عکس بزار
5-صفحه اول مودمت رو ازش عکس بگیر آپلود کن

foadjoon

New Member
سلام خیلی‌ ممنونم از راهنمایتان.
آنتی ویروس هر ۲ سیستم کسپرسکی۲۰۱۰ هستش.
لپ‌تاپ که وایرلس داره ولی‌ همونطوری که قبلان گفتم دسکتاپ به وسیله لعن با مودم ارتباط داره.
اصلا من آی‌پی ندادم هر ۲ تا سیستم آی‌پی اتومتیک دارن.
عکس ‌ها رو آپلود کردم که دسکتاپ لبتاپ رو پینگ نمی‌کنه ولی‌ همدیگرو می‌بینن.:shock:

پیوست ها

• Desktop.jpg
    Desktop.jpg
    108.1 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • Labtop.jpg
    Labtop.jpg
    384.6 کیلوبایت · بازدیدها: 3

wild-mans

Member
سلام دوست عزیز ببخشید دیر شد دانشگاه بودم.
من زیاد با کسپر کار نکردم و نمی خوام از برندی پشتیبانی کنم ولی نود من تاحالا مشکلی نداشته البنه ماله من ess هست نه آنتی ویروس درمورد دوم شما از کجا مطمئنی آی پی سیستم 192.168.1.2 هست شاید یه چیزه دیگه گرفته .
درمورد شبکه های اینجوری حتما آی پی دستی بدید.
عکس از صفحه اول روتر چی شد ؟

foadjoon

New Member
من با کسپر سکی خیلی‌ راحت ترم و تقریبا می‌تونم بگم بهش عادت کردم. آی‌پی هارو که از cmd میگیرم اینم صفحه اول روترم.
بازم از راهنمائی شما ممنونم.

پیوست ها

• router.jpg
    router.jpg
    84.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2

wild-mans

Member
سلام با فرض اینکه تنظیمات شما روی ppoe باشه مراحل زیر را دنبال کنید:
control panel>network connection>creat newcreat new connecion>setup the new network
خوب از اینجا به بعد رو یک اسم ازت می خواهد که شما wg واردش کن و یه اسم می خواد اون رو هم 23 وارد کن.
تمامی تیک های شیرینگ رو هم فعال کن. بعد از اینکه تمام شد فلش مموریتون رو بزارید و روی اون تنظیمات نتورک رو ذخیره کنید سپس فلش رو توی اون یکی سیستم بزارید و دوباره نصب کنید در ضمن اینجا دو نکته پیش میاد.
1-آی پی ها حتما حتما دستی باشن.
2-default gateway حتما آی پی مودم باشه توی هر دو سیستم.
3- درجه امنیت توی آنتی ویروس رو هم پایین بیارید و اگه گزینه network filtering داره از کار بندازیدش.
یا حق

جدیدترین ارسال ها

بالا