سی اس اس لازم است

apadana34

Member
من می خواهم طراحی سایت کنم با ای اس پی دات نت در این میان به سی اس اس برخوردم ایا باید قبل از
ای اس پی ان را یاد بگیرم و ضروری است . یا نه در خود ای اس پی این مقوله گنجانده شده .

E-Boy

کاربر فعال انجمن طراحی وب سایت
سلام دوست عزیز .
خسته نباشید .
CSS یا Cascading Style Sheets یه زبان برنامه نویسی سمت سرویس گیرنده هست که برای پیکر بندی صفحات وب به صورت پیشرفته به کار میره .
شما برای طراحی یه وب سایت داینامیک نیازی به یادگیری این زبان برنامه نویسی ندارید و با همان کد های HTML می تونید صفحه وب خودتون رو به صورت ابتدایی پیکر بندی کنید .
اما یادگیر اون خیلی می تونه به ظاهر وب سایت شما کم کنه .
معمولا طراحی وب علاوه بر سمت سرویس دهنده و سرویس گیرنده به دو شاخه دیگر که یکی برنامه نویسی وب و دیگری طراحی وب هست هم تقسیم میشه .
در شاخه اول افردای مثل شما که زبان هایی مثل asp و php و ... که زبان های سمت سرویس دهنده هستند رو یاد گرفتن فعالیت می کنند و هسته وب سایت رو برنامه نویسی می کنند .
و در شاخه دوم افرادی که زبان های HTML و CSS و Java Script و ... که زبان های سمت سرویس دهنده می باشند رو یاد گرفتن فعالیت می کنند و ظاهر وب سایت رو طراحی و برنامه نویسی می کنند .
اگر که یه طراح در هر دو نوع این شاخه ها فعالیت کنه خوب هست .
اما اگر که خودش رو در یکی از این ها قوی کنه و بتونه به صورت پیشرفته در یکی از این شاخه ها کار کنه خیلی بهتر از اینه که در هر دو شاخه فعالیت کنه .
شما هم به نظرم فقط بخش برنامه نویسی رو کار کن و بخش طراحی رو به شخصی که در این زمینه وارد هست بسپار .
سوالی بود در خدمتم .
موفق باشید .

apadana34

Member
من طراحی یه سایت تجارت الکترونیک را به عهده گرفتم که قسمت اعظم ان با بنده است از جمله دو موردی که
شما گفتید ولی نکته این است که در ساخت وب تازه وارد هستم و می خواستم که شمای کلی داشته باشم
تا بدانم باید چه کار کنم و در چه مراحلی باید قدم بردارم اما فعلا نقدا این سولات را دارم

1- من دیدم نرم افزارهایی مثل فرونت پیج و مایکروسافت اکسپرسیون و ... است فرق اینها با برنامه نویسی
با ای اس پی دات نت یا جاوا اسکریپت چیه منظورم این است که با وجود زبانهای برنامه نویسی چرا باید از این
نرم افزارها استفاده کنند این سول نشان می ده من فرق این دو مقوله را نمی دانم
2- خوب می خواستم بدانم حالا که من می خواهم یه سایت تجارت الکترونیک مربوط به یه تجارت الکترونیک
یه بانک را بسازم والبته دران فقط اطلاعات ساده است و جهت اموزش و اطلاع دهی است اگه کارم با این قبیل
نر افزارها مثل اکسپرسیون حل می شه دیگه نرم سراغ کدنویسی و درد سر بسازم با ای اس پی دات نت
3- در طراحی سایت من به دو بخش طراحی گرافیکی و برنامه نویسی تقسیم کردم در هر دو بخش
از نرم افزارهایی که به روز استفاده می شه چیه که مثلا در بخش برنامه نویسی ای اس پی دات نت لازم است
و برای هر کدام کتاب یا چیزی که مناسب باشه و حرفه ای باشه معرفی بفرمایید

E-Boy

کاربر فعال انجمن طراحی وب سایت
سلام دوست عزیز .
در زیر به ترتیب جواب سوال های شما رو می نویسم .

1 - نرم افزار های مانند فرانت پیج و ... برای طراحی سایت های استاتیک ایجاد شده اند و اگر که بخواهید سایت های داینامیک رو هم با این ها برنامه نویسی کنید فقط در کد نویسی به شما کمک می کنند و هیچ کد آماده و از قبل ایجاد شده ای در خود ندارند و تمام مراحل باید به وسیله خود شما برنامه نویسی بشه .

2 - این نرم افزار ها فقط در نوشتن کد ها به شما کمک می کنند و تقریبا میشه گفت در برنامه نویسی سایت های داینامیک به جز زیبایی هیچ برتری نسبت به نرم افزار نوت پد ویندوز ندارند و کاربرد اون ها در برنامه نویسی استاتیک هست مثلا در برنامه نویسی استاتیک می تونند بدون نوشتن کد تیبل ها رو برای شما ایجاد کنند ولی در برنامه نویسی داینامیک کاربردی ندارند .

3 - برای بخش طراحی که میشه همون استاتیک نرم افزار های مایکروسافت اکسپرشن و ادوبی دریمویور کابرد دارند و در بخش برنامه نویسی داینامیک مثل php و asp هم می تونید از این ها استفاده کنید ولی در صورت نیاز به نرم افزار های پیشرفته تر برای بخش داینامیک می تونید از ویژوال استودیو برای asp و ویرایشگر Zend ( شرکت مخترع php ) برای php استفاده کنید البته نرم افزار های مایکروسافت اکسپرشن و ادوبی دریمویور در زمینه php می تونند تا حدودی به شما کمک کنند .

موفق باشید .

جدیدترین ارسال ها

بالا